Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Za ile można sprzedać Burgmana 125 ?


ypkk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tak to odbierasz to widocznie nie zrozumiałaś z tego co chciałem przekazać.

Widzę że posiadasz Burgmana 650, czy kupiłaś go szukając Burgamana 650 czy czegokolwiek z wiarygodnym opisem ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ypkk

    19

  • Barteq

    7

  • dr.big

    4

  • Joasia70

    4

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

kupując zawsze kieruję się wiarygodnością sprzedającego , tak więc najpierw szukam tego co chcę kupić a później odrzucam oferty niewiarygodne .... i Twoja oferta nie skłoniłaby mnie do wykonania telefonu

Odnośnik do komentarza

Wiadomo- jak napisane w ogłoszeniu 2l/100km, to równie dobrze można przyjąć że 12 tkm to jest 20 tkm... Stan idealny okaże się zaledwie dobrym, a bezwypadkowość może mieć różne definicje :D . Oczywiście wszystko teoretycznie, czytając tylko ogłoszenie. Ale jest to takie samo rzetelne podejście do opisu...

PS. Ja widząc w ogłoszeniu nierealny wpis o zużyciu 2 l/100km, od razu zakładam, że reszta opisu to mniej więcej taki sam poziom prawdomówności. I nie chodzi tu tylko o ogłoszenia 125 ccm.

Odnośnik do komentarza

kupując zawsze kieruję się wiarygodnością sprzedającego , tak więc najpierw szukam tego co chcę kupić a później odrzucam oferty niewiarygodne .... i Twoja oferta nie skłoniłaby mnie do wykonania telefonu

Dlatego właśnie założyłem ten temat, bo po ilości wyświetleń wyglądało na to że nikt nie szuka pojazdu "Burgman 125", teraz jest sporo wyświetleń bo widocznie forumowicze oglądają.

Ogłoszenie wystawiałem wcześniej nie pisząc ile pali, też nikt nie dzwonił.

Zmieniłem już na spalanie 3L, czy teraz byś zadzwoniła ?

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie tytuł posta, bo widzę że każdy gada o czym innym i nic nie wnosi do tematu.

Jak w Warszawie są 3 oferty na Burgmany 125 i nikt nawet nie dzwoni to chyba nie dlatego że ja napisałem że pali 2L ?

Wychodzi na to że wszyscy są pod wpływem piosenki Sidney-a Polaka :D

A jak wyglądała treść poprzedniego ogłoszenia ta bez spalania?

Treść ogłoszenia raczej nie wpływa na niewielką liczbę wyświetleń, a telefony tylko z pytaniem czy "załatwię" rejestrację na 50-ke.

Żeby ktoś się zaczytał w bajkach sprzedających musi najpierw otworzyć ogłoszenie, czyli szukać takiego pojazdu, tak mi się wydaję...

Odnośnik do komentarza

Być może cena pojazdu jest za wysoka. To że w tej cenie skutery są wystawione w ogłoszeniach to nie znaczy że za tyle zostaną sprzedane i właśnie jak w Twoim przypadku - że ktokolwiek się odezwie.

Klient musi być pewny, że wystarczy mu do jazdy silnik 125ccm po mieście lub w trasie (a takich klientów ciężko znaleźć), ktoś jak bierze sprzęt to - jak pisali koledzy - min. 250. Do mojej jazdy na co dzień zdecydowanie wystarczyłoby mi 125ccm - a kupiłem 500ccm bo taki miałem kaprys i zapewne większość posiadaczy kat. A tak robi...

Odnośnik do komentarza

A jak wyglądała treść poprzedniego ogłoszenia ta bez spalania?

I jak Ci się sprzedawało Suzuki SV650 poprzednio?

SV normalnie, wystawiłem drogo, 3 telefony, 2 oglądających, drugi oglądający kupił.

Chciał tylko żeby mechanik "niezależny" obejrzał, potem mailował że super się jeździ.

To był mój motocykl, jeździłem nim 4 lata.

