Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Widziane C1 na lawecie


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wlasnie dostalem fote C1 na lawecie i staram sie ustalic skad jedzie i dokad, bo jak wiecie sam szukam C1. Czekam na pomysly i podpowiedzi gdzie to zdjecie moglo byc zrobione i do kogo nalezy ta sztuka.

Zdj_cie082.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • ortos

    10

  • dr.big

    8

  • MAXIMUS

    7

Hmm, zdjecie robione komorka i przeslane pewnie mmsem, samochod jakis znajomy(rej. xxx xC1x) i ma pewnie odczepiany hak :D ? Mam nadzieje ze poszedlem wlasciwym tropem :D ...

Odnośnik do komentarza

Opel omega ci?gnie lawetę ... Artix przyznaj się kupiłe? ... trasa wygl?da na znajom? drogę nr 2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zafoliowana, nówka sztuka... z za Odry.. A2 do Warszawy, a wła?ciwie nie do samej, pewnie jeszcze 200ccm, czarna z 6500 km na liczniku, grzane manetki i kanapa i ABS i radio...

no, to GRATULACJE!

:D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To mi wygl?da na Mondeo Ojca Dyrektora w drodze do wawki, najbardziej zachodniej czę?ci :D

Kiedy opijamy zapakowan? sztukę?:D

Odnośnik do komentarza
Czwartek już blisko już widzę te tłumy w Starym Młynie

Nie ma sie co dziwic :D , pojazd jest podwojnym rarytasem: po pierwsze nie jest juz produkowany, a po drugie jest w malowaniu F1 Williams BMW(widac po blotniku i paskach na owiewce), a ten team przestal istniec w 2005 roku. Bedzie na pewno ciekawym okazem dla jakiegos kolekcjonera :D .

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla nabywcy, tylko pytanie czy to maxiskuter jest :D Teraz czekamy co kupi Aartix i porównanie 200 Ortosa i 125 Prezia.

Odnośnik do komentarza

Wiesz Mario, z ta "200" to troche lipa. Silnik ma jedynie 176ccm, wiec jaka to dwusetka :D ? No i 11kW(15KM) w stosunku do 13kW(17,5KM), to nieduzo...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

HALO Wam...

Tak od wczoraj obserwowałem ten topic... No i dowiaduję się nowych rzeczy...

1) nie wiedziałem że Łojciec Dyrektor rozporz?dza takim autkiem(widziałem już inne na fotach :D )...

2)Jakie? C1 przywędrowało, w PIĘKNEJ wersji Williams :D ...

Teraz tylko czekam na potwierdzenie informacji, czy rzeczywi?cie to Mr. Burgi zapodał sobie C1, czy może komu? C1'nkę przywiózł... Albo może to wogóle nie On i Jego fura...

Póki nic nie jest potwierdzone, niema pewno?ci... A nie ukrywam, że temat budzi zaufanie...

Czekajmy na wytłumaczenia pisemne :D ...

Pozdrówki, Kuba :D

P.S. Jesli to Prezesa, to co z Helixem?My?li przepadły? :D

Odnośnik do komentarza
Wiesz Mario, z ta "200" to troche lipa. Silnik ma jedynie 176ccm, wiec jaka to dwusetka :D ? No i 11kW(15KM) w stosunku do 13kW(17,5KM), to nieduzo...

Wła?nie dlatego chce by chłopaki zrobiły test , bo ja gdzie? czytałem ze różnica jest spora , zreszta tak jak z moim jazzem 1.4 a 1.2 niby 5 konikow a roznica w jeĽdzie kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Wła?nie dlatego chce by chłopaki zrobiły test , bo ja gdzie? czytałem ze różnica jest spora , zreszta tak jak z moim jazzem 1.4 a 1.2 niby 5 konikow a roznica w jeĽdzie kolosalna.

same konie nie decyduja Mario o dynamice jazdy :D

Odnośnik do komentarza

Moment obrotowy i przełożenia. Ja w to nigdy nie wierzyłem dopuki ojciec niekupił dwóch takich samych MANów z różnymi skrzyniami biegów (róĽnica kolosalna) :D

Czekam z niecierpliwo?ci? na rozwikłanie zagadki :D

Odnośnik do komentarza
Wiesz Mario, z ta "200" to troche lipa. Silnik ma jedynie 176ccm, wiec jaka to dwusetka :D ? No i 11kW(15KM) w stosunku do 13kW(17,5KM), to nieduzo...

Może i ja się wł?czę....

Je?li chodzi o pojemno?ć to moje do?wiadczenia kończ? się na 200 :D

ale tak jak pisałem w te?cie C1 200/175/ jest zdecydowanie "lepsze" od Vespy GT200....ale to może subiektywne odczucie....

