Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co robić w 2007?


Jerzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny,

Napływaj?ce kolejno życzenia w sprawie dopisków i „rozwodów/przeadresowań” – szczegóły w stosownie poprawionym/edytowanym poprzednim po?cie. (Jerzyk - Post: 10-11-2006, 15:48)

S?dziłem Mareczku, że 13. jest szczę?liwa. Szczególnie, że jako go?ć z daleka przyjechałby? już w pi?tek. No, ale jeżeli tak wolisz/-cie Państwo/, to proszę bardzo. Czy może być tak, jak teraz?

m@rkiz Post: 10-11-2006, 21:03  

A w referenie jednej z szant było tak:

A ty ci?g, brachu ci?g

I nie żałuj r?k,

A jutro mał? lady weĽmiesz sobie na hol!

--------------------

Kocham bzykać, bzykam kochać...

m@rkiz-ie,

a’ propos tego, że „...było tak:”:

motto Twoje przypomina pewn? czyj?? maksymę,

wedle której – po dokonaniu pewnej parafrazy –

(uwaga, cytuję - z pamięci!!YES

jak mawiała stara niania,

„lepiej bzykać bez kochania,

niĽli kochać bez bzykania”

czy jako? tak,

- ...no, chyba, że co? pomyłem(?)

Pozdrawiam

========================================

EDIT:

SPROSTOWANIE!!!:

...no,

Kolego m@rkiz-ie,

chyba będziesz zmuszony dokonać ponownego „prze-korektowania” swej ‘maksymy’, gdyż o?wiadczam, że nie jestem autorem tego „lepiej...-a”. Jeszcze kto? może pozwać mnie o tantiemy i prawa autorskie. Ja jedynie dokonałem ‘przetransferowania’ jego (tzn.: „lepiej...-a”) będ?c niejako sprowokowanym przez Ciebie wła?nie.

Kto jest akurat rzeczywistym autorem tego akurat „lepiej...-a” (?)- tego naprawdę nie wiem. Być może – jak w przypadku wielu ‘dzieł' - jest nim obywatel ANONIM.

Ale też nie jest być może całkiem wykluczone, że pos?dzana może być o popełnienie ‘dzieła’ nasza słynna noblistka Pani Wisława Szymborska. Ale nie wiem tego naprawdę!. Pamiętam jednak, że wiele lat temu słyszałem w radiu wywiad z Jej osobistym sekretarzem. Dowiedziałem się z niego, że jest Ona wła?nie autork? wielu „lepiej...-ów” (lepiej: ... ‘cos tam, co? tam’, niż ... ‘cos tam, co? tam’) – a nie wykluczone, że (tego już nie pamiętam!) nawet jest I-uznan? twórczyni? „lepiej...-ów” jako: ‘gatunku literackiego’. Napisała ich ponoć naprawdę wiele i wiele z nich jest ‘używanych’ przez ludzi nie wiedz?cych kto je wymy?lił/napisał.

Jestem jednak przekonany m@rkiz-ie, że Ty, jako zadeklarowany: (ortodoksyjny?) humanista i człowiek czynu (czytaj: pióra i słowa) – czemu niejednokrotnie dałe? dowód – prze?ledzisz ‘sprawę’ i zdasz relację: jak to jest faktycznie z ‘autorstwem’ w tym przypadku.

Życzę więc sukcesów.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Jerzyk

    31

  • dr.big

    17

  • Mareczek

    8

  • W?ski

    6

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Proszę wstępnie o zarezerwowanie pokoju dwu osobowego – Kasieńka i Ciochin.

Zrobimy wszystko żeby pojechać, choć obiecać nie możemy z racji odległego terminu.

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
... A w referenie jednej z szant było tak:

A ty ci?g, brachu ci?g

   I nie żałuj r?k,

   A jutro mał? lady weĽmiesz sobie na hol!

No nie, Markiz, ale z Ciebie ... ;)

Muszę "to" zobaczyć na własne oczy, ;) wobec tego przyjeżdżam !

Proszę o dopisanie mnie do grupy "wachaczy" - z uwagi na do?ć odległy termin.

... proszę o wpisanie mnie listę do jakiego? pokoju - bez różnicy czy będzie tam blondynka czy brunetka  ;)

... w zwi?zku z tym "do?ć zagadkowym", ale jak s?dzę nieprzypadkowym stwierdzeniem mojego Szanownego Kolegi [jemu już wszystko jedno z kim... - może też i jak ?], proszę raczej o odseparowanie mnie od niego. JA CHCE DO INNEGO POKOJU ! ;)

Może być szczę?liwa trzynastka.

A tak już na serio = proszę mnie jako "wachacza" dopisać do pokoju M@rkiza, ale niech sobie nie wyobraża, że będę robił za blondynkę ! !holiday

Odnośnik do komentarza

Ponownie serdecznie witam,

...informuję, że lista uzupełniona.

