Skocz do zawartości
Forum Burgmania

EICMA 2015 z nowościami maxi skuter na sezon 2016


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie ukrywam, że szału nie ma. Producenci (poza Hondą i Yamahą) są jak widać bardzo ostrożni z wdrażaniem nowości ale.... spójrzmy co ma być w temacie maxi.

BMW

C650 Sport i C650GT po mocnym facelift'cie

Honda

SH 300i ABS MY2016

Integra 750 MY2016

Kymco

Przecieki mówią o zupełnie nowym modelu X-Town

Yamaha

X-Max IronMax

... i to by było na tyle :confused:

Włosi, Francuzi - nic... no może poza jakimiś konceptami jak np. Vespa Polini Future Style

Suzuki ma pokazać z nowości jedynie Z250 cross i to w zasadzie też żadna >nowość<.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    19

  • marek_m

    18

  • Jerry_R

    16

  • dr.big

    5

  • Sympatycy

W kontekście targów, nomem omen najwiekszych w branży, zapowiedzi "nowości" skuterowych są więcej niż denne.

No więc właśnie, słabo z tymi nowościami. Żeby od 8 lat produkować Burgmana 400 w niezmienionej formie? Dziwne, od 2007 roku nie zmienili w nim niemal nic. Dwa lata temu chyba tylko czcionkę zegarów i wstawili niebieskie elementy kloszy lamp. Czyżby był aż tak dobry, by nie wymagał modernizacji?

Edit:

Ops, przepraszam, zmienili jeszcze malowania na metalic mat ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Żeby od 8 lat produkować Burgmana 400 w niezmienionej formie? Dziwne, od 2007 roku nie zmienili w nim niemal nic.

KriSSo, pierwsze zdjęcia modelu K7 wrzuciłem już w grudniu 2005 roku, kiedy byłem w magazynach SMP na nieoficjalnej prezentacji :) Tak więc model ma już 10 lat... a Suzuki śpi.

Odnośnik do komentarza

KriSSo, pierwsze zdjęcia modelu K7 wrzuciłem już w grudniu 2005 roku, kiedy byłem w magazynach SMP na nieoficjalnej prezentacji :) Tak więc model ma już 10 lat... a Suzuki śpi.

No właśnie, Suzuki śpi i przekłada się to np. tu: http://www.forum.burgmania.net/topic/9399-ranking-sprzedazy-maxi-skuterow-italia-2010-2011-2012-2013-2014-2015/page__st__80

A czy czasem to nie jest tak że w Europie "bieda panie, cóż ..." i lepiej skupiś się na rynkach azjatyckich ?

Tam wprawdzie rynek raczej na małe pojazdy, ale za to jaka ilość.

Np. taki Address stoi w naszych solonach, ale czy to jest pojazd na rynek Europejski ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jerry_R...Być może coś w tym jest co mówisz...Czyżby zło konieczne niewarte większej uwagi i nakładów?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A moze po prostu rynek maxiskuterow traktuja po macoszemu...

Jerry_R...Być może coś w tym jest co mówisz...Czyżby zło konieczne niewarte większej uwagi i nakładów?

Ciekawe teorie wygłaszacie :msn-wink: , zważywszy że na największym rynku sprzedaży 2oo w EU, czyli we Włoszech w przykładowym okresie styczeń - lipiec zarejestrowano 114.813 wszystkich jednośladów (nie wliczając w to motorowerów) z czego 72.500 to są maxi skutery... no więc jak można ten segment traktować po macoszemu??

mercato2012-motoscooter.gif

Problem braku chęci producentów do inwestowania w zupełnie nowe konstrukcje leży gdzie indziej. Ten wykres dobrze to obrazuje...

mercato2012-totale-nopt.gif

Odnośnik do komentarza

To taka odwieczna pętla śmierci. Ludzie nie korzystają z lotniska, bo nie ma wystarczającej ilości połączeń. Lotnisko / linie lotnicze nie wstawiają tam połączeń, bo ... ludzie nie korzystają z samolotów. W miejscowości X ludzie nie chodzą do kina, bo nie ma ... kin. Ale nikt nie odważy się postawić tam multipleksu, bo...tam przecież nikt nie chodzi do kina, to po co?

