Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dlaczego jezdzisz skuterem?


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    10

  • jagroski

    9

  • RobB.

    3

  • drogowiec

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Bo mam do?ć ochlapanych błotem spodni na motocyklu, bo się starzeję, bo dostaję do testów rollery, bo lubię i jedno i drugie ( motocykle i skutery)

Może być??????????????? !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Pewne podejscie do tematu...

Chyba wiem jakie ? !scooter

Chyba wiem jakie ?

"bo odkręcam i jadę..."

bo jad?c w korku mogę jedn? rek? podrapać się w... gdzie chcę

Bo (akurat nie w moim ) wygodna pozycja za kierownic? i nie muszę jeĽdzić

z plecakiem (nie mylić z "plecaczkiem).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Dlaczego jezdzisz skuterem?

Mog? być dwie odpowiedzi na tak postawione pytanie:

1. Jeżdzę skuterem a nie samochodem bo:

- dojazd samochodem do pracy zajmuje mi prawie drugie tyle !scooter i to jest chyba najważnieszy powód

- nie mam problemów z zaparkowaniem pod prac?

- nie muszę płacić za parking

2. Jeżdżę skuterem a nie biegowcem bo:

- jestem leniwy :ph34r: i nie chce mi się machać biegami, szczególnie po mie?cie

- jestem lepiej chroniony od złych warunków atmosferycznych

- nie mam problemu z bagażem

Odnośnik do komentarza
Pewne podejscie do tematu...

Chyba wiem jakie ? !scooter

"bo odkręcam i jadę..." ;)

bo jad?c w korku mogę jedn? rek? podrapać się w... gdzie chcę :D

Bo (akurat nie w moim :D ) wygodna pozycja za kierownic? i nie muszę jeĽdzić

z plecakiem (nie mylić z "plecaczkiem).

pzdr

Haha, masz oczywiscie racje. Zastanowilo mnie podejscie: "odkrecam i jade" :) .

PS. Smiem twierdzic, ze na moto podrapiesz sie duzo bezpieczniej(puszczajac kierownice) niz na S9 ;) .

Dlaczego jezdzisz skuterem?

Mog? być dwie odpowiedzi na tak postawione pytanie:

1. Jeżdzę skuterem a nie samochodem bo:

2. Jeżdżę skuterem a nie biegowcem bo:

Nie, nie, to nie tak :) . Nie pytalem sie: "dlaczego jedzisz skuterem, a nie np. rowerem, smiglowcem, samolotem, motorowka ;) ", Tylko po prostu: dlaczego skuter :D ?

Odnośnik do komentarza

To proste dlaczego i od razu pominę bezdyskusyj? kwestię dobrego towarzystwa w którym człowiek zawsze chce się znaleĽć !scooter :

- jest wygodniejszy od motocykla, komfort jazdy.

- ma automatyczn? przekładnię, osobi?cie wnerwiaj? mnie skrzynie biegów w motocyklach

- jest osłonięty i mniej sie człowiek zachlapie jak jest mokro

- ma bagażnik, co + kufer daje większe możliwo?ci od przeciętnego motocykla

- znacznie trudniej na nim "szaleć" co przy mojej ułańskiej fantazji ma znaczenie i powstrzymuje mnie przed przypadkami chwilowej utraty zdrowego rozs?dku.

- jest pojazdem rzadziej spotykanym na drodze przez co bardziej przyci?ga uwagę (no to wylazł ze mnie szpaner :D )

Prawie bym zapomniał - bo odkryłem na nim na nowo urok jazdy z prędko?ci? 50-60 km/h

Pozdrawiam,

APTO

Odnośnik do komentarza
To proste dlaczego i od razu pominę bezdyskusyj? kwestię dobrego towarzystwa w którym człowiek zawsze chce się znaleĽć !scooter :

- jest wygodniejszy od motocykla, komfort jazdy.

