Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przebieg skutera, tylko od 50 tkm, czyli forumowy "Klub Globetrottera" ;)


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

No to skoro sezon powoli się kończy to i ja podam aktualny stan licznika.

Nie jest on może tak efektowny jak Pgizi-ego ale kolejne 10 tyś pękło. ( od czerwca tak jak pisałem tu #40 )

6440aaa0cd20fbfemed.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W kwietniu br. moja zacna poszła w ręce Nat i Kamila z przebiegiem 67tys. km, ile teraz ma najechane nie wiem...

Może się ujawnią :).

50tys. nakulane przez 5 sezonów.

Gwoli ścisłości -Honda FJS600, rocznik 2007.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chociaż globetrotterem nie jestem, a skuter służy mi głownie na dojazdy do pracy i sprawnego przemieszczania się po mieście, to ostatnio przypomniałem sobie o tym temacie, kiedy przekroczyłem 60000 km w mojej Majesty z końca 2004 roku, pierwsza rejestracja marzec 2005. W moich rękach od listopada 2013r. Kupiłem z przebiegiem 48 tys. km od pierwszego, polskiego właściciela, który sprowadził ją z Niemiec w 2012 roku. Stan bezwypadkowy z kompletem oryginalnych kluczy i dokumentów. W Niemczech jeden właściciel. Do dzisiaj stan bardzo dobry, oryginalny lakier, bez wywrotki i obcierki. W czasie mojej eksploatacji wymieniłem jeszcze oryginalny akumulator, klocki hamulcowe przednie i tylne, rozrusznik (zawieszały się szczotki), łożyska główki ramy, olej w lagach, płyn hamulcowy i chłodniczy, komplet filtrów powietrza, żarówki reflektora i kierunkowskazów oraz świateł pozycyjnych, świecę zapłonową, olej przekładniowy, dwa razy olej silnikowy i filtr oleju no i regulowane były luzy zaworów. Teraz nastał czas na kolejną wymianę oleju silnikowego no i przegląd napędu z prawdopodobną wymianą paska i może innych elementów - to się okaże po rozebraniu.

Postanowiłem uwiecznić ten moment z przebiegiem 60006 km...

08ebf730747ae8c4522e4be2ab523926.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

od 2 tygodni szczęśliwy posiadacz AN400 1999r. przebieg 70260km. Silnik w niezłej kondycji co było w nim grzebanie zbytnio nie wiem poprzedni właściciel mało rozmowny.

Odnośnik do komentarza

Honda Silver Wing

rocznik: 2001

przebieg: prawie 85kkm

SW.jpg

Kupiony od forumowicza Wlaszlo (z przebiegiem ok. 70kkm) z uszkodzonym uzwojeniem alternatora (naprawa 100 PLN), opona przednia, linka od gazu i to wszystko :biggrin:

moja z tego roku ma 180 000 zrobię fote to prześlę

Odnośnik do komentarza

Yamaha Majesty 400 przebieg - 59 000 km.

Z salonu w Polsce, właśnie zakupiłem od drugiego właściciela.

Rocznik 2005, zakup 2007, w tym sezonie praktycznie nie eksploatowany.

Czyli sprzęt ma za sobą 8 sezonów (średnio ok. 7.400 km rocznie)

Regularny serwis, przebieg prawdziwy, skuter zadbany, liczę na długą eksploatację.

O kolejnych okrągłych "przebiegnicach" będę meldował.

Odnośnik do komentarza

No to pękło 50.000 km.

DSC_0573_zpsuwyyojxj.jpg

Grand Dink 250 rocznik 2002.

Mam go od 2012 i przejechałem nim 46.000 km.

Z większych napraw to uszczelka pod głowicą i stator/prądnica. Poza tym tylko materiały eksploatacyjne i opony - 2 szt z przodu, 3 sztuki z tyłu.

Leję paliwo i jeżdżę.

Odnośnik do komentarza

53 tyś ale myślę że 55 ponieważ przez chwilę jeździłem bez linki. Jestem właścicielem od samego początku, przez ten okres wymieniłem, naprawiłem. Klocki średnio 10-12 tyś km ,olej co 5 tyś silnik co 10 tyś przekładnia, filtr powietrza często czyszczę wymieniam różnie , 1x wymiana uszczelniaczy i oleju w lagach , 2 razy do roku wymiana płynu chłodzącego, 2x pasek , 6 świec , 5 sztuk opon, zmiana tapicerki na siedzeniu , wymiana rączek i kilka innych rzeczy ale drobnych . Skuter bardzo fajnie jeździ w przyszłym roku planuje dużą inwestycję , możliwe że nie będzie przypominać majesty . http://www.fotosik.pl/zdjecie/6badc170d778d3b2

Odnośnik do komentarza

Widzę,że sprzęty Wasze dużo przejeżdżają,ja mam nadzieję,że mój przejedzie podobnie,ale jedno jest pewne,że te które były produkowane wcześniej potrafią przejechać więcej,a te nowsze robią tak,żeby częściej się psuły i po to aby wymieniać na nowsze.

jak na razie nie mam dużo,bo dopiero 7200 tkm,ale jak na razie nic,ale to jeszcze za mało.

Totalnie nie na temat! Opanuj produkcję swoich postów, więcej czytaj i odpowiadaj na temat. Na razie słowne ostrzeżenie, ale następne będą %.

Administracja

Odnośnik do komentarza

Niniejszym, wstępuję do forumowego klubu Globetrottera, gdyż ponieważ mój burgman postanowił w dniu wczorajszym, przekroczyć magiczną cyfrę 50 tkm ...

Jak postanowił tak też zrobił, a mi udało się ten moment zatrzymać w obiektywie ... :)

50.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to i ja dokręciłem licznik do 50 tys

Mogę już teraz pełnoprawnie dołączyć do klubu 50+ :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...