Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Status ostrzeżeń


ADMINISTRACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Abach dobrze prawi i się z nim zgadzam, ale jest jeszcze jedna strona takich reputek. Nowy forumowicz (co po niektóry) może czytać posty tylko tych, którzy mają dużo pozytywnych reputek zamiast zapoznać się z opinią wszystkich piszących - bo przecież gość neutralny lub ujemny nie jest godzien zainteresowania. To może wprowadzać w błąd. Nie wiem czy to technicznie możliwe, ale można by widoczność reputacji odblokować po np. 20 lub 50 postach. Ktoś kto trochę z nami przebywa i trochę już poczytał na pewno będzie się orientował kto jest kto na forum.

Odnośnik do komentarza

Powoli pachnie jakimiś Sądami Ludowymi. Każdy by chciał dowalić, oczywiście obiektywnie, bo jak inaczej. A może zróbmy jakąś salę reputków. Jak w szkole... od 1 do 6.

I taką tabelkę... Kto, co postawił... dlaczego (w trzech zdaniach). Proponuję też, przy pięciu minusach, konieczny kontakt z rodzicami.

Panie i Panowie, teraz jest cool. Niech tak zostanie. Chwalmy się nawzajem, oceniajmy pozytywnie. Od strzałów po głowie mamy szefów w robocie i administrację, a także moderatorów na Burgmanii. Może faktycznie zamienić Reputację na Browary, bo ta reputacja może wprowadzać nowych w błąd. Jak taki młody na forum, zobaczy Flymana z 16 reputkami to sobie pomyśli, że niezły ze mnie gość. A tu, niespodzinka. <_<

Odnośnik do komentarza

Jak taki młody na forum, zobaczy Flymana z 16 reputkami to sobie pomyśli, że niezły ze mnie gość. A tu, niespodzinka. B)

Flyman, masz rację ja też mam 16 reputacji, ale właśnie jak by były "minusy", to mogło by się zmienić to, w 16 postach ktoś Cię poparł, ale w 50 się z Twoimi postami nie zgadza a nie może tego okazać. Oczywiście nie odbierz tego, że mam coś przeciwko Tobie. !winkiss

A powiem Ci szczerze, że przy naszych ponad 300 postach nie wiadomo czy nie mieli byśmy na minusie ze 200 <_<

I tu jest cała ciekawostka !w00t

Odnośnik do komentarza

A to się jeszcze spytam przy okazji... Na profilu każdego (chyba) Członka Naszej Wspólnoty Burgmańskiej, jest «ocena użytkownika». Gwiazdki takie są. Czasem są w kolorze tła, czasem żółte. Matko ile tu tych ocen.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak odpalaliśmy nowy silnik forum to zastanawialiśmy się z testuo czy w ogóle opcja "reputacja" jest potrzebna i czy ją włączać. O ile "warny" działają u nas tak jak powinny o tyle reputacja (sogi) jest funkcją czysto rozrywkową i powinna być traktowana z przymrużeniem oka B).

Funkcja "pomógł" ma sens jeśli:

Zakładamy nowy temat (np. w technicznym) w którym szukamy pomocy i tylko MY (jako osoba zakładająca topic) mamy możliwość "nagradzania" sogami osoby, które faktycznie swym wpisem nam pomogły. Inna sprawa, że na wielu forach nawet i w takiej formie owa funkcja jest często naciągana... jednak daje nam jakiś tam obraz osoby z którą rozmawiamy.

Z założenia nie chcieliśmy włączać wyświetlania "reputków" ale po ostatnich debatach zostało to przepchniętę uchwałą :D przez nowo dołączonego admina Kiśla :) Niech będzie to dla każdego (nowego) forumowicza jakaś wskazówka jednak absolutnie nie traktujmy tego wskaźnika jak wyroczni :) Klikajmy "+" jeśli dana osoba poświęciła czas na napisanie ciekawego postu (np. dokumentacja foto), zamieściła pomocne info (jak naprawić, jak pomóc) lub jeśli umieściła na forum wypowiedź, którą szczególnie popieramy (złota myśli itp ;)).

