Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jazda na rolkach


GadekW

Rekomendowane odpowiedzi

j.junior będziesz w Kato?

Właśnie się zastanawiam, kumpel był ostatnio i hardcor ciemno :)

a w dodatku trochę jestem podziębiony

A TY ?

Albo przyjąć pozycję zjazdową i czekać jak górka się skończy :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • GadekW

    19

  • j.junior

    7

  • Joasia70

    5

  • arturo-bb

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak pisałem wcześniej hamować potrafisz tylko nie dopuszczaj do nadmiernego rozpędzania się kontroluj prędkośćhamulcem tylnym od samego początku i będzie ok,a jak bedzie za szybko to improwizuj ta jak podczas freerajdu poza trasą łapiesz się wszystkiego żeby nie poledz ;)

najlepiej celuj w jakąś 18-kę hehe

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

poza trasą łapiesz się wszystkiego ....najlepiej celuj w jakąś 18-kę hehe

Z dużymi "zderzkami" :Jumpy:

Odnośnik do komentarza

Jak się zatrzymać bądź nie dopuscic do rozpędzenia się ze stromej gorki ?

Tak samo jak na nartach na stromym stoku - jeśli nie czujesz się pewnie, to nie jedziesz na krechę zwiększając prędkość tylko zygzakiem od lewej do prawej. Wtedy pokonasz zjazd znacznie wolniej i nie zrobisz sobie krzywdy. Hamulec umocowany na szynie rolki nie ma większego sensu - ten kawał plastiku jest mało skuteczny i przeszkadza w jeździe a i potknąć się o niego łatwo - skoro ogarniasz łyżwy to go odkręć i naucz się hamować rolkami - idź na youtube to się wszystkiego dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przelamalem strach i ponownie przystapilem do pokonania mojej "gory strachu" obylo sie bez upadku. Technika narciarska sprawdza sie do pewnego momentu potem przestaje dzialac - kwestia stromizny. O ile na lyzwach nie mam problemu hamowac bokiem to na asfalcie mam opory, na lodzie jakos nie mam zadnych lekow. Zrobilem dzis test swojej wytrzymalosci tempo 24 km/h padlem po 16 km. Hamowalem dzis hamulcem gumowym przenoszac w zasadzie caly ciezar na jedna noge i hamujac nia, tylko po dluzszym czasie zaczyna byc to meczace :) no coz kwestia kondycji. Gdyby nie to ze na koncu gorki mam przejscie dla pieszych i czesto czerwone swiatlo nie bylo by problemu z ta gora, predkosc mnie nie przeraza jak to ze moge przywalic w auto :)

Dziekuje za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza

Gratuluje tempa. Mi na maratonie takie wyszło i wiem jak trzeba było się napocić. Może w przyszłym roku razem wystartujemy??? A technikę hamowania trzeba doskonalić. Ja stwierdziłem, że kolejnego hamulca nie będę kupował i nauczyłem się hamować na literę T. Warto to doskonalić. Pozdrawiam.

j.junior..do Kato się wybieram jak nie będzie padać...

Odnośnik do komentarza

Jadę do SZAŁASU bo coś gardełko doli po niedzielnym finale pod spodkiem hehe ,nie zapomnij o jakimś Swiatełku bo będzie hardcor .Powodzenia j.

Odnośnik do komentarza

Sezon rolkowy uważam za......prawie zakończony :clapping: Ostatni Night Skating Katowice zaliczony. Ze znajomych spotkałem tylko Dzięgla i widzę, że mocno się wkręcił...

CAM00740.jpg

CAM00739.jpg

CAM00737.jpg

CAM00735.jpg

Jazda do 22:30 czasami w totalnych ciemnościach... Było Super!!!

Odnośnik do komentarza

Dla zainteresowanych, właśnie w piątek zakończyło się asfaltowanie żorskiego toru dla rolkarzy i od tego dnia mamy gdzie pojeździć. Niestety aura na razie nie pozwala, ale ta myśl pozwoli przeczekać zimę :clapping:

Trasa ma równo 1 km i są tam jeden podjazd i zjazd łagodny, a dla wybrednych bardziej stromy. Jeszcze nie jeździłem, choć byłem bliski. Zapodaję trasę dla ciekawych.

Trasa pochodzi z piątkowego biegania. Ta pętelka pomiędzy ulicą Wodzisławską, a Folwarecką to obrys toru.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wojtuś, byłbym zainteresowany ale musisz wprowadzić mała korektę "Trasa ma równo 1 km i są tam jeden podjazd i zjazd łagodny, a dla wybrednych bardziej stromy.".

Miłej jazdy.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Temat ucichł a na Mazowszu rolkowo na Narodowym się kreci pełną parą :)

9c329162d05639a67a57c6665ed5cf1c.jpg

e780fde21098466de107013ff00517a4.jpg

bbd3bf2f991de20ba4f3bfdc8aa4907b.jpg

Odnośnik do komentarza

Mariuszu, nie ucichł, tylko nie ma czasu pisać...

Moje przykładowe wypady na rolkach:

100km

88km

68km

Trwają przygotowania do kolejnych starów:

20.08 - Gdańsk maraton

28.08 - Katowice maraton

4.09 - Suchowola maraton

24.09 - Berlin maraton

A na Narodowym też miałem okazję jeździć. Fajna traska z dobrą nawierzchnią. I cieszę się, że coraz więcej nas jeździ...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jest piękna pogoda i jakby ktoś chciał wybrać się na wycieczkę to zapraszam do kibicowania mi na trasie Półmaratonu rolkowego w Modzurowie. Start o godzinie 14 a okolica przecudnej urody. Zapraszam... i trzymajcie kciuki. 

Start: Modzurów ul. Strzybnego 24

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...