Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Szlachetna Paczka od Bugmaniaków - Ogólnopolska Akcja Charytatywna


Pan rypak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ewa B-B

    25

  • Pan rypak

    24

  • Moni82

    8

  • krys70

    5

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

Razem z Wrzoniem też dzisiaj parę złotych dołożyliśmy na tak szlachetny cel.

Ewa ogromny szacunek za podjęcie się organizacji :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Drodzy SZLACHETNI BURGMANIACY

W końcu nadszedł ten dzień. Dzień przekazania naszych wielu pak, paczek, paczuszek… A było to tak

Po wielu naradach w gronie Ślązaków wybraliśmy rodzinę – no i zaczęło się – zbiórka pieniążków, plany zakupowe co najważniejsze, najpotrzebniejsze, gdzie kupić? co kupić?, gdzie zamówić?….Potem codzienne sprawdzanie komputera i okrzyki radości Kto się włączył,

Kto chce pomóc…. Zakupy – prezenty – gratisy - musiałam poświęcić pokój i spiżarkę na składowanie wszystkich darów :) a było tego wiele. Kupiliśmy oprócz artykułów spożywczych (wszystko w zgrzewkach ) i środków czystości ( też w zgrzewkach)– buty dla chłopaków, spodnie, bluzy, t-shirty, czapki, kołdry, poduszki, pościel, słodycze, zabawki drewno na opał

i jeszcze wiele prezentów ….

Oczywiście wszystko chcieliśmy zapakować w formie pięknych paczek, ale przy tej ogromnej ilości artykułów nie było to łatwe zadanie - ale udało się :)

17918df50aaf84c7med.jpg

W sobotę dzień przekazania – pojechaliśmy do „Centrum Dowodzenia Szlachetnej Paczki” tam okazało się, że mamy szansę zawieźć nasze podarunki osobiście do Rodziny. Pojechaliśmy – radości, wzruszenia było co niemiara – paczki wnosiliśmy i wnosiliśmy…. Największą frajdę miał najmłodszy członek rodziny -od razu otworzono niektóre paczki- z oczami jak spodki, otwartą buźką rozwiązywał kokardy i targał małymi łapkami papier z paczek większych od siebie :) Pozostali chłopcy z nieśmiałością i ciekawością zarazem zaglądali z za drzwi drugiego pokoju.

Święta dla Tej Rodziny będą wesołe, szczęśliwe i pełne nadziei na lepsze jutro, wiary, że są ludzie, na których pomoc mogą liczyć, że nie są sami ze swoimi problemami… Na koniec sami sobie życzyli, żeby przyszedł taki dzień kiedy sami będą mogli zrobić Szlachetna Paczkę dla innych, czego i my im życzymy :)

82584bc91f7afbaemed.jpg

Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w Akcję dając wyraz temu, że nie jest Wam obojętny drugi człowiek.

Zebraliśmy i wydaliśmy dużo pieniążków, kupiliśmy bardzo dużo ważnych dla rodziny rzeczy, zaspokoiliśmy w 100% potrzeby, które wymienione były w indywidualnym opisie rodziny oraz wiele innych rzeczy, które wydały nam się niezbędne.

Pozwolicie, że sprawozdanie finansowe zrobię później jeszcze jesteśmy w trakcie –np drewno do kominka dopiero za kilka dni do zrealizowania, okazało się, że niektóre z ubrań są nie odpowiedniego rozmiaru więc trzeba je powymieniać i być może zrobić dopłaty. Ale zostało nam trochę pieniążków więc nie ma problemu, po za tym okazało się, że tuż obok mnie, w sąsiedztwie mojej mamy jest Rodzina, która ma podobną sytuację – wiem, że nie zbawimy całego świata – ale mając nadwyżkę nie mogłam przejść obok tego obojętnie. Postanowiłam moją wpłatę ( Ewa i Artur) i dodatkową wpłatę z mojej firmy przeznaczyć na Tę drugą Rodzinę :)

Odnośnik do komentarza

Wielkie PODZIĘKOWANIA składam Wam za trud i kawał dobrej roboty,czas,chęci zaangażowanie, :notworthy:

Życzę Tobie i Twoim Bliskim Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. :newyear:

Pozdrawiam i oby tak dalej. :clapping:

Odnośnik do komentarza

Cieszymy się (ja i Robert), że mogliśmy chociaż odrobinkę pomóc i sprawić komuś radość.

Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt :newyear: oraz fury prezentów :xmas: .

ps. może za rok uda nam się wcześniej pozbierać pieniążki, jeśli będziemy wiedzieli jakie mamy finanse wtedy możemy pomóc 2 rodzinom :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nasza Wspólna akcja ’’Szlachetna Paczka od Burgmaniaków-2014’’dobiegła końca.

Chciałbym więc podziękować Ewie B-B i Grupie Śląskiej za podjęcie wyzwania i kontynuacji tak zacnej akcji charytatywnej.

A zaczęło się tak:

Dziękuję Ewciu i Arturo za udział na Śląskie zawsze można liczyć,the best of

Ps,a może ty Ewciu podejmiesz się w tym roku organizacji Naszej akcji?-macie zgraną paczkę i na pomoc pewnie będziesz mogła liczyć ze strony koleżanek i kolegów

Na odpowiedź nie musiałem długo czekaćJ

Napisany 21 listopad 2014 - 19:37

Ok - podejmujemy się.

Przy pomocy Joasi, Ani, Moni....i mam nadzieję innych Ślązaków - pomożemy i postaramy się uszczęśliwić choć trochę jakąś rodzinę

Jutro " baza rodzin" ruszy i zobaczymy co i jak.

Ewa i wspomagacze bardzo szybko przedstawili rodzinę do wsparcia.

Już decyzja zapadła wybraliśmy Matkę samotnie wychowującą czwórkę chłpaczków

Pani Agnieszka (35 l.) wychowuje czterech synów: Krystiana (16 l.), Aleksa (13 l.), Dawida (11 l.) i Oskara (1,5 l.).

Rodzina mieszka w trzypokojowym wynajętym mieszkaniu. Koszt łączny wynajmu i mediów to 1100 złotych. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec schludność i dbanie o porządek. Choć mieszkanie wymaga remontu (szczególnie podłoga) Pani Agnieszka z determinacją, sukcesywnie doprowadza pomieszczenia do porządku. Sytuacja pogorszyła się, gdy partner i ojciec Oskara został osadzony w więzieniu. Obecnie rodzina utrzymuje się z alimentów dla Krystiana i Aleksa w wysokości 900 złotych oraz zasiłków dla rodziny wielodzietnej i samotnie wychowującej matki, w wysokości łącznie 995 złotych. Alimenty dla Oskara są w trakcie ustalania sądowego, a Dawid nie został uznany przez ojca. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, na jednego członka rodziny pozostaje ok. 160 zł miesięcznie.

Od momentu urodzenia najmłodszego dziecka Pani Agnieszka nie może pracować ze względu na opiekę nad nim, jednak bardzo chciałaby się podjąć pracy w najbliższej przyszłości. Ma doświadczenie jako sprzedawca, dzięki czemu łatwiej będzie jej znaleźć zajęcie. Czeka tylko na możliwość posłania Oskara do przedszkola. Jest dobrą matką, potrafi zająć się swoimi dziećmi, które ją szanują. Synowie pomimo trudnej sytuacji dzielnie znoszą swój niełatwy los. Pani Agnieszka jest dumna nie tylko z dzieci i ich dobrych wyników w nauce, ale również z tego jak daje sobie radę. Ostatnio sama wyremontowała kuchnię (pomalowała, odnowiła i umeblowała) praktycznie nie ponosząc żadnych kosztów finansowych.

Pani Agnieszka boryka się z podstawowymi trudnościami finansowymi. Nie jest w stanie w stu procentach zapewnić żywności i środków czystości dla rodziny, stąd te dwie rzeczy uznaje za najpotrzebniejsze. Byłaby wdzięczna także za kołdry dla synów, ponieważ obecne nie nadają się już do użytku - wielokrotnie były zszywane.

Generalnie potrzebują wszystkiego od żywności, środków czystości ,ubrania, pościel, kołdry, po drewno na opał, czy lampkę na biurko dzieciakom.

Myślę, że uda nam się w pewnym stopniu pomóc tej rodzinie - proszę jeszcze raz - Razem możemy wiele

Lista chętnych do wsparcia Naszej akcji przerosła moje i pewnie Wasze oczekiwania.

