Skocz do zawartości
Forum Burgmania

WIOSNA :)


jaro_4setka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jaro_4setka

    22

  • boochos

    9

  • Lipiec61

    6

  • czaro69

    4

Top użytkownicy w tym temacie

Jaro gdzie ty znalazłeś tyle placu bez śniegu?

Dmuchawę gorącą włączyłeś czy co?

Nie denerwuj ludzi człowieku, bo u mnie tyle białego gó..na leży że zwątpiłem już w rozpoczęcie sezonu zaraz po świętach :newyear:

Grzesku,nie wiem jak moj kumpel odśnieża plac,ze tak wyglada... Moze go komus w nocy podrzuca ;-) ,ja juz rozpocząłem sezon,no i na chwile zamknąlem,bo nawalilo sniegu... ;-)
Odnośnik do komentarza

kolego co sie z Tobą dzieje,gdzie te poematy... Wypaliles sie... Dobija ta zima :-)

nie przerywaj mi, Jarku, bo się jąkać zacznę:

coś...coś...cośśnie...coś śniegu nie ubywa, a wręcz odwrotnie - coraz go więcej !!!! wielka szkoda - bo Ty musiałeś chwilowo zamknąć swój świeżoowarty sezon - a pięknie prezentuje się Twój król na fotkach....

a ja jeszcze nawet nie rozgrzałem silnika, buuuu :) buuuu :msn-cry: buuuu :msn-cry:

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem odbiór techniczny Burgmana, przyjechała komisja z Suwałk, mały test i bo bulu... pan Szymon (stary ujeżdżacz burgmanów ) poklepał mnie po ramieniu,i powiedział "dobra robota " :msn-wink:

25433657_800.0.jpg

Odnośnik do komentarza

a prawda, prawda...

dech mi zaparło kiedy ujrzałem - jak pięknie Jaro przywrócił króla do stanu "sznyt - nówka".

Lakierek - palce lizać, silniczek pracuje jak pszczółka itp,itd.

Jedyne zastrzeżenie, jakie miała komisja to - stan tylnej opony - bieżnik, chyba kiedyś był...

Noo ale, po odpowiedniej rozmowie i wymianie przysłowiowych kopert (z rączki do kieszonki), przy obiadku w knajpie, ostatecznie król został dopuszczony do spotów W-M, GP i ogólnopolskich, rzecz jasna.

Zatem teraz - chuchajmy na termometr i jedzmy śnieg, to może w końcu przyjdzie ta wiosna!!!

Odnośnik do komentarza

Jedyne zastrzeżenie, jakie miała komisja to - stan tylnej opony - bieżnik, chyba kiedyś był...

zapomniałem chyba Ci powiedziec,że oponka nówka,leży w piwnicy i czeka na ładne dni,żeby ją założyc... :)
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem odbiór techniczny Burgmana, przyjechała komisja z Suwałk, mały test i bo bulu... pan Szymon (stary ujeżdżacz burgmanów ) poklepał mnie po ramieniu,i powiedział "dobra robota " :)

Więc może i ja się wcisnę pod ramiona komisji podlaskiej i też poproszę o odbiór i dopuszczenie do sezonu?? :) Gdzie można się zarejestrować w kolejce na wizytę?? :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Odbiór techniczny odbedzie sie w Olsztynie,a wiec zapisuj sie na liste w warminsko mazurskim,to że pan z komisji jest Twoim sasiadem,nie daje Ci przywilei... :-)

Odnośnik do komentarza

Lipiec61 to my sąsiady są hehehehe od listopada pomieszkuję w podbiałostockiej metropolii :)będziesz mnie widywał na majce 400 srebrnej albo na niebieskiej kawasaki z400 z 1979r. stylizowanej na cafe racera ;)

ps.

Jaro4setka dopiero teraz zobaczyłem swój grafik ...w sobotę pracuję od 7do19 , niedziele mam wolną ale z Ełkiem chyba się wstrzymam tak jak gadaliśmy ..

Odnośnik do komentarza

ooo to będę musiał sam jechać,chyba że michu z białego będzie miał ochotę poparadować po białym , ale czy on żyje... ? ps, a może ktoś z ełku odwiedzi białystok ?,taka pierwsza dłuższa wycieczka tej wiosny... ;)

Odnośnik do komentarza

sam bym przyjechał do Białegostoku... obiecałeś pokazac piękne walory Twojego miasta, jeszcze piękniejsze niż kwietniowa Czarna Hańcza w Suwałkach...

20130413_161457.jpg

poza tym można by wypróbowac nowe "łoki-toki", a nie tylko "na sucho", w pokoju (co prawda tak zupełnie "na sucho" to nie było, he he). ODBIÓR...

20130413_230018.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam was jestem z Augustowa, mało nas w tym podlaskim ale nie ilość się liczy a jakość. Może kiedyś uda nam się spotkać na szosie.

