Skocz do zawartości
Forum Burgmania

RWBN czyli Rolling Warsaw by Night 


Samdrive

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Jerry_R

    275

  • Trenex

    144

  • Raven

    101

  • Sysgone

    96

Top użytkownicy w tym temacie

Widzisz, właśnie tworzyłem identyczny temat ale nie zdążyłem go zamieścić o treści:

"Na wstępie zaznaczę - nie chcę robić między członkami Burgmanii sztucznych podziałów.

Niestety, nie każdy z nas dysponuje skuterem + 400ccm pojemności i lub ścigać się po mieście.

Jedni albo mają za słabe maszyny które nie dorównują mocniejszym (jak moja) albo po prostu nie lubią cisnąć ile tylko mocy w silniku po mieście (to również ja).

Jestem zatem za sprawdzeniem ile osób ma słabsze skutery lub nie lubi szaleć a przejechanie w towarzystwie po mieście z prędkościami 60-80-100km/h traktuje jak dobrą zabawę.

Z moich obserwacji forum wynika również, że jest kilka osób, które chciałyby uczestniczyć w takich przelotach po mieście a po obejrzeniu filmików z "szarańczy" zrezygnowała. Być może odnajdą się w wolniejszej grupie.

Taką konfigurację wolnego toczenia się po mieście mieliśmy już okazję przetestować w 5 osób.

Posiadacze mocnych maszyn, którzy też chcą sobie powoli dla relaksu pośmigać po mieście również mile widziani :Jumpy:

Zapraszam do wpisywania (oczywiście wpis do niczego nie zobowiązuje :) ):"

Odnośnik do komentarza

To ja dorzucę jeszcze jeden pomysł - ze względu na niższe prędkości, można podczas RWBN szkolić się z technik przejazdów w grupie. Teorię pewnie zna większość, ale praktykę już niekoniecznie. Więc można połączyć przyjemne z pożytecznym i testować różne manewry na drodze.

http://www.forum.burgmania.net/topic/17442-zasady-jazdy-w-grupie/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O czym wy piszecie. Po co ten temat, po co się zapisywać.

WBN to spontan - temat na forum, wieczorem spotkanie i jazda. Jedne są takie jak wczorajszy, a inne spokojne. A tu płacz i zgrzytanie zębów. Zwołujesz spotkanie ustalasz zasady i jadą wszyscy tak jak ty. Jak mi nie pasuje to wracam do domu i koniec.

Trenowanie manewrów w jeździe grupą po mieście trochę naciągane i raczej trudne do wykonania.

A poza tym większość uczestników wczorajszego spotkania wie jak i umie prowadzić grupę.

Odnośnik do komentarza

Czyli czytam, że jest WBN, jadę mając nadzieję, że będzie spokojne kulanie po mieście, a na miejscu okazuje się, że jest pomysł na szarańczę. I w tym momencie odwracam maszynę i spokojnie wracam do domu, mając nadzieję, że może następnym razem będzie spokojniej. I po 10 minutach rozmów pod C66 uda mi się gdzieś pojechać grupą.

To ja dziękuję, wolę "nawoływać" w RWBN, bo tu od razu wiadomo, że szarańczy nie będzie, więc jak będzie kulanie, to na 100% powoli. To chyba rozsądny podział? Każdy będzie na starcie wiedział, czego może się spodziewać:

- niespodziewanego w WBN,

- spokojnego w RWBN

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Czyli czytam, że jest WBN, jadę mając nadzieję(..).

Przecież Wrzonio wyraźnie napisał, żebyś zorganizował WBN, opisał zasady i po sprawie.

Organizator ustala zasady i albo mi pasuje i przyjeżdżam, albo kolejnego dnia/wieczora/tygodnia

wrzucam do wątku swoją propozycję. Tak ciężko to skumać ? Nie ma potrzeby dzielenia się

na "szybkich", "wolnych", dużych, małych, z dużymi, z małymi, etc...

Jeden wątek WBN w zupełności przez parę lat wystarczał. Jeśli nagle okazuje się, że Orzecha

WBN są zbyt szybkie, to trzeba skrzyknąć WBN Sysgone i będzie git. Z chęcią się podłączę :chair:

Jak tak dalej będziemy "rzeźbić", to mogą powstać alternatywne spoty czwartkowe, alternatywne

zloty, alternatywne "jajka" i wigilie... Czy o to nam chodzi w Burgmanii ?

pzdr

Odnośnik do komentarza

Również chętnie dołączę się do toczenia, ale poczekam na zakończenie mojej przygody ze zrobieniem prawa jazdy. Mam nadzieję, ze już niedługo zakończę tę gehennę... Na razie używam skutera do dojazdów do pracy.

