Skocz do zawartości
Forum Burgmania

EICMA 2015 z nowościami maxi skuter na sezon 2016


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    19

  • marek_m

    18

  • Jerry_R

    16

  • EndriuBis

    5

  • Administrator

City Adventure w ruchu. Dźwięk motoru jakiś taki znany :)

Odnośnik do komentarza

Model został moim zdaniem trafnie skomentowany:

"It's an off-roader with no off road capability

It's a scooter, with no real storage capacity

It's a tourer, with a small tank and chain final drive

It's a commuter with no storage space, chain final drive and a likely circa £10K price tag."

źródło

Zostały wypunktowane słabości tej konstrukcji: słabe własności terenowe, ładunkowe, turystyczne (krótki zasięg, łańcuch), spodziewana cena.

Taki trochę odpowiednik SUV-a wśród aut, czyli wygląda na terenówkę, a wcale nią nie jest i nikt nie ma zamiaru jeździć poza asfaltami i co najwyżej 3 km drogami gruntowymi. Z drugiej strony posiadanie maxi skutera o możliwościach pośmigania szutrówkami może niektórych skusić.

Przy okazji zapędów Hondy do tworzenia nowych nisz rynkowych zaświeciła mi się lampeczka z nadzieją, że może Honda bazując na tej konstrukcji wróci do projektu skierowanego bardziej turystycznie? O ile ten cross-over mnie nie przekonuje, to wersja z odpowiednimi walorami, jak ładowność, zasięg, komfort jazdy mogłaby mnie bardziej zainteresować.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Prosta kiera, tył ala Integra i pewnie DCT. Wykonane zrzuty ekranu mówią, że to będzie final ADV :)

1ed1bcd0548db02a507d633a2a572415.jpg

926f63a288b6163614ad5db1ae71e80e.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeśli tylko cenę dobrze skalkulują dla Klienta, ten skuter na pewno będzie cieszył się dużą popularnością :-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

City Adventure w ruchu. Dźwięk motoru jakiś taki znany :)

Z tego wynika, że jednostką napędową będzie znany silnik 750 cm3 z grupy NC.

Koła mniejsze prawdopobnie z tyłu 15 a z przodu 16 a może nawet 17 cali.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wszystko będzie wiadomo (w kwestii różnic concept > final) już za moment.

435509_3054_big_432989_4569_big_67955_City_Adventure_Concep.jpg

Jak znam Hondę to będzie kolejny bardzo przemyślany jednoślad i... kolejny hit :)

Odnośnik do komentarza

Wygląd bardzo ciekawy. Szkoda, że przeniesienie napędu łańcuchem. Gdyby było inne...

PS. Nie lubię smarować łańcucha, a do zamontowania Scottoilera jestem zbyt leniwy.

Odnośnik do komentarza

Nie no Scotoilera mogą ci zamontować w warsztacie, więc się tu lenistwem nie wytłumaczysz.

Co innego syf na kole i tyle motocykla, o to to już jest coś i to całkiem wpieniające.

Odnośnik do komentarza

No i właśnie to miałem między innymi na uwadze (syf i optykę) smarowania łańcucha, i to bez centralki, wystarcza mi już całkowicie w SP2 :D ...

Pasek w Tmaxie to już "na granicy mojej akceptowalności" :) ... A na łańcuch to jakoś już nie mam ochoty. O ile w typowym sporcie to nie do ominięcia, o tyle w skucie jest to dla mnie mooocno uciążliwe :) ... Terenowe moto nie należą do mojego "kręgu zainteresowań".

PS. Następne moto będzie z wałem, no i na razie "wygrywa przetarg" ponownie ZACNA ;) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...