Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowe zdjęcia.


siemik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Zakładam nowy temat nie wiem czy wypali ale może być przyjemny jeśli zarejestrujemy na zdjęciach zimę,którą już za kilka lat możemy nie widzieć.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kurde, może i bym coś znalazł, ale fotki mam z Warszawy i nie wiem czy będzie je można umieścić w "kujawsko-pomorskim" :):)

Odnośnik do komentarza
Zakładam nowy temat nie wiem czy wypali ale może być przyjemny jeśli zarejestrujemy na zdjęciach zimę,którą już za kilka lat możemy nie widzieć.

Ale, że niby klimat się ociepla, czy co z tą zimą ????

Odnośnik do komentarza
(..) czy sarny na polanie itp. :)

Faktycznie dziś pod Malborkiem całe stada saren wygrzewały się w słońcu na 10 stopniowym mrozie :) Ale fotek nie zrobiłem !YES

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

"Worlan" Każdy region jest mile widziany.

" Bobas" Z tego co ostatnio wyczytałem to z tym ociepleniem klimatu to lekka lipa.Ale w razie "WU"

"zx_space"Bardziej myślałem o realistycznych zdjęciach.Mareczek wstawił właśnie takie w temacie poniżej.Piękne kobiety mam w domu i niech nie wychodzą jeśli nie muszą a sarenki niech sobie biegają po polach :)

I właśnie takie fotki będziemy wspominali z wielką przyjemnością !YES, a szkoda :) Mam tylko taka nadzieję ze się mylę.Dobra nie o pisanie mi chodziło tylko o zdjątka a komęteż jak najbardziej wskazany do fotek.

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo.

Sople na barierce w gdyński porcie, powstałe po rozbiciu się morskich fal o molo.

Dla niewiedzących podaję, że woda morska jest słona i przez to ma niższą temparaturę krzepnięcia :)

dsc1135a.jpg

Daleko i głęboko zamarznięta Zatoka Pucka.

zatokapucka.jpg

i na koniec płatki śniegu posmagane mrozem i wiatrem.

patki.jpg

Mam nadzieję, że temat nie dotyczy tylko regionu kuj-pom, bo fotki są z pomorskiego !YES

Odnośnik do komentarza

Ej może głupie pytanie, ale nigdy nie byłem nad morzem zimą i ciekawość mnie męczy, więc je zadam:

Bałtyk zamarza? Zatoka Pucka, wiem że tak (np: za zdjęć) !YES

Odnośnik do komentarza
Bałtyk zamarza? Zatoka Pucka, wiem że tak (np: za zdjęć) !YES

Bywały lata, że Zatoka Gdańska zamarzała, ale otwarte morze raczej jedynie przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Bałtyk zamarza? Zatoka Pucka, wiem że tak (np: za zdjęć) :)

Bywały lata, że Zatoka Gdańska zamarzała, ale otwarte morze raczej jedynie przy brzegu.

Andrzej, bywały lata, że Bałtyk zamarzał, a saniami do Szwecji można było

się przemieścić. Tyle, że chyba nie za ostatnich pokoleń.

Przyznać muszę, że zdjęcia dokumentujące "ocieplenie klimatu" zacne !YES

pzdr

Odnośnik do komentarza

Witam!

Proszę bardzo.

(...)

i na koniec płatki śniegu posmagane mrozem i wiatrem.

patki.jpg

Mam nadzieję, że temat nie dotyczy tylko regionu kuj-pom, bo fotki są z pomorskiego  :)

Pleban, odnośnie tej fotki /trzeciej/: może chodziło Ci raczej o listki trawy, bo płatki śniegu smagane wiatrem i potraktowane mrozem raczej tak nie wyglądają. Chociaż, mogę się mylić. :)

Mam natomiast gdzieś cz-b (?) fotki zrobione Zenitem-E

http://www.thecamerasite.net/01_SLR_Camera...ges/Zenit-E.jpg

w roku 1975-1976, 30 km od Łeby, kiedy temperatura była w okolicach -35 st. C!!!

Jeśli uda mi się odnaleźć w/w... niezwłocznie zapodam. Pamiętam, że szron (igły) na gałązkach drzew miały ok. 2 cm długości! Ale, żeby płatki śniegu...???

Chyba, że jest to MAKRO. :) Jeśli tak, mogę zapodać makro MCHU a'la palmy kokosowe widziane z odpowiedniej perspektywy. ;)

Sorki za uszczypliwość... ale taki już jestem i proszę o wybaczenie.