Po ostatnich zgłoszeniach mamy wszystkie domki z pokojami dwuosobowymi ‘zagospodarowane’.

Do obsadzenia przez kolejnych chętnych czekaj? jeszcze dwa domki-apartamenty – a w nich m. in.: po dwie sypialnie, kominek, aneks kuchenny.

S? one dwupoziomowe, bardzo fajnie usytuowane przy nabrzeżu, z widokiem na port jachtowy i jezioro. W każdym z nich po 6 miejsc.

Cena za domek-apartament (dla nas!): 300 pln/dobę – a więc w przeliczeniu na „łóżko-osobę/noc” na tym samym poziomie co w domkach z pokojami dwuosobowymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A moze by tak, przy okazji, skoczyc do Szwecji lub na Bornholm? No bo bedac w Szczecinie, mamy do Sassnitz 195km. A z tamtad odplywaja promy, podobnie jak ze Swinoujscia. Podalbym ceny, ale nie maja jeszcze cennika na sezon 2007. Wiem, ze trasa Sassnitz(Neu Murkan) - Trelleborg kosztowala dla moto i 1 osoby ok. 40 euro. Czas to jakies 4 1/2 godz. Na Bornholm troche taniej i jakies 2 1/2. Wiec moze zaplanowac kilka dni wiecej :( ?

Dla upartych podaje link do promow w Europie: KLIK

Odnośnik do komentarza
A moze by tak, przy okazji, skoczyc do Szwecji lub na Bornholm? No bo bedac w Szczecinie, mamy do Sassnitz 195km. A z tamtad odplywaja promy, podobnie jak ze Swinoujscia. Podalbym ceny, ale nie maja jeszcze cennika na sezon 2007. Wiem, ze trasa Sassnitz(Neu Murkan) - Trelleborg kosztowala dla moto i 1 osoby ok. 40 euro. Czas to jakies 4 1/2 godz. Na Bornholm troche taniej i jakies 2 1/2. Wiec moze zaplanowac kilka dni wiecej :( ?

Dla upartych podaje link do promow w Europie: KLIK

Dla mnie bomba... :( jak powiem żonie to będzie chciała jechać... :(

Odnośnik do komentarza

Cało?ć zaczyna brzmieć coraz sensowniej, jeżeli wyklaruj? się jakie? konkrety to i ja tak bym zaplanował urlop, żeby mieć tydzień na szwendanie się po okolicy, bo sam weekend to tak mi trochę hardcorem tr?ca a przecież wakacje s? też po to żeby sobie poodpoczywać również biernie (prom) :lol: !V :P

Pozdr.

APTO !TAZ

Odnośnik do komentarza

W zadnym wypadku nie mialem na mysli jedynie weekendu, nie jestem szalencem !TAZ . Napisalem wyraznie: "zaplanowac kilka dni wiecej", bo skoro juz jestesmy w Szczecinie, to moze podjechac kawalek dalej !V ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Pomysł ze Szwecj? – poddany przez DR. BIG-a - uważam za dobry. Sam o tym my?lałem również, lecz na razie powstrzymywałem się z jego rozgłaszaniem wobec dużej liczby osób w?chaj?cych się co do pewno?ci swego przybycie do Szczecina.

Skoro jednak został ‘podrzucony‘ oficjalnie, to udałem się do biur sprzedaży biletów na promy obu krajowych armatorów promów kursuj?cych ze |winouj?cie do Skandynawii. Oficjalne ceny na trasie ze |winouj?cia do Szwecji i Danii s? oczywi?cie takie same, jakie można znaleĽć korzystaj?c z linku podanego przez DR. BIG-a.

S? też wyższe naturalnie od ceny z porty niemieckiego. W końcu dystans jest dłuższy.

Uważam jednak, że – je?li znajd? się chętni do wypadu na Skandynawię – nie należy odrzucać ewentualno?ci wypadu promem via |winouj?cie. Przemawiaj? za tym pewne argumenty:

1.- Nieco krótszy ‘przelot’ ze Szczecina do |winouj?ciu, aniżeli do portu w Niemczech;

2.- Moj? sugesti? byłoby, aby ewentualny wypad dom Szwecji zrealizować konkretnie w dniu 07-sierpnia, kiedy kończy się zlot żaglowców i w ci?gu dnia będ? opuszczały Szczecin od samego rana.

Również w tym samym dniu – ale w godzinach: od 18.00 do 22.00 – zaplanowana jest na redzie portu |winouj?cie parada żaglowców. Jeżeli większo?ć z nas wyraziłaby zainteresowanie obejrzeniem parady na redzie, to wła?nie w tym dniu mogliby?my wyjechać do |winouj?cia by ogl?dać paradę z plaży, lub z mola (osłaniaj?cego drogę wyj?cia statków z portu |winouj?cie w morze). W miarę zaistnienia możliwo?ci być może nawet udało by się – przynajmniej niektórym – popatrzyć z latarni morskiej w |winouj?ciu, albo z mola w Międzyzdrojach.

