Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Gilera GP 800 - niedoceniana królowa skuterów


RONIN

Rekomendowane odpowiedzi

Dr. Big, tam były 2 fimly, jeden na siodle, drugi na stojaku:

https://www.youtube.com/watch?v=rH7sesn7YN8&feature=youtu.be

Stan licznika to 25 tys, na chłopski rozum pomyślałem sobie, że jak na 3 lata przebieg jest realny (8 tys rocznie).

Ronin, cena byłą rzeczywiście dość dobra, jeszcze utargowałem. Facet, który mi go sprzedawał nie sprzedaje generalnie motorów i pojęcie o tym miał znikome. GP i jakieś agregaty świetlne dostał w rozliczeniu za jakiś droższy samochód i cenę ustalał sam ...Wiesz, ile w tym prawdy nie dowiem się nigdy, ale przyznam, że zaczynam mieć stracha. Dźwięk póki co nie ma przełożenia na moc, jest taki dzwonkowaty, na filmie trochę przesadnie brzmi. Zdaję sobie sprawę, że diagnoza przez net jest dość "iluzoryczna", miałem nadzieję, że ktoś miał podobny problem.

Kupując motor w tej cenie wiedziałem, że będę miał kilka wydatków, ale miałem nadzieję, że silnik akurat jest ok, nie ukrywam że nadzieje mam cały czas.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, faktycznie, co prawda tylko na niskich obrotach... Te dźwięki są nieciekawe. Sam nie kupiłbym jej z takimi odgłosami nawet za niższą cenę :) . Ale może akurat będziesz miał szczęście...

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności sprawdziłbym przeniesienie napędu. Tam się dużo śmieci zbiera może coś tam hałasuje. Ale dla pocieszenia potwierdzam zdanie przedmówców - nie brzmi to dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Heya, wróciłem właśnie od mechanika, no nie wygląda to super optymistycznie, ale twierdzi ze to nie silnik, tylko katalizator ...

Jeśli ktoś ma jakies dobre namiary na przeniesienie napędu, które w trybie natychmiastowym muszę zmienić to będę zobowiazany ;]

Teraz najważniejsze, mam prośbe do wszytstkich posiadaczy GP, proszę o pomoc, mianowicie: postawcie sprzęt na stojaku i wykonajcie ruchy na boki chwytając czy to za koło czy za kanapę i sprawdzcie czy silnik jest nieruchomo, a rama się rusza.... U mnie się rusza nadwozie, a silnik jest sztywny, mechanik twierdzi, że nie ma pewności co do skuterów, bo naprawia motory, ale wydaje się to mu trochę dziwne ...

Postaram się wkrótce zrobić film o co chodzi, póki co bardzo słabej jakości z telefonu:

http://youtu.be/X2Eszzy_jGA

Odnośnik do komentarza

Uffffffffffffffffffffffffff !

mam dwa motory i generalnie każdy z nich ma wszystko na sztywno, więc się wystraszyłem, sprawdźcie proszę organoleptycznie jak w Waszych sprzętach, pierwszemu, który przyniesie dobre wieści obiecuję przysłać fanta ;]

Cerasus' za teoretyczne nowiny BIG THX ! ' teraz tylko potwierdzenie pkatyczne ;]

Odnośnik do komentarza

ewidentnie niezależnie ... ' więc ma prawo się kołysać niezależnie ;] _ super Cerasus, dzięki !

Odnośnie przeniesienia napędu, dostałem wycenę. Nasuwa się pytanie, czy nie da się taniej ?

Rolki napędowe / oryg/ - 199 zl kpl – 8 sztuk tzw. pulleyów

Pasek napędowy /oryg / - 399 zł

Zębatka przednia /oryg / 22z 275 zł

Zebatka przednia / zamiennik made in Germany / 224 zł

Zebatka tylna /oryg / 47 z 568 zł

Zębatka tylna / zamiennik made in Germany / 237 zł

Łańcuch DID VX x-ring wzmocniony dedykowany do tej pojemności i mocy 299 zł

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może i da, szukaj, ale wydaje mi się, że ceny w miarę normalne.Płaciłem podobnie. Za DID-a 2 lata temu płaciłem 300 zł więc widzę ,że cena ta sama.

Ps. Pamiętam,że pasek w ASO kosztował 800 zł, więc nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie przeniesienia napędu, dostałem wycenę. Nasuwa się pytanie, czy nie da się taniej ?

Rolki napędowe / oryg/ - 199 zl kpl – 8 sztuk tzw. pulleyów

Pasek napędowy /oryg / - 399 zł

Zębatka przednia /oryg / 22z 275 zł

Zebatka przednia / zamiennik made in Germany / 224 zł

Zebatka tylna /oryg / 47 z 568 zł

Zębatka tylna / zamiennik made in Germany / 237 zł

Łańcuch DID VX x-ring wzmocniony dedykowany do tej pojemności i mocy 299 zł

Te rolki kupowałem na allegro od Robogo.pl za 125 zł.

Czeka mnie za jakiś czas wymiana zębatek , ktoś może wypowiedzieć się na temat tych niemieckich zamienników?

Odnośnik do komentarza

Esjot, mogę Tobie tylko powiedzieć że crossach uchodzą za bardzo żywotne i wielu je ceni. Miałem dylemat, więc dużo czytałem na niemieckich i holenderskich forach, najczęstszy zamiennik do GP 800, nie odnotowałem opisywanych problemów.

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem napęd w mej GP800, mechanik po wymianie powiedział, że stan starego napędu jest bardzo dobry .... Z jednej strony mam doła, że wydałem 2000zł (ogromnego doła!), z drugiej natomiast mam przynajmniej spokój na wieleee czasu. Stary napęd w bdb stanie mam w tym wypadku na sprzedaż (oryginalne) zębatki, pasek, rolki i łańcuch ... ' Jeśli ktoś nie chce wydawać spooorej kasy na przeniesienie napędu, to pojawiła się alternatywa. Jako priorytet traktuję forum, jeśli nie będzie odzewu to wystawiam na aukcji.

mad.element@yahoo.com

Odnośnik do komentarza

Witam

Pytanie odnośnie łożyska główki ramy, jakie są obiawy przy jego zużyciu ? Cieżko mi się steruje kierownicą, czu to może mieć wpływ ?

Druga sprawa, GiePee mi się dławi, najczęściej przy ruszaniu, na światłach często gaśnie. Podejmowałem już ten wątek, ktoś zasugerował czyszczenie przepustnicy. Przychodzi Wam coś jeszcze do głowy, może wtryskiwacze?

Odnośnik do komentarza

Nie wtryskiwacze tylko przepustnica, to znana przypadłość Królowej ?. Jedni czyszczą raz do roku inni co dwa lata w zależności od przebiegu. O łożysku główki ramy masz na forum wiele tematów w technicznych. U mnie w Scarabeo objawiało się telepaniem kiery w zakresie 55-80 km/h. W niektórych przypadkach można wyczuć jakby pewien opór przy skręcaniu na stopkach. Inni sprawdzają luz dojeżdżając do ściany przednim kołem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...