Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co ciekawego zrobiłem dziś przy swoim skuterze [cz.2]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Wszystko zależy od tego ile czasu jesteś na skuterze. Jak z godzinkę czy dwie to nie zdążysz zmarznąć. A jak 5 czy 8 to już zmienia się odczucie. No i od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wiatrak napisał:

Kurde, nie zdawałem sobie sprawy. ........ A rękawice mam takie bardzo tanie, coś około 99 zł z Lidla online.

🙂  a masz założone handbary ?  Bo jak masz to sporo pomagają, ale ...  jak do niskiej temperatury dołożysz deszcz, a uwierz że nawet najlepsze rękawiczki wcześniej czy później przemokną to dopiero docenisz grzane manetki. 🤣  ręce mokre, ale ciepłe 😀 

Odnośnik do komentarza

Nie mam handbarów. Wręcz jak w kwietniu w śniegu/deszczu jechałem po Karkonoszach, to miałem dłonie spocone, czyli miałem ciepło i mokro 🙂 Myślałem, że grzane manatki fajne jak moto stoi na mrozie i wtedy po odpaleniu, coś jak grzane fotele w samochodzie czy kierownica. No ale może ze mną coś nie tak 🙂

Teraz, Wiatrak napisał:

Nie mam handbarów. Wręcz jak w kwietniu w śniegu/deszczu jechałem po Karkonoszach, to miałem dłonie spocone, czyli miałem ciepło i mokro 🙂 Myślałem, że grzane manatki fajne jak moto stoi na mrozie i wtedy po odpaleniu, coś jak grzane fotele w samochodzie czy kierownica. No ale może ze mną coś nie tak 🙂 Generalnie wynika, że jak już ktoś demontuje boczki by kabel przeciągnąć od aku, to niech od razu kilka przeciągnie dla: ładowarki USB, grzane manetki, plus jakieś dwa zapasy bo wyobraźnia nie zna granic 🙂

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Grzane manetki to fajna rzecz. Wystarczy , że będzie coś ok. 0 stopnia , większa prędkość stała i związany z tym pęd powietrza, przez dłuższy czas i łapki ziębną. A tak, pstryk i robi się cieplutko.🙂  Wiatrak- good pomysł i wykonanie. Gratki 👍

Odnośnik do komentarza

Handbary + ogrzewane manetki jest OK.  Ogrzewane manetki minus handbary średnio. Bo zewnętrzna dłoń marznie . W mojej Suzzi szyba turystyczna plus ogrzewane manetki jest  OK.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od temperatur i dystansu. U mnie w X-ADV oryginalnie zamontowane handbary były całkiem na miescu przy jeździe ok. 400 km przy ok. 3°C. Ale w czasie jazdy latem mocno mi przeszkadzały (jedyny plus to owady, które nie rozbijały się na rękawiczkach). A jako że jednośladu używam raczej latem i przy temperaturach powyżej 15 stopni, to "grzańców" nigdy nie montowałem i nie były one kryterium zakupu (inaczej niż np. grzane fotele w samochodzie- tam to mus).

PS. No ale ja lubię "powiew wiatru i przewiew" w trakcie jazdy jednośladem. Od odizolowania się jest samochód.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

przed sezonem przygotowałem skutera do moich potrzeb, zrobiłem w końcu ładowanie po USB, dodatkowo gniazdo zapalniczki w kufrze. Zrobiłem też uchwyt do nawigacji, światła awaryjne i co fajne, włączanie automatyczne świateł mijania i postojowych:) Musiałem praktycznie wszystkie owiewki zdjąć. Oczywiście jak zwykle wymiana oleju, filtrów, płynów, przegląd napędu itd. Wszystkiego na fotkach nie widać. Już praktycznie robi się ciepło, i muszę złożyć wszystko do kupy, jeszcze kilka rzeczy zostało do złożenia.

1 ładowanie 2xUSB umiejscowiłem w lewym schowku w miejscu gdzie mogła być fabryczne gniazdo. Drugie w schowku a 3 w uchwycie nawigacji jest wejście USB. Włączanie świateł zrobione z automatycznego włącznika świateł zakupione od BartSoft. Natomiast włącznik świateł awaryjnych kupiłem za grosze przycisk od chińskiego skutera.

Pozdrawiam

Mariusz

 

 

20220311_175610.jpg

20220312_101906.jpg

20220316_180544.jpg

20220316_221359.jpg

20220317_224858.jpg

Odnośnik do komentarza

Super aczkolwiek ja mieszkam we Wrocławiu i dla mnie sezon trwa cały rok. Niejednokrotnie zimą w suche dni w śmigałem i coś takiego jak początek sezonu czy koniec sezonu czy przygotowanie do sezonu nie istnieje 🙂

Odnośnik do komentarza

To tez racja, chociaż ja mieszkam bliżej wschodniej części kraju niż centrum:-) Wrocław? Zazdroszczę położenia, zupełnie inny klimat 🙂 ja niestety w listopadzie ostatnia jazda i za chwilę teraz :-):-)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, wrobel81 napisał:

