Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wekendowe i nie tylko wyjazdy


marcho

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiedziliśmy z Martyną wszystkie możliwe kopalnie i wyrobiska w rejonie.

Czekamy tylko na Królową Luizę... ale pewnie jeszcze trochę czasu upłynie - na otwarcie całości.

Jesteś "bliżej" informacji niż ja.

ja-rek.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na pewno ciekawa propozycja.

Aczkolwiek z informacji w necie na razie moim nr 1 jest Guido.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Guido naprawdę fajna sprawa dobrze jest odwiedzić daje trochę wiedzy o pracy górnika i o historii tego zawodu. Polecam.... a jak się trafi na fajnego przewodnika to i pośmiać się można " bo bydzie wice godać"

Odnośnik do komentarza

A jeśli Guido to przy okazji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Wejście jest za darmo a czynne jest chyba codziennie prócz poniedziałków.

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

Oscypki kupione :)

Co taka cisza w temacie?

Dzisiaj byłem w Lądku Zdroju i odwiedziłem kopalnie uranu. Niestety samego uranu już tam nie było i nie będę świecił w ciemnościach :)

Przejeżdżając przez Czechy(super zakręty i nawierzchnia piękna choć sama droga mogła być szersza) natrafiłem na wyścig kolarski - na żywo robi piorunujące wrażenie nie to co w tv.

Odnośnik do komentarza

Robert chętnie bym się gdzieś wybrał w niedziele jeśli nie będzie waliło żabami.

Dosłownie gdziekolwiek i najlepiej w towarzystwie, wiec jak masz jakiś plan to się podepnę :)

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN
  • Sympatycy

o której co i jak??? w piątek było tam bardzo mokro wietrznie i mglisto, generalnie cała kotlina była pogodowo do ...bani a nawierzchnia była udekorowana resztkami gałęzi, liśćmi i ..... szyszuniami :D

ps może zamiast przez Nysę na Javornik-Złoty Stok?? ale to tylko taka moja sugestia... ale co ja się tam znam

Odnośnik do komentarza

Spotykamy się z Robertem o 9:00 w Rudach https://www.google.pl/maps/place/Rudy/@50.1875995,18.4552939,230a,20y,338.03h,45t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47114744fb602c0f:0x777396134d454556!8m2!3d50.1894885!4d18.4548055?hl=pl parking na skrzyżowaniu dróg dojazdowych od strony Gliwic i Rybnika.

Później na pewno ostrożnie bo wiało i widać jeszcze tego efekty. Trasę można jeszcze zmodyfikować ale to już uzgodnimy jak się spotkamy.

Jak byś miał ochotę to zapraszamy.

Napisz mi PW jakbyś miał się pojawić

Odnośnik do komentarza

Ale numer. Dzisiaj byłem na tym skrzyżowaniu :) . Z racji soboty, tzn. prac ogrodowych udało mi się dopiero wieczorem odbyć mały spacerek. Wracałem przez Stanicę i żadnych objawów wczorajszej wichury na drodze nie było widać. Jedynie jadąc do Rud od strony Rybnika - masakra. Doga w trakcie kapitalnego remontu i upierdliwe światła mijankowe.

Odnośnik do komentarza

Tamtą trasę od Raciborza przez te "mijaki" koło zalewu Rybnickiego zaliczyłem w ubiegłym tygodniu i jeszcze w deszczu, Omijajcie z daleka tą trasę, jest naprawdę beee :horse:

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

Dzisiaj wybrałem się do Czech miejscowość Hlucin zwiedzić jeden z udostępnionych bunkrów z czasów W.W.II

Pogoda u nas była super więc strój typowo letni. Jednak jak dojechałem na miejsce pogoda popsuła się maksymalnie. Jak wróciłem do domu to jedynie suche skarpetki miałem :)

Wstęp 2.20 ojro

Czynne od 11.00 a że rano wcześnie wyjeżdżam to musiałem grubo ponad 1h poczekać :)

https://1drv.ms/f/s!AvtWDfcQ-y3djx166Qko-XCUCTG9

Odnośnik do komentarza

Ja dziś odpuściłem wycieczkę do Czech na wieżę Skywalk z powodu pogody, ale tak mnie nosiło żeby gdzieś się wybrać że zaryzykowałem po podjechałem do Milicza :) Po drodze był zlot Amerykańskich samochodów ale pogoda Dramat wróciłem tak jak ty Robert.

Odnośnik do komentarza

Do wyjazdu na SKY WALK proponuję dołączyć elektrownię szczytowo-pompową Dlouhe.

https://www.google.p...d50.1490974!3e0

Co prawda w elektrowni byliśmy grupą zorganizowaną i jakiś czas temu, ale sztuczny zbiornik na szczycie góry, i wielkość turbim/pomp robi wrażenie, o widokach z jazdy na szczyt nie wspomnę ;)

Degustację w Browarze Holba pozostawię bez komentarza :wink32:

Odnośnik do komentarza

Jutro (niedziela 03.07.2016) jak pogoda pozwoli to jest plan by wyskoczyć w to miejsce:

http://www.polska.travel/pl/podziemna-trasa-turystyczna/jaskinia-pieklo/

Miejsce spotkania i początek wspólnej podróży:

https://www.google.pl/maps/place/Orlen/@50.178368,18.8891926,19.11z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x9d43dd1b735cd974!8m2!3d50.1786008!4d18.8887824?hl=pl

Czas 9:30

Osoby:

Robert Japan, Wiiz, ktoś jeszcze?

Mam nadzieje że pogoda nie zepsuje planów i nie będzie lało. Własnie przed chwilą było małe tornado ale poszło w cholerę :)

Wycieczka odwołana z uwagi na warunki pogodowe :(

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

ponad 400km wpadło, byłem z Wizz'em w jaskini piekło - niestety by zwiedzać to trzeba mieć jakiś strój do czołgania się itp.

Sam podjazd pod jaskinie był przygotowany chyba pod BMW GS niż pod kible. Najpierw w cholerę głębokiego piachu a potem korzenie kamienie itp.

Również jaskinia Rajska nie jest dostępna od tak sobie bo trzeba mieć rezerwacje, ewentualnie po 18.00 można wejść.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Robert JAPAN ale ja się zaczynam już przyzwyczajać do tych wycieczek w ograniczonym składzie :P

Niemniej jednak obiecuje że dam znać przy kolejnej wycieczce byś Robiercie1973 miał kolejną szanse zabrać się z nami.

Latamy (Robert J nawet dosłownie :D) w niedziele i zaczynamy w godzinach rannych 8-9

Punkty docelowe wybieramy mniej lub bardziej losowo :)

Jeśli ktoś ma propozycje wycieczki to wysłuchamy i się dostosujemy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...