Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Histora Reputacji


Kisiel

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wiem. Burgmania to Bardzo Poważny Portal, zrzeszający Bardzo Poważnych Gentelmenów, jaki i Gentelmenki. Wszyscy tu jeżdżą na Bardzo Poważnych Maszynach. Tematy zawarte na tej stronie, od początku do końca, ociekają Wielką Powagą. I teraz tak sobie myślę, czy przypadkiem nie można by było podejść do tych reputków z większym luzem. Czy ten jeden, jedyny punkcik w Naszym Programie, nie może być elementem zabawy, źródłem informacji o naszych sympatiach i antypatiach, czy nie można zaakceptować takiego drobiazgu, w obliczu zbliżającego się kryzysu, wzrostu cen paliwa i cukru. Czy w przededniu Świąt, nie możemy się powstrzymać przed przeprowadzaniem dowodów, że białe jest białe. Ludzie, czakają Nas grypy, Nas i Naszych Najbliższych. Opamiętajcie się, przekażcie sobie znak pokoju. Czy ja, po dziesięciu godzinach użerania się z ludźmi, którym zafajdana kanapka w samolocie nie smakuje, muszę jeszcze czytać, jak zwarta grupa maxiskuterowców bije pianę o zafajdane gwiazdki? Nie chciałbym, aby ten portal był traktowany, jak lecznica naszych kompleksów. Tu się człowiek nie wyleczy, to trzeba do specjalisty. Skoncentrujmy się na prawdziwych problemach, portal ma już parę lat i czas by skończył podstawówkę i polazł do gimnazjum. Wielu z nas, wkrótce, spotka się przy jednym stole na wigilijnych spotkaniach, będziemy się łamać opłatkiem, fantazjując, że łamiemy sobie ręce i nogi? Żądam sprowadzenia Burgmani do roli, jaką miała chyba odgrywać. Chcę mieć tu merytoryczne tematy, a także odrobinę relaksu. Jak będę chciał poczytać o wojenkach i konfliktach, to sobie kupię «Syria Today». Dziękuję za uwagę.

A... I poproszę reputka, jak komuś podpasowało.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

czy nie można zaakceptować takiego drobiazgu, w obliczu zbliżającego się kryzysu, wzrostu cen paliwa i cukru.

Flyman... bardzo Cię lubię ale siejesz defetyzm... cukier podrożał na chwilę :). Ktoś zarobił na sztucznie wywołanej panice a teraz cukier kosztuje tyle co kiedyś. Są więc jakieś pozytywy w naszym kraju ;)

A tak poważnie... Pisałem o tym jakiś czas temu ale napiszę raz jeszcze. System sogów w naszym silniku forum nie działa tak jak byśmy sobie tego życzyli... tzn. winno być TYLKO: Dział techniczny, Imprezy i Ogólne. Ktoś zakłada temat szukając pomocy na forum a ktoś inny wpisuje mu rozwiązanie problemu. Wtedy zakładający ów temat nadusza "+" dla osoby, która faktycznie pomogła. W moim odczuciu tylko w takich przypadkach opcja "reputacja" miałaby znamiona powagi.

U nas ta funkcja została włączona testowo. Na początku robiliśmy próby i testy działania a w efekcie zostawiliśmy "reputki" w formie luźnej. Nie wnikamy kto, komu i za co klika bo nie ma to najmniejszego sensu.

Kolejną sprawą jest fakt, że sam skrypt sogów ma pewne defekty. Na zapleczu widzimy w jednym miejscu pełną historię a w innym są luki, które nie wiedzieć czemu SĄ! W jednym oknie widać, że ktoś dał a w drugim czasem nie widać, że ktoś otrzymał.

Reasumując: Funkcja "reputacja" jest funkcją just for fun! Jeśli ma ona być źródłem problemów i spięć to ją po prostu wyłączymy. Na dzień dzisiejszy nie wnikamy kto komu za co klika, bo musielibyśmy zatrudnić do tego celu etatowego sprawdzacza reputków :lol:

To, że komuś zwiększa się ilość "reputków" nie zawsze świadczy o tym, co mamy w zamyśle . Może się ona userowi zwiększać np. za to, że ktoś w każdym poście kwasi i wypisuje herezje a inny kwasiarz to popiera i klika mu "+". Dodatek historia reputacji miał ten problem rozwiązać ale niestety pojawiły się pewne problemy techniczne, które mam nadzieję wkrótcę zostaną zażegnane.

Reasumując przybijam się do tego co napisał Flyman...

Zapomnijmy o :lol: Idą Święta, zalecamy luz i miłość do bliźniego :lol:;)

Aha, bym zapomniał: reputek dla Flymana za dobre słowo w środku nocy :band:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mam już dość tematu.

Będzie tak:

1.Z bazy danych zostały usunięte rekordy dotyczące danych/otrzymanych przez Administrację reputacji.

