Skocz do zawartości
Forum Burgmania

spalanie a pogoda oraz płynno?ć jazdy


mudrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem w swoim rumaku że wraz ze wzrostem temperatury whist spadł mu apetyt na PB. !YES

Przy obecnych temperaturach spalanie zmniejszyło się nawet do 1l. Pomiary dokonuje tylko na podstawie zatankowanych litrów benzyny więc wielko?ć 1l może być trochę zafałszowana, ale nawet jeżeli jest niewielka pomyłka to i tak miłe zaskoczenia.

Czy waszym rumakom temperatura też odebrała apetyt?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    7

  • Artix

    5

  • jagroski

    5

  • ortos

    3

  • Sympatycy

Haha Mudrek... Twój burg spala 1L/100km? Napisałe? że "spalanie spadło nawet do 1L" :o:):o ...

Ja wiem najlepiej ile Mój burg spalał... Najniższy wynik, to 3,14L za? najwyższe to 5,6L...

Hehe do 1L to Daleeeekkoooo...

Jednak nigdy nie zauważyłem róznicy w spalaniu w zależno?ci od pogody... chyba ze to KIEROWCA jeĽdzi inaczej w zależno?ci od pogody i tu masz odpowiedĽ !YES

W sumie szczerze mówi?c to SV pali Mi jak narazie ?rednio 1L /100km więcej niż Burg w takich samych warunkach...

Pozdrawiam, Kuba whist

Odnośnik do komentarza

spostrzeżenie prawidłowe. zjawisko naturalne. jedynie co do skali osczędno?ci, to trzeba byłoby dla pewno?ci pokusić się o precyzyjny pomiar.

Odnośnik do komentarza

Moja YP-ka zaprogramowana jest na okolice 4 litrów. Jaka by nie była pogoda i jak bym nie jeĽdził to zawsze spala w okolicach 4 litrów PB95. V-power jakie? 3,7

Odnośnik do komentarza

Im cieplej, tym lepsze odparowanie i krócej pracuje na ssaniu. Tylko, że aż taka różnica? Chyba robisz bardzo krótkie odcinki i wówczas przy niskich temperaturach większo?ć jeĽdziesz na ssaniu. whist

Odnośnik do komentarza

No tak człowiek się pomyli

spalanie zmniejszyło się nawet do 1l.
i już go ob?miej?. :o:o

Miało być tak że przed upałami palił mi około 5,5l a teraz jakby to było 4,5l czyli katalogowo.

Jak robiłem przegl?d i zwróciłem uwagę. że nawet przy delikatnej jeĽdzie nie mogę zej?ć poniżej 5l to stwierdzili, że jest to wina termostatu - silnik ma za nisk? temperaturę i bardzo długo się nagrzewa. Jest to argument całkiem rozs?dny gdyż wskaĽnik znajduje się w okolicy 1/4 skali (od dołu), ale jak czytałem posty to ten typ tak ma więc uważałem to za normalne(wskazania).

A przy obecnej temperaturze whist . Co do dokładno?ci pomiarów to nie apteka i jestem gotów przyj?ć bł?d pomiaru do 20%.

Konkluzja jaka mi przychodzi do głowy: muszę poszukać sprawnego termostatu. Ponoć takie cudo to koszt ponad 200 złociszy( ty ukłon do Qw@kiego :) , ile to może kosztować).

Odnośnik do komentarza

hmm musze to sprawdzic na swoim skucie,niedawno zmienilem pantheona 125 na x9 tez 125 tyle ze 4t ..no i spalanie jest duuuzo mniejsze,ale czy ma na to wpływ pogoda?? sprawdze to ...wiem ze w moim aucie w lato napewno spalanie jest niższe o ok. 1l. whist

Odnośnik do komentarza

4,5..? więc i tak Ci pali za dużo jak na 400. Przy delikatnej jezdzie to w tych warunkach 650 wypala mi nie więcej jak 5l czy to trasa szybko do?ć i z plecaczkiem, czy pół miasto.

Pozdr.