Reputek just for fun! <_<

Ps. Osobiście jeśli już chcę sprawdzić na jakimkolwiek forum reputację/wiarygodność/rozsądek danej osoby wchodzę w jego zawartość postów. Poświęcam na to chwilę czasu ale mam jako taki realny obraz wirtualnego rozmówcy.

Odnośnik do komentarza

Reputkom Minus mówię zdecydowane NIE.

Łatwo o jakieś animozje (czasem wystarczy nazwa autora wpisu, nie trzeba nawet dalej czytaćtaz.gif ), potem nam para uchodzi i ... ujemny reputek a w raz z nim kac moralny został. Po co to komu? Chyba, że bedzie napisane kto walnął, to wtedy autorzy będą się 3 razy zastanawiali zamim klikną, czy warto komuś przywalić.

Reputki Plus - traktuję tak, jak Mariusz Burgi napisał - for fun. Reputek za dobrą poradę, ale i za celną wypowiedź - właściwe sformułowanie, dobry żart itp. Bo tak, bo mi się podobuje i już!

Myślę, że reputki (w obecnym stanie) odwierciedlają sympatię, z jaką spotykają się wpisy forumowicza i być może sam forumowicz. I chyba to jest dobre rozwiązanie.

Uprzejmie proszę jeszcze o zdefiniowanie tego tam statusu ostrzeżeń. Rozumiem, że wartości mogą zmieniać Admini. Ale jaka jest skala? Ile ma stopni? Co się dzieje, przy zapełnieniu zielonek kreski: Koleś wylatuje z forum? Dostaje bana? Wysyłamy do niego ekipę do domu? Przestajemy się do niego odzywać?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

O ile "warny" działają u nas tak jak powinny o tyle reputacja (sogi) jest funkcją czysto rozrywkową i powinna być traktowana z przymrużeniem oka <_<.

I tej wersji dobrze by było się trzymać. Choć obawiam się, że dla części forumowiczów może to nie być takie oczywiste.

Tak jak swego czasu trzeba było wyłaczyć zliczanie postów w niektórych działach forum, bo dla niektórych to właśnie ilość była wyznacznikiem ich dobrego samopoczucia, tak teraz minie pewnie trochę czasu, zanim nauczymy się rozsądnie używać tej funkcji i właściwie ją traktować.

Nie jestem bywalcem na innych forach, nie mam doświadczenia jak to tam wygląda i w pierwszym momencie po pojawieniu się wskaźnika "reputacji" zastanawiałem się czemu to wogóle ma służyć i czy nie wywoła jakiś niezdrowych emocji czy rywalizacji, ale skoro sprawdza się gdzie indziej to i u nas nie zaszkodzi B) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zasadniczo nie mam nic przeciwko, skłaniam się do podejścia typu włączyć i zobaczyć. Jak będzie rzeźnia to się wyłączy. Zajmuje to krócej niż podrapanie się po tyłku.

Ze swojej strony znalazłem i przetestuje dodatek do silnika forum o dźwięcznej nazwie "Reputation History" - jak da zadowalającą możliwość przeglądania historii punktów reputacji każdemu zainteresowanemu można testowo uruchomić "minusy"

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Funkcja "pomógł" ma sens jeśli:

Zakładamy nowy temat (np. w technicznym) w którym szukamy pomocy i tylko MY (jako osoba zakładająca topic) mamy możliwość "nagradzania" sogami osoby, które faktycznie swym wpisem nam pomogły. Inna sprawa, że na wielu forach nawet i w takiej formie owa funkcja jest często naciągana... jednak daje nam jakiś tam obraz osoby z którą rozmawiamy.

Ta funkcja najbardziej mi odpowiada. Kiedyś już pisałem na ten temat O TUTAJ. I uważam, że należy to tak zorganizować, żeby jakaś ikona i opis przy userze pokazywała na ile jest on pomocny innym.