2.Ilość punktów reputacji została skorygowana o reputacje dane przez Administrację. Dotyczy to kilkunastu profili. Jeżeli kogoś pominięto (robi się to ręcznie) proszę o info na PM

3.Administracja nie może dodawać punktów reputacji i nie może ich otrzymywać.

Zainstalowana została nowsza wersja dodatku :

1.Zakładka na górze jak w starszej wersji

2.W profilu każdego usera na górze są zakładki reputacji otrzymanych/danych (Reputation Given/Reputation Received)

3.Na stronie głównej forum po prawej stronie mamy dwie dodatkowe tabelki:

Ostatnich pięć klikniętych reputacji - pomaga to wychwycić potencjalnie ciekawe tematy

Top 5 reputacji

Okno "Ostatnio dodane tematy" pozostaje bez zmian

Każde z okien można zamknąć klikając na minusik w prawym górnym rogu.

Osobom którym temat podniósł ciśnienie do niebotycznych wartości zalecam kubeł zimnej wody i przypominam o niskiej wadze poruszanych problemów, zwłaszcza w odniesieniu do początków działania systemu reputacji.

Temat reputacji od dzisiaj jest pod szczególnym nadzorem i jeżeli taka akcja z wywlekaniem brudów powtórzy się jeszcze raz funkcjonalność zostanie usunięta.

Z mojej strony wyczerpuje to temat - prywatne żale do mnie lub innych userów proszę na PM

Odnośnik do komentarza

Widzę, że wszystkim zmalała (nieraz znacząco) liczba "reputków" i stąd moje pytanie: dlaczego?

Rozumiem, że cofnięte posty to wynik wykasowania reputków danych przez konto administracja? Kto w takim razie natrzaskał z jej konta aż tyle pozytywów?

Możliwości są bardzo "okrojone", hmmm....

Dlaczego w liście konta "dr.big" zniknęły wszystkie dane reputki? Lista jest pusta :) , a historia wykasowana :band: .

Edit: O ile otrzymane reputki jestem w stanie zrekonstuować, o tyle dane reputki zniknęły. Jest na forum kilka osób, którym wystawiłem po kilka "+". Czy utrata przez nie znaczącej ilości reputków (patrz np. Worlan) jest powiązana z utratą "+" przyznanych przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Niestety rzeczywiście zniknęły z bazy wszystkie dane przez Biga reputki i stąd korekty na niektórych kontach są tak duże (mnie też kilka ubyło :( )

Tetsuo musi ponownie pochylić się nad bazą danych ale może to chwile potrwać. Proszę o chwile cierpliwości. Jeżeli ktoś zauważył jakieś braki w siebie w historii proszę o informację.

Po odzyskaniu historii reputacji danych przez Biga dodam punkty reputacji do kont z których zostały zdjęte.

Kto w takim razie natrzaskał z jej konta aż tyle pozytywów?

Możliwości są bardzo "okrojone", hmmm....

Robert wyluzuj, możecie mi pomóc zamiast przeszkadzać?:angry:

Odnośnik do komentarza

Spoko, chodzi mi tylko o fakt, że krótko było widać, iż dawałem reputki "administracji", co było zresztą zgodne z zasadami przyznawania "+" i nie czuję żadnego zażenowania z tego powodu.

Jako, że ktoś coś "niedokładnie zobaczył", insynuowł mi, że plusowałem jako administrator swoje konto i dlatego teraz próbuję wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Potwierdzam słowa Roberta , choć pewnie dla większości moje potwierdzenie będzie nic nie warte :angry:

Dla normalnych ludzi te słowa wystarczą, pieniaczowi możesz gadać cokolwiek - on już dawno ma wyrobione zdanie ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ale się narobiło........ Wujek ....dał nam możliwość nowego "spojrzenia" na przyznawane i otrzymywane reputki. Szkoda tylko, że to zostało zrobione tak późno, kiedy już tyle tych "+" zostało kliknięte. Jest bardzo pozytywny aspekt pracy Marcina. Nie brniemy dalej, ale powoli wychodzimy na prostą. Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Będzie dobrze i będziemy wszyscy zadowoleni. yes.gif

Zmniejszenie ilości moich reputków nie wpłynęło na podwyższenie mojego ciśnienia. Ostatni pomiar: 132/80/63 :(:angry:

A teraz cieszmy się wspaniałą wiadomością: za 6 m-cy spotykamy się w Żywcu na kolejnym Zlocie Burgmanii. thumbup.gif