Wentyl

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

4,5 to normalne spalanie dla AN400 w trasie zreszta podobnie. Nie ma wielkiej roznicy pomiedzy trasa miasto w spalaniu. 5 litrow dla AN650 to raczej przy delikatnej jezdzie. AN400 na trysku pali jakies 0,2 litra mniej. Przy delikatnej jezdzie w trasie potrafi spalic 3 litry ale to ekstremum w miescie na granicy 3,6-4 litra podkreslam przy delikatnej jezdzie.

ps.

;) nie wiem czy moj Burg ulegl presji tego watku ale tez spalil mniej niz zwykle no moze nie o litr ale po miescie wyszlo mi 4 litry whist wlasnie wracajac z pracy go zatankowalem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A mój k3(400) pali tyle ile mu wleje tzn.wszystko ,stacje s? co kawałek nie róbmy problemów ,ludzie bawcie się ! :rolleyes:

pozdrawiam pawel883

Odnośnik do komentarza

pawel883 ..oj.. powiem Ci, że co do stacji to bym polemizował :)

Wczoraj byłem w poznaniu..

Mieszkam w Warszawie więc spokojnie jechałem sobie tras? na poznań. Gdy już w 3h dojechałem do poznania i pozałatwiałem swoje sprawy przyszło mi wracać do wawy.. O to dziwnym cudem znalazłem się na autostradzie A2 prowadz?cej do Konina ..wg. map nawet www.pilot.pl autostrada A2 kończy się w koninie ..ale nic min?łem konin i nadal jestem na A2..

Przy wjeĽdzie na autostradę min?łem jeden orlen zważywszy, iż miałem prawie pełen bak ..przejechałem 100km ..wskaĽnik paliwa opada a stacji ni w z?b! ..przejechałem 170km ..i takim cudem stanałem na ?rodku trasy bez benzyny ani informacji gdzie jestem.. :) ..dalszy ci?g histori w kinach! :/ :) :) :) ..dzi? się z tego ?mieje, ale jechałem do poznania 3h a wracałem pół dnia :)

Pozdrawiam,

mcse :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

I własnie dlatego lepiej żeby skuter palił mało :)

A tak poważnie z tym spalaniem to bardziej chodzi o psychikę niż o jeden litr mnie w t? czy w t? :)

mcse- w jakim kinie będ? grali t? historie? :)

Ja tylko raz podjechałem pod dystrybutor na zgaszonym silniku... rozpędem :)

Paliwa nie było nawet grama :)

Teraz jak zapala mi się bieda to odrazu zjeżdżam na stacje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z A2 na odcinku Konin - Lodz (Strykow) nie ma przez 103 km zadnych stacji benzynowych, jest za to przy wyjezdzie z platnej czesci znak (nastepna stacja 108 km) Stacje beda tam i owszem ale za rok ale i autostrada bedzie wtedy platna. Po drodze masz mase zjazdow, z czego na 3 zjazdach za kawalek dalej jest stacja benzynowa. Wyglada to tak: Konin-Kolo-Dabie-Wartkowice-Emilia-Strykow. Kolo, Wartkowice i Strykow sa stacje benzynowe, tylko trzeba zjechac. Dziwe ze tylko 170 km zrobiles na baku. Nie patrzysz poprostu na znaki, wtedy wiedzialbys gdzie jestes, akurat oznakowanie jest super. Ja Burgera tankuje co 250 km na luzie co 300 km z dusza na ramieniu czy czasem nie stane :) ale musze jechac wtedy lajtowo przynajmniej ostatnie 100 km. Zasieg burgera przy pelnym palowaniu wynosi 280 km. Ciekawi mnie jak zdobyles benzyne, ot ciekowosc zawodowa :)

Najlepszy sposob zeby nigdy nie stanac, to poprostu od maxymalnego spalania policzyc zasieg i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

I tutaj Silver ma jedn? zaletę... ma największy zbiornik ze wszystkich maxi skuterów- 16 litrów co daje realny zasięg w trasie 300 km. Oczywi?cie je?li nie będziemy pałowali non stop 170 km/h :)

