Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jazda na rolkach


GadekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Jak nie przyjedziesz na kawę ( przed albo po ) to się do mnie nie odzywaj :mad2:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • GadekW

    19

  • j.junior

    7

  • Joasia70

    5

  • arturo-bb

    4

Top użytkownicy w tym temacie

No tak, dzisiaj mnie poniosła fantazja i wystartowałem z marszu w V Długodystansowym Pucharze Śląska We Wrotkarstwie Szybkim na 42 km razem z zawodowcami, a ja na zwykłych roleczkach...j.junior wie jakich. I kubeł zimnej wody na głowę. Ale było warto i cel osiągnąłem(zmieścić się w 2 godzinach)

WYNIKI ...i nie żebym się chwalił, bo wyszło tak sobie, ale satysfakcja jest ogromna, bo nigdy wcześniej nie miałem skurczów w kolanie...no i ta zabawa :clapping:

Odnośnik do komentarza

Dołączam się do gratulacji. Moje fantazyjne starty wyliczam tak by ostatni nie być i zawsze zapominam o tych co nie kończą, więc różnie bywa :).A tu jednak kilka osób było po Tobie, to poprzeczkę na przyszłość już masz wysoko :).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witej roztomiły , Wojtek jak Ty możesz to wszystko pogodzić , dom , praca , burgmania i jeszcze takie zawody . Gratulacje .

Odnośnik do komentarza

No Wojtuś...

Gratulacje :)

Jesteś niemożliwy..Ciebie jest wszędzie pełno..tym większy szacun, że masz czas i ochotę aby to wszystko jakoś pogodzić ze sobą

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatnio tez wkrecilem się w rolki, jako ze calkiem niezle jezdze na lyzwach to nie miałem większego problemu z przesiadka na rolki. Oczywiście sa trochę inne ale latwo się przestawić. Niestety wczoraj okazało się ze skoro nie ma pochyłych lodowisk to problem związany z hamowaniem z gorki na lyzwach nie wystepowal a na rolkach już tak. Po wczorajszej jeździe z dosyć stromej gorki odkryłem ze hamulec z tylu albo nie umiem używać albo nie działa a predkosc osiagnalem dosyć duza. Klasycznie zahamowałem w stylu BUM walac w ekrany dzwiekochonne i namalowane ptaki mnie nie odstraszyly od tego. No ale nie mogę się w ten sposób zatrzymywać a niestety ta gorka jest dosyć istotnym elementem mojej trasy. O ile na prostej radze sobie bez problemu z hamowaniem o tyle powyżej 40 km/h gdzie ciagle przyspieszam jestem bezradny. Jak się zatrzymać bądź nie dopuscic do rozpędzenia się ze stromej gorki ?

ps

rolki kolka 90 mm PU83A na lozyskach ABEC7 chrom

Odnośnik do komentarza

Artix

Masz dość szybki sprzęt(ja mam 82 ABEC7 i też jest szybko , myślę że nie należy dopuszczać to nadmiernego rozpędzania się na zjazdach trzeba kontrolować od samego początku zjazdu prędkość lub mieć twardy tyłek bo gleby bolą hehe,ja po nocnych jazdach w Katowicach gdzie jest kilka stromych zjazdów zużyłem 1/3 nowego hamulca i podtarłem kółka przy hamowaniu boczną krawędzią rolki.Przy dużej prędkości ja preferuję hamowanie bokiem rolki warto to poćwiczyć na płaskim (równowaga) takie hamowanie moim zdaniem jest najskuteczniejszą metodą,niestety kosztem kółek.Jednym słowem jeździć jeździć jeździć.

Poszukaj na YT techniki hamowania jest tego trochę

pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

YT - owszem zerknalem popatrzylem, pocwiczylem, nie umiem hamowac na T z duzych predkosci, z malych mi wychodzi, na lyzwach zawsze zatrzymuje sie bokiem na rolkach mi nie wychodzi, zwalnianie plugiem jakos idzie, tylnym hamulcem nie potrafie, moze przekrece go na lewa noge mam wrazenie ze bedzie mi latwiej. Zrobilem dzis 16 km niestety omijam moja "górę strachu" i trace fajne 5 km trasy. Wkurza mnie ze umiem jezdzic tylem, robic piruety, przeskakiwac krawezniki a nie potrafie sie kurcze zatrzymac :)

Odnośnik do komentarza

j.junior będziesz w Kato?

Artix

Masz dość szybki sprzęt(ja mam 82 ABEC7 i też jest szybko , myślę że nie należy dopuszczać to nadmiernego rozpędzania się na zjazdach trzeba kontrolować od samego początku zjazdu prędkość lub mieć twardy tyłek bo gleby bolą hehe,ja po nocnych jazdach w Katowicach gdzie jest kilka stromych zjazdów zużyłem 1/3 nowego hamulca i podtarłem kółka przy hamowaniu boczną krawędzią rolki.Przy dużej prędkości ja preferuję hamowanie bokiem rolki warto to poćwiczyć na płaskim (równowaga) takie hamowanie moim zdaniem jest najskuteczniejszą metodą,niestety kosztem kółek.Jednym słowem jeździć jeździć jeździć.

Poszukaj na YT techniki hamowania jest tego trochę

pozdrawiam Jacek

Albo przyjąć pozycję zjazdową i czekać jak górka się skończy :clapping:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...