Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przebieg skutera, tylko od 50 tkm, czyli forumowy "Klub Globetrottera" ;)


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Honda FJS600 rocznik 2007, właśnie przekroczyłem 53tys.km, z czego osobiście przejechałem jakieś 40tys.km przez 3 sezony.

Odnośnik do komentarza

Już w 2013 czytałem na forach o przekraczaniu 100 czy nawet 120 tkm... W tym roku już parę razy czytałem o 100 tkm...

A u nas cisza... nawet 50 tkm nie da się uzbierać ;) ...

Ostatnio na forum Tmaxa...

Tmax_tacho_zps53350f98.gif?t=1401088000

Foto by Manu (Tmax Group)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

no dobra, żeby nie było, że burgmaniacy swoich liczników nie mają ;)

230520141346.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja też w Majesty250 przekroczyłem 50 tys (gdzieś tak 2 tygodnie temu), teraz jest jakieś 50500. Przez dwa lata zrobiłem około 12 tys. km

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

I ja zgłaszam swoją Zacną do grona skuterów po 50-tce.

I ja po 50-tce do skuterów grona zgłaszam Zacną swoją.

I ja zgłaszam po 50-tce do zacnych skuterów grona swoją.

Hm... chyba jednak szyk zadnia ma znaczenie ... :huh:

W każdym razie przejechane ponad 50kkm. Jedyna awaria, to zapieczone tłoczki hamulca przedniego podczas jazdy po greckich górach. Moja wina.

27062014471.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i stuknęło Zacnej 61 tysiączków, z tego moje po naszych drogach jakieś 45tys. :). przez niespełna pięć sezonów.

Odnośnik do komentarza

Mój Burgman AN 400 ( 2003 r. ) kupiony w maju od kolegi z Klubu miał nabite 74380 a obecnie 8380 ! Noi chyba czeka mnie w okresie zimowym "mały remoncik" bo oleju bierze tyle że ...j strzela !!!!! ( oby tylko żonka tego nie czytała - bo będzie bolało !!!! , butelki po oleju nabierząco muszę utylizować , nawet sprzedawca ostatnio zaproponował mi abym może zamówił u niego beczkę 200 l. Bo będzie taniej ...HAhahahahahahah .

Odnośnik do komentarza

(...)kupiony w maju od kolegi z Klubu miał nabite 74380 a obecnie 8380 ! (...)

No byś się wstydził o tyle skręcić licznik ;) ... Dla nierozumiejących emotek-> to oczywiście żart :) ...

Czyli teraz 82760 km?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.Mojej Yp400 z2006roku stuknelo juz 83tys km.Poza oczywistym wymianami eksploatacyjnymi raz wymieniałem pompę paliwa(jedyna awaria uziemiajaca skuter i wymagająca mnóstwo rozbierania sam koszt pompy 120zl) i awaria alternatora(przepalenie cewek)pozatym sprzęt bezawaryjny olej wymieniam wraz z wszystkimi filtrami co 10 tys.czyli raz do roku i nie wymaga dolewek

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Właśnie i u mnie stuknęło 50 tyś

26790c328b2343c8med.jpg

W trakcie tych czterech sezonów nic wielkiego się nie wydarzyło ( tylko simering na osi tylnego koła - wymieniony na gwarancji)

Zużyłem 3,5 kpl. opon ( oryginalne Bridgestone Hoop po 8 tyś. zmieniłem na Pirelli Diablo bo były dla mnie za twarde )

Klocki wytrzymały przebieg 45 tyś ( ale ja mało hamuję :confused: i kilometry nabijam tylko w trasie )

Wymieniłem też sprężyny w przednim zawieszeniu na Hyper Pro ( oryginalne zabiłem jeżdżąc tam gdzie projektanci nie przewidzieli :blush: )

Poza tym Nuuuuuudny sprzęt :msn-wink::Jumpy:

Odnośnik do komentarza

Jedyna awaria to zwoje alternatora nadpalone i wymiana.

Sprzegło-stan bardzo dobry,rolki orginalne stan dobry.

Tarcza hamulcowa przód lekki rant,tył bez rantu jak nowa.

Łożysko główki ramy jeszcze orginał ale już czuć wyrobienie na środku.

Odnośnik do komentarza

No dobra - to i ja dobiłem do grona po 50!!!

Burgman 650

rocznik 2010

licznik 50640 - awarii nie było, skuter krajowy, z książką serwisową, cały czas na Burgmanii, więc zakładam, że przebieg prawdziwy,

tym bardziej, że znam poprzedniego Właściciela osobiście.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to jak wszyscy to i ... moja YaMajka.

Oficjalnie ogłaszam, że właśnie dzisiaj obchodzi okrągły jubileusz 90tkm (słownie: dziewięćdziesiąt tysięcy kilometrów)

Yamaha Majesty YP400, rocznik 2004

W moich rękach od stanu licznika 15tkm w czerwcu 2010

Więc zrobiłem na niej 75tkm w ciągu 5lat.

Oto licznik - patrzcie na TRIP i ODO - to nie fotomontaż (temperatura też oryginalna w Wawie)

YP400%25252090tkm%25252020150901-1small.jpgYP400%25252090tkm%25252020150901-2small.jpg

Niestety nie mogę powiedzieć, że jest jaka była na początku, ponieważ przy stanie licznika 65tkm w październiku 2013r z powodu mojego zaniedbania nie wyczyściłem przypalonego sprzęgła na czas i przy ruszaniu spod świateł silnik potężnie szarpnął i skrzywił zawory, które po kilku km się urwały.

Kris wymienił mi cały silnik z napędem wzięty od YP400 rocznik 2009 z oryginalnym przebiegiem 2,5tkm (od rozbitka z włoskiej firmy ubezpieczeniowej).

Zatem obecny przebieg silnika to 27,5tkm :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jejku, zapomniałem o tym temacie. Grzechu BRAWO!!!

Ja na początku maja z radości też uchwyciłem ten okrągły moment

51a294cf6d58dd045bc7b7cc3687d86c.jpg

I zapewne w tym roku przekrocze kolejne okrągłości.

Na maszynę nie mogę narzekać. Od przeglądu do przeglądu, czysta eksploatacja.

Jedynie z czułością przed wyjazdem z garażu i na dłuższych trasach spoglądam na bagnecik poziomu oleju, bo jeszcze ten rocznik smakuje w dolewanym oleju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...