Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Propozycje wycieczek 2014


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Jak dojdzie do realizacji konkretnego pomysłu(np. kotlina) ....będziemy zbierać deklaracje. I jak zawsze kto pierwszy ten lepszy

PIERWSZA !!! ;) ....tylko plis, plis nie w trakcie długiego weekendu pierwszomajowego :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • arturo-bb

    19

  • Joasia70

    10

  • RONIN

    8

  • robert1973

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuję kotlinę jeleniogórską - mój text z "PROPOZYCJE PRZYSZŁYCH WYJAZDÓW" - Proponuję odwiedzenie kotliny jeleniogórskiej. Miejscowości typu Karpacz i Szklarska Poręba nie potrzebują chyba reklamy - choć moim zdaniem rządzi tam komercha. Na Jelenią Górę wystarczy pół dnia. Tym którzy lubią góry proponuję wypad w Karkonosze - Śnieżka, Szrenica, Śnieżne Kotły, Samotnia to obowiązkowe punkty - problem w tym że w jeden weekend to raczej trudno by było to zaliczyć. Proponowałbym Jelenią Górę potraktować jako bazę wypadową - ceny umiarkowane - miasto marketów ;-) . Noclegi można znaleźć w dosyć tanich hotelach i na polu namiotowym / agroturystyka. Można stąd sprawnie zrobić wypad do Niemiec (polecam Goerlitz, Zittau, Lobau, Bautzen, Drezno i oczywiście Szwajcarię Saksońską) i Czech ( polecam Harrachov, Spindleruv Mlyn, Liberec, Mala Skala, Mlada Boleslav i oczywiście Praga - z Jeleniej tylko 160 km). Wokół samej Jeleniej ciekawych miejsc bez liku - długo musiałbym wyliczać. Drogi niezłe i jeżeli ktoś lubi winkielki to nie powinien być zawiedziony. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany jakimiś szczgółami, służę pomocą - objeździłem tu parę tyś. km. ;-) Jeżeli macie zamiar wybrać się w góry - pamiętajcie o ciepłych ciuchach, bez względu na porę roku (można się poczuć zaskoczonym ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Widzę się dyskusja rozwinęła na cała Polskę :) . Pytanie czysto logistyczne ( nie żebym organizował i się orientował) ale ile chętnych jest na Kotlinę..... ale takich co by jechali, a nie chcieli ( bez względu na koszty i wolny czas... wiadomo w rozsądnych granicach)myślę jechać przed X zlotem. Proszę o konstruktywne wypowiedzi .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

.....myślę jechać przed X zlotem.....

Robert ale ja myślę raczej po X zlocie.

Jakiś Lipiec ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Siemka.

Jeśli będziecie jechali w Alpy napiszcie wcześniej w jakim terminie i jaką trasę. Chętnie się spotkam z Wami po drodze planując wyjazd na Chorwację. Koszty proponowanych noclegów przekraczają nasz domowy budżet. Plany mam podobne ale o zmniejszonym budżecie i większych przebiegach dziennych a co się z tym wiąże krótszym troszeczkę pobytem. Temat obserwuję.

Pozdrawiam Siemik z Sylwią

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Widzę że tak się wszyscy "palą" do organizacji przyszłych wypadów że ledwo temat odnalazłem. :mad2: To na zachętę i aby tym co niewiedzą jak się za to zabrać :

Mam taki plan

https://maps.google....1,2,7,9&t=m&z=8

Wyjazd w piatek i po ok 3-4 godz. nocleg a wczesniej :drunk::kicking: :kicking: :kicking:

Po drodze pokażę tym co pierwszy raz w Kotlinie :miejsca które warto zwiedzić

1.Twierdza Srebrnogórska

2.Sztolnie Hitlerowskie w Walimiu i Głuszycy

3.Zamek Grodno

4.Kolorowe jeziorka w Marciszowie

W sobotę jedziemy do Czech do Skalnego Miasta Adrspach - zwiedzanie 4-6 godz.

Powrót drogą 100 zakrętów i znowu pokażę :Sczeliniec Wielki,Błędne Skały

Wieczorem :kicking: :kicking: :dj::drunk:

Niedziela po sniadaniu lecimy na Twierdzę Kłodzko zwiedzanie z podziemiami 2,5 godz. i lecimy w kierunku na Złoty Stok - i znowu pokażę gdzie warto pojechać :Kopalnia Złota i Arsenu , Opactwo Cystersów w Henrykowie

To na dzisiaj tyle

Jak będą chętni to na wiosnę możemy to zrealizować (jak by co to sam i tak pojadę )

PS

Mam nadzieję że ZAINSPIROWAŁEM koleżanki i kolegów ?

Więc do dzieła i czekam na następne pomysły

Wyjazd zrealizowany, ale nie było poz.nr 4 - dlaczego?

No i na niedzielę za dużo planów ale przerzucamy to na 2015r

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale i w sierpniu może być zimno i mgliście

16 sierpnia 2010r.

IMG_9855.JPG

IMG_9868.JPG

może też być tak

22 sierpnia 2011r.

IMG_5395.JPG

IMG_5429.JPG

Z moich dwóch wypadów widać że terminy podobne a pogoda różna - jak to w górach.

Po trzech latach z chęcią tam wrócę, przejechać całą trasę. Jeśli moge coś zaproponować to bardziej odpowiadał by mi wyjazd 4-5 dniowy.

Wstępnie zgłaszam swój udział w wypadzie na Glocknera.

A w tym roku w sierpniu 2014 było tak

09448b19433d1acemed.jpg

913e8dcd8353203dmed.jpg

Kolejny punkt "Propozycje wycieczek 2014" - zrealizowany :clapping: :clapping: :clapping:

Odnośnik do komentarza

A w tym roku w sierpniu 2014 było tak

09448b19433d1acemed.jpg

913e8dcd8353203dmed.jpg

Kolejny punkt "Propozycje wycieczek 2014" - zrealizowany :clapping: :clapping: :clapping:

a to nasza wycieczka z 27 CZERWCA 2011 :clapping:

od rana do wieczora ani jednej chmurki a na górze 26 stopni na plusie

IMG_1461.JPG

IMG_1481.JPG

IMG_1498.JPG

IMG_1505.JPG

IMG_1587.JPG

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak dobrze, że nie pojechaliśmy... wiadomo gdzie.... :msn-wink: bo tak jest brzydko i pada i pada, dolałoby nam znowu i znowu musielibyśmy robić.... :msn-wink: wiadomo co, żeby się rozgrzać i wyluzować :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...