Odnośnik do komentarza

Czekałem na jakiś impuls, aby wypowiedzieć się w tym temacie. No i się doczekałem :( Wedle mojego widzi misie to samo nazwanie, użyte słowo, nie jest najszczęśliwsze. Nie jestem fanem oceniania ludzi, których nie znam osobiście czyli wcale. Fakt, że może podobać mi się jakaś wypowiedź to jeszcze za mało aby mieć wpływ na czyjąś reputację. Kilka razy, zdarzyło mi się chyba kliknąć. Jestem użytkownikiem na innym forum, o innej tematyce (linux) i tam samo kliknięcie nie wystarczy. Trzeba jeszcze wybór uzasadnić. Bez tego głos jest nie ważny. Do tego można przyznawać te punkty za konkretną pomoc w konkretnych przypadkach. No i teraz. Jeśli tak ważna to kwestia to niech sobie jest ta reputacja. Jeśli jednak szanowna Administracja chce nad przyznawaniem zapanować to może warto wziąć pod uwagę doświadczenia innych administratorów. Osobiście jestem przeciw choć mogę o tym podyskutować biorąc pod uwagę powyższy wywód. Jeśli niczego do tematu nie wniosłem to do kosza lub banik :angry: . I jeszcze jedno, tak na marginesie. Nie jestem nawet członkiem klubu tylko userem forum. Jeśli bardzo będą przeszkadzać mi panujące tu zwyczaje to zawsze mogę to forum opuścić. Jak do tej pory, poza wyżej wymienioną reputacją, jestem zadowolony !OK . Porządek musi być. A dyskusja jest całkiem fajna.

Tak się jakoś porobiło, że czytałem dość niedokładnie to co napisali inni !sciana !sciana i widzę, ze Ojciec Dyrektor już myśli nad moimi sugestiami. W życiu nie widziałem tak szybkiej reakcji !w00t . Mimo to post przedstawia moje zdanie na ten temat (reputacji) i już.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bardzo mi się podoba pomysł z historią reputek w profilu, bardzo ciekawa lektura.

Natomiast co do rankingu reputek: obawiam się, że się skończy tak jak na niektórych forach, gdzie wyznacznikiem "fajności" forumowicza jest liczba postów. Pewne jej odmiany widać również na tym forum, chociaż nie widzę specjalnie dużo "pustych" postów, a że ostatnio Święta Inkwizycja (czyt. Kisiel) uczy wszystkich kultury i ogłady forumowej więc takich postów pewnie będzie jeszcze mniej. Pozostaną reputki, jako jedyna możliwość "ścigania się". Obym się mylił...

PS. Widać, że jest zima, bo się takimi pierdołami się ekscytujemy, niedługo zacznie się komentowanie "Wojs of Poland" albo "Tap Madl"....

PS1. Administracjo: Czy można komuś wyłączyć możliwość dodawania przez niego reputek?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Święta Inkwizycja

Święta ... wypraszam sobie :angry:

PS1. Administracjo: Czy można komuś wyłączyć możliwość dodawania przez niego reputek?

Na obecną chwilę można wyłączyć jedynie grupy użytkowników. Jest dodatek do forum (za $) który daje więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza

Uśmiałem się naprawdę dobrze !OKK

Nie wnikając: kto, komu, kiedy i za co.... Panowie i Panie pełen luz... nie macie innych, poważniejszych problemów? !pomidor :angry:

Tym postem przekazuje prawdziwego "reputka" Marcinowi, takiego od serca, nie klikniętego na forumowy "+", chłopak naprawdę się stara i warto poczekać na wyniki, nie wszystko zawsze układa się pozytywnie, ale tak własnie jest w prawdziwym życiu !YES

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pozwolę sobie zaprezentować pierwszy namacalny dowód sensowności podglądu reputacji.

Otóż nasz kolega szamot tak się zatracił, że nawet koledze Pinowi dał reputka za rozmiar koszulki TU

Inne reputacje dane przez tego użytkownika są też silnie dyskusyjne.

Kolega szamot jest na oku - jak tak dalej pójdzie dostanie warna za trollowanie.

koniec transmisji

Odnośnik do komentarza

To może zrobicie regulamin za co można dać ,a za co nie

Odnośnie mojego plusa dla Pin-a to dostał bo go np lubie,albo sie ciesze ze może będzie jechał,zresztą chyba nie istotne akurat nawinoł mi sie jego post to mu dałem jak zresztą kilku innym osobą cheers.gif

Odnośnik do komentarza

To może zrobicie regulamin za co można dać ,a za co nie

Odnośnie mojego plusa dla Pin-a to dostał bo go np lubie,albo sie ciesze ze może będzie jechał,zresztą chyba nie istotne akurat nawinoł mi sie jego post to mu dałem jak zresztą kilku innym osobą cheers.gif

Dałem dwa 1 - szamot dobrze pisze !OK 2 – dostał dr.big (łapówka) :)

Odnośnik do komentarza

Mareczku, reputki po 10 PLN dostępne bez problemu na allegro :) .

Spójrzcie na podpis Marynarza :) , do czego to prowadzi "rywalizacja" w reputkach :lol: .

Edit: Max. 200 pix wysokość podpisu INFO TU, a ta sygnatura ma "trochę" więcej...

I "oddaję" reputka Tobie i Szamotowi- ja ich nie chcę, "odbijam piłkę" :D .

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...