Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Luty 2014 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ArtCho

    33

  • Elvis

    32

  • bilety

    23

  • Urbi

    22

Top użytkownicy w tym temacie

Elvis, zawsze, gdzieś, ktoś, mógł by Cię przytulić w garażu . :-)

Póki co w garażu jest za zimno ... no chyba, że miałby ktoś dostęp do stodoły z siankiem ... wtedy to zupełnie inne bajka :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj zrobiłem krótką rundkę wkoło komina. :)

A ja mam skuter nie u siebie więc mogę sobie pomarzyć o kulaniu bereta, Za to nabyłem drogą kupna nowy strój kombinezon i buty.

Odnośnik do komentarza

A ja wypiję i zainwestuję.

Ponieważ nowszy maxi z abs kosztuje krocie, postanowiłem zostać przy starym 2oo.

Natomiast dokupię takie fajne ustrojstwo i będę cieszył się abs-em za grosze.

Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepsze takie niż żadne.

Na forach jest wiele pozytywnych opinii co do działania tego ustrojstwa.

http://k-parts.nl/abs-antiblokkeer-systeem-tnt-abs-scooter-universeel.html

http://www.scooterfocus.com/scooter_abs.html

Odnośnik do komentarza

Natomiast dokupię takie fajne ustrojstwo i będę cieszył się abs-em za grosze.

Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepsze takie niż żadne.

Gdzie można dokupić takie ustrojstwo? czy i nas jet to dostępne?

no chyba że chcesz zamówić gdzieś z agranicy? .... jeśli tak, można zebrać grupę chętnych i obniżyć koszty ... jak się już zdecydujsz na zakup daj mi znaka ....

a w ogóle gdzie można o tym poczytać, ale po maszemu, nie po murzyńsku ...

Odnośnik do komentarza

A ja wypiję i zainwestuję.

Ponieważ nowszy maxi z abs kosztuje krocie, postanowiłem zostać przy starym 2oo.

Natomiast dokupię takie fajne ustrojstwo i będę cieszył się abs-em za grosze.

Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepsze takie niż żadne.

Na forach jest wiele pozytywnych opinii co do działania tego ustrojstwa.

http://k-parts.nl/ab...universeel.html

http://www.scooterfo...cooter_abs.html

To ustrojstwo osłabia hamulce !

Bo przepuszcza płyn powyżej jakiegoś tam ciśnienia.

po co ? Skoro producent to tak przewidział.

W życiu bym tego nie montował,

bo wydłuża makabrycznie drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.

( przy suchych dobrze przyczepnych drogach czyli moje 98% całych tras )

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gdzie można dokupić takie ustrojstwo? czy i nas jet to dostępne?

no chyba że chcesz zamówić gdzieś z agranicy? .... jeśli tak, można zebrać grupę chętnych i obniżyć koszty ... jak się już zdecydujsz na zakup daj mi znaka ....

a w ogóle gdzie można o tym poczytać, ale po maszemu, nie po murzyńsku ...

Elvis,

Masz tu trochę mniej murzyńsko - wujek Google przychodzi z pomocą. Generalnie widzę, że jest to chiński abs. Ale może się sprawdzi?

Skutery i hamulce ABS

ABS oznacza "Sytem" zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Hamulce z ABS są teraz dość standardowe na samochody. Pracują one przy użyciu czujnika elektronicznego dla każdego koła. Jeśli czujnik wykryje, że samochód jest w ruchu, ale koła zablokował się i jest poślizg, ciśnienie hamowania tego koła jest elektronicznie modulowane tak, że koło nie jest zablokowana, ale zapewnia wystarczającą moc hamowania jest właśnie na granicy blokowania się. , Który daje maksymalną możliwą siłę hamowania.

99% czasu, hamulce ABS są o wiele bezpieczniejsze niż non_ABS hamulców, jedynym wyjątkiem jest po zatrzymaniu w coś luźne jak piasek lub żwir, w którym zamknięte koło może "kopać w" ziemi lepiej i powoli pojazd w dół szybciej. Jednak na drodze, ABS będzie lepiej niż nie-ABS dla niemal wszystkich kierowców. Więc jeśli ABS jest tak wielka, a jeśli zamykają przednie koło na skuterze zwykle skutkuje utratą kontroli, czy nie byłoby miło, gdyby można było dostać skuter z hamulcem ABS lub co najmniej hamulec ABS przedniego? Cóż, można - jeśli zapłacisz za to. Na przykład sport, Honda Reflex jest dostępny w dwóch wersjach, bez ABS na 5550 dolarów i ABS na 6050 dolarów. Honda Silver Wing bez ABS to $ 8100, z ABS jest to 8600 dolarów. Więc co najmniej na tych skuterów Honda, ABS kosztuje około 500 dolarów.

