Skocz do zawartości
Forum Burgmania

muzyka naszej młodości i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas muszę posłuchać

najlepiej całej płyty.

Ciechowski i cała Republika - wiadomo :) Chyba najlepszy koncert 'za free' na jakim byłem to właśnie Republika.

Dżem raczej z Ryśkiem ale rok temu na imprezie firmowej (z Maćkiem) zagrali wybornie!

A tu raczej nowość ale przypomina klimat ze starych czasów: https://www.youtube....h?v=_G_jvdaX2cc Chodzi o tekst oczywiście :)

I co roku Top Wszechczasów i Polski Top Wszechczasów na Trójce oczywiście.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No temat mnie wzruszył, bo okazuje się, że moje upodobania są bliższe Elvisowi. Jestem ortodoksyjnym "Depeszowcem" do płyty Violator i uwielbiam ich stare kawałki...

Ale słucham wszystkiego od muzyki poważnej do metalu, więc wrzucę trochę różnej muzy... Z ukłonem w stronę WD40... Genesis -

Ktoś zamieścił utwór Clan of Xymox... To genialny, choć niszowy u nas zespół lat 80-tych i 90-tych... podobnie jak zespoły wspierane przez wytwórnię 4AD, jak Coctau Twins -

czy Dead Can Dance -

Oczywiście słuchałem też polskiej muzyki, a wśród perełek była formacha Aya RL -

Wracając do tematu Genesis, po odejściu Pitera Gabriela, wydał on genialny LP z utworem -

Ale ten utwór nagrał z Kate Bush, która znów nagrała świetny LP Hounds of Love -

Wracając znów do tematu listy przebojów programu trzeciego... Rewelacyjny i chyba przez wszystkich znany motyw -

Ale osobiście wolę ich inny kawałek, wedle mnie genialny -

Osobiście mógłbym Was tak uraczyć muzyką i jej historią godzinami, więc tylko parę próbek cudownych lat 80-tych...

Lubię też takie perełki -

Dla lubiących mocniejsze dźwięki stare dobre YES -

To oczywiście Jon Anderson, który, o czym nie każdy wie, rozpoczął solową karierę, ale i nagrał dwie płyty z gościem od muzyki elektronicznej - Vangelisem. Wokal niedościgniony...

Odnośnik do komentarza

Jestem ortodoksyjnym "Depeszowcem" ...

Ktoś zamieścił utwór Clan of Xymox... To genialny, choć niszowy u nas zespół lat 80-tych i 90-tych... podobnie jak zespoły wspierane przez wytwórnię 4AD, jak Coctau Twins czy Dead Can Dance

Ja też ... ale nie ortodoksyjnym ... lubię wszystko włącznie z japońskimi remixami ...

.

O kapeli Clan of Xymox ja wspomniałem ... byłem nawet na ich koncercie ...

I oczywiście że słuchałem Dead Can Dance i trochę Cocteau Twins ... ale ... do tego wszystkiego było jeszcze Simple Minds, zwłaszcza album z 1979 roku, Real To Real Cacophony i nagranie drugie --->

... eh ...
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo lubię Simpe Minds, choć z nieco późniejszego okresu, a szczególnie podoba mi się dwupłytowy album z ich koncertu Live - In The City of Light, gdzie znajdziemy między innymi utwór

oraz

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dużo rożnej muzy towarzyszyło mi przez życie:

bardzo lubiłam Shakin'Stevensa

Michael Jackson

ale do dnia dzisiejszego zawsze numerem jeden będzie :

DepecheMode_Tlogo_SlovakiaHungaryPoland_MartinGore_DaveGahan_AndrewFletcher_fltr_Monique_Wuestenhagen.jpg

Odnośnik do komentarza

Muzyka naszej młodości, hmmm..... ciągle młodzi jesteśmy :)

Dlatego proponuję coś poniżej, bo:

- są boskie gitary

- niesamowita perkusja

- no i bikersi w tle !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatnio modne są "reload'y"... czyli ponowne aktywacje starych grup Euro Dance.

Fun Factory z DE niedawno kręciło po latach nowy klip... i to w PL, gdzie akurat przypadkowo mój kolega udostępniał im skutery wodne na Mazurach :)

A tu inny fajny powrót po latach

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Muzyka może w innym wymiarze, ale chyba warto zwrócić uwagę na geniusz genów i talentu wyssanego z piersi matki (po babce)..

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeśli nie masz czego obejrzeć na dzisiejszy wieczór, proponuję koncert Wintergatan...

Odnośnik do komentarza

Piło się PRYTĘ w blokowych piwnicach z wiosłem w rękach

A przy tym nie odrabiało się prac domowych

Łza się w oku kręci. Miałem 15 lat

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Coś pozytywnego w dobrym tonie o poranku...

... i na popołudnie :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Coś na wspomnienie lata i dobry początek tygodnia !YES

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Coś na czasie, na dobre popołudnie !OK

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Skoro dziś w innym temacie przywrócono dawne klimaty, to polecam zerknąć na reakcje ludzi na muzę z lat 60-tych... Klękajcie narody...

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...