Skocz do zawartości
Forum Burgmania

wrzesień GP


jaro_4setka

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem ja rozpoczne nowy miesiac,koniec sezonu zbliża sie wielkimi krokami,nie wiem jak wy, ale ja przedmuchuje cylinderek prawie codziennie,trzeba korzystać z ładnej pogody !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jaro_4setka

    30

  • boochos

    20

  • czaro69

    9

  • Marcino1

    3

Top użytkownicy w tym temacie

to jeszcze Szymon za zaczęty sierpień wisi :clapping:

skarżypyta, skarżypyta...

Panowie, jeśli tak będziemy chcieli odstawić wszystko w piątek-to gwarantuję, że w sobotę do domów nie wrócimy-a pamiętajcie że wracamy przez Ełk-tam podobno strasznie drogówka ma w przyszły weekend pilnować...:-) ;-) :-)

Proponuję więc zostawmy wszystkie "stawiania" na inną okazję-no oczywiście poza okazją rozpoczęcia wrzesień GP - to najświeższa okazja - hehe.

A propos-wczoraj przedmuchałem 4 cylindry - 2 w królu i 2 w królowej, Jawie 350- Roman był świadkiem, aż mu łezka w oku się zakręciła, nie Romek?

Odnośnik do komentarza

ja myśle,że wypadało by ustąpić miejsca Szymonowi,niech on postawi za rozpoczęty sierpień,bo zapomni,i bedzie po ptakach... w końcu jest dłużej na forum,i jest mi głupio wciskać sie przed starego wyjadacza burgmani :) ,

Odnośnik do komentarza

OK! Mówisz i masz...!!!!

Z innej beczki, dziś w Suwałkach odbyła się wspaniała impreza sportowa - turniej piłki siatkowej, taka "rozgrzewka" przed rozpoczęciem sezonu ligowego

20120902_130653.jpg

mimo, że to nie turniej ligowy - gra była zacięta, przy pełnej widowni (dwie moje girlsy w centrum - mieliśmy miejsce tylko na schodkach!!!)

20120902_135800.jpg

muszę pochwalic drużynę miejscową - "ŚLEPSK SUWAŁKI" [biało-niebiescy] (I-sza liga) - zajęła drugie miejsce, chłopcy ulegli jedynie zespołowi LOTOS TREFL GDAŃSK [żółto-czarni] (Plus liga - czyli najwyższa w Polsce!!!)

20120902_141737.jpg

oczywiście ma to związek z naszym dopingiem w czasie meczu, hehe

POOOOOOLSKAAAAAAAAAAAAA !!!! BIIIAAAAŁOOOOOOO- NIEEEEEEBIEEEEEEESCYYYYYY!!!!!

20120902_130503.jpg

Odnośnik do komentarza

Szymon, patrzę zmieniłeś trochę swój image...

to tylko na mecz- zrobiłem się na "włoskiego LIBERO" :-) ;-) :-)

JARO,szkoda że jednak dzieli nas te 120 km-z chęcią bym pograł z Tobą

Odnośnik do komentarza

Środa już blisko.nie wszyscy chyba wiedzą,pare dni temu do Szymona zadzwonił dealer BMW z Białegostoku,poprosił go o przetestowanie maxi skutera BMW GT 650 , po namyśle,i przejrzeniu kalendarzyka ( bo paru dealerów,na testy ma już umówionych ) , z wielkim trudem znalazł dzien wolny, zgodził sie...,wyrażenie zgody było spowodowane też, między innymi tym,że miał dość telefonów z prośbami dotyczącymi testu... :msn-wink: , dealer zasugerował mu,żeby wziął ze sobą bezstronnego eksperta,Szymon postanowił zadzwonić do mnie,słyne z dobrej znajomości terenu,ostrych winkielków,i szybkich prostych... Mam nadzieje,że po testach Szymon znajdzie chwilke,żeby zamieścić fotorelacje,i krótki opis naszych poczynań :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

(...) dealer zasugerował mu,żeby wziął ze sobą bezstronnego eksperta,Szymon postanowił zadzwonić do mnie(...)

:msn-wink::clapping: racja, nie było to łatwe - znaleźc taką personę...Jaro, ale póki co - nie uprzedzajmy faktów... :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Wszystko co dobre szybko sie kończy... wrażenia z jazdy BMW GT 650 pozytywne,przesiadając sie z 400 pojemnosci na 650,odczuwa sie tzw. kopa,nogi wyciągniete na maksa,a nawet jeszcze zostaje miejsce... fotorelacja,bedzie przedstawiana przez Szymona... jak ktos ma okazje,polecam przetestowanie tego maxi... ps.namawialismy chłopaka ,który nam udostępniał skuter,żeby pojawił sie na naszym spotkaniu w Giżycku,żeby wiecej ludzi mogło go obejrzeć,powiedział,że zobaczy co da sie zrobić,a więc jest szansa ,że przegoni te BMW na spota,ma sie kontaktować z Szymonem...