Natomiast po drodze do |winouj?cia mogliby?my wybrać sobie co? do zwiedzania - np. z po?ród następuj?cych propozycji np.: - Wolin, - jedyn? w Polsce ekspozycję tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny ?wiatowej zlokalizowanej na byłym , tajnym poligonie do?wiadczalnym w Międzyzdrojach – Zalesiu, - Trzęsacz, - Woliński Park Narodowy, - b?dĽ w samym |winouj?ciu: FORT GERHARDA i latarnię morsk?. Oczywi?cie, zamiast wymienionej propozycji pozostaje jeszcze wybór pobytu na samej plaży.

Jeden z promów wychodzi do Szwecji o godz. 23.30 i zapewni nam możliwo?ć 6-godzin odpoczynku podczas rejsu.

Tym to sposobem, ł?cz?c w ci?gu jednego dnia: zwiedzanie wybranych miejsc po drodze ze Szczecina do |winouj?cia w celu obejrzenia parady żaglowców – w przypadku zaakceptowania mojej sugestii(?!) - to jakby ‘znikała’ nam sama droga dojazdowa na prom.

Oczywi?cie w drodze powrotnej możliwy będzie wybór poprzez Niemcy. Jednakże otrzymałem informację, że korzystaj?c z promu firmy w dwie strony można liczyć się z rabatem. Również po daniu do zrozumienia, że nie zapoznaję się z ofert? cenow? na „detaliczny” przejazd promem - lecz w chodzi w grę raczej o „hurtowe” zapotrzebowanie – uzyskałem kontakt do osób (w obu polskich firmach), które władne s? wykazywać pewn? „elastyczno?ci?” cenow?.

Zasugerowano również w obu firmach możliwo?ć skorzystania z pilota/przewodnika. Nie jest również wykluczone skorzystanie z pomocy w aranżacji ewentualnego noclegu.

Szczegóły podam po uzyskaniu oferty ostatecznej.

Jednakże, by ‘doł?czanie’ wypadu do Szwecji do wcze?niej ustalonego zlotu skuterów na zlotu żaglowców miało jakikolwiek sens, zainteresowane osoby proszone s? o

1. w miarę szybkie zadeklarowanie pełnej akceptacji „przedłużenia” zlotu;

2. potwierdzenie pewno?ci dysponowania urlopem dostatecznie długim urlopem – tak, aby na samym zlocie przebywać np. w terminie: od 04-( a może nawet od 03-) do np. 10-sierpnia’07 względnie: od np. 31-lipca do 07-08 sierpnia’07.

Posiadanie potwierdzonych powyższych kwestii sprawi, że sensowne będzie podejmowanie kolejnych działań organizacyjnych.

Dlatego też zwracam się do wszystkich osób które już zgłosiły chęć udziału w zlocie (w jego dotychczasowych/krótszych ramach) oraz kolejnych osób o wypowiedĽ w powyższej kwestii. Należy przy tym również pamiętać o innych kosztach pobytu na Skandynawii.

W ostateczno?ci możliwy jest również „minimalistyczny”/1-dniowy pobyt na drugim brzegu Bałtyku (z dwoma nocami przespanymi podczas podroży na promie).

Czekam na wypowiedzi (co chcecie chcieć?)

I pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wecome again,

Hi ! …Lajos - and other actual & future foreigners-members as well!!!.

Let me please to present to you one from the among events foreseen for the next year. J just want to invite you to join our meeting planned at Szczecin

- from: 04-th;

- to: 07-th August’07.

Szczecin is the city situated north-west of Poland. During the a/m time the great maritime event is to be held there. It is “The Tall Ships' Race 2007 – Szczecin” which is to be the point of our (some from “Burgmania’s” members) meeting. It will be great chance to see a lot of sea/ocean going yachts – great many from the greatest ones including also.

Numerous additional concurrent/attendant attractions are promissed by the organizational office/board: music, spectacles/performances, (maritime) films, water-sports-games, etc., etc.– apart of our (shorter-distance) local sight-seeing tours foreseen too.

There are also proposition to prolong/extend anytime (even up to 7-days - the most probably!) – making extra trip - to Sweden for examply (taking use of any ferry boat links). But we will see what will happen/develop as two persons only decided to reveal their interesting in this idea up to now. Whatever ‘rough calculation’ of expences is the most probably to be possible tobe done after the new ’year break’ – i.e. after new tarrifs being published.

