Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Status ostrzeżeń


ADMINISTRACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Dostajemy ostatnio dużo zapytań o wyświetlany "status ostrzeżeń". Najczęściej spotykanym pytaniem jest: "dlaczego ja mam ten status, a inni go nie mają?".

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, po prostu każdy widzi tylko swój status ostrzeżeń, a statusy innych są niewidoczne. Mają one za zadanie służyć jako informacja danej osobie, a administracji forum pomagać w moderacji. Po prostu nie mają za zadania "piętnowania" Użytkownika forum publicznie. Mamy nadzieję, że takie "dyskretne" rozwiązanie się w przyszłości sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cieszą ojca takie dzieci ;)

Wreszcie będzie widać niesforne persony !YES

Cieszę się że to działa , choć nie wszystko jest moją zasługą.

Odnośnik do komentarza

Ufam, że reputacja na "+" ma sugerować solidną wiedzę i nieudawaną chęć pomocy. Niesforni takimi pozostaną a pokazywanie tej niesforności według mnie nic nie da. Bo to taki charakter a nie wola czynienia źle !w00t . Ale skoro Administracja ma takie życzenie to nie mnie rozstrzygać.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dostajemy ostatnio dużo zapytań o wyświetlany "status ostrzeżeń". Najczęściej spotykanym pytaniem jest: "dlaczego ja mam ten status, a inni go nie mają?".

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, po prostu każdy widzi tylko swój status ostrzeżeń, a statusy innych są niewidoczne. Mają one za zadanie służyć jako informacja danej osobie, a administracji forum pomagać w moderacji. Po prostu nie mają za zadania "piętnowania" Użytkownika forum publicznie. Mamy nadzieję, że takie "dyskretne" rozwiązanie się w przyszłości sprawdzi.

Nie żebym się czepiał, ale Administracja napisała w powyższym poście, że każdy widzi tylko swój status ostrzeżeń, a statusy innych są niewidoczne.Nie jest jednak to zgodne z tym co napisane, bo widziałem dzisiaj statusy już dwóch użytkowników !YES .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Robson, tak było kiedyś ale po wielu rozmowach wyprosiliśmy próbę włączenia tej opcji dla wszystkich. Dało się i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Robson, tak było kiedyś ale po wielu rozmowach wyprosiliśmy próbę włączenia tej opcji dla wszystkich. Dało się i zobaczymy co z tego wyjdzie.

No i wszystko jasne, dziękować Orzeszku :P .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wszystko fajnie, widać status ostrzeżeń i reputacje, ale może by tak zrobić następny krok. Co myślicie o możliwości dodania przez każdego forumowicza "reputka", ale na minus . Jak możemy dodać plusik za ciekawy wpis, to czemu nie możemy dodać minusika za jakieś bzdety. Ostatnio strasznie mi brakowało takiej możliwości. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

(...) ale może by tak zrobić następny krok. Co myślicie o możliwości dodania przez każdego forumowicza "reputka", ale na minus

Moim zdaniem NIE. Worlan jakaś rzeźnia się zacznie, ten tego nie lubi, tamten zajechał mu drogę itd. itp. Jak będę miał jakiegoś delikwenta do odstrzału to będę walił (-) przy pierwszej okazji. Ja bym pozostawił to Administratorom

Przy Twoim rozwiązaniu będą 3 wyznaczniki Reputki +/- i status ostrzeżeń. Moim zdaniem zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jaka rzeźnia? Jeżeli przywalisz komuś minus, bo ci zajechał drogę to tylko źle świadczy o Tobie. Reputki nie są wyznacznikiem sympatii, tylko pochwałą lub naganą za konkretny wpis.

Ja to tak rozumiem. I mamy tylko 2 wyznaczniki +/-.

Status ostrzeżeń ma Administracja i nam (forumowiczom) nic do tego.

Taki system reputacji +/- działa na innych forach i jakoś nie zauważyłem tam "rzeźni" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Jaka rzeźnia? Jeżeli przywalisz komuś minus, bo ci zajechał drogę to tylko źle świadczy o Tobie. Reputki nie są wyznacznikiem sympatii, tylko pochwałą lub naganą za konkretny wpis.

Ja to tak rozumiem. I mamy tylko 2 wyznaczniki +/-.

Status ostrzeżeń ma Administracja i nam (forumowiczom) nic do tego.

Taki system reputacji +/- działa na innych forach i jakoś nie zauważyłem tam "rzeźni" :rolleyes:

Bardzo mądrze napisane za to Masz dodatkowego „Redutka”

Odnośnik do komentarza

Hmm, ja osobiście nie mam nic przeciwko, bo jak to się mówi "i tak wyjdzie szydło w worka" albo "plewy od ziarna się odseparuje" !vampire .

W końcowym efekcie, największe obawy powinny mieć osoby piszące bzdury lub monosylabowe posty. A jeśli ten system się kompletnie nie sprawdzi i porównywalny będzie do "piaskownicy" w której bawią sie dzieciaki, to można go, w najgorszym razie, wyłączyć.

Odnośnik do komentarza

W końcowym efekcie, największe obawy powinny mieć osoby piszące bzdury lub monosylabowe posty. A jeśli ten system się kompletnie nie sprawdzi i porównywalny będzie do "piaskownicy" w której bawią sie dzieciaki, to można go, w najgorszym razie, wyłączyć.

Też, tak uważam Robert, kto próbuje ten w "kozie" nie siedzi.

+/- !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Patrzę sobie teraz na listę użytkowników i jakoś nic mi nie wynika z reputków, pomijam osoby które są "techniczne" i mają dużo (+) - można domniemywać, że pomogły radą ale reszta jest na wyrost.