Odnośnik do komentarza

Zaciekawiony wrażeniami z jazdy na BMW GT 650 - zamieszczanymi w wątku dotyczącym tego skutera, przez kolegów z innych regionów - postanowiłem (wspólnie z Jaro) również "przetestowac" sprzęta, dosiąśc go osobiście. Jednak, skoro najbliższy dealer BMW znajduje się w odległości 120 km od mojego podwórka, musiałem zorganizowac specjalną wyprawę w tym celu. Po wymianie kilku telefonów z Panem Mateuszem z salonu BMW (bardzo miłym zresztą) - ruszyłem w kierunku Białegostoku. Po drodze przekonałem się, że niestety nie wszyscy tego dnia mieli na tyle szczęścia, by dojechac do celu

tir.jpg

Mi udało się. Dokładnie o godzinie - około 12:07 pojawiłem się w salonie. Na placu czekała już, przygotowana do jazdy, maszyna w kolorze "piasek pustyni - amber gold :lightbulb: "

20120905_151910.jpg

Po dokonaniu formalności umówiliśmy się, że pojedziemy na 3 pojazdy: Majesty, GT650, GS1200 ( Mateusz jako "dozór")

P9053958.JPG

Przed wyruszeniem - krótkie zapoznanie się z centrum dowodzenia skuterem.

P9053850.JPG

Kierownica nie jest zbyt wąska, pierwsze co mi się rzuciło w oczy ( a raczej - w dłonie) to dosyc mała średnica rączek - w porównaniu z moim burgmanem (może dlatego, że mam dołożone grzane rączki - nie wiem???) - jest to kwestia przyzwyczajenia się, po paru sekundach wydawała mi się już "normalna". Jak większośc produktów BMW, tak i tu - wyposażenie jest bogate: oprócz standardowych funkcji dodatkowo mamy sterowanie komputerem pokładowym bez odrywania ręki od kierownicy,podnoszenie i opuszczanie szyby, przycisk włącznia podgrzewania manetek i fotela kierowcy (pasażer - grzanie fotela reguluje osobnym przyciskiem znajdującym sie na kanapie :laughing: ).

P9053858.JPG

Ciekawe i przydatne rozwiązanie to właczanie świateł dziennych - po uruchomieniu zapłonu automatycznie mamy zapalone światło mijania (lewy reflektor), możemy zastąpic to LED-owymi światłami dziennymi (pionowe paski pomiędzy dwoma reflektorami) włączając przycisk lewym kciukiem - wtedy na desce zaświeci się ikonka zielona i zgaśnie podświetlenie ekranu ciekłokrystalicznego i prędkościomierza.

P9053860.JPGP9053859.JPG

Kręcąc się trochę po mieście ruszyliśmy w stronę miejscowości Supraśl. Po drodze zrobiliśmy przystanek na kilka fotek.

P9053857.JPG

Przy okazji tankowania wcześniej, zauważyłem też, że klapka korka wlewu paliwa otwierana jest również kluczykiem w stacyjce, podobnie jak zamek schowka pod fotelem - wygoda, jak w królu :fireman2:

Na postoju sprawdziliśmy z Jaro wysokośc kanapy. Okazuje się, że niższe osoby mogłyby miec kłopot z podparciem się pełnymi stopami, kanapa nie jest może aż tak bardzo wysoko

P9053863.JPG

ale jest dosyc szeroko na wysokości podestów i trzeba mocno rozstawiac nogi (takie mam wrażenie w porównaniu z burgmanem), stąd "stają się one krótsze", można podpierac sie tylko palcami

P9053866.JPG

Jest na to sposób, gdy przesuniemy się nieco bliżej, rozstaw nóg może byc mniejszy ...P9053865.JPG

Z kolei przestrzeń na nogi w czasie jazdy jest bardzo duża, bardzo zbliżona lub wręcz taka sama jak na królu, a zdecydowanie większa niż na majesty

P9053854.JPGP9053856.JPG

Oprócz regulowanej szyby, ciekawym pomysłem są dwie "klapy" znajdujące sie poniżej szyby, w momencie jej najwyższego położenia, które można otworzy lub zamknąc (ręcznie) - co daje nam ochronę przed pędęm powietrza lub chłodzący nadmuch - w gorące dni. Widoczne są one na filmiku w poniższym LINK-u, tu również słychac dźwięk pracy silnika i tłumika:

Po dotarciu do uroczej miejscowości Supraśl - przerwa na odpoczynek.

P9053885.JPG

Mateusz pokazał nam nierzucającą się w oczy knajpkę

P9053876.JPG

gdzie posililiśmy się swoiskimi kartaczami z ogórkiem małosolnym (tajemnica testujących hehe :wink1: ) i omówiliśmy swoje wrażenia popijając pyszny podpiwek :laughing: (ciekawe, czy Mateusz zabiera tu wszystkich klientów na jazdętestową - bo kelnerka traktowała go jak stałego klienta i zdawało mi się, że spytała - czy, to co zawsze??? :lol1: )

P9053887.JPG

Przy okazji przetestowaliśmy kufer - i tu zaskoczenie... :shock: dwa kaski integralne nie mieszczą się. Może na długośc tak - ale na głębokośc już nie!!!

