Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kto jest chętny ... BURGMANIA 2015


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Drodzy Parafianie (że tak zostanę w konwencji), mamy jeszcze sporo czasu do Burgmanii. Ale tak a propos jazdy grupowej, musimy pamiętać, że obowiązujące przepisy pozwalają na kolumnę max 10 pojazdów (chyba 10). No i zasady jazdy w grupie mówią, że dorównujemy do najwolniejszego. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić niektórych z nas :D jak jadą wolno.

Ja jestem raczej za grupowym wjazdem na zlot. Nie starcza mi wyobraźni jak będziemy się przemieszczać w naście skutów 300 km...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    43

  • SlawoyAMD

    28

  • burgifan

    13

  • Robsson

    13

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

No jak będzie ponad 20 maszyn, to trzy grupy... Ileś tam metrów miedzy nimi musi być do wyprzedania innych pojazdów... Z góry mówię, że nie przekraczam 130-tu, a najchętniej 110 jadę, ale jak będą 125-ki wśród nas, to z miłą chęcią będę jechał 90 km/h... Powyżej 130-tu to dla mnie już żadna przyjemność z jazdy, a jedynie huk powietrza i walka z wiatrem...

Odnośnik do komentarza

Zaktualizowana na początek dnia 10-grudnia 2014r., lista osób z GZ, które wyraziły już chęć udziału w XI Zlocie Burgmanii:

1. SlawoyAMD + Gosia

2. Robsson

3. elvis

4. KriSSo

5. Urbi

6. kowal

7. Rzelu

8. KOT45

9. hrabia

10. qszysiek

11. wooferai

12. Rogierro

13. burgifan

14. gubel

15. grota10 + Dorota

16. romano77

17. ... to miejsce czeka właśnie na Ciebie ...

Myślę, że jest realna szansa stworzyć delegację GZ składającą się z 25 maxi skuterów... :-)

Mam pytanie Wojtku ? jak to jest że na liście z dnia 7.12.2014r jestem na liście a z dnia 10.12. 2014 już mnie brakuje.

Wojtku drogi ...

Pozwól, że tak jak do tej pory, będę aktualizował listę chętnych do wyjazdu na XI Zlot Burgmanii w poście #17 ... :)

No i fajnie ... :)

Myślę że masz rację co do aktualizacji listy co do BURGMANI 2015 :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mam pytanie Wojtku ? jak to jest że na liście z dnia 7.12.2014r jestem na liście a z dnia 10.12. 2014 już mnie brakuje.

Myślę że masz rację co do aktualizacji listy co do BURGMANI 2015 :fireman2:

Drogi Ryszardzie, przepraszam, ale tę listę aktualizuje Kolega Elvis... Ja wtrąciłem się przypadkiem i narobiłem zamieszania... Przepraszam i pozdrawiam.

Ja jadę osobno.....

Arek, to nic nowego... ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale wracam do mojej propozycji, żeby wjechać razem. To znaczy spotykamy się np. w jakimś zajeździe kilka-kilkanaście km od Koronowa i na sam zlot wjeżdżamy kupą zachodniopomorską. :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem realistą :) Mogę się założyć, że utworzą się podgrupki. Już wiemy, że Arek jedzie sam. Ja na pewno chcę się przejechać (jeśli w ogóle pojadę...), a większość z nas na pewno chciałaby, żebyśmy byli razem. A więc podpowiadam jak połączyć wodę i ogień. Jedziemy jak chcemy, a przed wjazdem na zlot się spotykamy i wtedy kupą mości panowie.

Elvis, jak sobie nie poradzisz z mapą, daj mi znać. Wyślij na maila i coś z tym zrobimy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja w zależności od grafiku, będę jechał z grupą, lub ją ścigał... Jeszcze za wcześnie, bym był w stanie to określić.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem...ja z z Biletym albo Azjonem, a może z Hrabią polecę.

Byle spokojnie podróżną prędkość osiągnąć rzędu 110-120 km/h, a że w chwilami 130 podczas wyprzedzania...no trudno...kymco dało radę to i burgman powinien :-)

Zresztą nie lubię dużych grup.

Choć jak Artur po NRD prowadzi to inna bajka...jestem gotów jechać i 60 km/h, takim klimat:-))

Radość poczwórna, sam nie wiem czemu...może dlatego, że to NRD?

Dwa-trzy skutery to maks...wtedy jest swoboda, i wygoda...wierzcie mi...i tak się podobierajcie..

Co do spotkania przed, i wspólnym wjazdem,...jestem jak najbardziej.. :-)

Odnośnik do komentarza

Tak to czytam i nie wiem co o tym myśleć. Jest lista osób chętnych na wyjazd, natomiast sam jego przebieg...Wiem, że nie można nikogo zmuszać do jazdy w grupie, ale takich dużych przejazdów jest raptem w roku kilka i mały kompromis nikogo nie wyrzuci z siodła. Wreszcie jest to okazja do praktycznego stosowania zasad jazdy w grupie, bo teoria to jedno a praktyka to drugie. Chciałbym zakończenia dyskusji razem czy osobno w styczniu, tak sobie marzę trochę...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak to czytam i nie wiem co o tym myśleć. Jest lista osób chętnych na wyjazd, natomiast sam jego przebieg...Wiem, że nie można nikogo zmuszać do jazdy w grupie, ale takich dużych przejazdów jest raptem w roku kilka i mały kompromis nikogo nie wyrzuci z siodła. Wreszcie jest to okazja do praktycznego stosowania zasad jazdy w grupie, bo teoria to jedno a praktyka to drugie. Chciałbym zakończenia dyskusji razem czy osobno w styczniu, tak sobie marzę trochę...

