Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Pytanie - Honda CH 125


Gość bartek_94_1994

Pytanie

Gość bartek_94_1994

Witam!

Mam dwa pytania:

1. W mojej Hondzie od początku gdy ją mam widze, że temp. silnika nie jest poprawna. Wskaźnik temperatury podczas jazdy jest zawsze w okolicach 50*C czyli praktycznie wskazówka "leży". Czy to dlatego, że czujnik jest od razu przy chłodnicy ??

2. Czy tym skuterze jest odcięcie zapłonu przy maksymalnych obrotach??

Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

Ad 1. Nie mam takiego !w00t ale w moim termometr zawsze pokazuje niską temperaturę, za to jak w upalny dzień postoi na światłach to przesuwa się ku górze. Mój ma silnik skopiowany z hondy. Czujnik temperatury przeważnie jest umieszczony koło termostatu przy silniku a nie chłodnicy. Ale może poprzedni właściciel wstawił innny czujnik temperatury, który nie współpracuje właściwie napięciowo ze wskaźnikiem.

Spróbuj wpisać słowo "spacy" w wyszukiwarce znajdziesz tam temat i manuala do swojego skuta.

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 0

Z tego co pamietam w mojej Spacy wskazowka piela sie latem do 1/3 - 1/2 wartosci wskaznika.

Skuter nie ma raczej tego "odciecia" ... nawet jadac z gory, przy predkosciach przekraczajacych te podane jako maksymalne, nie zauwazylem "przyhamowywania silnikiem" !w00t .

I tu jeszcze maly test: SPACY 125

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość bartek_94_1994

No latem jak jeżdże to temperatura jest tak ok. 1/3. A jak się np. zatrzymam na światłach to rośnie do połowy wskaźnika. Czyli teoretycznie powinno być wszystko ok.. Dzięki za odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...