Zdecydowanie jestem przeciw takim konfiguracjom, które pokazują kwestie "hej, słusznie prawisz". Bo to zawsze można napisać w poście w danym temacie cytując wzorową wypowiedź.

Za to czytając jakiś temat np techniczny chciałbym wiedzieć, które z kilkudziesięciu opinii wziąć na poważnie a które z przymrużeniem oka. Oczywiste, że chętniej wezmę pod uwagę opinię osoby z jakąkolwiej ilością w "Pomógł" niż bez.

Z drugiej strony przydałaby się możliwość filtrowania po tej wielkości. Ale zdaję sobie sprawę, że to przy konkretnym silniku forum jest ciężkie do oprogramowania.

W obecnej formie reputki nic mi nie mówią i prawdę mówiąc są bez sensu, bo może je dać każdy za wszystko, nawet pewnie za dobry kawał. Więc równie dobrze mogą być i dodatnie i ujemne.

Dla mnie jest to forum maksiskuterowe i główną jego przydatnością dla forumowiczów powinna być pomoc innym, a dodatkowo może spełniać rolę ogólnosocjalną. Funkcja "Pomógł" w formie zbliżonej do opisanej przez Mariusza byłaby tu najwłaściwsza. Np żeby osoba, która coś napisała w danym temacie mogła przyznać punkt (ze względu na dążenie do odświeżania tematów zamiast mnożenia bytów). Ale tylko w wyznaczonych działach: techniczny, serwisowanie, ubiór i ewentualnie ogólny.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Moim zdaniem reputki powinny być odzwierciedleniem tego czy dana osoba

pomogła innej. Dlatego, jeśli jest taka możliwość, to reputki powinny

być możliwe do "kliknięcia" tylko w niektórych działach lub wątkach

(np. dział "techniczne", "ubiór maxiskuterzysty", "serwisowanie maxi-skuterów",

wątek "czy oferta jest interesująca", "allegro kupa").

Jeśli ma to być jedynie plebiscyt "popularności", to uważam, że to bez sensu,

podobnie jak "lajki na fejsie"... :)

pzdr

Odnośnik do komentarza

"Administracja" ma 85 ? A skąd to? Chyba, że liczy się każde wejście na forum :D . Oceniać czy podziękować komuś można poprzez post co jest bardziej wyraziste i bardziej satysfakcjonujące zamiast jakieś tam plusowanie. Włączcie minusy i będzie, o... dałeś mi minusa to ja tobie też. Rozumiem sezon over i szuka się zajęcia ;) To będzie strach się odezwać bo jak nałapiesz parę minusów to na zlocie będzie parking przed bramą z napisem "dla tych z minusami" i bramy nie przekroczysz. Przecież jeżeli ktoś odbiega od tematu lub nadużywa języka w złym znaczeniu to jest Admin, który ma do dyspozycji czerwoną czcionkę, aby sprowadzić klienta na prawidłową drogę. A jeżeli tego ktoś nie zrozumie to macie narzędzia do blokady, bana itp. (wliczając turlanie beretu) :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie, uważam, że reputki powinny być tylko w działach, gdzie działają liczniki postów..W innym razie będziemy mieć na forum facebookową naszą klasę !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Abach w swoim wcześniejszym poście dotknął sedna tematu. Ocenić człowieka można tylko i wyłącznie poprzez uściśnięcie mu graby i zamienieniu kilku słów i to bynajmniej nie po pierwszym czy drugim kontakcie ale po którymś z następnych. A reputki?...

no cóż, traktuję je jako swego rodzaju zabawę, bo po iluś latach bycia na forum, spotkaniach itd. znam większość forumowiczów i mniej więcej wiem co reprezentują swoją osobą, choć z drugiej strony dla "nowego" mogą one przedstawiać jakąś wartość(porada techniczna, opinia na temat ciuchów, itd.), pod warunkiem że nie będą one wyznacznikiem czy dana osoba jest ok.

ps.

Prawdą jest, że na forum jestem naście razy dziennie, ale nie piszę w ogóle bądź sporadycznie. Ktoś jednak kropnął mi (+), ciekawe tylko za co?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...