Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Propozycje wycieczek 2014


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Witajcie

Proponuję aby tu umieszczać wszystkie pomysły co do wyjazdów w 2014 (chodzi o jedno , dwu lub trzydniowe wycieczki)

Fajnie by było aby każdy pomysł był w miarę dopracowany tzn :

Trasa

Co zwiedzamy

Ewentualnie gdzie śpimy

Jeżeli będzie taka wola to można potem taki pomysł zmodernizować aby pasował większości

Z doświadczenia wiem iż im więcej informacji oraz im szybciej to potem łatwiej jest zebrać chętnych.

Tak więc zapraszam do przemyśleń i sypcie pomysłami :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • arturo-bb

    19

  • Joasia70

    10

  • RONIN

    8

  • robert1973

    5

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

Proszę bardzo. Ogólny zarys "szlaku kaszubskiego" do objazdu + zwiedzanie atrakcji 2 dni

https://maps.google....7ccd0da267bc6b2

No właśnie to zarys OGÓLNY a gdzie dokładna trasa ,noclegi,konkretne miejsca do zwiedzania.

Przejrzyj plany naszych poprzednich wyjazdów i zobacz o co dokładnie chodzi.

Tym bardziej że temat jest w dziale Śląskim i dotyczy to głównie ludzi ze Śląska więc decydując się na wyjazd muszą wiedzieć dokładnie co i jak.

Poza tym nie chodzi o sam pomysł ale także na jego REALIZACJĘ.

Każda osoba podająca plan trasy z założenia decyduje się być ORGANIZATOREM takiej wycieczki

Odnośnik do komentarza

Sorry, nie zauważyłem, że dział śląski.

Chciałem tylko zasugerować rejon, który wart jest zwiedzenia z racji: atrakcji turystycznych /Szymbark/ , zabytków /Lębork/, szlaków motocyklowych.... i przepyszniej kuchni regionalnej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie ma sprawy tam też chętnie pojedziemy tylko na zasadach jak napisałem :

Dajesz pomysł konkretny z trasą ,noclegami , atrakcjami do zwiedzania. I jak się zbierze grupa to organizujesz wszystko jako kierownik zamieszania :frusty:

Większość woli jechać na załatwione ale czasem trzeba też się wysilić i zrobić coś dla innych.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Artur, od dłuższego czasu świta mi w głowie dwudniowy wyjazd do Sandomierza. Choć trasa krótka bo 250km to więcej czasu będzie można spędzić miło na miejscu np. spotykając się z Ojcem Mateuszem :-))).

Opracuję program wycieczki ( trasa krótka więc - wycieczka), wybiorę noclegi i miejsca, które trzeba odwiedzić a że czasu dużo to na spokojnie - jeszcze nie rezerwujmy miejsc w pensjonatach i nie róbmy listy chętnych.

Przy okazji mam pytanie jeśli chodzi o noclegi jaka opcja Wam/Nam bardziej odpowiada:

- hotele, pensjonaty,

- namiot na polu namiotowym o dobrym standardzie.

Nie chce tu zakładać sondy i zmieniać tematu jaki założył Artur ale przy okazji innych wpowiedzi można dodać dwa słowa i w tej kwestii.

Choć chodzą słuchu że Król Przewodnik jest tylko jeden i to miłościwie panujący, to podobno bedą w 2014 r. znowu wybory więc kto wie komu przypadnie Berło :-)))

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

ja bym wolała pensjonat albo agroturystykę ale jak większość będzie chciała to i pod namiot mogę jechać jak będzie słonko świeciło ... tak jak pisał Artur, ten kto wymyśla wycieczkę "narzuca" warunki

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dokładnie tak jak prawi GadekW.

Kazimierz dołączyć było by miło a jeżeli chodzi o spanko to raczej po dachem i z łazienką.

Moja pani odpuściła namioty :) więc wybór mam umiarkowany :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to wycieczkę do Sandomierza i Kazimierza ja opracowuję.

12864491-man-typing-on-a-typewriter-vector-illustration.jpg

Pierwsze założenie programowe - wyjazd w ciepłym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Błagam nie rozwadniajmy tematu. :)

Piszmy tak jak Patryk konkretnie i w temacie.

Jest pomysł to go opracować i poddać pod osąd innych a nie pisać dla samego pisania

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Patryku , październik też może być ciepły i po co czekać pól roku.

ale temat dotyczy 2014 roku :-)))

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Widzę że tak się wszyscy "palą" do organizacji przyszłych wypadów że ledwo temat odnalazłem. :mad2: To na zachętę i aby tym co niewiedzą jak się za to zabrać :

Mam taki plan

https://maps.google....1,2,7,9&t=m&z=8

Wyjazd w piatek i po ok 3-4 godz. nocleg a wczesniej :drunk::clapping:;) ;)

Po drodze pokażę tym co pierwszy raz w Kotlinie :miejsca które warto zwiedzić

1.Twierdza Srebrnogórska

2.Sztolnie Hitlerowskie w Walimiu i Głuszycy

3.Zamek Grodno

4.Kolorowe jeziorka w Marciszowie

W sobotę jedziemy do Czech do Skalnego Miasta Adrspach - zwiedzanie 4-6 godz.

Powrót drogą 100 zakrętów i znowu pokażę :Sczeliniec Wielki,Błędne Skały

Wieczorem :kicking: :kicking: :dj::drunk:

Niedziela po sniadaniu lecimy na Twierdzę Kłodzko zwiedzanie z podziemiami 2,5 godz. i lecimy w kierunku na Złoty Stok - i znowu pokażę gdzie warto pojechać :Kopalnia Złota i Arsenu , Opactwo Cystersów w Henrykowie

To na dzisiaj tyle

Jak będą chętni to na wiosnę możemy to zrealizować (jak by co to sam i tak pojadę )

PS

Mam nadzieję że ZAINSPIROWAŁEM koleżanki i kolegów ?

Więc do dzieła i czekam na następne pomysły

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Noclegi mogą być jak najbardziej tam gdzie piszesz ,sam jeszcze nie myślałem o tym.

To narazie propozycja.

Wszystkich oczywiście zapraszam do wspólnego wyjazdu

Osoby które nie były jeszcze w Kotlinie informuję że atrakcji jest tam na kilka wypadów.

Fanie by było poznać kilka różnych propozycji aby można było zaplanować sezon.

Więc nie krępować się i pisać

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Arturo czytasz mi w myślach :/ i wyprzedzasz wypowiedzi miałem w planach Kłodzko ale traska w większości po słowackiej/czeskiej części km-ów trochę, winkli też, spanie "losowo" wybrane pod większą grupę.... taki zarys bardzo ogólny do dopracowania. Ale KRÓLU idea przednia chylę czoła :) ps z Bielska( czytaj z Południa Polski ) trasa troszku musi ulec zmianie ok na szybko lookłem więc można z Bielska na Cieszyn dalej na 11-kę do Bruntal (coś takiego) oczywiście to tylko propozycja

Odnośnik do komentarza

Tak się składa, że byłem w Rzeczkach 3 tyg. temu z dzieciakami, i pierwsze myśli po powrocie to wrócić tam na wiosnę na skuterze. Ciekawych miejsc do zobaczenia jest mnóstwo, na pewno jadę z wami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...