Odnośnik do komentarza

hoho.. tak tak historia była super w tym, że w niejakim Dabie na autostradzie były roboty drogowe i mój pasażer poszedł zagadać z go?ciem czy nie mieli by odrobinkę benzyny :) ..a że własnie mieli jechać na stację po benzynę do swoich maszyn to zabrali go i obrócili w 30min ..a pasażer oczywi?cie z baniaczkiem beznyny.. Po kliku km zjechałem z autostrady na Kutno i tam spokojnie do wawy przez łowicz i sochaczew :)

Odnośnik do komentarza

Ano wła?nie, jedn? z niewielu wad skuterów jest zazwyczaj za mały bak, a potem problemy. Trzega liczyć i uważnie wpatrywać się w mapę i znaki. :):):)

Odnośnik do komentarza

hehe ..ja nie narzekam na zbiornik 11l :)

ale realnie mówi?c o spalaniu pantheona, to troszkę tragicznie;) ..przynajmniej dla mnie..

- gdy jadę sam dynamicznie spala ok. 6l

- sam ekonomicznie (do 70km/h) ok. 5l

- z pasażerem nawet do 8l przy ekonomicznej jeĽdzie :/

..jak jest u Was ze spalaniem?? ..też Wasze burgmany tyle pal?? :)

Odnośnik do komentarza

Głównie jeżdżę na trasie Otwock - centrum Warszawy i z powrotem, czyli czę?ciowo objeżdżaj?c korki i czę?ciowo na Wale, gdzie mogę trochę przycisn?ć. W tych warunkach Burgi spala prawie równe 4 l. W trasie ze Stegny, przy jeĽdzie z plecaczkiem i prędko?ci w granicach 115 - 120 km/h, spalanie wyszło mi ok. 4,1. Tak więc chyba całkiem ładnie. Wcze?niej, gdy jeĽdziłem Hexagonem (125 2T), na dojazdy do pracy wychodziło przynajmniej 4,5 - 4,7 l.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
- gdy jadę sam dynamicznie spala ok. 6l

- sam ekonomicznie (do 70km/h) ok. 5l

- z pasażerem nawet do 8l przy ekonomicznej jeĽdzie :/

..jak jest u Was ze spalaniem?? ..też Wasze burgmany tyle pal?? :)

To wynika z tego, że mój Silver Wing pali mniej niż tobie Pantheon w poprzedniej budzie i z silnikiem 2T :)

I jak tu kochać silniki dwusuwowe? :)

PS. Silver spala mi od 4.4 do 5.6 na setke ale on ma 50 KM i wazy 235 kg !

Odnośnik do komentarza

Ale te 8l/100km u Ciebie to za wiele, albo co? z obliczeniami albo cieknie Ci zbiornik. Aby tyle 125cc paliło musiałby? mieć około 32-38KM i jechać bardzo dynamicznie. Jeżeli nic nie cieknie i obliczenia OK to albo wydech nie zestrojony z cylindrem i gażnikiem albo..........dużo by tego. Wła?ciwie ustawione 125 o tak słabym silniczku jak w skuterze nie ma prawa palić aż tyle. :):)

Odnośnik do komentarza

"pałowany(180 km/h i więcej)" Burgman 650 pali około 9 litrów, "pałowany mniej (do 150 km/h)" pali 8 litrów, "niepałowany (jazda wybitnie turystyczna do 120 km/h bez dużych przespieszeń)" potrafi spalić 5 litrów... wszystko zależy od stylu jazdy i czy manetka (według Mariusza Burgiego) ma tylko dwie pozycje: OFF i ON...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No u Ciebie Dragon to najczę?ciej ma ON :)

Ja lubię strasznie płynn?* jazdę co wcale nie znaczy "woln?" :)

*płynno?ć= mniejsze spalanie, mniejsze zużycie klocków, sprzęgła, opon, pasków, rolek (je?li s?) no i ogólnie jazda bardziej relaksacyjna niż stresowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...