To tez racja, chociaż ja mieszkam bliżej wschodniej części kraju niż centrum:-) Wrocław? Zazdroszczę położenia, zupełnie inny klimat 🙂 ja niestety w listopadzie ostatnia jazda i za chwilę teraz :-):-)

I coś robisz ekstra typu wykręcenie aku itp.? Czy np. raz na 2 tyg. odpalasz dla zagrzania silnika i rozruszania płynów? Ja miałem najdłużą przerwę 3 tyg. Więc palił na dotyk. A teraz bodajże od 2 tyg. śmigam niemal codziennie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie odpalać bez jazdy. Jeśli już to aku pod ładowarkę raz na miesiąc i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dokładnie jak piszesz Artur. Ja nie wyciągam aku, staram się zimą w suche dni co 3tyg. max miesiąc przejechać dystans ok. 15km. No chyba że pogoda śnieżna, mokra z solą- to aku pod ładowarkę. Nie mam problemów z rozruchem. Zapowiada się teraz piękny tydzień-więc czas polatania w pełni:scooter:

Odnośnik do komentarza

Racja nie ma sensu wyjmować akumulatora, tylko podładować. I też nie odpalać motoru na krótko. Chyba że po bułki do sklepu:) Wtedy pali na dotyk i można się pocieszyć jazdą:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kazde moto na wtrysku daje radę po zimie odpalić bez większego kłopotu ale z gaźnikiem jest gorzej... Co nie znaczy że o akumulator trzeba faktycznie zadbać i regularnie sprawdzać/podładować.

W dniu 18.03.2022 o 12:57, wrobel81 napisał:

Witajcie,

przed sezonem przygotowałem skutera do moich potrzeb, zrobiłem w końcu ładowanie po USB, dodatkowo gniazdo zapalniczki w kufrze. Zrobiłem też uchwyt do nawigacji, światła awaryjne i co fajne, włączanie automatyczne świateł mijania i postojowych:) Musiałem praktycznie wszystkie owiewki zdjąć. Oczywiście jak zwykle wymiana oleju, filtrów, płynów, przegląd napędu itd. Wszystkiego na fotkach nie widać. Już praktycznie robi się ciepło, i muszę złożyć wszystko do kupy, jeszcze kilka rzeczy zostało do złożenia.

1 ładowanie 2xUSB umiejscowiłem w lewym schowku w miejscu gdzie mogła być fabryczne gniazdo. Drugie w schowku a 3 w uchwycie nawigacji jest wejście USB. Włączanie świateł zrobione z automatycznego włącznika świateł zakupione od BartSoft. Natomiast włącznik świateł awaryjnych kupiłem za grosze przycisk od chińskiego skutera.

Pozdrawiam

Mariusz

Można zamiast przerabiania przełącznika wymienić go na inny oryginał Hondy z fabrycznym włącznikiem awaryjnych 🙂 Podejrzewam, że rozwiązanie na pewno byłoby trwalsze. Ja tak kiedyś rozbudowałem oryginalny przełącznik w Gilerze o włącznik świateł pozycyjnych i mijania wstawiając identyczny ale z innego modelu gdzie już takowy był 🙂  Ale to tak na marginesie.

przełącznik+Honda.jpg

Odnośnik do komentarza

Szukałem takiego przełącznika, to na pewno by było najlepsze rozwiązanie, ale przynajmniej mam satysfakcję:) i też będzie działać;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przełączniki są u tych co rozbierają motocykle; kwestia wytargowania odpowiedniej ceny i stanu danego egzemplarza. Telefon i masz.

Robota spoko ale pytanie ile ten przełącznik wytrzyma w sensie z jakich materiałów jest zrobiony bo jak to ma zaśniedzieć za rok czasu to bez sensu... A tak miałbyś za kilkadziesiąt złotych tzw. "święty spokój"... I 100% oryginał 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 godzin temu, Paul napisał:

Dziś .... wymiana tylnej gumy

 

Gdzie wymieniasz gumę? W  ASO?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybek napisał:

Gdzie wymieniasz gumę? W  ASO?

Oczywiście że w Aso , przy okazji przeglądu  10K

Kocur dostał   battlaxa  takiego samego jak pierwsze opony   🙂

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2022 o 23:21, Paul napisał:

Dziś serwis 10K i wymiana tylnej gumy a 1000 km temu nowy kompletny wydech w czarnej ceramice.

20220226_145551.jpg

Wydech kosa👍 jak burczy ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tragedia 😄 A mogło być tak komfortowo cicho... Ja tego nie rozumiem, ale widać nie mam problemów ze swoim Ego 😛 ...

Odnośnik do komentarza

Ja też zmieniłem gumy ale nie dlatego, że były zdarte ale dlatego, że miały ponad 6 lat 🙂 Pamiętajcie by jakieś 100 km nie szaleć potem, opona musi się trochę zetrzeć z tego smaru od formy 🙂

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

Tragedia 😄 A mogło być tak komfortowo cicho... Ja tego nie rozumiem, ale widać nie mam problemów ze swoim Ego 😛 ...

Sławku  T-max to  łobuz,  więc musi krzyczeć  bo służy do zabawy , a na wycieczki zamówiony nowy  F900Xr z odbiorem na maj i tu będzie cicho i przyjemnie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...