Co np. znaczy że mam 10+<> Można na mnie polegać? Jestem zabawny? Kocham Wiolettę Willas?<> Znaczy to tylko tyle, że .......... no właśnie, co to znaczy? - generalnie nowa osoba może sobie pomyśleć, że jestem OK i nic więcej.

Jeżeli ktoś będzie na (-), nowe osoby będą z góry zakładały, ze mają doczynienia z jakimś zawadiaką albo głupkiem.

W obecnym ustawieniu forum jestem przeciwny - reputki można dawać na lewo i prawo i moim zdaniem w obecnej formie nie są wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bigu, zawsze byłem za reputkami ale trzeba je przyznawać rozsądnie. W obecnej chwili nie wiemy za co jest reputek. Jedni klikają zielonego plusa za istotną pomoc merytoryczną a inni za zaproszenie na wódkę. Oczywiście tego problemu nie da się rozwiązać ale jak np. będzie widoczne kto przyznał +/- wyeliminujemy "pustych klikaczy" i towarzystwo wzajemnej adoracji.

Mówię o skrajnych przypadkach ale umówmy się Bigu, że będziemy sobie klikać za każdym razem jak coś napiszemy - Ty i ja - będziemy królami reputków. Oczywiście specjalnie wyolbrzymiam ale chodzi mi tylko o podkreślenie problemu, który moim zdaniem może się pojawić lub wręcz zaczyna się już teraz.

Zobacz na forum Smartlandia.pl - tam przyznawane są "piwa" - browar leje się strumieniami i nie przekłada się to niestety na rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

orzechu nie dałam Ci "+" bo miałbyś ich więcej niż ja :rolleyes:

a tak serio to zgadzam się z orzechem, nieraz patrząc na reputacje zastanawiałam się za co są one przyznane, brak wg mnie jest możliwości zobaczenia za co jest ona przyznana, czy za wiedzę merytoryczną czy za "piwo"

Odnośnik do komentarza

Skorą są + to powinny być i minusy, dla równowagi. Dla ograniczenia oszołomstwa można ograniczyć dzienną ilość jaką można przyznać, np jeden dziennie.

Odnośnik do komentarza

(...)a tak serio to zgadzam się z orzechem, nieraz patrząc na reputacje zastanawiałam się za co są one przyznane, brak wg mnie jest możliwości zobaczenia za co jest ona przyznana, czy za wiedzę merytoryczną czy za "piwo"

Też jestem za takim rozwiązaniem, aby status plusów i minusów był widoczny z uwzględnieniem autora :rolleyes: .

PS. Podobnie jak jawne sondy, itp. Jeśli prezentujemy jakieś zdanie, to miejmy też odwagę się do niego przyznać.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeżeli będzie widać kto "dał" to jestem za uruchomieniem również reputków ujemnych. Większa szansa, że klikający zastanowi się 2 razy nad tym co robi i będzie to miało sens !OK

Odnośnik do komentarza

Reputację pozytywną przyznajemy wtedy kiedy zgadzamy się z czyimś postem (ogólnie) lub gdy dany post nam w czymś pomógł, np. w rozwiązaniu problemu, gdy uznamy, że użytkownik wypowiedział się bardzo fachowo, dokładnie, trafił w sedno - meritum sprawy. Negatywna reputacja, czyli "-" powinna być jednak przyznawana tylko wtedy kiedy naprawdę uważamy, że ktoś danym postem nas lub innych obraził lub zaszkodził lub jest nie zrozumiały i ja to tak rozumiem !winkiss

Wiadomym jest, że zawsze będą za i przeciw, ale mówiąc szczerze nie zależy mi na tym i mogę mieć "-16". Ale powiem szczerze, że jest to dla mnie w pewien sposób możliwość oceny postu z pokładu użytkownika, bez odpowiadania na post postem i wdawanie się nie raz w bezsensowne dyskusje.Nie wspomnę o postach, które czytam 10 razy i myślę, że jestem zbyt "tępy" by je zrozumieć, ale w końcu okazuje się, że inni też ich nie mogą zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

Jak czytam takie wątki to zaczynam się zastanawiać, czego oczekujecie od wirtualnego świata? Chcecie, aby Wasz wizerunek był prawdziwy? A co to znaczy? Jaka w "sieci" jest prawdziwość?

(...)

Zobacz na forum Smartlandia.pl - tam przyznawane są "piwa" - browar leje się strumieniami i nie przekłada się to niestety na rzeczywistość.

Właśnie, a jaka ma być w "sieci" rzeczywistość? Wydaje się Wam, że na podstawie plusów i minusów jesteście w stanie ocenić "wirtualną jednostkę"? Dać jej wiarygodność lub jej pozbawić? Ile to razy mieliśmy różne wirtualne konflikty a w "realu" okazywało się, że wirtualny świat jest pełen nieporozumień?

Reasumując: plusiki i minusiki są fajne lub nie, zależy jak kto lubi. Osobiście traktowałbym je jako "wirtualne", bo takie w rzeczywistości są i starałbym się na ich podstawie nie oceniać człowieka, człowieka prawdziwie poznajemy osobiście.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście reputek za dobrą poradę techniczną, oraz reputek za "dobrze prawi, piwa mu dać", to dwa różne reputki. To może wzorując się na "piwach" Smartlandii, pozostańmy przy "piwkach" za sprawy ogólne, a osobom, które wspomagają technicznie, można przyznać np "majstrów" (tylko nie "młotków" :rolleyes:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...