Skocz do zawartości
Forum Burgmania

muzyka naszej młodości i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dnia 30.04.2018 o 16:36, MariuszBurgi napisał:

[...]w podkładzie Yazoo

No i kolejny, świeży kawałek ale odnoszący się do czasów (naszej młodości) nośników analogowych czy fliperów... także w podkładzie Yazoo ?

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Lata lecą i widać to szczególnie w teledyskach... Ale niektórym wykonawcom naszej młodości, nic czas nie ujmuje... Głos wokalisty Tears For Fears wciąż szlachetny, szczególnie że po latach zaśpiewany na żywo...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przypomniałem sobie dawne czasy będąc na koncercie Krzyśka Jaryczewskiego i jego grupy: http://jaryoddzialzamkniety.com/

Wiadomo, że OZ w oryginalnym składzie już raczej nie wystąpi, ale Jary i Krzysiek Zawadka, to już jest naprawdę dobrze. Fajnie ich widzieć razem na scenie, atmosfera na koncercie była super. Grane były wszystkie przeboje i kilka nowych kompozycji, a po koncercie można było z ekipą porozmawiać, zrobić wspólne foty itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W latach 80 XXw, w kwiecie muzyki rockowej w Polsce królowało kilka zespołów. Perfect, Lady Pank, TSA, Maanam, Lombard i właśnie mój ulubiony Oddział Zamknięty. Byłem wtedy na każdym ich koncercie w Warszawie, łaziliśmy ze znajomymi pod drzwi w podziemiach akademika „Riviera”, aby posłuchać prób zespołu. Jary zawsze na haju, przymulony i kolorowo ubrany. Niedawno byłem na koncercie Jary Band i powiem wam, że ... żałuję, że byłem. Słabo to wyglądało. Niestety czas robi swoje i nawet szwajcarskie operacje nie wróciły Krzyśkowi głosu. Warto jednak powspominać stare, dobre czasy z OZ 7c55395be59fe07661cb56f3cef399d3.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No na niektórych czas odciska swoje piętno, ale nie na wszystkich (prócz wyglądu, rzecz jasna)... Skoro kontynuujemy tematy, co było, a co teraz, to porównanie kolejnej, uwielbianej mojej kapeli, czyli Simply Red... Kiedyś (1986 r.)

 

I bliżej dnia dzisiejszego... (2018 r.)

Przyznacie, że klimat koncertu jest magiczny...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja może trochę inaczej tym razem... Bo w "Naszych" latach słuchało się muzyki na nieco innym sprzęcie, niż mamy dostępny teraz... Pamięta ktoś jeszcze amplitunety Radmora??? Miałem takie dwa i baaaaardzo żałuję, że sobie ich nie zachowałem, a to film, lekko może nostalgiczny, ale pokazuje ludzi, którzy w tamtych trudnych czasach, potrafili zbudować prawdziwą legendę...

 

Odnośnik do komentarza

dłubie człowiek po tym internecie i czasami coś wydłubie z czasów młodości:

Gwieździste niebo, ognicho, kiełba na patyku, zaparkowane wokół Junaki, Jawy itp. i Mech z kaseciaka.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i klimaty Brazylijskie... Taka Bosa nova... ale jak to fajnie brzmi...

 

Odnośnik do komentarza

Naprawdę cieszę się, że dorastałem w czasach, kiedy w TV promowano takie utwory, a nie "Ona tańczy dla mnie" i "Oczy zielone".

To były też czasy Rometa M780 i gitary basowej Defil. 

 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Paul napisał(a):

Od niepamiętnych lat w takim rytmie a obecnie  zdecydowanie  ostrzej .

 

 

Czasem ich posłucham jeszcze chociaż gustuję w cięższych klimatach. Ogólnie stara muzyka metalowa(z naszego kraju) jest zajebista.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...