Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kupie Yp 250 zedytowany na "Co nowego dla Ermiego"


Gość Kozaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada miodnie, w salonie siedzialem na poprzednim modelu, strasznie dziko z tym przekladaniem nogi przez caly pojazd ;-)

Zawsze wsiadajac na skuter przekladam noge ponad tylnym siedzeniem. To chyba jeszcze pozostalosci z jazdy motocyklem :blink: .

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ERMI

    20

  • -=Dee Jay=-

    14

  • dr.big

    13

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    8

Svempasie - luzik :lol:

Michale - wła?nie ten nowy model zawraca mi po nocach głowę. Regulowana szyba ładowno?ć kufra jak b650 :blink:. No i 2 cylindry na wtrysku. Jeżeli chodzi o wianie - to w starej nie było problemu. Przy wyższych prędko?ciach motocykl wchodzi w tzw. jajo aerodynamiczne i jest cicho i komfortowo. W strarszym modelu deauvill-ki nie czuć tej wagi. Zapewne dla tego że ?rodek ciężko?ci położony jest z przodu i do?ć nisko.

Znam takiego jednego z warszawy co planuje zakup Pan-Europeana.

:lol:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Jeżeli chodzi o wianie - to w starej nie było problemu. Przy wyższych prędko?ciach motocykl wchodzi w tzw. jajo aerodynamiczne i jest cicho i komfortowo.

Nie mam do?wiadczenia z moto ale widz?c brak owiewek na nogi obawiam się że one będ? najbardziej wystawione na działanie czynników atmosferycznych co dla mnie jako emeryta :blink: było by chyba uci?żliwe

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
brak owiewek na nogi obawiam się że one będ? najbardziej wystawione na działanie czynników atmosferycznych.

Mam przykre wrazenie ze jednak wieje po stopach.

Ktos o tym pomyslal, i Honda robi taki plastikowy dodatek, widac go w akcesoriach:

Oslona na stopy

Nie wiem jak jest z kolanami, dlonmi ... Czy moze sie ktos wypowiedziec, kto jezdzil i skuterem z wysoka szyba (jak ja teraz) i turystykiem klasy Honda Deauville?

Planuje jazde codzienna (2x40km), autostrada, z max 130-150, a nie jak dzis, rownolegla droga z predk. 60-85km/h, w kazdej pogodzie, deszczu i chlodzie.

Jak to jest z tym wiatrem? Opisy wszelkich doswiadczen mile widziane, bo zieloniutki jestem jak listek w temacie motocykl turystyczny (mimo nawinietych 30kkm na Majesty)

Pozdrawiam

--

Michal

Odnośnik do komentarza

chyba jedyn? szans? na wyrobienie sobie własnego zdania, będzie przejażdzka na egzemplarzu testowym - pewnikiem po MBS -ie bedzie jaki? na polskę :blink:

W same nogi to pewnie dmucha. Więc jazda przez kałuże zaowocuje nabieraniem wody w kamasze- więc w pracy trzeba bedzie trzymac komplet ubioru. w kolana niewieje ale jak już to ciepłe powietrze z nawiewów. Deszcz podobno nie leci na głowę klatkę i uda bo jeĽdziec jest zasłonięty przez owiewki - Dee i Rybka w tym miejscu mog? powiedzieć co? więcej.

a widzę że można dokupić również taki jaki? mały reflektorek przeciwmgielny(nad owiewk? doln?)

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

Tak się przygl?dam tej dyskusji i z pewn? tak? nie?miało?ci? zauważyłem, że czę?ć z Was jest nieco zawiedziona faktem, że Ermi chce kupić motocykl.

Uważam, że zamiar kupna motocykla jest tylko i wył?cznie jego prywatn? spraw?, chociaż szkoda, że kolejny skuteromaniak chce dosi??ć motocykla.

Ale podkre?lam : to sprawa Ermiego.

Zauważyłem, że Ermi chciałby zostać przy maxi-skuterach, a szczególnie przy Burgmanie 650, ale nie bardzo mu się to kalkuluje.