Dla mnie idealnym silnikiem w C1 byłby silnik 300-400, tak żeby przy 100km/h jeszcze można było dodać gazu i sprawnie wyprzedzić tira na trasie.

A co do C1 Williams to widziałem J? /sam kupowałem ta?mę i folię :D / i jest fajna, ma zestaw audio :D i ?wietnie to tego malowania będzie pasował niebieski znaczek Burgmanii

pozdr...

Ortos vel Mr.C1

FlyingC1Trasp.gif

ps.

Kto następny? :D

I jeszcze dane producenta:

Prędko?ć max. C1 125 103 km/h C1 200 112 km/h

Moc C1 125 11kW/15 C1 200 13kW/18

przy?pieszenie 0-50 km/h C1 125 5,9 s C1 200 3,9 s

spalanie C1 125 2,9 l/100km C1 200 3,2 l/100km

Odnośnik do komentarza

Wlasnie z ta niewielka roznica mocy to(na razie) tylko teoria, bo w praktyce moze sie okazac ze 200-ka przyspiesza duzo lepiej i osiaga jakies 15- 20km/h wiecej.

Kiedys zastanawialem sie nad kupnem C1, jednak w tym momencie nie mam dla niej zastosowania. Bardziej wchodzi w gre jakis tani 2 skuter, ktory po pozostawieniu go na pare godzin na promenadzie nadmorskiej w PL, nie zniknie sam z siebie :D . No i nie bedzie kusil plagi turystow do zasiadania za sterami w celu zrobienia foty :D . I tu niestety C1 odpada kompletnie.

Odnośnik do komentarza

ja tez miałem krótka fazę na C1 po tym jak przejeĽdziłem ni? cały zlot ostatni nadmorski. Ale po przemysleniu w moim przypadku jako pojazd na dojazdy do pracy sie nie sprawdzi kompletnie bo mam 25 km 3 pasmowej drogii do pracy i dojazd na c1 byłby niewele szybszy od katamarana a sporo dluzszy od tmaxa. Ale nie powiem C1 jest fajnym pojazdem. Taki test porównawczy sporo by powiedział takiemu Atiemu który chce kupic c1, bo jak roznica mała to trzeba brac 125 bo podaz spora a jak duza to wtedy warto poszukac 200.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A co do C1 Williams to widziałem J? /sam kupowałem ta?mę i folię ;) / i jest fajna, ma zestaw audio ;) i ?wietnie to tego malowania będzie pasował niebieski znaczek Burgmanii

A jak to jest z tymi silnikami w tej z aukcji(Wiliams) było napisane silnik rotax a jak w Twojej to wygl?da??

Notabene rotax to porz?dna firma robi?ca niezawodne silniki lotnicze między innymi do motolotnii :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dopiero teraz mam chwilę żeby co? napisać a jak widać... wiele się działo na forum :)

No coż... widzę, że stałem się powodem niezłego zamieszania więc wyja?niam oficjalnie... Kupiłem BMW C1 Williams' a. Już w zasadzie pierwszego dnia jak się pojawiła do sprzedaży w necie byłem na ni? zdecydowany (po wstępnej rozmowie tel z wła?cicielem). Takiego rodzynka wypatrywałem od bardzo dawna. Limitowana seria Williams, przebieg symboliczny (sprawdzone, że ma 1100 km przebiegu), wyposażenie poza szyberdachem w zasadzie pełne no i stan pierwszorzędny. Fakt... zmarnowałem praktycznie całe dwa dni i zrobiłem w sumie blisko 1200 km żeby móc się ni? teraz cieszyć w garażu ale naprawde warto było.

Wczoraj po 8 godzinach jazdy w ciężkich warunkach i dotarciu na miejsce zabrałem się za sprawdzanie mocowań plastików, przejrzałem dokładnie ramę i w zasadzie wsadziłem nos wszędzie tam gdzie tylko można było wsadzić... Go?ć patrzył na mnie jak na nawiedzonego, kiedy wszystko rozkręcałem u niego w garażu :) .

Godzinne, dokładne oględziny objawiły cał? prawdę... Tylny lewy plastik był wymieniany na oryginalny nowy + nowy oryginalny label (Ortos- "importer" z Poznania nie kłamał). Zmieniane były tylne kierunkowskazy i minimalnie ruszał się crashpad (typowe przy upadkach na bok C1-ek). Pozatym wszystko 100% oryginał, wszystkie ?ruby nieruszane, szczeliny równiusieńkie jak przy linijce, za?lepki g?bkowe w dachu na miejscu, wydech, kolanko, klamki, manetki, rury dachu, tarcze, opony, zawiecha-- FABRYKA ! Po głębszych oględzinach stwierdziłem---> Takiej sztuki szukałem :P !!!!