Lista chętnych do wpłat:

Lp. Nick - kwota - stan

1. rypak- 100pln - wpłynęło

2. Foczka- 50pln - wpłynęło

3. Krzytro -50pln + Eurokar - 100pln -wpłynęło

4. Arturas- 70pln - wpłynęło

5. Piootr- 50pln - wpłynęło

6. Andrzej.S- 50pln - wpłynęło

7. JuSta- 50pln - wpłynęło

8. Joasia- 50pln - wpłynęło + 50pln

9. Worlan- 50pln - wpłynęło

10. Termi_N- 50pln - wpłynęło

11. Krys70 i Ania - 100pln - wpłynęło

12. Moni82 i Robert - 100pln - wpłynęło

13. Zicoo62 i Bożena- 50pln - wpłynęło

14. EwaB-B i ArturoB-B- 100pln - wpłynęło + Poradnia ( Ewa) - 345pln - wpłynęło

15. Baltona- 100pln - wpłynęło - dojszło

16. Anton - 50pln - wpłynęło

17. Radi - 100pln - wpłynęło

18. Sysgone - 50pln - wpłynęło

19. Sagi73 - 50pln - wpłynęło

20. Pgizi - 30pln - wpłynęło

21. MarP - 50pln - wpłynęło

22. Marcin 78 - 50pln - wpłynęło

23. marecki - 100pln - wpłynęło

24. Patryk - 50pln - wpłynęło

25. Marek_m - 15opln - wpłynęło

26. Sopel1311 - 100pln - wpłynęło

27. GadekW - 100pln - wpłynęło

28.Karton - 20pln - wpłynęło

29. AndrzejMysłowiceS - 50pln - wpłynęło

30. Ja-rek - 20pln - wpłynęło

31. Ziga - 10pln - wpłynęło

32. Paweł883 - 100pln - wpłynęło

33. Przemo_ST - 100pln - wpłynęło

34. Zdun13M - 100pln - wpłynęło

35. Yan_T - 50pln - wpłynęło

36. .maniek - 50pln - wpłynęło

37. PJS -100pln - wpłynęło

38. irasko - 50pln - wpłynęło

39. kerik - 50pln - wpłynęło

40. Ravalio i Gosia- 150pln - wpłynęło

41. Jaki 40 i Iza - 100pln - wpłynęło

42. pabloxl - 50pln - wpłynęło

43. SEBA 500- 50pln - wpłynęło

44. Zenon i Wiesia - 50pln- wpłynęło

45.. Dudi71 i Iza -50pln - wpłynęło

46. janus60 - 50pln - wpłynęło

47. AREQ - 50pln - wpłynęło

48. Ewik i Wrzonio -200 pln - wpłynęło

49. Lion - 50 pln - wpłynęło

50. Danił - 40pln - wpłynęło

51.Saper - 50pln - wpłynęło

52. Lucjan73 - 50pln - wpłynęło

Odnieśliśmy sukces i dzięki zaangażowaniu Ewy B-B i Waszym wsparciu mogliśmy przywrócić nadzieję na lepsze jutro rodzinie obdarowanej, ale i rodzinie wybranej spontanicznie przez Ewcię

Pozwolicie, że sprawozdanie finansowe zrobię później jeszcze jesteśmy w trakcie –np drewno do kominka dopiero za kilka dni do zrealizowania, okazało się, że niektóre z ubrań są nie odpowiedniego rozmiaru więc trzeba je powymieniać i być może zrobić dopłaty. Ale zostało nam trochę pieniążków więc nie ma problemu, po za tym okazało się, że tuż obok mnie, w sąsiedztwie mojej mamy jest Rodzina, która ma podobną sytuację – wiem, że nie zbawimy całego świata – ale mając nadwyżkę nie mogłam przejść obok tego obojętnie. Postanowiłam moją wpłatę ( Ewa i Artur) i dodatkową wpłatę z mojej firmy przeznaczyć na Tę drugą Rodzinę

Do organizacji kolejnej Naszej akcji wytypowałem już wcześniej osobę, którą proszę o potwierdzenie na pw po sprawozdaniu Ewy B-B z tegorocznej akcji’’Szlachetna Paczka od Burgmaniaków-2014’’

Ps, Wesołych i radosnych Świąt.

Chciałbym również podziękować koledze co nam piękny kalendarz wydał w 2014 i w Naszej akcji nie był obojętny- przekazał gratisy dla rodziny obdarowanej +nagrody dla osób najbardziej zaangażowanych w wsparcie rodziny wybranej przez Ewę B-B.

Dziękuję Arturasie za wsparcie Naszej akcji.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witajcie.

Jestem zaszczycona, że w tak wspaniałym gronie mogłam wziąć dział w akcji 'Szlachetna paczka".

Serdeczne podziękowania dla osób ze wszystkich regionów za wspólną akcję, ze szczególnym uwzględnieniem Rypaka i EwyBB (BrigitteBardot ? :shock: )

Deklaruję się już dziś na przyszły rok.

Pozdrawia Foczka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...