"ALE", można powiedzieć: "Widziałem kilka chińskich skuterów w hamulce ABS i cena za cały skuter jest tylko 1200 dolarów. Otrzymuję okazja?" Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie dostaniesz się targować i nie masz nawet uzyskanie hamulce ABS.

Dobrze mówi "ABS", ale to jest naprawdę?

Cóż, przypuszczam, że dostajesz coś w rodzaju układu hamulcowego ABS, ale co to jest (jeśli jest więcej niż tylko naklejki na skuter) jest zawór, który ogranicza tylko ograniczenie, jak ciężko hamulce mogą być stosowane. Powyżej pewnego ciśnienia w przewodzie hamulcowym hydraulicznym zawór bezpieczeństwa może otworzyć. Oczywiście, jeśli nie można zastosować hamulców naprawdę, naprawdę, naprawdę ciężko, prawdopodobnie nie będzie zablokować koło, więc w pewnym sensie masz system "anti-lock", ale to nie jest system ABS, że można się było spodziewać.

Czy to jest niebezpieczne? No, może. Jeśli chcesz używać hamulców ciężko, a system "ABS" decyduje, że chce zrzucić 50% siłę hamowania tak, aby upewnić się, że nie zablokować przednie koło, to nie może oczywiście być problemy. Mój własny skuter ma takie hamulce, "ABS" (przynajmniej na przedniej tarczy) i do tej pory jestem bardzo zadowolony z mocy hamowania. Nigdy nie czułem żadnego rodzaju modulacji hamulców i trudniejszy hamulec I, szybciej ja zatrzymać, więc albo "ABS" nie działa lub jest on ustawiony w pewnej dużej wartości siły hamowania, które nie zostały jeszcze osiągnięte. Jednak nie próbowałem zatrzymanie awaryjne od 60 mph bo jeśli hamulce nie blokuje się w tego typu prędkości, "test" może szybko stać się wypadek!

Prawda hamowania ABS działa dobrze na bardzo śliskich powierzchniach, takich jak mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie. Ciśnienie ograniczony system "ABS" nie będzie to zrobić, więc nawet jeśli chiński system ABS nie każdy dobry pod gwałtownego hamowania na suchej drodze, to i tak nie zdało egzaminu w deszczu i śniegu, co jest dokładnie, kiedy najbardziej jej potrzebują. Nie byłoby nic gorszego niż zwykłe "nie-ABS" hamulce w deszczu, śniegu i lodzie, to po prostu nie byłoby lepiej i bezpieczniej. Próbowałem ostrego hamowania w bezpiecznym niskiej prędkości na mokrej nawierzchni z mojego skutera z "ABS" dysku za znaleźć, i jak można oczekiwać od systemu "pseudo-ABS", blokad kół i płóz skutera. Ograniczeniem ciśnienia ABS robi absolutnie nic, aby pomóc zapobiec płozy na mokrej lub śliskiej nawierzchni.

Punkt należy dokonać tutaj jest to, że NIE ma prawdziwych chińskich skuterów takich jak hamulce ABS znajdują się na samochodach. Wszelkie roszczenia z hamowania ABS są w najlepszym mylące, aw najgorszym nielegalne. Jedyne skutery z prawdziwych hamulce ABS są niektóre z "maxi skutery" i to zazwyczaj o 500 dolarów lub w cenie skutera. "ABS" hamowania etykietę na chińskich skuterów jest bardzo mylące. To sugeruje się, że APS faktycznie oznacza "Naklejka" zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. Opinie różnią się od tego, czy jest to rzeczywiście niebezpieczne, ale są zapewne dziesiątki, a nawet setki tysięcy takich skuterów i tam do tej pory nie słyszałem żadnej wycofania produktów nakazanych przez DOT lub innych działań prawnych lub rządowych ze względów bezpieczeństwa, więc będę musiał stwierdzić w tym momencie, że system "ABS" na chińskich skuterów nie zrobić wiele złego.

BTW chińskich skuterów tylne hamulce nawet nie twierdził, że jest ABS. Zwykle są to hamulce bębnowe i moje doświadczenie jest to, że nawet jeśli stosuje się wszystkie siły hamowania można, nie można zablokować je na suchej drodze, ponieważ nie są tak potężne! Co najmniej 70% mocy zatrzymania jakiegokolwiek skutera lub motocykla jest wykonywana przez przedniego hamulca tylko ze względu na mechanikę przeniesienia ciężaru podczas hamowania.

Odnośnik do komentarza

Ta śrubka z pindolkiem za 45 zł nie wzbudza zaufania.

Ja bym się skonsultował najpierw z Maćkiem mechanikiem.

Może spadochron plecakowy byłby skuteczniejszy?

466179536.jpg

Wooferai - a kurtkę już kupiłeś?