Po zapakowaniu Bemki na przyczepkę musiałem j? wyj?tkowo dobrze zabezpieczyć bo własnie nadci?gnęła nowa fala opadów ?niegu a temperatura otoczenia wynosiła ok -5 st. Tutaj pomocna była folia (dzięki Ortos, że kupiłe? j?, kiedy ja byłem jeszcze w trasie), któr? każdemu polecam w czasie zimowych transportów skuterów... Zaoszczędzicie sobie tym samym żmudnego czyszczenia pojazdu z soli i błota po dojechaniu do domu :( .

img0004resize4sm.jpg

Po zapakowaniu i spisaniu papierków okazało się, że jest godzina 20 sta a ja mam jeszcz tak ok. 10 godzin jazdy do Wawy bo w

po za?nieżonych drogach i ze skuterem na plecach tyle by się zeszło. Z pomoc? przyszedł mi Ortos, który mnie go?cinnie przenocował... W tym miejscu chciałem mu serdecznie podziękować :(

Przy okazji mieli?my chwilę, żeby pogadać o tematach skuterowych i karawaningowych ;)

Poza tym stwierdziłem jeszcze co?... My?lałem, do wczoraj że nie ma w Polsce zbyt wielu prawdziwych fanatyków pojazdów z płozami ale po obejrzeniu zbiorów Ortosa i ogromnej ilo?ci gadżetów jakie posiada w swoim domu stwierdzam jedno---> S? zboczeńcy podobni do mnie tylko czasem w ukryciu :P

Ortos... Powiem szczerze- Pod względem Gadżetów i ilo?ci skuterów jestem w tyle za Tob? :o:P

Rano wyruszyłem z Wrocka i moja podróż przebiegała w zasadzie bez przygód... "w zasadzie" bo co i rusz musiałem odpowiadać podczas postojów na dziwne pytania odno?nie pojazdu, który ci?gn?łem na przyczepce ;)

-"Panie... a ile to to kosztuje"?

Podaje ostatni? oficjaln? cenę z Niemiec...

"Ojezu... panie... jak na pojazd dla inwalidy to strasznie drogi !!!"

;):):):)

Inne zapytanie:

"Powiedz mie pan... nie boisz się pan, że ukradn? takie cacko?"

Zanim zd?żyłem cokolwiek powiedzieć słyszę znowu:

"Ohoho... Widzę, ze blachy z Wołomina to pewnie nie zginie ;) "

;);):)

Ciekawe, że ta druga rozmowa miała miejsce w okolicach Opola więc ciekawe sk?d u go?cia taka znajomo?ć tablic rejestracyjnych ??? :o

C1- ka stoi już w garażu i czeka na wstawienie na pełen serwis płynowo- olejowy...

W wolnej chwili wrzucę jakie? fotki jak wygl?da skuter wyci?gnięty z kokona foliowego, umyty i gotowy do drogi. :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Heja...

Mariuszku... W takim razie nie pozostaje Mi nic, jak życzyć UDANEJ eksploatacji C1'nki... Hehe widać, że przybywa Ich w Naszym gronie...

Nie ukrywam, że bardzo Mnie ciekawi jak wygl?da wersja Williams na żywca...

Pozdrówki, Qbełkov ;)

Odnośnik do komentarza

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować udanego zakupu, nurtuje mnie tylko co Burgolotem czyżby szedł w odstawkę ??? oj chyba nazwa "burgmania" przestaje lekko zanikać jak już ojciec dyrektor kupuje inne sprzęty, teraz worek się rozsypie i w jego ?lady pójd? inni dotychczasowi fanatycy Burgmanów.... czy może to jaka? forma protestu miło?ników suzuki na posunięcia Suzuki w zwi?zku z odbieraniem dealer-stwa kolejnym salonom ;) .

Co to się porobiło :) .

;)

Odnośnik do komentarza
Nie pozostaje nic innego jak pogratulować udanego zakupu, nurtuje mnie tylko co Burgolotem czyżby szedł w odstawkę ???  oj chyba nazwa "burgmania" przestaje lekko zanikać jak już ojciec dyrektor kupuje inne sprzęty, teraz worek się rozsypie i w jego ?lady pójd? inni dotychczasowi fanatycy Burgmanów.... czy może to jaka? forma protestu miło?ników suzuki na posunięcia Suzuki w zwi?zku z odbieraniem dealer-stwa kolejnym salonom  ;) .

Co to się porobiło  :) .

;)

"?łuszn? linię ma nasza partia"

i "tej wersji będziemy się trzymać"

a tak na poważnie to jestem za różnorodnosci? , a nie tylko Burgi i Burgi :)

pozdr...

Ortos vel mr. C1 /współtwórca nieszczę?cia / :)

FlyingC1Trasp.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...