W tym miejscu, mogę napisać co ja bym zrobił, gdybym np. miał troszkę odłożonej kasy , pewn? przyszło?ć ( czyt. pracę, własn? firmę ) i jednocze?nie pozostać przy skuterze. Nie musicie podzielać moich pogl?dów.

Z pewnymi wyj?tkami - na pewno nie pchałbym się w używany skuter.

Kupiłbym NOWIUTKIEGO Burgmana 650 na kredyt lub wzi?łbym taki skuter w leasing.

Osobi?cie miałem już nowy motocykl na kredyt , a teraz mam katamarana w leasingu i bardzo sobie chwalę, zarówno poprzedni kredyt jak i obecny leasing.

Jeżeli kogokolwiek stać na większe obci?żenie własnego budżetu, to uważam, że kredyt lub leasing to dobre rozwi?zania.

Odnośnik do komentarza

No elwood trafiłe? w zasadzie w sedno sprawy. Faktycznie można się zgryĽć i zafundować sobie takie rozwi?zanie.

Swempas - znalazłem BMW 1200TL za dob? kasę ;)

heheheh ale teraz zamętu narobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Tak się przygl?dam tej dyskusji i z pewn? tak? nie?miało?ci? zauważyłem, że czę?ć z Was jest nieco zawiedziona faktem, że Ermi chce kupić motocykl.

Uważam, że zamiar kupna motocykla  jest tylko i wył?cznie jego prywatn? spraw?, chociaż szkoda, że kolejny skuteromaniak chce dosi??ć  motocykla.

Ale podkre?lam : to sprawa Ermiego.

Zauważyłem, że Ermi chciałby zostać przy maxi-skuterach, a szczególnie przy Burgmanie 650,  ale nie bardzo mu się to kalkuluje.

Zawiedziona ;) ? A co mam Ermiemu polecic na forum skuterowym? Kupno motorowki ;) ?

Podkreslasz ze probujemy naklonic Ermiego do kupna skutera, a sam proponujesz rozwiazanie jego wahania kupnem AN650 na kredyt ;) . To kto jest tu zawiedziony B) ?

Skoro sie nie "kalkuluje" AN650 to bedzie sie kalkulowalo BMW lub Honda, czy to nie obojetne?

A "porady" byly chyba jedynie zwiazane z tematyka forum ;) ...

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues
Zawiedziona ;) ? A co mam Ermiemu polecic na forum skuterowym? Kupno motorowki ;) ?

Podkreslasz ze probujemy naklonic Ermiego do kupna skutera, a sam proponujesz rozwiazanie jego wahania kupnem AN650 na kredyt ;) . To kto jest tu zawiedziony B) ?

Skoro sie nie "kalkuluje" AN650 to bedzie sie kalkulowalo BMW lub Honda, czy to nie obojetne?

A "porady" byly chyba jedynie zwiazane z tematyka forum ;) ...

Napisałem tylko "co ja bym zrobił".

Jeżeli chodzi o zakup jedno?ladu to polecam zawsze zakup nowego skutera, nawet droższego od motocykla, między innymi ze względu na moje upodobania, o kosztach eksploatacji nie wspomnę.

Ale to już Ermi sam poukłada sobie w głowie. Na pewno wie co robić, chociaż wygl?da na to, że się jeszcze nie zdecydował w która stronę pójdzie....

Aha, Dlaczego miałbym być zawiedziony? Ermiego nie znam i chyba nawet nigdy nie widziałem. Być może w Stegnie, ale tego nie wiem na pewno...

Odnośnik do komentarza

chyba bedzie trzeba zrobić sonde pt. Co dla Ermiego. hehe ;)

albo może jakie? zakłady " czym będzie jeżdził Ermi???"

No mam nadzieję, że nie przejdę na "ciemno-biegow? stronę mocy" - tak na razie my?lę. whist

Wszystkim dziękuję za podpowiedzi - w większo?ci pomagaja mi w wyborze i zdecydowanie układaja w głowie, w któr? stronę mam się kierować przy wyborze.