Odnośnik do komentarza

Rzelu, wiadomo że to wielkie g... Dodatkowo jeszcze pod znakiem zapytania w użytkowaniu, bo kto normalny ingeruje w dobry i szczelny układ hamowania, montując tam jakieś badziewie za 40 złotych, gdzie sam koszt produkcji tego "cudownego" urządzenia to pewnie jakieś 5 złotych... Zasada działania nie pozostawia tu złudzeń :D ...

Odnośnik do komentarza

Elvis,

Masz tu trochę mniej murzyńsko - wujek Google przychodzi z pomocą. Generalnie widzę, że jest to chiński abs. Ale może się sprawdzi?

Dzięks ... ale z wujkiem Google radzęsobie całkiem, całkiem i ten tekst przeczytałem ...

Myślałem raczej o czymś naszym, czymś z rodzimego podwórka ... jakieś testy albo próby tego ustrojstwa ...

I faktycznie ... jeśli jest tu spec od mechaniki to chętnie usłyszałbym jego opinię ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rzelu, wiadomo że to wielkie g... Dodatkowo jeszcze pod znakiem zapytania w użytkowaniu, bo kto normalny ingeruje w dobry i szczelny układ hamowania, montując tam jakieś badziewie za 40 złotych, gdzie sam koszt produkcji tego "cudownego" urządzenia to pewnie jakieś 5 złotych... Zasada działania nie pozostawia tu złudzeń :D ...

W pełni zgadzam sie z wypowiedzią dr. Biga

Panowie wooferai i Elvis, jakakolwiek ingerencja w uklad hamulcowy, kierowniczy czy zawieszenia jest niedopuszczalna i bardzo niebezpieczna. Tym bardziej jeśli stosuje części bez homologacji producenta.

Myśle, ze montaż takiego ustrojstwa to bardzo kiepski pomysł.

Jeśli nie stać nas na pojazd wyposażony w fabryczny układ ABS, to zdecydowanie bezpieczniej będzie dostosować styl jazdy i technikę do posiadanych 2oo.

Odnośnik do komentarza

Za to nabyłem drogą kupna nowy strój kombinezon i buty.

No, człowieku ... nowy kombinezon i buty ... jak na Guru przystało ....

A ja dokonałem zakupu nowej kurtki ... może chociaż na Twojego giermka będę się nadawał :)

W pełni zgadzam sie z wypowiedzią dr. Biga

Ja nigdzie nie powiedziałem że się nie zgadzam ... chiałem jednak posłuchać opinii bardziej doświadczonych ...

A podyskutować zawsze warto ...

@Urbi ... jeszcze jedno pytanie ... jak idą prace nad graficzną stroną naszego logo ... uchyl rąbka tajemnicy ... bo cały w nerwach jestem :) ...

Uśmiech na twarzy Rzeczoznawcy Ubezpieczeniowego - bezcenny.

A może warto się zastanowić i popełnić to ustrojstwo ... właśnie dla bezcenności uśmiechu Rzeczoznawcy Ubezpieczeniowego :) ...

Odnośnik do komentarza

Ech, powiem tak, zamówiłem dwa tygodnie temu i dzięki opcji priorytet na drugi dzień było u mnie.

Trochę to wygląda nie tego na zacisku ale co tam.

DSC_0098_zps378fca4c.jpg

Niestety trafiłem na trudności z podłączeniem do zacisku.

Jakieś inne średnice tych rurek.

Ale nic to, uszczelniłem na taśmę klejącą i rewelacja.

Hamowanie na piasku czy też lodzie...miodzio...

Tylko po mocniejszym hamowaniu, trochę przeciekało na łączeniu, tam gdzie taśma była.

Napisałem do producenta i zdziwko...przysłali priorytetem inny zacisk???

SUPER.

Trochę się wkurzyłem bo znowu zaczep trochę nie pasował.

Znowu smaruję mail do producenta i znowu zdziwko.

Odpisali że przepraszają, że coś nie ten model, że milionowy klient na ten ABS, że coś tam...diabeł wie co bo połowa listu krzaczki....

I na drugi dzień znowu priorytet??

Całe koło plus błotnik, lagi itp....

Noooo, żesz w mordę....

nawet naklejkę dali..ABS..

DSC_0103_zps48130edd.jpg

Błotnik biały...czaicie...BIAŁY!!

A ja mam srebrnego kymkacza...

DSC_0099_zps88242e97.jpg

No nic to, podłączyłem te ustrojstwo...teraz wsio pasowało, nić nie ciekło. OK.

Na miacho i po heblach.

Ale hamowało.

Tylko wizg niesamowity jakby powietrze gdzieś mu uciekało.

Ale heble pierwsza klasa. :-)

Tylko ten biały błotnik i reszta srebrna...no nie.

