Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Propozycje wycieczek 2014


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

trasa troszku musi ulec zmianie ok na szybko lookłem więc można z Bielska na Cieszyn dalej na 11-kę do Bruntal (coś takiego) oczywiście to tylko propozycja

Tą trasą już jechałem ale na miejsce zajmie to ok 6 godz. (generalnie mam problem z dojazdem do Kotliny bo wszystkie dojazdy już zaliczyłem :) bo byłem tam chyba z 6 razy)

Zasugerowany dojazd Autostradą jest zamierzony ze względu na wyjazd w Piatek po pracy ok.13-14

Wtedy zależy na szybkim dojeździe na miejsce.

Zbiórka była by za bramkami na A4 koło Gliwic bo tam wszyscy mieli by po drodze i wtedy mamy tylko 2 godz. drogi a jak przyjedziemy wczesniej to mozemy pokręcić się po okolicy bo wrto

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • arturo-bb

    19

  • Joasia70

    10

  • RONIN

    8

  • robert1973

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Noszę się z zamiarem wyjazdu na Litwę a dokładnie do Wilna. Oczywiście Zamek w Trokach i może coś jeszcze. Przewidywany termin to maj, wyjazd w piątek po pracy tzn ok 15. Pierwszy punkt wyjazdu to Augustów. Tam kolacja, nocleg może ognisko. W sobotę rano pobudka , coś na ząb i dalej przez Sejny do granicy.W południe powinniśmy dotrzeć do Wilna. Tam trochę pozwiedzać, kwatery , może mały browarek i odpoczynek. W niedziele śniadanie wypad do Troków (to blisko Wilna) i powrót od Ojczyzny. Mam taki plan a jak wyjdzie to się okaże. Wiem że hotele na Litwie nie należą do drogich a i nasza mowa ojczysta nie jest im obca o chyba że się trafi na kogoś kto zna trochę historii. Wtedy ani po polsku ani po rosyjsku, tylko w ich języku ojczystym.

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Moja propozycja na miły dzień w 2014 roku

Wyjazd z Żor, lub innego punktu zbiórki.

Pierwszy punkt Zamek w Mirowie- zwiedzanie, sesja fotograficzna

Drugi punkt Zamek w Bobolicach-odpoczynek...chipsy i co tylko chcemy.

Kolejny punkt...Lelów i 1,5 godzinki 4 kilometrowy spływ pontonami z Lelowa do Białej Wielkiej i powrót...furmankami.

Po atrakcjach wodnych lecimy na zamek w Olsztynie, a raczej jego pozostałości, tradycyjnie sesja fotograficzna...

Jak starczy czasu możemy zahaczyć o Pustynię Błędowską, lub lecimy w kierunku domu.

Jemy jak zgłodniejemy, a generalnie chodzi o to żeby fajnie spędzić dzień.

Traska: https://maps.google....&mra=ls&t=m&z=8

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

no dobra Królu Arturze ( nie licz na to, że pozwolimy Ci abdykować :)

na wycieczkę przez Ciebie zaproponowaną wstępnie się piszę

a co do moich propozycji ( żebyś już nie krzyczał na nas :) biednych poddanych :fireman2: )

1. https://maps.google.pl/maps?saddr=Rybnik&daddr=Hotel+Ksi%C4%85%C5%BC,+Piast%C3%B3w+%C5%9Al%C4%85skich,+Wa%C5%82brzych+to:jawor+to:Legnickie+Pole+to:Legnica+to:Lubi%C4%85%C5%BC+to:51.2586313,16.6875986+to:51.2593897,16.6901212+to:Brzeg+Dolny+to:Krobielowice+to:Rybnik&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.055207,16.185608&spn=1.009945,2.705383&sll=51.261539,16.704369&sspn=0.03142,0.084543&geocode=FZ5__AIdbf4aASlJjp1B1kgRRzFROLX5-UBtwg%3BFdrMBwMdJ6H4ACEbRl9_tFcigCn7_kqFi1QORzEbRl9_tFcigA%3BFcAHCwMd0_v2ACm7oDnB_AUPRzHkbGqWuJZ3mw%3BFVtmDAMdEt73ACkz_hXlHAwPRzHB-1MSLJGVeA%3BFV9bDQMdu4L2ACnBN0AShRIPRzGi5oggIRWOQw%3BFTVsDgMdWSP7ACnPgjn2-3UPRzEFMgJH3cJpRA%3BFQclDgMd7qH-AClJDnBGGpoPRzEGXqK0Fa3IVw%3BFf0nDgMdyav-ACmVvdh3EJoPRzHqTV_AJQVAXA%3BFXpcDgMdzfP-ACk54VBxkZAPRzFAWRzObGMJKw%3BFSBdCgMddWMAASmt2707ebgPRzGhiBInY44HbQ%3BFZ5__AIdbf4aASlJjp1B1kgRRzFROLX5-UBtwg&mra=dpe&mrsp=7&sz=14&via=6,7&t=m&z=9

