Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ranking sprzedaży maxi skuterów - Italia 2010.......... 2022


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Dane za I kwartał 2024r. sprzedaż skuterów w IT

W segmencie skuterów- bez zmian, a pierwszą trójkę okupują Honda SH 125, SH 150 i SH 350. W pierwszym kwartale 2024 r. zarejestrowano kolejno 4296, 3267 i 3101 szt. tych modeli. W samym marcu przybyło ich odpowiednio 1374, 1228 i 1143 szt. Dalej w pierwszej piątce mamy Hondę X-ADV 750 z wynikiem 2181 szt. w pierwszym kwartale i 894 szt. w samym marcu oraz Kymco Agility R16 z wynikiem odpowiednio 1937 i 841 szt. W pierwszej dziesiątce znalazła się też Yamaha TMAX, która jest na 8. miejscu w wynikach kwartalnych z liczbą 1407 rejestracji. Jedyny reprezentant Włoch w pierwszej dziesiątce to Piaggio Liberty 125 (1477 szt. w I kwartale i 639 szt. w marcu).

Odnośnik do komentarza

Coś mnie nurtowało odnośnie tej listy, SH to czołówka, Forza dużo niżej, "u nas" na ulicach dużo częściej spotykana niż SH, to samo potwierdzili mi w salonie odnośnie ilości sprzedanych.
Dlaczego w Polsce SH ma stosunkowo niską pozycję ?, nie jeździłem na żadnym z nich, a SH 350 lekko kusi jest jednak dla mnie jedno małe ale ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, bogdi napisał(a):

Dlaczego w Polsce SH ma stosunkowo niską pozycję ?, nie jeździłem na żadnym z nich, a SH 350 lekko kusi jest jednak dla mnie jedno małe ale ...

Ostatnio byłem przed takim dylematem. Cel ---> zakup skutera 125ccm. Niestety nie przypasowała mi pozycja baaardzo krzesełkowa na SH. Sam fakt wielkości kół 16" nie pomógł, abym zdecydował się na SH. Zwyciężył mały PCX. SH 125/350 w zasadzie w salonach w PL do kupienia od ręki, na PCX czekałem 7 miesięcy. Zajrzyj do wątku dedykowanemu Hondzie Sh na naszym forum, tam więcej merytoryki.

Odnośnik do komentarza

@bogdi bo Włosi kupują rozsądkiem a my sercem i wzrokiem. Miałem kilka lat SH150 i to jest super maszyna na miasto, czasem nawet z Żoną jeździłem i była zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...