Duuuuużyyyy minus. W burgmanie zupełnie nie ma tego problemu

P9053879.JPG

W ogóle można powiedziec, że ilośc schowków i ich pojemnośc jest mniejsza niż w burgmanie 650. Z przodu są tylko dwa i to nie specjalnie pojemne. W dodatku klapki robią wrażenie "taniej zupki" (chińskiej oczywiście). Na plus - gniazdo zapalniczki w lewym z nich

P9053881.JPGP9053882.JPG

W drodze powrotnej zamieniliśmy się: Jaro dosiadł GT-ka, a ja wskoczyłem na Jego sprzęta. Wrażenia z zamiany...pominę :boxed::msn-wink:

Na parkingu, już w mieście pocwiczyliśmy jeszcze "ósemki"

P9053892.JPG

P9053927.JPG

oraz możliwości i działanie ABS-u

P9053939.JPG

Zauważyliśmy też, że światła dzienne - LED ładniej prezentują się

P9054031.JPG

niż pojedyńcza lampa świateł mijania

P9053977.JPG

Mateusz, z tego zachwalania mu - Maxi - sam chciał spróbowac dosiadając majkę

P9053952.JPG

ja musiałem "męczyc" się na biegowcu

P9053947.JPG

i choc było bardzo przyjemnie okiełznac dużego GieeSa to jednak spowrotem wolałem pośmigac GieTekiem

gt%2520650%2520z%25C5%2582o%25C5%25BCenie.jpg

Jak powiedział Jaro - wszystko co dobre, szybko się kończy !placz . Nasze testy również. Pożegnaliśmy się z Mateuszem i pojechaliśmy do naszych banków po linie kredytowe !V na nowe GT-ki. Jaro grzecznie pokazywałmi drogę wyjazdową z metropolii !OKK

20120905_155957.jpg

a następnie - błysnął światłami na pożegnanie.

20120905_160247.jpg

Jaro - dzięki za nawigację przez cały dzień w rejonach stolicy Podlasia.

PS. Dodam jeszcze, że zawieszenie, prowadzenie w zakrętach, wyczucie sprzętu - jest w BMW najlepsze ze wszystkich skuterów, którymi jeździłem (nie jeździłem jeszcze T-maxem).

PS2. Acha - nie mogłem jeździc z podniesioną na maxa szybą, bo jej krawedź była akurat na linii wzroku, chociaż wtedy ochrona od wiatru była znamiennie odczuwalna, ale trudno mi się patrzyło na drogę

PS3 Lusterka - drgają w czasie jazdy, w burgmanie tego nie mam.

Odnośnik do komentarza

Szymonku ślicznie to opisałeś... :msn-wink: ja ze swojej strony mogę tylko dodać,że jazda takim sprzętem,to niezapomniane wrażenia,a reszte,Szymon wyczerpująco przedstawił...

Odnośnik do komentarza

no tak- jest nas naprawdę - tak wielu na podlasiu, że można śmiało powiedzieć-każdy "czynny" Burgmaniak już jest bohaterem.

PS . Hamulce w bmw są zaje!

Odnośnik do komentarza

Jaro... niestety, muszę Cię zmartwić. Nowe zdjęcia nie przedstawiają Cię w korzystniejszym świetle ;) Pocieszeniem może być, że większość ludzi będzie patrzyła na skuter ;)

Szymon - musisz zmienić oprawki. Obecne niebieskie nie pasują Ci do Gieteka :chair:

Fajnie napisane i widać, że dobrze się bawiliście. Super :(

Dajcie znać, jakie są warunki kredytowe na zakup skutera ;)

Odnośnik do komentarza

Marcin udało sie wzielismy kredyt na Twoje nazwisko,zero problemu :-) ,a tak na serio,to chyba na razie nie kupujemy,poczekamy jeszcze troche... :-)

Odnośnik do komentarza

Szymon - musisz zmienić oprawki. Obecne niebieskie nie pasują Ci do Gieteka

mam inny pomysł-zaczekam, aż będzie dostępny skuter pasujący do moich oprawek !

PS. SPOT w Giżycku trwa wciąż w najlepsze! Zaraz śniadanie, spacer nad jeziorem i wycieczka skutami do centrum!

Odnośnik do komentarza

chciałem coś napisać,tylko nie wiem co... :question: , myśl,sprzedaży mojej majki,cały czas chodzi za mną,jakby znalazł sie godny nowy użytkownik,to nie mówie nie :)

Odnośnik do komentarza

po ostatniej wycieczce,może sie skusi na tylną kanape,bo z tego miejsca oglądała droge :question:

szymon to jest strona goscia ,u którego oglądałem burka,szkoda ,że cen nie ma,albo nie dopatrzyłem sie http://www.rkmotocykle.pl/?kt=3

a tu link na allegro http://otomoto.pl/suzuki-burgman-an650-an-650-burgman-M3324698.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...