dojeżdżamy w piątek w okolice zamku Książ - i tu możemy wybrać opcję np. zwiedzania nocnego ( tylko, że wtedy imprezka dopiero po 23 ) lub zwiedzanie zamku w sobotę rano , później jedziemy przez Jawor gdzie rzucimy okiem jednym lub drugim na kościół Pokoju , i dalej przez Legnickie Pole do Legnicy gdzie możemy zjeść jakiś obiadek i ruszamy w kierunku Lubiąża i tam nocleg, niby tylko ok 100 km do przejechania ale plan napięty. W niedzielę rano jedziemy do Brzegu dolnego a później wzdłóż środkowej odry jedziemy w kierunku Krobielowic gdzie możemy zwiedzić jeden z najokazalszych zabytków Dolnego śląska XVIw pałac po czym niespiesznie wracamy do domów omijając autostradę

2. cały czas marzy mi się jeszcze raz pojechać na grossglockner , tak myk, myk na weekend : https://maps.google.pl/maps?saddr=Rybnik&daddr=Fusch+an+der+Gro%C3%9Fglocknerstra%C3%9Fe,+Austria+to:47.1446477,12.8145055+to:Spittal+an+der+Drau,+Austria+to:47.0094985,13.7657548+to:47.1077739,14.1371429+to:Palfau,+Austria+to:47.6462719,15.1359511+to:Rybnik&hl=pl&ie=UTF8&ll=47.137425,13.309937&spn=1.092963,2.705383&sll=47.021929,13.893585&sspn=0.273837,0.676346&geocode=FZ5__AIdbf4aASlJjp1B1kgRRzFROLX5-UBtwg%3BFbuZ0AIdorfDACk5-z3sIxp3RzEDqH5LE2YDxw%3BFcdezwIdqYjDAClbYBBy0RZ3RzHRWjRCTaZMag%3BFUAbygIdQOLNACktpxH94aJwRzHuqAnMLFHhjQ%3BFdpOzQIdegzSACn1d0y34OtwRzGV_iwJnHrn4g%3BFb3OzgIdNrfXAClvPzBCv_hwRzGtYaXpL5FnOQ%3BFdX51wIdpdnhACmdKu1l14txRzEpl5kUONg7cg%3BFT8G1wIdz_TmACmvBKvXk_lxRzFxEQ5I-n2Ckw%3BFZ5__AIdbf4aASlJjp1B1kgRRzFROLX5-UBtwg&oq=spitta&mra=dpe&mrsp=4&sz=11&via=2,4,5,7&t=m&z=9

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tą trasą już jechałem ale na miejsce zajmie to ok 6 godz. (generalnie mam problem z dojazdem do Kotliny bo wszystkie dojazdy już zaliczyłem :) bo byłem tam chyba z 6 razy)

Zasugerowany dojazd Autostradą jest zamierzony ze względu na wyjazd w Piatek po pracy ok.13-14

jeśli wyjazd w piątek to tylko autostrady i drogi typu "szybciej do celu" Królu masz (jak zwykle) rację "moja" koncepcja może poczekać na lepsze czasy:P tak nawiasem mówiąc jest droga z tych"ciekawszych" na słowacji/czechach którą nie jechałeś???

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

2. cały czas marzy mi się jeszcze raz pojechać na grossglockner , tak myk, myk na weekend : https://maps.google....2,4,5,7&t=m&z=9

No i gitara mi też pasi 1.

A o 2. to myślałem ale samemu to jakoś tak :) wiesz jaki jestem gaduła.

Więc jak by co to jestem BARDZO ZA :)

tak nawiasem mówiąc jest droga z tych"ciekawszych" na słowacji/czechach którą nie jechałeś???