Odnośnik do komentarza

Ile czasu wisi to ogłoszenie z tą ceną?

PS. Ludzie zazwyczaj "proponują" dużo dziwnych rzeczy... Wogóle nie brałbym pod uwagę takich "propozycji" od niezbyt rozgarniętych... :D

Odnośnik do komentarza

No dlatego założyłem temat, rok temu nie było możliwości kupić takiego Burga poniżej 5 tyś, chyba że przejechany walcem.

Chciałbym wystawić za taką cenę żeby dużo nie stracić i sprzedać.

A ogłoszenie wisi miesiąc chyba, ale próbowałem też sprzedać przed zimą.

Odnośnik do komentarza

Przed zimą zapomnij, skuter czy moto to "produkt" czysto sezonowy ;) ... Miesiąc... hmmm... Moim zdaniem to żaden długi okres czasu...

Ps. Rok temu była inna sytuacja... No i dodatkowo "przeskoczył" cały rok...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

nadal bym nie zadzwoniła, bo tak jak napisali poprzednicy: mało informacji , mało zdjęć dokumentujących skuter, zdjęcia mało wyraźne ... a co do ceny nie orientuje sie, bo nigdy nie szukałam takiego pojazdu

Odnośnik do komentarza

nadal bym nie zadzwoniła, bo tak jak napisali poprzednicy: mało informacji , mało zdjęć dokumentujących skuter, zdjęcia mało wyraźne ... a co do ceny nie orientuje sie, bo nigdy nie szukałam takiego pojazdu

Dziękuję za Twoje uwagi, ale jak już pisałem, nie zrozumiałaś mojego przekazu i nie piszesz na temat.

Odnośnik do komentarza

Myślę, też że pewnym czynnikiem ( już niezależnym od Sprzedającego) jest spora konkurencja ze strony piaggio 125 ( jeśli ktoś akurat szuka 125)

Piaggio ma 16Km czyli 4km więcej a w takim sprzęcie to już odczuwalna różnica

Choć ja bym sobie dał więcej czasu, wiosna idzie ;)

Mój znajomy co sprzedaje czasami różne rzeczy wydające się niemal niemożliwe do sprzedania, twierdzi, że każdy towar ma swojego kupca;)

Odnośnik do komentarza

każdy towar ma swojego kupca;)

Dokładnie. Sorry za OT, ale kiedyś byłem na giełdzie w Sandomierzu i gość próbował sprzedać dorosłego bernardyna. Na pytanie kto mu "to" kupi, odpowiedział: "Przyjdzie głupi i kupi" :)

Odnośnik do komentarza

Zbyt emocjonalnie podchodzisz do całej sprawy.

Ochłoń trochę i przeczytaj wszystkie posty ze zrozumieniem. Każdy próbuje Ci doradzić na swój sposób,w taki sposób jak to widzi.

Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta : za tyle ile kto da, w miarę przyzwoitości.

Sorry taki life. Czasy ciężkie, pojemność - ani to skuter, ani motocykl, termin na sprzedaż - w tym czasie średni, tak jak pisał Big-u, forma ogłoszenia też wymaga dopracowania.

Sam wyleczyłem się ze sprzedaży swoje 125-tki, mocno doinwestowanej, bo ludzie którzy przychodzili i chcieli kupić, zainteresowani byli głównie wg cen 50-tek, a to mnie osobiście nie interesowało. Jeśli nie musisz teraz sprzedać, poczekaj, sezon przed nami. Jeśli chcesz sprzedać dobrze, musisz poczekać i zrobić wszystko w tym kierunku, tak abyś nie mógł sobie zarzucić że mogło być coś lepiej zrobione. Wg mnie zacznij od Dobrych zdjęć gdzieś w plenerze. Żaden handlarz nie będzie jechał "na sesje" ze sprzętem, bo się mu nie chce. Pokaż w opisie że motocykle to Twoja pasja, postaraj się zainteresować czytelnika czymś, co wyróżni Twoje ogłoszenie z wielu innych.