Producenci widzą, że spada sprzedaż, to nie inwestują w nowe konstrukcje. Ludziom znudziły się opatrzone 2oo, nie widzą nowości i odechciewa się kupować.

A pomyśleć że w smartfonach nowe generacje pojawiają się już częściej niż co 12 miesięcy. I są tacy, którzy kupują nowości bo tak lubią. Widać można.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z drugiej strony jest coś takiego jak analiza rynku i współczynnik "wchłanialności".

A pomyśleć że w smartfonach nowe generacje pojawiają się już częściej niż co 12 miesięcy. I są tacy, którzy kupują nowości bo tak lubią. Widać można.

Nie porównuj kosztów projektu i produkcji smartfona do motocykla.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ciekawe teorie wygłaszacie :msn-wink:

...Po ilości "nowości" jakieś takie głupie wnioski się nasuwają, bo jak inaczej wytłumaczyć taką "posuchę" w tej materii ;)

...Jak sam stwierdziłeś - szału nie ma

Odnośnik do komentarza

Nie ma co spoglądać tak negatywnie... Fakt, że przez ostatnie lata były spore spadki robi swoje... Nikt nie będzie inwestował setek milionów w powstanie nowego modelu tylko po to, żeby zachować image i stracić worek kasy... Te czasy nawet u firm japońskich (kiedyś znanych właśnie z modeli pokazujących możliwości danego producenta, ale nie przynoszących zysku- proszę poczytać np. o takiej DN-01) raczej minęły... Czy powrócą? Ja osobiście wątpię :) .

Odnośnik do komentarza

Jak mówię, wszystko to kwestia ilości wyprodukowanych i sprzedanych sztuk. Rynek moto jest jednak zdecydowanie większy od maksiskuterowego,

PS. Mi w zupełności nie przeszkadza brak nowości- jest wiele maxi, na których nie jeździłem :) . Myślę, że nie wyrażę tylko swojego zdania: czy będą nagle 2, czy będzie pokazanych 8 nowości skuterowych na jakiś targach jest mi zupełnie obojętne... Raz jest ich więcej, a raz mniej. Taka karma ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tmax LuxMax edycja na 2016

Jeszcze dziś kolejne nowości maxi.

Odnośnik do komentarza
....

Myślę, że nie wyrażę tylko swojego zdania: czy będą nagle 2, czy będzie pokazanych 8 nowości skuterowych na jakiś targach jest mi zupełnie obojętne... Raz jest ich więcej, a raz mniej. Taka karma ;) .

Owszem, ale tym razem nie ma ich wcale :(

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nowość 2016 X-Town.

510540-5x2-lg.jpg

O 15stej będzie oficjalnie pokazany.

Honda City Adventure, koncept ale pokazujący możliwe przyszłe kierunki maxi skuterów.

honda-city-adventure-concept-8.jpg

honda-city-adventure-concept-11.jpg

A tym czasem na stoisku BMW prezentacja odświezonych maxi

img-2176.jpg

Odnośnik do komentarza

Nowość 2016 X-Town.

Honda City Adventure, koncept ale pokazujący możliwe przyszłe kierunki maxi skuterów.

honda-city-adventure-concept-8.jpg

... i że niby co ? To ma być skuter - enduro ?

Odnośnik do komentarza

City Adventure- zajebioza, podoba mi się :) ... Dwucylindrowy silnik i niech ją produkują.

Niezły pożeracz - nieważne że w pierwszej kolejności City ale również Adventure to da lepszą zawiechę i możliwości (nie będzie przycierania podnóżkami o byle co) - mam nadzieję że ten tłumik ciągnie za sobą grube kilkadziesiąt koników i osiągi a nie tylko samą pojemność dwóch garów. Niech to w końcu oferują to znajdą się klienci na tak odlotową zabawkę i będzie można spokojnie podjechać na działaczkę i nie tylko -:).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...