For our – i.e.: maxi-scooters fans' - disposal there is very nice the “MARINA Camping” site offering for us very pleasant accomodations ‘under roof’ for 52 persons:

1. – 40 (beds) from them booked up to now;

2. – and 12 (beds) still remaining/’awaiting’ for the next persons: “scooterists’ “ willing to “join board” of our meeting/rally. Maxi-scooters preferred naturally – but not obligatory / another bikes will be accepted/invited warmly too. Remaining for future guests accomodations constitute two very nice one-storeyed flat-huts. Each one for 6-persons. Price: 300,0 pln/hut/day&night. Pre-payment for camping booking (ca.: 30%) expected to be done at May’2007.

Some links making chance standard guaranted by the camping in question and some pictures (files from previous years) presenting some atmosphere/climate “The Tall Ships' event” which is to come can be found here:

1. http://www.investa.dk/Stettin-eng/Camping_Marina.htm

2. http://img107.imageshack.us/img107/648/dsc024266ca.jpg

3. http://img153.imageshack.us/img153/9801/dsc021231dp.jpg

4. http://img45.imageshack.us/img45/7940/dsc022558lu.jpg

5. http://img114.imageshack.us/img114/6802/dsc086310ih.jpg

6. http://www.szczecin2007.pl/files/90454AB83...1_06_150dpi.jpg

7. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/9...8TZ%29OZach.jpg

8. http://maps.google.com/maps?ll=53.425945,1...07918&t=k&hl=en

9. http://www.szczecin2007.pl/showpage?chapte...6BF891447F09920

Would you find the above specific events-meeting as interesting enough for you to take decision to visit us do not hesitate to inform us / to make posible booking camping for you &/or for your club-friends too.

As number of turists expected to visit Szczecin just at this time is (to be!) as high as never taking place before the sooner ‘camping-booking’ will be done for you the better.

Awaiting for your /and your friends’/ decision

All the best, & see you in Szczecin

Jerzyk

Odnośnik do komentarza

Thanks for the invitation.

I forwarded the invitation to the Hungarian forum.

Unfortunately Szczecin is really far from Hungary, but in the Slovakian Tatra there will be a 5 day long trip. And I think this is the only opportunity to go to Zakopane, and maybe meet there for a day. But nothing is for sure yet, it is also possible that some of us will go to Szczecin for the invitation.

Odnośnik do komentarza

Thank you very much for your answer Lajos.

J want to believe there will be at least a few members from the “Magyar Burgman Club” finding the trip to Szczecin ( and maybe to Sweden too-?!) as not definitelly too long and so possible to overcome it but requiring/engaging a little bit more time only.

The point for them will be being in position to have reserved “days off” long enough fot the meeting time in question of course.

The probosition still remains as opened - until all beds at the camping will have been booked.

Kind regards for all of you,

Jerzyk.

Odnośnik do komentarza
It is OFFTopic, but I have a question: is this city of Szczecin that Szczecin of "Manka and Runczajsz" cartoon from my childhood ? It was a polish cartoon in the mid 70's.

It wasn’t polish cartoon , it was Czechoslovakia's cartoon !OKK and Rumcajs lived in Jičín not Szczecin !scooter

Odnośnik do komentarza

To be really onest I have to say I’m sorry but I don’t really know what it is “…”Manka and Runczajsz" cartoon from my (i. e.: your!) childhood”, Lajos. It simply means I was to early born. However many films are titled different ways at various countries?!

EDIT:

Thank you Dacja.

You were quicker than me. You made me the ‘story’ recalled. They were really known in Poland as: Rumcajs and Hanka – and Jičín is situated very far south from Szczecin.

Odnośnik do komentarza
It is OFFTopic, but I have a question: is this city of Szczecin that Szczecin of "Manka and Runczajsz" cartoon from my childhood ? It was a polish cartoon in the mid 70's.

It wasn’t polish cartoon , it was Czechoslovakia's cartoon !OKK and Rumcjas lived in Jičín not Szczecin !scooter

You're right. It was a long time ago on tv.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że to ?wietny pomysł. Sam dużo czasu spedzilem na Chopinie to taki Polski żaglowiec dla wyjasnienia i mysle ze taki zlot bylby naprawde super ... poza tym perspektywa imprezy z prawdziwymi wilkami morskimi .. to jest to !

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

Dla mnie byłby to pierwszy zlot na moim hexie . tylko nie wiem czy zd?że zreperować silnik. A może tak na jakiej? lince B)

Najwazniejsze aby być

PROSZĘ O FORMULAŻ ZGŁOSZENIOWY DLA 2 LUDKÓW

Pozdro whist

Odnośnik do komentarza

Proszę o rezerwację dla Szuwarka i Oli, z możliwo?ci? przedłużenia wyjazdu o wyjazd ''minimalistyczny 1 dzień po drugiej stronie Bałtyku"

Generalnie zobaczymy jak uda się program upakować w czasie.

Pomysł ?wietny !w00t

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...