No bez przesady , znam tylko parę fajnych ścieżek tyle że akurat prowadzących w te ciekawe miejsca

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

2. cały czas marzy mi się jeszcze raz pojechać na grossglockner , tak myk, myk na weekend : https://maps.google....2,4,5,7&t=m&z=9

pytanie zasadnicze w jakim "czaso-okresie":clapping: ma być zrealizowane Twoje marzenie??? pytam bo trzeba będzie się przygotować merytorycznie-finansowo bo wstępnie się piszę ( na 3-cią naklejkę :) )
Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

@ GadekW traska fajna do Olsztyna bym jeszcze "dołożył" to mykałem obok i wydawało się ciekawe.... w środku nie byłem nie widziałem a na posiłek polecam Złoty Potok bar u Rumcajsa i pstrągi wędzone naprawdę warto spróbować ( rybka wędzona 12h )

Odnośnik do komentarza

@ GadekW traska fajna do Olsztyna bym jeszcze "dołożył" to mykałem obok i wydawało się ciekawe.... w środku nie byłem nie widziałem a na posiłek polecam Złoty Stok bar u Rumcajsa i pstrągi wędzone naprawdę warto spróbować ( rybka wędzona 12h )

No to wiemy gdzie będzie obiad.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

pytanie zasadnicze w jakim "czaso-okresie" :) ma być zrealizowane Twoje marzenie??? pytam bo trzeba będzie się przygotować merytorycznie-finansowo bo wstępnie się piszę ( na 3-cią naklejkę :Jumpy: )

pożyjemy zobaczymy :blush: ... ale lubię realizować marzenia :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wróżąc z fusów pewnie Lipiec albo Sierpień ( a poważnie to wcześniej może być śnieg wysoko)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale i w sierpniu może być zimno i mgliście

16 sierpnia 2010r.

IMG_9855.JPG

IMG_9868.JPG

może też być tak

22 sierpnia 2011r.

IMG_5395.JPG

IMG_5429.JPG

Z moich dwóch wypadów widać że terminy podobne a pogoda różna - jak to w górach.

Po trzech latach z chęcią tam wrócę, przejechać całą trasę. Jeśli moge coś zaproponować to bardziej odpowiadał by mi wyjazd 4-5 dniowy.

Wstępnie zgłaszam swój udział w wypadzie na Glocknera.

Odnośnik do komentarza

Arturze. Jeżeli planowałbyś nocleg w Walimiu to osobiście mogę polecić Zajazd Hubert. Byliśmy tam wraz ze Smarciem na zlocie translapów. Obiekt prowadzony przez miłośników 200, a w ramach dodatkowych atrakcji zorganizowali nam nocne zwiedzanie Sztolni Walimskich. No i piszę się na wycieczką z Wami jakby co :)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nocne zwiedzanko wciąż da się załatwić, Zajazd jest skory do współpracy a w wykonaniu z transalpami wyglądało to tak:

[media=]

[/media]

Jeśli tylko terminy nam spasują to też piszę sie na objadówkę po Dolnym Śląsku i okolicach.

Przykładowa trasa:

piątek: http://goo.gl/maps/PHNJA dojazd A4, Strzelin, Pieszyce i na koniec zakręty, zakręty, nocleg z imprezą Zajazd Hubert, Walim, nocne wejście do Sztolni, impreza, grill, etc.

sobota: http://goo.gl/maps/WnMUr ciekawe miejsca, trasy głownie widokowe, km niedużo, sporo zwiedzania, obiad w jednym z zamków, nocleg gdzieś w Agroturystyce niedaleko Złotoryji, imprezka.

niedziela: http://goo.gl/maps/pDWo0 Jawor Kościół, Cystersi Lubiąż, Port Uraz, po drodze obiad, Rynek Wrocław - spacer, kawa, wspólne zdjęcie, eskorta na tankowanie na wylotówce do zjazdu Wrocław Wschodni i dalej A4 (lub jak kto woli można bokami powrót na Śląsk).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To jak już być i nie przejechać przez Passo di Pennes to byłby duży błąd - więc mała zmiana.

Proponuję wirtualnie przejechać się odcinkiem "dolnym", przez tunele i zadecydować czy wystarczy odwagi i rozsądku :-)))

i jeszcze jedno

zaplanować wyjazd tygodniowy

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

troszku nam się wyjazd rozrasta ... będzie trzeba przeliczyć co i jak ... bo małe skarpety mam :tabletalk:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...