- ma automatyczn? przekładnię, osobi?cie wnerwiaj? mnie skrzynie biegów w motocyklach

- jest osłonięty i mniej sie człowiek zachlapie jak jest mokro

- ma bagażnik, co + kufer daje większe możliwo?ci od przeciętnego motocykla

- znacznie trudniej na nim "szaleć" co przy mojej ułańskiej fantazji ma znaczenie i powstrzymuje mnie przed przypadkami chwilowej utraty zdrowego rozs?dku.

- jest pojazdem rzadziej spotykanym na drodze przez co bardziej przyci?ga uwagę (no to wylazł ze mnie szpaner :D )

Prawie bym zapomniał - bo odkryłem na nim na nowo urok jazdy z prędko?ci? 50-60 km/h

Pozdrawiam,

APTO

No i stało się... Nie bardzo jest co dopisać.... generalnie zgadzam się ze wszystkim co jest napisane w poprzednim po?cie.

Odnośnik do komentarza

No i stało się... Nie bardzo jest co dopisać.... generalnie zgadzam się ze wszystkim co jest napisane w poprzednim po?cie.

Dragon, dzięki !scooter , ale nie wierzę, że już nic nie zostało, każdy ma na pewno jaki? własny bzik w tym temacie, ja ogarn?łem tylko kilka ogólnych twierdzeń.

Pozdr.

APTO

Odnośnik do komentarza

Napisze malo skromnie: :D

-fjany szpan :D choc nie traktuje go jak przedluzenia patyka :D

-mozna na nim posluchac muzy !scooter

- i jedzie sie tak dostojnie (mozna nawet jechac ubrany w gabon)

-bo dziwia sie kierowcy

-bo jest inny

- i po to zeby inni sie pytali dlaczego akurat skuter

-po to zeby organizowac np;SRM

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dla mnie odpowiedĽ jest jasna:

BO KOCHAM SKUTERY :D !

Akceptuj?c ich wady i doceniaj?c zalety!

Oczywi?cie miło?ć do skuterów nie wyklucza możliwo?ci posiadania typowego biegowca...

Je?li odstawię na bok sprawy emocjonalne :D to dla mnie skuter jest idealnym ?rodkiem do jazdy na codzień jak i do turystyki długodystansowej... zupełnie inaczej jak typowy motocykl, którym wyjeżdżam na drogę bardzo rzadko... jak mnie co? napadnie :D

Krótko mówi?c: skuter jest pojazdem uniwersalnym, wygodnym i specyficznym... a mi wła?nie ta specyfika odpowiada !scooter

Odnośnik do komentarza

Z podobnych powodow jak koledzy powyzej wybralam skuter.

Dodam jeszcze, ze (z pozycji kobiety jezdzacej na skuterze) skuter jest wygodniejszy niz motocykl, bo moge do pracy pojechac w spodnicy, sukience, w szpilkach czyli krotko mowiac skuter nie wymaga specjalnego ubioru. A poniewaz moja praca wymaga nienagannego, kobiecego wygladu nie moglabym korzystac z motocykla. Ponadto w skuterze jest duzo schowkow i miejsca na przeworzenie zakupow i na schowanie damskiej torebki, nie mowiac juz o kasku.

Byc moze brzmi to banalnie dla Was ale w moim przypadku ma to duze znaczenie.

Na koniec dodam, ze skuter zawsze wydawal mi sie kobiecym pojazdem, bo jest wygodny i latwy w obsludze !scooter

Co nie oznacza, ze nie pasuja do mezczyzn, bo wspolczesnie skutery o nowoczesnej stylistyce coraz bardziej upodobniaja sie do motocykli, choc nadal nie traca swoich praktycznych wlasciwosci. I byc moze dlatego tez wiele osob wybiera skuter do codziennego korzystania, bo sa piekne i praktyczne!

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
(...)ze skuter zawsze wydawal mi sie kobiecym pojazdem(...)