Odnośnik do komentarza

Jak to powiedział Były prezydent Lech Wałęsa

"jestem za, a nawet przeciw"

POZDROWIENIA DLA

Szybkich i Wściekłych oraz Wolniejszych i Spokojniejszych

Odnośnik do komentarza

jestem za ale czemu akurat WBN? nie lepiej porostu wątek na spokojniejsze przejazdy? ja ostatnio w sobote byłem na fajnym wypadzie za miasto i mimo że to tereny z większym limitem prędkości to prędkość podróżowania wynosiła zazwyczaj 80 km/h a jechały 2 burgmany 400. Szczerze powiem bardzo przyjemne 160km można było podziwiać małe miasteczka i super widoki na pola i lasy. Jeszcze jakiś taki wypad planuję też w 2 burgmany jak ktoś był by chętny to może się z nami przejechać ;) ( jeszcze narazie nic nie ustalone).

Przecież Wrzonio wyraźnie napisał, żebyś zorganizował WBN, opisał zasady i po sprawie.

Organizator ustala zasady i albo mi pasuje i przyjeżdżam, albo kolejnego dnia/wieczora/tygodnia

wrzucam do wątku swoją propozycję. Tak ciężko to skumać ? Nie ma potrzeby dzielenia się

na "szybkich", "wolnych", dużych, małych, z dużymi, z małymi, etc...

Jeden wątek WBN w zupełności przez parę lat wystarczał. Jeśli nagle okazuje się, że Orzecha

WBN są zbyt szybkie, to trzeba skrzyknąć WBN Sysgone i będzie git. Z chęcią się podłączę :)

Jak tak dalej będziemy "rzeźbić", to mogą powstać alternatywne spoty czwartkowe, alternatywne

zloty, alternatywne "jajka" i wigilie... Czy o to nam chodzi w Burgmanii ?

pzdr

fakt faktem można ustalić reguły przejazdu ale na pewno znajdą się osoby chętne na na standardowy WBN. Więc w pewnym sensie się niektórych ogranicza bo w ogóle nie przyzwyczajeni są do jazdy np. 70 km/h. Ten wątek tylko i wyłącznie byłby alternatywą według mnie ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja też nie widzę potrzeby otwierania nowego wątku. W WBN organizator zaznacza, iż prędkość przelotowa to np. max.100km/h i ok. Sam pomimo tego, że mam 2oo nie małe to raczej wolałbym wolniejszą jazdę i z chęcią pokulałbym turystycznie :) . Tak że jak widzicie nie zawsze prędkość musi się wiązać z pojemnością.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie piszcie czy dobrze..... czy źle że wątek powstał, tylkoumawiajcie się :drool: na wspólne kulanko.

Ja z chęcią z wami się przejadę, czy to będzie 70 km czy 120 km wszystko jedno.

A jak na razie to tylko piszecie a żadnego RWBN-a niestety nie zaliczyłem :blush:

Odnośnik do komentarza

Co to za RWBN'y jak na forum informacji nie było. ;P .A tak przy okazji (nie wiem czy cos z tego wyjdzie bo to narazie plany) w przyszły weekend(sobota lub niedziela) mam zaplanowaną wycieczkę do żelazowej woli tempo turystyczne (do 90km/h) jak i drogi specjalnie będą wybierane żeby głównymi nie jechać. Może ktoś byłby chętny? Wstępnie dwa burgmany 400 jadą.

Odnośnik do komentarza

O czym wy piszecie. Po co ten temat, po co się zapisywać.

WBN to spontan - temat na forum, wieczorem spotkanie i jazda. Jedne są takie jak wczorajszy, a inne spokojne. A tu płacz i zgrzytanie zębów. Zwołujesz spotkanie ustalasz zasady i jadą wszyscy tak jak ty. Jak mi nie pasuje to wracam do domu i koniec.

Trenowanie manewrów w jeździe grupą po mieście trochę naciągane i raczej trudne do wykonania.

A poza tym większość uczestników wczorajszego spotkania wie jak i umie prowadzić grupę.

a ty kim jestes

mistrzem kierownicy

ja tez jetem za normalnymi uzytkownikami

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Halo Panowie

Jak macie pisać z pretensjami albo się kłócić czy sobie dogryzać to lepiej wyłączyć temat i będzie spokój.

W końcu należymy do jednego klubu.

Odnośnik do komentarza

OK, może i faktycznie nie ten temat ale to przy okazji maiło być ;P Jak mi sie plany ułożą to napisze w tamtym wątku. Pozatym liczyłem na użytkowników którzy lubią "krajoznawcze i spokojne wycieczki" ;) Ale faktycznie przyznaje sie do błędu :msn-cry:

Odnośnik do komentarza

Taaaak.... Napisał ten co ostatnio zwoływał wolne kulanie a podobno wyszło jak zwykle ?.

(ale i tak cię lubię)

To żeby watek miał sens: jest ktoś chętny na dzis na 21:00.

Zbiórka niekoniecznie pod C66, ja organizuje/ogłaszam na forum, ale potrzebny jakiś logistyk, który zaproponuje ciekawą trasę.

Zajrzę,tu po południu.

Ew. może ktoś ma ochotę wcześniej polatać - koło 18:00 wracam z Poznania do W-wy - potrzebuję podwózki - kilka km od dw. zachodniego do miejsca postoju skutera koło makro na jerozolimskich.

PS.: przepraszam- z telefonu psałem dpowizdo Cormoraa nauważyłem, że jeszcze 2 koljne wypowiedzi doszły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...