Pozdrawiam Czarny burgman 400 K5

Odnośnik do komentarza

w podlaskim mało,ale my połączyliśmy się z warminsko-mazurskim,i razem z nimi spotykamy się,dzisiaj rozpoczęcie w strtadunach koło ełku,za tydzien olsztyn,a więc trochę się dzieje... :clapping:

Odnośnik do komentarza

Szukając wiosny - udałem się do Barcelony. Cztery dni łażenia, ale warto. Dużo wspomnień pozostaje:

Poczynając od znanego deptaku - ulicy La Rambla

b3%2520-%2520Kopia.JPG

mniej więcej na jej środku P4235150.JPG znajduje się mała niepozorna knajpka "PATAGONIA", do której przechodniów, prosto z chodnika, zaprasza i daje kupony zniżkowe... Polka. Za 10 euro można zjeśc pizze z piwem i miec przy tym wspaniały widok na deptak (knajpka jest na pięterku)

b4%2520-%2520Kopia.JPG

można też dodac 3 euro i zamiast pizzy posmakowac hiszpańskiej potrawy paella, z owocami morza (podawana prosto z patelni)

20130421_155525.jpg

Po pysznym posiłku, znów idziemy La Ramblą, w stronę morza i po chwili, po prawej jest słynny targ , z niepozornym wejściem, pomiędzy dwiema kamienicami

b5%2520-%2520Kopia.JPG

oczywiście pełno tam straganów ze świeżutkimi owocami, owocami morza, wędlinami...

b7%2520-%2520Kopia.JPG

P4184712.JPG

...trochę dziwnymi półproduktami, jak dla nas...

b6%2520-%2520Kopia.JPG

Na końcu deptaka jest plac, nad samiutkim morzem

b8%2520-%2520Kopia.JPG

z kolumną Krzysztofa Kolumba na nim

b9%2520-%2520Kopia.JPG

W Barcelonie to jest fajne, że aby szybko przemieści się z miejsca na miejsce nie trzeba koniecznie jeżdzic skuterem (chociaż to jest najfajniejsze i bardzo popularne)

b1%2520-%2520Kopia.JPG

jak w większości krajów południowych - mało kto dba o skutery, tak jak Polacy - poniżej typowy obraz na ulicznym parkingu

P4204916.JPG

są też fajne przeróbki skuterów na trójkołowe wehikuły - do wypożyczenia

20130421_175545.jpg

czy zupełnie nowe konstrukcje, których w Polsce nie widziałem jeszcze na ulicach

P4215130.JPG

Skutery do tego stopnia są rozpowszechnione, że nawet Policja nimi jeździ - tu na tle słynnej kamienicy Gaudiego - Casa Batllo

b11%2520-%2520Kopia.JPGb12%2520-%2520Kopia.JPG

Polecam zwiedzic też tą kamienicę od wewnątrz, zamiast np. muzeum Picassa (trochę się zawiedliśmy na tym muzeum).

Jeśli Gaudi, to oczywiście jego słynny Park Guell - można tam spędzic kolejne pół dnia

b18.JPG

ale trzeba się nastawic, że sam to człowiek nie będzie...

b17.JPG

pod głównym placem w parku Gaudiego stało pełno ludzi z aparatami zadartymi do góry, nawet myślałem, że jakiegoś anioła zobaczyli

P4205005.JPG

ale okazało się , że wszyscy podziwiają mozaikę mistrza:

P4205004.JPG

Polecam też zwiedzanie wzgórza Montjuic, zwłaszcza w drugiej połowie dnia, żeby załapac się wieczorem na pokaz "tańczącej fontanny" - teraz był w godzinach 19-21, a od maja jest chyba do 23:00

b13.JPG

Myślę, że po drugiej stronie wzgórza jest najlepszy punkt widokowy na całe miasto - zarówno na centrum

(w tle katedra Sagrada Familia - niestety wciąż w towarzystwie dźwigów...)

b20.JPG

...jak i na port

b21.JPG

Generalnie, Barcelona to miasto, w którym chyba codziennie świeci słońce, choc zdarzają się i "momenty grozy" (tu trochę podrasowane foto)

P4194890.JPG

...jednak w pewnym momencie okazac się może, że w portfelu już dno widac, a bank hiszpański nie jest chętny do udzielania pożyczek, więc trzeba coś usunąc z zaplanowanej listy...

b2%2520-%2520Kopia.JPG

tak szczerze, to można jeszcze próbowac zebrac kilka euro łapiąc się dodatkowej roboty, chociaż.... nie wszyscy mają szanse na klienta:

P4184799.JPG

a jeśc się chce....

b19.JPG

takie fajne hamburgery są do kupienia w knajpce KIOSKO (idąc od stacji metra Barceloneta w stronę starówki jest ta knajpka). Oczywiście robione są z wołowiny siekanej, a nie - kotleta z supermarketu. Ciekawie się też otrzymuje zamówione danie - a mianowicie - na gazecie, nowej , specjalnie do tych celów drukowanej. Tu link do knajpki, z adresem jej - http://www.kioskoburger.com/

Polecam wszystkim Barcelonę...

Odnośnik do komentarza

hamburger na gazecie mnie rozwalił po prostu ślina leci strumieniem :P a tak a'propos podobne dają w Białymstoku bez gazety oczywiście na ul.Wesołej ze swojego siekanego czy mielonego mięsa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...