Skocz do zawartości
Forum Burgmania

PZU - pierwsze starcie


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

odno?nie posta Dee Jay-a

sprawy nie muszę od?wierzać ponieważ szkoda została zlikwidowana na moich warunkach i wszystkie cze?ci zostały wymienione na nowe, dodatkowo zostały mi zwrócone wszystkie koszty jakie poniosłem w zwiazku niezależn? wycen?.

Tak więć samotnie bez porad prawników czy pomocy ubezpieczeniowej poradziłem sobie z t? sytuacj? a przy okazji skorzystał Gadimex bo udało się to wszystko załatwić w miarę sprawnie i bez żadnych mniejszych wypłat na ich konto co czasem się zdarza ze strony TU.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówi?ć nie wiem czemu tak się emocjonujecie. Wycena to wycena jest to pewna propozycja załatwienia roszczenia, wcale nie jest obowi?zkowa do przyjęcia. Artix powinien dokonać naprawy w ASO i przedstawić rachunek który PZU uzna w cało?ci bez problemu (dla 0-4 letniego pojazdu), byle nie przekroczyl zakresu prac do wykonania no i oczywi?cie warto?ci pojazdu w dniu powstania szkody.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zanioslem dzis wycene z Gadimexu do PZU. Jakos za bardzo sie nie zdziwli roznica 3 tys zl. Mnie natomiast zdziwilo ze osobno musze wystapic z podaniem o zwrot kasy z tytulu utraty wartosci. No coz, napisze wiec podanie i wystapie o ten zwrot. Na marginesie, Gadimex w ramach ze po zdjeciu plastikow i zrobienia nakeda z mojego burgera mial dobry dostep do stacyjki w ramach akcji serwisowej wymienili mi stacyjke. No i za to cenie ten warsztat ;) Niedlugo bede mial calkiem calkiem pokazna liste porysowanych ale nie polamanych plastikow od K4 na sprzedaz ;) No zobaczymy na razie PZU duma i ma na to mase czasu bo i mi sie nie spieszy nad akceptacja wyceny ASO. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Niedlugo bede mial calkiem calkiem pokazna liste porysowanych ale nie polamanych plastikow od K4 na sprzedaz ;)

Nie wiem czy nie będziesz musiał im zwrócić plastików uszkodzonych kiedy? tal miałem ze zderzakiem w katamaranie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Final: czyli szczesliwe zakonczenie sprawy

Wreszcie odzyskalem kase w 100 %, skuter jeszcze w tym tygodniu bedzie stal u mnie w garazu. Zostalo wymienione na nowe doslownie wszystko co mialo najmniejsza ryske, a jako ze uszkodzone zostaly czesci tylko i wylacznie wymienne (uff na szczescie) nie ma sladu najmniejszego po niefortunnej przygodzie.

A oto lista wymienionych czesci i te ktore w zwiazku z tym ze sa porysowane sa na sprzedaz posiadaja wszystkie zaczepy - nie sa polamane

1. szyba zegarow

2. obudowa zegarow dolna

3. ciezarek kierownicy (do sprzedania porysowany)

4. szyba przednia (do sprzedania porysowana)

5. plastik pod szyba

6. plastik wkolo wskaznikow

7. dzwignia hamulca (porysowana do sprzedania)

8. lusterko (porysowane do sprzedania)

9. plastik pod nogami prawy (porysowany do sprzedania)

10. stelaz przedni do mocowania szyby (do sprzedania zagiete jedno ramie o 1 cm)

11. oslona dolna prawa (porysowana do sprzedania)

12. oslona przednia (porysowana do sprzedania)

13. plastik nad lampa ??? nie mam pojecia ktory i co z nim jest

14. tlumik (porysowane kolanko od spodu do sprzedania)

15. oslona wydechu (porysowana do sprzedania)

16. kufer givi 46 (porysowany nie na sprzdaz)

17. uszczelka tlumika

18. kiera plastiku nad lampa (cokolwiek to znaczy)

19. naklejka suzuki na dziobie (zostawie sobie na dzwi garazowe :D

20. uszczelka plastiku

No to by bylo na tyle, jako ciekawostka powiem ze naprawa wyniosla 8 254 zl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
(...) jako ciekawostka powiem ze naprawa wyniosla 8 254 zl

Powiedziałbym, że rachunek jest potężny - przecież to ok. 1/3 cało?ci. Jak pamiętam, na zdjęciach nie wygl?dało to aż tak tragicznie ...

Odnośnik do komentarza

Ja tam się nie dziwie sum?, to tylko suzuki i ich ceny za plastiki :D

Naprawa metoda garażow? pochłonęłaby pewnie 40% tej sumy to oczywiste, tylko kto będzie się w to bawił maj?c ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Ja tam się nie dziwie sum?, to tylko suzuki i ich ceny za plastiki :D

Naprawa metoda garażow? pochłonęłaby pewnie 40% tej sumy to oczywiste, tylko kto będzie się w to bawił maj?c ubezpieczenie.

Rudy... widziałem Artixowego Burgmana w serwisie i powiem Ci, że na moje oko polski handlarz zrobiłby go za 20... no może 25% kwoty jak? wyłożyła ubezpieczalnia :D

Najważniejsze, że sztuka jest gotowa i wraca na szlaki :D

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Zgadzam się z Tob? Mariusz, znaj?c garażowych macherów to naprawa max. 20% wyceny. Dla nich te porysowane czę?ci to pewnie igła stan :ph34r:

Artixowi gratuluję dopięcia swego, ja bardziej od ubezpieczalni nie lubię już tylko małointeligentnych policjantów... <_<

pozdrawiam

Cappo

Odnośnik do komentarza

Gratulacje wygranej...

Ale nie uwazacie, ze w Polsce wszystko jest pochrzanione..na co by sie nie spojrzalo...to same przekrety i wykrety ... <_<

Moze kiedys to sie zmieni... :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...