Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przebieg skutera, tylko od 50 tkm, czyli forumowy "Klub Globetrottera" ;)


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

no jakoś tak na końcu tej listy jestem ;) trzeba coś z tym zrobić ;) ... 74 681 :)

DSC_0872.JPG

Odnośnik do komentarza

Moja majka yp400 niedawno dokonała żywota przy 89 tys km i to bynajmniej nie z powodu awarii.Ciekawe że na portalach aukcyjnych skutery z przebiegiem powyżej 50tyś raczej nie występują.Same 15 latki z max 20tys km

Odnośnik do komentarza

Jak kupiłem w kwietniu zeszłego roku to było 46 kkm, w sierpniu dobiłem do 50k

3180f52492e0e326med.gif

w maju tego roku zrobiło się:

d5dbe9606f359a15med.gif

a teraz już prawie 58 ....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i ziściło się! Moja YaMajka w dniu dzisiejszym ma święto!

STUTYSIĘCZNE KILOMETROWINY

13f61b039365b737.jpgc882bd0a4d1d4387.jpg

YaMajka YP400 04r - ze mną od 2010r. Ja osobiście przejechałem na niej 85tys i jeżdżę dalej.

 

 

Od tego wpisu nie edytuję już listy. Pozostają jedynie posty.

dr.big

Odnośnik do komentarza

Dołączam i ja. Równej 50ki nie udało mi się złapać, ale ten wynik również ładny :)

Z poważniejszych napraw to, wymiana tłoka, rozrusznika i o zgrozo wycinanie tylnego koła - było tak zapieczone, że w Brum Serwisie spalili jednego diaxa. Jeszcze miałem problem z ładowaniem, którego po prostu nie było - wina przepalonej kostki. Eksploatacja to wiadomo: klocki, oleje, rolki, paski i inne tego typu drobiazgi.

2nh2ouu.jpg

Odnośnik do komentarza

Moj Antek 400 2000r  ma nastukane 56k.

kupilem go okazyjnie we wloszech z (wg sprzedajacego) odksztalconym tlokiem i ogolnie nie odpalający. Nie mial dzialajacego czujnika predkosci wiec przebieg moze byc wiekszy (Wiem wiem sporo usterek ale cena 100 EUR i tak mnie przekonala bo potrzebowalem taniego pierdka do przemieszczania po miescie)

Naprawy:

Zrobilem na wyrost wymiane tloka, pierscieni i honowanie cylindra, wymienilem czujnik predkosci. (pisze na wyrost bo przyczyną nie odpalania skutera byl zerwany klin na magneto a nie tlok :), ale stwierdzilem ze nie zaszkodzi  )

Skuter za 100 EUR zapiernicza od roku jak dziki. Zamyka szafe (160km/h) , zadnych problemow z odpalaniem, do poprawy jedynie ssanie automatyczne.

Jak narazie innych usterek brak :)

 

Odnośnik do komentarza

Witam

u mnie AN650 2007.04 zakupiony w 2008 r. i tam jeżdzony jeden sezon, u mnie od początku 2010 r. i miał około 20 tkm. obecnie przebieg ~56200 km. i rośnie (sprzedany:( trochę czasu ze mną był).

Co do napraw mechanicznych to jedynie do tego przebiegu pompa wodna była robiona - ciekła. Łożyska w kołach profilaktycznie wymieniane, oponki średnio co 12-17 tkm. po za tym żadnych innych napraw, co około 6000 km przeglądy i wymiana oleju we wszystkich punktach. Śrubka CVT wymieniona raz profilaktycznie na juz wzmocnioną Suzuki (nowy nr oem po jakimś tam roczniku)

Co mnie zaskoczyło pozytywnie: akumulator oryginał padł w tym roku (9 lat). Klocki od nowości tył wytrzymały około 54 tkm. tarcze hamulcowe bez rantów, klocki przód wymieniałem raz na oryginał Suzuki. Ogólnie  dobry egzemplarz.

Dodam że skuter ze stanów na "kalifornię" i nawet na akumulatorze miał napis dopuszczający do użytku w "kaliforni", w sumie na większości części napis Suzukic corp.California, ale made in Japan. I jeszcze jdeno Mirek* był zdziwiony że wtrysk był przygotowany fabrycznie (napisy/opisy) do korzystania z ubogiej miesznki paliwowej (mało oktanowej jak to w usa są).

Negatywnie: brak.

Mam nadzieję że kolejny użytkownik będzie śmigał długo bez usterek wymienianych na forum tak jak to sę niektórym udaje.

pozdrawiam

Marcin62

Odnośnik do komentarza

Burgman AN 400 K4 -  przy stanie licznika 48 800 km padł silnik,  założony inny (nie nowy). Zdjęcie zrobione jakiś czas temu. Aktualnie na liczniku 52 600 km, a od powrotu z Roztocza już 3 bak przejechany z zepsutym ślimakiem prędkościomierza :) .

DSCF5426.JPG

Odnośnik do komentarza
Dnia 30.08.2015 o 08:19, Lucjan73 napisał:

Wczoraj mój Helix przekroczył magiczne 50 tyś. km przy okazji przypominajka dała znać o zbliżającej się wymianie oleju.

03ba0af6082a6841fb0f8e732c8799dc.jpg

Dzisaj byłam na przeglądzie okresowym, podaje stan licznika 50162 km a Pan diagnosta mówi miże zrobiłem przez ostatni rok 80 km... a od 2015 wychodzi całe 146 km

20170513_084001[1].jpg

Odnośnik do komentarza

tak było dokładnie 10 kwietnia tego roku. teraz jest o tysiąc więcej. moje z tego to blisko 50 tys. z tym, że na moje oko majka ma przejechane trochę więcej jednak...

licznik.jpg

Odnośnik do komentarza

Sprowadzona ( Italia ) SW 600 zakupiona przezemnie w styczniu 2017 z przebiegiem 98300 tkm,teraz ma 100007 i na razie trzyma płyny i pomyka aż miło wsiadać

Odnośnik do komentarza

50,100 Z MAŁYM CHACZYKIEM DZISIEJSZEGO DNIE PRZEKRODZONE.



50,100 Z MAŁYM CHACZYKIEM DZISIEJSZEGO DNIE PRZEKRODZONE.


2ab5a922685ed4a6c66e5e46a648b050.jpg

Zdjęcie było zrobione na stacji paliw do domku było jeszcze około 110-kilosów.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Suzuki Burgman 650 rok produkcji 2007 zakupiony z salonie w Lublinie LCM Sokół jeden właściciel.

Przejechane 102000 km i nie zamierzam jeszcze się go pozbywać więc pewnie kilometrów przybędzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...