Hahaha, mi tez sie kilka lat temu kojarzyl z "jezdzacym dzbankiem" !scooter . Bylo to juz jednak dosyc dawno i poprzez 50ccm, a pozniej wieksze "jakos" sie do skuterow przekonalem :D .

Odnośnik do komentarza
Z podobnych powodow jak koledzy powyzej wybralam skuter.

Dodam jeszcze, ze (z pozycji kobiety jezdzacej na skuterze) skuter jest wygodniejszy niz motocykl, bo moge do pracy pojechac w spodnicy, sukience, w szpilkach czyli krotko mowiac skuter nie wymaga specjalnego ubioru. A poniewaz moja praca wymaga nienagannego, kobiecego wygladu nie moglabym korzystac z motocykla. Ponadto w skuterze jest duzo schowkow i miejsca na przeworzenie zakupow i na schowanie damskiej torebki, nie mowiac juz o kasku.

Byc moze brzmi to banalnie dla Was ale w moim przypadku ma to duze znaczenie.

Na koniec dodam, ze skuter zawsze wydawal mi sie kobiecym pojazdem, bo jest wygodny i latwy w obsludze :D

Co nie oznacza, ze nie pasuja do mezczyzn, bo wspolczesnie skutery o nowoczesnej stylistyce coraz bardziej upodobniaja sie do motocykli, choc nadal nie traca swoich praktycznych wlasciwosci. I byc moze dlatego tez wiele osob wybiera skuter do codziennego korzystania, bo sa piekne i praktyczne!

Pozdrawiam ;)

Dobra, dobra, a co je?li jeżdżę na motocyklu, który ma wymienione przez Ciebie zalety (co prawda torebki nie wożę, ale mogem ;) ). Co do tej wygody to też można pogadać.

Znam egzemplarze skuterów mniej wygodne niż niektóre motocykle :D

Co do konieczno?ci jazdy w specjalnym stroju to ja mogę pojechać w garniaku i żadnego owada na klapach nie przywiozę, czego nie da się niestety zrobić na wiekszo?ci "typowych skuterów" z przekrokiem.

Po co ja to piszę, ano po to że nie używajcie sloganów, jedynymi zaletami (wiekszo?ci) skuterów jest: łatwo?ć wsiadania, brak konieczno?ci zmiany biegów, co po za wygod?, de facto zwieksza bezpieczeństwo, z reguły większa poręczno?ć w mie?cie - choć nie wiem czy 125 enduro lub supermoto nie była by lepsza w korkach !?

I tu zgadzam się z Mariuszem że skuter jest fajny i wcale nie musi być duży i mocny, aby sprawiał frajdę. Dlatego kocham skutery i jak jadę sobie dla przyjemno?ci to podbieram Versitkę Córce ;)

A tak, a propo sprzętów typowo damskich i męskich to typowo damska jest CBR 600, mała, poręczna sam widziałem na niej dziewczyne 160 cm wzrostu i jakie? max 60 kg. wagi i wygl?dała na niej proporcjonalnie, ja na CBR 600 wygl?dałbym jak na kocie :)

Pozdrowionka

RobB. :D miło?nik !scooter (200)

Odnośnik do komentarza

..bo dzieki prostej obsłudze w czasie jazdy można się skupić na przyjemno?ci

jazdy na nim.

nie zaprz?tać głowy wcze?niejsza redukcj?, dochodzeniu do obrotów by wrzycic kolejny bieg.

Cieszyć się wolno?ci? jak? daje jazda motocyklem bez "zakłoceń" !scooter

także ze względu na społeczeństwo - skuter jest powszechnie inaczej- lepiej odbierany i utożsamiany. odwortnie niż naked, szlifierka czy chopper.

może to przypadek, ale widziałem na Armii Krajowej jak katamaraniarze specjalnie zajechali szlifierce drogę. Ja jechałem kilkadziesi?t metrów za nim,drugim rz?dkiem i na mnie była reakcja odwrotna. gdy kto? stał przy pasie rozdzielaj?cym i mnie dojrzał, za chwilę odbijał abym mógł przejechać.

może to nie reguła, jednak nawet w rozmowach ze znajomymi zauważam większ? aprobatę dla skuterów niż innych motocykli.

reszta ważnych argumentów jest powyżej.

dodatkowo często zdarza mi się w czasie jazdy - banan na twarzy - tak z samej rado?ci jazdy.