Jedno jest pewne - następne jeĽdzidło będzie miało co najmniej 2 cylindry i zdecydowanie będzie turystyczne. (a może kanapowe) więc Kubu? odpadaj? wszelkie kłady, triale, czopery, krosy, ?cigi i inne dzikie węże. Szkoda że honda nie produkuje jeszcze swoich koncept - moto/skutero/turystyków. ;)

Odnośnik do komentarza

Tak sobie ostatnio czytam takie tam rozne posciki i mysle Ermi ze tak naprawde to nikt z nas nie chce stracic takiego wspanialego kompana jakim jestes.Dlatego tyle roznych uszczypliwych wypowiedzi choc sam musisz przyznac ze sa one raczej "wypowiadane" bo Cie byku lubimy.

Zrobisz jak uwazasz ale pamietaj zawsze bedziesz jednym z nas!!!!!!!!!

majon whist

Odnośnik do komentarza

oj Majonku (popatrzyłem jeszcze raz na Avatar whist ) czyżbym miał wzi?ć łopatę i pój?ć gdzie? się zakopać? przecież na razie się nie zawijam nigdzie.

Oczywi?cie, że widzę że to co się dzieje to sympatyczne uszczypliwo?ci, które maja na celu odci?gnięcie mnie jak najdalej od biegówek. To bardzo miłe i sympatyczne. Miłe jet również to, że pomimo moich kilku wad - no może jednej ;) jestem akceptowany - taki jaki jestem. A czy zakupie motor czy rower to i tak będę jezdził na Nasze -przyjacielskie spotkania czy zloty, bo wiem, że nikt mnie z nich nie wyrzuci. Oczywi?cie na nowym nabytku nakleję nasz? klubow? plakietkę ;)

No i najważniejsze - nie szukam innego klubu a z tego wydalić się nie dam!!! ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A czy zakupie motor czy rower to i tak będę jezdził na Nasze -przyjacielskie spotkania czy zloty, bo wiem, że nikt mnie z nich nie wyrzuci.

No nie wiem, nie wiem... whist

No i najważniejsze - nie szukam innego klubu a z tego wydalić się nie dam!!!

Czyli, że co... jeste?my już skazani na Ciebie? ;)

alejaja0fl.gif

Tak na poważnie to niechc?cy doszli?my do punktu wyj?cia...

Moja reakcja co do Twoich pomysłów Ermi była wła?nie spowodowana tym o czym napisał Majon (nie mylić z Kubo ;) )...

Te sympatyczne uszczypliwo?ci ;)

Odnośnik do komentarza

tak tak - najprzyjemniejsze jest dostac od przyjaciela pod żebra - mozna wtedy wyszczerzyć kły w grymasie sympatii - równocze?nie nie mog?c złapać oddechu. whist

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
tak tak - najprzyjemniejsze jest dostac od przyjaciela pod żebra - mozna wtedy wyszczerzyć kły w grymasie sympatii - równocze?nie nie mog?c złapać oddechu. whist

Chyba Ermi nic nie zrozumiałe? z tego co napisałem ;)

Skup się i jeszcze raz to przeczytaj ;)

Odnośnik do komentarza

no skupiłem się przeczytałem.

wiem Mariusz wiem whist Przecież ja też napisałem to co napisałem z przymróżeniem oka i z sympati?. Ale się zakręciłe?. hehee

Odnośnik do komentarza

Co tu będziemy dyskutować. Ja mam dla Ciebie najlepsz? propozycję. Sprzecik idealny i znakomity dla twoich potrzeb (chocoaż do tego wniesku dojdzioesz dopiero jak kupisz co? innego !bicz !sciana )- Yamaha Majesty 250 rocznik 2002. Pylnę ci j? za jakie? dwa lata po dobrej cenie, a na razie możesz przecież piechotk? pochodzić :-P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...