Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Koniec cofania liczników?


Marynarz

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek sprzedałem mój samochód ze stanem licznika ok 237 tys km - świeżo potwierdzony przy przeglądzie tech. na początku kwietnia - w czwartek pojawił się na OLX z przebiegiem 195 tys km.

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-lacetti-lift-z-gazem-brc-do-2028-roku-nowy-przeglad-mozliwa-zamiana-ID6BSkEn.html?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    11

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    7

  • Lucjan73

    7

  • BURISMAN

    5

Pewnie liczy na to ża przy tak tanim aucie nie będzie klient sprawdzał przebiegu w CEPiK -u . Nowy nabywca może się trochę zdziwić jak za rok pojedzie na przegląd i diagnosta odczyta dane z systemu.  No chyba że jak przyjedzie kupiec to stan licznika będzie prawidłowy a błąd "przypadkowo" pojawił się w treści ogłoszenia. 

Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu robiłem coroczny przegląd techniczny mojego DAX125, ponieważ wymieniłem popsuty licznik (7500km) na nowy, więc zgłosiłem na przeglądzie
Pan zapisał w uwagach przeglądu ale przebieg wpisał z nowego (160km)
Ciekawe kto widzi tą uwagę?
Ale trzeba być fair
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Wystarczy spojrzec na olx i zobaczyc ze diesle z lat 2003-2008 praktycznie kazde maja 300tys+ gdzie jesscze nie dawno auta tylu letnie mialy slynne 160-180tys. I trzeba swiadomoe przyznac ze auta ktore juz od kilku lat sa w kraju to jest obawa w ich cofaniu, no chyba ze ktos bedzie cofal licznik co rok przed przegladem.

Niestety moim zdaniam temat ma sie nadal bardzo dobrze w przypadku sprowadzanych aut z niemiec francji belgii itp (pomijam Danie) ksiazki serwisowe sa podrabiane wypisywane po swojemu i oczywiscie przebieg cofany na taki jaki sobie kupujacy wymarzy. Są oczywiscie auta w niemczech ktore rowniez sa dlugo serwisowane mimo przebiegu ale wtedy polak takiego auta nie kupi. A te z niskim oryginalnym przebiegiem są znacznie droższe niż ich odpowiedniki w polsce.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem że w większości sprowadzone
Samochody mają około 150-160
Motocykle mają około 30 tys km
Przebiegu...
Ciekawe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Oj przypominają mi się płacze na forach Ducati dotyczące samoczyszczacej się pamięci elektronicznych drogomierzy. Potrafiły po kilku - kilkunasty tys. km w ciągu jednej nocy wyzerować odczyt.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 11.01.2020 o 21:44, nietoperz napisał:

Niewiele się zmieni w temacie cofania liczników

Zmieni... a z pewnością proceder będzie miał mniejszą skalę. 

Znam już 2 przypadki wezwań do Prokuratury osób, które podczas kontroli miały przebieg inny niż ten jaki widnieje w CEPiK.

 

 

Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze, że się zmieni, gdyż obecnie uczciwi ludzie są karani za swoją uczciwość tym, że nie mogą sprzedać pojazdu, gdyż konkurencja ma z mniejszym przebiegiem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...