Dobra, dobra, a co je?li jeżdżę na motocyklu, który ma wymienione przez Ciebie zalety.

i wielu ludzi utorzsamia go ze skuterem wsród motocykli :D

oczywi?cie uważam, że to ciekawa propozycja Hondy.

Odnośnik do komentarza

Też jeżdżę t? "ciekaw? propozycj? Hondy", bo wła?nie ł?czy wiele zalet skutera i motocykla. Spotkałem się już z tym, że kto? podchodzi do mojego sprzęta ze słowami "Ale fajny, duży skuter" i po przyjrzeniu się z boku stwierdza "A jednak motocykl". Mnie nadal cieszy większa, niż w skuterze dynamika, możliwo?ć operowania precyzyjniejszego silnikiem (hamowanie i przy?pieszanie) z powodu biegów. Zdaję sobie sprawę, że w ruchu miejskim skuter jest sprawniejszy ze swoim automatycznym przełożeniem. Na pewno kiedy? wsi?dę na typowy skuter. Jak znajdę taki, jaki mi przypasuje.

Pozdrówka

P.s. a jedno?lady zawsze lubiłem i nadal lubię. To jest podstawowa przyczyna, dla której nimi się poruszam. Lubię czuć powietrze wokół siebie.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Strukturalnie, odpowiem jak "sentek":

1. Jeżdzę skuterem i samochodem, ale kiedy tylko mogę wybieram skuter bo:

- to duża osczędno?ć czasu

- większa frajda z jazdy

2. Jeżdżę skuterem a nie motocyklem z powodu:

- nie muszę zmagać się z biegami

- lepszej ochrony

- schowków na bagaż

- lepszej akceptacji skuterów przez znerwicowanych kierowców "katamaranów", a przez to wiekszego bezpieczeństwa

3. Jeżdzę skuterem pomino:

- zbyt małych kół w porównaniu z motocyklami, a przez to mniejsszym komfortem w "pokonywaniu" polskich dróg

- czasu potrzebnego na ubranie się, założenie kasku i rękawic

Odnośnik do komentarza

P.s. a jedno?lady zawsze lubiłem i nadal lubię. To jest podstawowa przyczyna, dla której nimi się poruszam. Lubię czuć powietrze wokół siebie.

A już my?lałem, że Cię Kubu? złapię, bo wiesz niektórzy pisz? "lubię czuć wiatr we włosach" a tu...... :D;):D:D !scooter

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza
Też jeżdżę t? "ciekaw? propozycj? Hondy", bo wła?nie ł?czy wiele zalet skutera i motocykla. Spotkałem się już z tym, że kto? podchodzi do mojego sprzęta ze słowami "Ale fajny, duży skuter" i po przyjrzeniu się z boku stwierdza "A jednak motocykl".

Pojazdy typu Honda Deauville, Honda Transalp s? opcj? które biorę pod uwagę ze względu na lepszy komfort zawieszenia, jakie oferuj?.

A jak to wygl?da z ochron? nóg z jednej strony przed deszczem a z drugiej przed chlapi?cym przednim kołem ???

Standartowo to chyba nie jest ciekawie...

A czy można co? dokupić ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Delikatnie OT, RobB co do wiatru itd,

Słynnego antyterrorystę, posła lsd i miło?nika jedno?ladów, zapytała niegdy? dziennikarka, dlaczego

jeĽdzi na motocyklu z otwartym rozporkiem (kto? go kiedy? w okolicach Wiejskiej

w takim stanie zauważył) ? OdpowiedĽ brzmiała: "bo każdy mężczyzna lubi mieć wiatr we włosach..."

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...