Kowal, a kto ma przyjąć kompromis? Ten kto chce jechać szybko ma jechać wolno? Ten kto chce wolno ma jechać szybko? Ten kto woli sam ma się męczyć w grupie, czy ten co chce w grupie musi się pogodzić z tym, że nie wszyscy chcą z nim jechać w dużej grupie? Jeden chce wyjechać o 8.00, drugi woli o 10.00 (albo może o 10.00).

Myślę, że jeśli zdecydujemy się, żeby jechać razem, musielibyśmy ustalić zasady (najpierw wypracować jakiś konsensus), a potem zobowiązać się do ich trzymania. Pamiętacie bramki na autostradzie?

Z tego powodu, wydaje mi się, że najprościej będzie, jak "podzielimy się" w sposób naturalny: część z nas pojedzie tak, inna cześć inaczej. Swego rodzaju kompromisem może być pomysł opisany powyżej: spotykamy się gdzieś przed złotem i dopiero wtedy kupą mości panowie.

No cóż ... każdy zrobi jak chce ... bo zauważam że raczej trudno będzie dojść do porozumienia ...

(...)

Elvis, ludzie so różne. Zawsze trudno dość do porozumienia, gdzie jest duża grupa ludzi... Ale, jak piszesz, możemy spróbować :)

Odnośnik do komentarza

Mysle że Kłomino musicie sobie odpuscic,słaby dojazd,trzeba doliczyc do czasu drogi z 1,5 godz.

W okolice Kołomina,Bornego to najlepiej sierpien wrzesien i zahaczyc wtedy o wrzosowiska najwieksze w europie

Odnośnik do komentarza

elo :)...no to i chyba sie tez zapisze :)...a co mi tam :)...mocna grupa bedzie ze s-cia :)...sie zapisalem...sie zapisalem... :)... :)... :)...

Super, że sie wreszcie poznamy na żywo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To ja też się wypowiem, plan mam taki - jak nas puszczą z pracy to wyjeżdżamy w czwartek rano. Tak więc czwartek i piątek zwiedzanie okolicy.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mając doświadczenie w próbie organizacji wspólnego wyjazdu na ubiegłoroczną Burgmanię oraz czytając już tegoroczne deklaracje, jestem pewien, że nie uda się pojechać jedną grupą... z prostej przyczyny: dla niektórych z nas Zlot się zaczyna już w czwartek, dla innych w piątek od rana, a jeszcze inni wyjadą popołudniem...

Ja ze swojej strony chciałbym tylko zapewnić, że z przyjemnością dołączę do jednej z podgrup wyjeżdżających w piątek lub jeśli trzeba będzie, stworzę ją osobiście. ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No podobny plan mam, Jak Bilety, z tym że ja na pewno w piątek jadę, tylko jeszcze nie wiem, o której... Jak będzie można w pracy, to mogę o 4.00 już ruszać na Szczecin, by połączyć się z "konwojem"... Jak nie da rady, to koło 10-tej dopiero wyruszę samotnie najwyżej... Na ponad pięć miesięcy przed spotkaniem, można sobie co najwyżej gdybać, a nie planować wyjazd... A przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za bardziej spokojną jadą niż gonić na wariata. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, nie lubię pracować i jeździć pod presją czasu. Chętnie pojadę już w czwartek rano z opcją zwiedzania, więc zapisuję się od razu do grupki Marka :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeśli komuś umknęło, to ruszyła rezerwacja domków na Burgmanię... Ja (plus Gosia i Robsson), wstępnie zarezerwowałem trzyosobowy nr 15 (choć jeszcze nie potwierdzone na liście)... Warunkiem rezerwacji jest oczywiście potwierdzona wpłata za zlot...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O to będziesz musiał poczekać, aż cię zaksięgują :( Do czasu czerwonego napisu "zapłacone", nic nie zdziałasz...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No dokładnie, bo po ogłoszeniu rejestracji namnożyły się wpłaty... Już jest około 240 chętnych, a miejsc pod dachem tylko 280!!!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przyspieszyli :D Nie zmienia to faktu, że pewnie decydować będzie czas wpłaty/rejestracji... Później już tylko namiot panie, choć ja na przykład lubię pod szmatką spać, ale Gosia już nie :(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No mi łatwiej tu na miejscu się było zgadać z Robssonem... Z reszta już gorzej, bo wpłat nie było i rezerwacja niemożliwa :( Ale jak piszesz, mobilizować się panowie i panie... Mobilizować, bo w zasadzie niemal tylko jeden ośrodek już został...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...