Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kartingowe Grand Prix Burgmanii


pgizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Zjednoczeni w Burgmanii!

Co powiecie na odrobinę motorowego współzawodnictwa?

Przyszedł mi do głowy pomysł żebyśmy wybrali się na tor kartingowy i urządzili sobie zawody Grand Prix. Impreza miałaby się odbyć tutaj: http://f1karting.pl ,

– tor kartingowy F1, ul. Jagiellońska 83, w czwartek (prawdopodobnie 6 VIII) o godz. 20.00. Dlaczego tu a nie na KartingowymNarodowym? A no dlatego, że jest pod dachem i jest taniej. Skoro mowa o pieniążkach, to koszt takiej zabawy to 100 zeta od osoby przy 10 chętnych. Jeżeli będzie więcej chętnych to będę negocjował cenę. Takich ustaleń dokonałem dziś z menago tego toru. Są w stanie przyjąć kilkadziesiąt osób.

Wiem, że są wakacje, środek tygodnia, itd. ale potraktujmy to jako „pierwsze koty za płoty”. A może przerodzi się to w imprezę cykliczną…

Zawody miałyby trzy etapy: biegi zapoznawcze, kwalifikacyjne i finałowe. Jeszcze dwa słowa o sprzęcie; silniki Honda 270 cm3, 10 KM, prędkość do 55 km/h, automat, regulowane pedały (ja się do wózka zmieściłem), pasy czteropunktowe, odboje, kaski. No i oczywiście trzeba podpisać oświadczenie o podporządkowaniu się regulaminowi i niewnoszeniu roszczeń.

Wyobrażam to sobie w ten sposób, że do końca przyszłego tygodnia, czyli do 26 VII, deklarujemy się tutaj kto jest chętny a ja na podstawie tych deklaracji tworzę listę i przyklepuję ostateczna cenę 27 VII. Wpłaty trzeba będzie dokonać do 31 VII i ten fakt będzie uprawniał do startu w zawodach.

Czekam na Wasze opinie i deklaracje.

Lista zawodników

1) pgizi

2) krzysiu

3) Sysgone

4) krzytro

5) Kisiel

6) Długi (kart)

7) PIN

8) Nat

9) Kamil

10) Larwa

11) Radoslav

12) Marci M

13) YanT

14) Sonor

15) Marek93

16)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • pgizi

    14

  • krzysiu

    6

  • Długi 1973

    5

  • arturas

    4

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

No kolego miły super pomysł. Mi niestety krzyżuje się to z planami urlopowymi, ale jak wypali to może doczekam II GP :) i wtedy Go!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak jak napisał ArturAs. Będziemy wtedy gdzieś wtedy smykali po górkach w Europie. Może Pawle zrobić od razu II Edycję np. wrzesień/październik wtedy (prawie) wszyscy będą w tzw. domowym pieleszu.

I GP będę kibicował z ekranu kompa.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza

..........Wpłaty trzeba będzie dokonać do 31 VIII i ten fakt będzie uprawniał do startu w zawodach.

Czekam na Wasze opinie i deklaracje.

Lista zawodników

1) pgizi

2) krzysiu

Impreza we wrzesniu?!?!?!?!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Impreza we wrzesniu?!?!?!?!

Nastąpiła oczywista omyłka pisarska :( Będę oczekiwał na wpłaty do 31 VII - już poprawione w pierwszym poście.

I jeszcze takie uzupełnienie, też oczywiste; spotkamy się o 19:00 pod C66 i o 19:15 startujemy na Jagiellońską.

Oczywiście tor mamy mieć na wyłączność.

Odnośnik do komentarza

Poproszę o wpisanie na listę, tylko ma być długi kart :clapping:

Może być też tradycyjny, już kiedyś próbowałem- zmieściłem się.....

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pomysł bardzo fajny. Podobnie jak u kolegów plany urlopowe. Z przyjemnością piszę się na II edycję GP.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak długo?

Jak wczoraj rozmawiałem z obsługą to wychodziło, że impreza na 20 osób może trwać ok. 2 godz. +/-. Czas zależy od "zorganizowania" grupy, jej "posłuszeństwa" itp. W założeniu jeden bieg trwa 10 min (chyba z przygotowaniem). Tor teoretycznie zamykają o 23.00.

KriSSo, cenniki są tu: http://f1karting.pl/...ferta-dla-grup/ (trochę z tego urwałem ;) a mam nadzieję na jeszcze), na Narodowym jest drożej: http://kartingowynarodowy.pl/karting/oferta/oferta-dla-grup/

Kombinuje w ten sposób, że jeżeli udałoby nam się zebrać w gronie powyżej 15 osób, to coś jeszcze utarguję i będę negocjował II edycję na Narodowym również w jakiejś promocji. Tam nawet jeżeli pada deszcz to wydają kombinezony przeciwdeszczowe - taka jazda też może mieć swój urok. Ale potrafi być ślisko!

Długi, nie licz na komfort, ja się wpasowałem ale dużo miejsca nie miałem. Dasz radę.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

To Larwa i ja tez się wstępnie piszemy na 6 sierpnia, później plany wakacyjne wiec dobrze się przygotować przednimi należy :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wczoraj, w ramach WBN'a, zrobiliśmy rekonesans toru.

Powiem Wam, że nawet jak dla kibica obcych ludzi, to emocje były!

Ok. 20-to letnie dzieciaki zap...ieprzały jak szalone. A najlepsza był dziewczyna. Zderzenia z bandami, drifty, obroty, walka w zakrętach, pisk opon, strzały z wydechu, było na co popatrzeć. Prędkość wydaje się dość znaczna i w zupełności wystarczająca. Jest sporo miejsca dla kibiców.

Już sobie wyobrażam co się będzie działo podczas naszego wyścigu :)

Kto jeszcze się waha, to szybciutko się wpisywać!

Odnośnik do komentarza

Emocje za kierownicą są jeszcze większe. Każdy po wyścigu potwierdzał, że było znacznie lepiej niż się spodziewał przed wejściem na tor.

Hamulca się nie używa na torze, jedynie podczas parkowania. Wchodzenie w zakręt polega na wciśnięciu pedału gazu w podłogę i kontrowaniu kierownicą.

Koniecznie trzeba mieć oczy zasłonięte szybką kasku, bo kawałki opon odrywane od toru czasami walą po twarzy tak, że aż boli.

Po takich 10 min. jazdy mięśnie rąk drżą ze zmęczenia. Nie ma tam wspomagania. I chce się pić, bo to wbrew pozorom spory wysiłek. Napoje są do kupienia w recepcji toru, o cenach się nie wypowiadam :)

Jest tam stanowisko dla widzów z którego można fotografować wyścig, ale jest dosyć ciemno, telefonem słabo wychodzi.

Ubrania po takim wyścigu potwornie śmierdzą spalinani, ale jest szatnia, można na czas wyścigu przebrać się w coś czego nie będzie szkoda.

Obsługa toru wydaje się dosyć sztywna, słabo toleruje ułańską fantazję, wymaga ścisłego stosowania się do poleceń i procedur. Potrafią zdalnie zmniejszać moc silników i to chyba płynnie. Na oko przestawiają zdalnie kąt wyprzedzenia zapłonu. Nie wolno wychodzić z karta na torze. Jeżeli stanesz w poprzek toru, trzeba czekać na obsługę aż podejdzie i popchnie karta do tyłu, biegu wstecznego nie mają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...