DSC_0100_zps8659d617.jpg

To ja znowu e-mail do chińczyka. :-)

A oni "no problemo amigo".

Noż w mordę, se tak myślę, zrobią mnie w bambuko jak nic.

Na drugi dzień priorytet...zdziwko...a to co?

Otwieram karton, ten gostek z UPS jakiś nerwowy był.

Ze nie wolno sprawdzać czy coś takiego..

Ja że licho nie śpi.

Patrzę i nie wierzę...

Biała czasza!!!!!

DSC_0106_zpsef6f0563.jpg

i szyba!!!!

DSC_0107_zps2ccb0c22.jpg

No se myślę...11 euro plus wysyłka ...19.99 euro...a to gnojki...

a co z resztą?????

dupa srebrna???no jak oni se to wyobrażają???

DSC_0101_zps31c2d2b7.jpg

Se tak myślę że te chińczyki mnie wykiwały.

Teraz maja polewkę ze mnie.

Pół skuta srebrna, pół biała....

No żem się zagotował, tak wiecie wewnętrznie...

I e-maila im sypię, zacząłem jakieś znaczki nawalać, a co....

A gość odpisuje "no problem amigo" ????

Na następny dzień kurier UPS.

Gość ten co poprzednio, ale już jakiś taki wyluzowany tym razem już był.

Otwieram przesyłkę, patrzę ...biały "zadupek" do mojego kymkacza...łał...

DSC_0108_zps3a206dc3.jpg

Ale coś jeszcze pod spodem jest...

liścik..witamy, walentynki, love you..ki czort??

Kufer kappa plus mocowanie itp...

No dobra ..walentynki, niech im będzie....

Ale wiecie Polak to bestia więc ja im znowu liścik, że 500 cm3 to dupa itp...

Na drugi dzień kurier...tak..,.znów ups...

I liścik, że oni oddadzą te 11 euro plus koszty wysyłki za te ustrojstwo...

że mogę kurierowi oddać te białe plastiki, lagi. naklejkę ABS, itp..

Ze oni się pomylili, że ja niby 999.999 klient a nie milionowy...

O żesz chińczyki przebrzydłe....

Już śrubokręt klucze itp.

Ale tak spojrzałem...do garażu..i...

Przed...

DSC_0089_zps28bb970e.jpg

PO:

DSC_0110_zps129795b5.jpg

Pogoniłem w cholerę tego z UPS, ale spier....ciii..dzieci...

A chińczykom odpisałem, że jestem niezadowolonym "gaidżinem", ale takimi krzaczkami co znalazłem w googlach....

W każdym razie nie odpisali już....

Ot i cała historia....

I niech ktoś mi wmówi, że chiński ABS jest zły???

Pisane w pośpiechu, więc wybaczcie składnie i ew. błędy. :-))

Deczko zmęczony i już po browarku jestem. :-))

http://otomoto.pl/ky...t-M3909615.html

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To teraz masz skuta z podwójnym ABSem, czy ja coś przeoczyłem? ;) (z podwójnym w sensie: wbudowany oryginał i przyklejony taśmą klejącą chiński zaworek)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ładna maszyna... Miałem okazję pojeździć z tą nową czaszą już w Malborku na Burgmanii, ale tamta miała "normalną" szybę... Może jestem nie trendy, ale nie rozumiem tej mody z pół szybami. Ani to dla mnie ładne, a tym bardziej użyteczne (wieje chyba w ryło, co???)... No chyba że masz wersję z normalnym, wysokim "glasem"? (bo na zdjęciu nie widać)...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Arek nowym sprzętem dałeś mi do myślenia że należy wymienić już na nowy. Poczyniłem już nawet pierwsze kroki i zakupiłem skarbonkę.

skarbonka.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Arku,

GRATULACJE - wspaniały prezent urodzinowy !!! Przy okazji, spóźnione ale szczere najlepsze życzenia urodzinowe !!!

A tak naprawdę, PIĘKNY XCITING R, widzę, że praktycznie nówka i w super stanie. Prezentuję się niezwykle atrakcyjnie w tym białym kolorze.

Dopiąłeś swego. SUPER. Cieszę się razem z Tobą z Twojego nowego nabytku.

Pozdrawiam serdecznie.

Arku, a tak nawiasem mówiąc, myślę że, trafia się okazja i wypadałoby przetestować i ochrzcić nowe maxi wyjazdem na X Zlot Burgmanii...?!

Mam nadzieję, że dołączysz do nas i zasilisz nasze szeregi... ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kto wytrzyma ze mną w K20(wersja lepsza) lub K17(wersja gorsza).

A już super to K9.

Dwie osoby potrzebne na gwałt. :-)

Póki domki wolne są jeszcze.

Proszę o deklaracje co do domku i osoby.

Jutro mogę zarezerwoać domek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...