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć zamarznięty Bałtyk. Kiedyś zamarzał (podobno nawet cały). Poniżej, pewne, niezweryfikowane informacje:

http://groups.google.com/group/pl.sci.hist...5ca0dee33994de3.

Osobiście mogę dodać link do dość mocno skadrowanej starej fotografii z lat 1937-39 (?) "Neptuna" w Łebie wykonanej z zamarzniętego Bałtyku:

http://www.leba.turystyka.pl/galeria/photo...=d&u=all&of=120

Jako ciekawostkę podam, że na w/w stronie jestem w 95% autorem w/w "kompozycji" zamieszczonych materiałów.

Żadnej gratyfikacji od w/w autora(ów) strony nie otrzymałem. :D

Warto ubiegać się o coś takiego ($$$)?

Pomijając temat wyżej wspomniany. :)

Też pamiętam, że jako nastolatek /bez dozoru rodziców/ po takich "górkach" jak na ostatniej fotografii /link jak wyżej/ buszowałem i... na krach pływałem.

Pozdrawiam i życzę tyle samo szczęścia w życiu, jakiego ja doświadczyłem.

Agnus

P.S. Dzisiaj wieczorem odpaliłem moją Majeczkę /po jej 16 godzinnym pobycie na mrozie przy -7 do -8 st. C/, po 2 tygodniach nieodpalania.

I co? I ... normalnie odpaliła. Jak każdy normalny, przyzwoity !YES :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Bałtyk zamarza? Zatoka Pucka, wiem że tak (np: za zdjęć) :D

Bywały lata, że Zatoka Gdańska zamarzała, ale otwarte morze raczej jedynie przy brzegu.

Andrzej, bywały lata, że Bałtyk zamarzał, a saniami do Szwecji można było

się przemieścić. Tyle, że chyba nie za ostatnich pokoleń.

Przyznać muszę, że zdjęcia dokumentujące "ocieplenie klimatu" zacne !YES

pzdr

Za naszych pokoleń też.

Mam nagrany film - koniec lutego 1992 rok - miejscowość Niechorze.

Morze zamarznięte jak daleko wzrok sięgał.

Od najdłuższego molo - przeszliśmy co najmniej 50 m w morze, można było dalej, ale troche mielismy stracha, zmarzlina była wyższa od poziomu molo, piekny widok jakby fale marzły w powietrzu.

Choć chronicznie nie znoszę zimy, ten widok był rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Witam!
Proszę bardzo.

(...)

i na koniec płatki śniegu posmagane mrozem i wiatrem.

patki.jpg

Mam nadzieję, że temat nie dotyczy tylko regionu kuj-pom, bo fotki są z pomorskiego  :D

Pleban, odnośnie tej fotki /trzeciej/: może chodziło Ci raczej o listki trawy, bo płatki śniegu smagane wiatrem i potraktowane mrozem raczej tak nie wyglądają. Chociaż, mogę się mylić. !happybth

Nie Agnus. To zapewne śnieg i to bardzo wysoki, choć przyznaję że z roku ubiegłego i w dodatku z włoskich Alp.

Szorstki, Profesor. Oczywiście macie rację !happybth .

Chodziło mi o to, że dawno już tak nie było więc nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
DSC05114.jpg

Moja ręka i zjadacz rękawic. !happybth

Może ktoś zgadnie gdzie to zdjęcie zostało zrobione.  !happybth

Proszę bardzo. Kluszkowce, województwo małopolskie, powiat nowotarski, gmina Czorsztyn. Stok na górze Wdżar, wypłaszczenie na środku, zagroda strusi po prawej stronie za gospogą. W tle krótki odcinek trasy czerwonej i orczyk, łamany w dwóch miejscach orczyk. Podać współrzędne? !happybth Co wygrałem?

Dla zainteresowanych- góra Wdżar jest jedynym w Polsce stożkiem wulkanicznym.

Oby się nie obudził !vampire

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo. Kluszkowce, województwo małopolskie, powiat nowotarski, gmina Czorsztyn. Stok na górze Wdżar, wypłaszczenie na środku, zagroda strusi po prawej stronie za gospogą.  W tle krótki odcinek trasy czerwonej i orczyk, łamany w dwóch miejscach orczyk. Podać współrzędne? !happybth Co wygrałem?

Dla zainteresowanych- góra Wdżar jest jedynym w Polsce stożkiem wulkanicznym.

Oby się nie obudził  !happybth

No Pleban nie spodziewałem się tak wyczerpującej odpowiedzi. !happybth

Odnośnie nagrody nic nie pisałem - ale skoro jest taka potrzeba to zostanie przyznana

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...