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Czyli Ci co jeżdżą 125 to głupki ?

Ale się człowieku unosisz, trochę spokoju i pokory. Mój cytat dotyczył stwierdzenia, że "każdy towar ma swojego kupca;)". Tylko i wyłącznie, bez żadnych podtekstów. Sam wcześniej jeździłem 250 i nie czułem się jak głupek. Wrzuć na luz...

Odnośnik do komentarza

Wygląda to tak, jakbyś miał pretensje do nas, że: "nikt nie chce mojego skutera" buuuuu ;) . Zeby sprzedać, to trzeba przede wszystkim zaoferować towar. A jak widzę, to nasze wskazówki masz gdzieś. To co tu doradzać :) ?

Zrób porządne zdjęcia, zredaguj sensowny tekst ogłoszenia. I wtedy na pewno pojawi się kupiec. Bez potrzeby zadawania bezsensownych pytań w stylu: "Za ile można sprzedać... ?"

Odnośnik do komentarza

Nic się nie przejmuj. Zrób dobre zdjęcia, postaraj się zrobić lepszy opis i w końcu się sprzeda. Kupiec się znajdzie.

Nie każdy ojciec po 50-ce kupi dzieciakowi od razu 250-kę.

Niby to niewielka różnica ale często tok myślenia jest taki, ze wszystko powinno być po kolei.

Nie ma się co oszukiwać pokory do sprzętu nie nabierze się wsiadając z roweru na szlifierkę.

Myślę, że tu potrzeba czasu, cierpliwości i dopracowania ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza

A w opisie koniecznie pisz rzetelnie! Nie bez przyczyny spytałem się o te 2 litry. To zwróciło moją uwagę i pomyślałem sobie: ściema.

Jak ściema tu, to gdzie jeszcze?

Posłuchaj się Burgmaniaków, bo dobrze piszą. Towar masz trudny na zbycie, to i wysiłku trzeba jakby więcej. Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale skierowałbym tę ofertę delikatnie pod kobiety. Że skuter lekki, zwrotny a jednocześnie wystarczająco dynamiczny, by nim dojechać do biura :-)

Czy jakoś tak.

Powodzenia, cierpliwości i słuchaj starszych :-)

Odnośnik do komentarza

Ciekawy jestem czy wreszcie komuś przyjdzie do głowy odpowiedzieć na pytanie z tematu ?

3 strony pisania i się dowiedziałem że jestem nerwowym dzieciakiem, hehehe

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ty furt tylko swoje . ( jak w tytule , jak w tytule )

Skoro nie interesują cię rady dotyczące polepszenia ogłoszenia (aby go sprzedać i dostać jak najwięcej) a tylko JAKA CENA to powiem tak : przy takim opisie i takich zdjęciach MOŻE za 1,5 a MOŻE za 2 ( z naciskiem na MOŻE)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pytanie proste, to i odpowiedź prosta. Przeglądaj archiwum allegro.pl pod kątem zakończonych aukcji.

Na przykład takie wyszukiwanie, pokazuje, że za te pieniądze się nie sprzedały. Większe możesz raczej

odrzucić, więc pewnie będą to mniejsze pieniądze...

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&string=burgman+125+2009&search_scope=closed

Jest jeszcze szansa, że odezwie się ktoś, kto z własnego doświadczenia odpowie Ci za ile sprzedał

Burgmana 125 z 2009 roku w roku 2014.

pzdr

Odnośnik do komentarza

YPKK !

Kolego nieco wyluzuj!!! Sezon dopiero się rozpoczyna i tym samym zainteresowanie jest póki co umiarkowane. Weź sobie do serca uwagi kolegów dotyczące treści ogłoszenia i je popraw. Co do ceny to uzyskasz taką, którą kupiec będzie gotów dać. Sam jestem w trakcie sprzedaży swego skutera i na razie również dostrzegam brak dużego zainteresowania. Powoli staram się nieco obniżać cenę i czekam na rozpoczęcie sezonu i większy ruch w interesie. Maro

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...