Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

BMW C1 E Pierwsze video


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Niedawno pisaliśmy o BMW C1E na stronie głównej. Porażka Vectrixa nie zniechęca producentów do produkcji elektrycznych skuterów... i chyba dobrze.

No cóż, wygląda to naprawdę ciekawie. Może wkrótce uda się napisać coś więcej o tym pojeździe po jazdach testowych :D

Odnośnik do komentarza

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Elekrycznego skutera w tej konfiguracji raczej nie bedzie, powod jest bardzo prosty -> za droga konstrukcja whist .

Z tego co gdzies wyczytalem, istnieje tylko jeden model tego ciekawego C1-E, chodzi o pokazanie mozliwosci BMW. Firma na razie nie ma zamiaru probowac sil z nowym, drogim skuterem, bo skutecznie "sparzyla" sobie dlonie kilka lat temu z nierentownym C1.

Ale fajnie, ze cos sie w tym kierunku jednak dzieje whist ...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Narazie faktycznie niewiele wiadomo o tym skuterze... najbardziej brak danych technicznych. Wiemy, że napęd miałby mieć moc ok. 27 KM i mom. obr. 65 Nm.

Możliwe jednak, że na początku 2010 roku będziemy mogli coś więcej napisać o tym prototypie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jest "kompatybilny" z spalinowka i byc moze tak bedzie sprzedawany... Wyrzucono z niego kilka udziwnien, ktore podbijaly cene (np. system centralki -> teraz jest tylko boczna) whist .

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Jak wrzucą w nową C1 250- 400 ccm zasilane Pb to będę whist

Oczywiście pozostaje kwestia ceny... i tu może być whist

Ps. A może czas pomyśleć o małych dieslach? !w00t

Odnośnik do komentarza
  • 0

To, że wywalili system centralnej nóżki to dobrze - moim zdaniem to był głupi pomysł), ale czemu wyrzucili to fajne wypinanie z pasów? :/

Boję się też, że kosa może przy silnim wietrze nie wystarczyć, ale pewnie to sobie policzyli dobrze whist

Generalnie to mi się teraz C1-E bardziej podoba niż przed obejrzeniem samych zdjęć. Wydaje się sporo smuklejsza od C1 - weższa i lżejsza z niżej położonym środkiem cięzkości.

pozdr,

--

LS

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
ale czemu wyrzucili to fajne wypinanie z pasów? :/

Też na to zwróciłem uwagę whist

Może w seryjnym będzie tak jak do tej pory, czyli wypinka z pasów dźwignią centralną pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sprzęt mi się podoba. Elektryczne pojazdy miejskie to najbliższa przyszłość i w tym kierunku pójdą producenci. Wszystko już jest gotowe, pozostaje tylko wielkie lobby paliwowe, a później ......wodór.

ps. wydaje mi się, że serwis pojazdów elektrycznych będzie w przyszłości dużo tańszy.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Boję się też, że kosa może przy silnim wietrze nie wystarczyć, ale pewnie to sobie policzyli dobrze :D

Na pewno dobrze :D Wersja elektryczna raczej nie jest lekka :D

Mnie osobiście bardzo się podoba. Sądząc po ogołoconej wersji, porównując do znanej nam C1, może i cena będzie bardziej przystępna ze spalinówka między aluminium :D

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy
Jak wrzucą w nową C1 250- 400 ccm zasilane Pb to będę !jump

Oczywiście pozostaje kwestia ceny... i tu może być !placz1

Ps. A może czas pomyśleć o małych dieslach? :D

400 !OKK Ale z tym dizlem Mariusz to już przesadzasz... :D

Może jeszcze hybryda z małym dizlem(turbo) :D:D:D

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Sama bryla bardzo ciekawa, ale no wlasnie za duzo mam ale do tego modelu.

- brak cenrtalnej nozki, boczna jest ok tego akurat tez brakuje w obecnej C1 ale zajmuje sporo miejsca w garazu postawiona na bocznej. Centralka nie jest taka zla a wymiana linki !placz1 to jedyne 5 h

- brak wycieraczki

- skrocona i obcieta szyba bedzie powodowala zawirowania powietrza do srodka a krople deszczu beda lecialy prosto w oczy lub splywaly od srodka szyby przez co nie wiele bedzie widac w czasie deszczu

- brak dachu, raczej jego atrapa w deszczu sie nie sprawdzi zwlaszcza ze jezdzi sie bez kasku wiec glowa bedzie mokra

- brak kufra, to akurat najwiekszy atut poprzedniej/obecnej C1

- tylny blotnik bez zmian, a to oznacza lecenie calego syfu na plecy skoro nie ma kufra, bo obecnie leci wszystko na kufer.

- brak systemu audio, to akurat bardzo lubie w C1

- zbyt wystajace lusterka po za obrys skutera, a lusterka zostawione na obecnym poziomie powoduje ze mistrzem korkow ten model nie bedzie podobnie jak poprzedni, tyle ze tam latwo sklada sie lusterka.

Podoba mi sie za to i to bardzo kolorystyka.No i ciekawy jestem osiagow tego modelu, jesli nie wyciaga minimum 100 km/h to na Warszawe sie nie nadaje. !jump

Odnośnik do komentarza
  • 0

Brak kufra? Ale może byłby w opcji?

Tylko jedno miejsce. No, ale tak było od początku.

Szpara nad szybą - to nieporozumienie.

Ciekawie działa wsteczny. A co się by działo, gdyby w czasie jazdy przelręcić manetką w prawo? Będzie hamował silnikiem?!

Uważam, że ta konstrukcja NIE jest kompatybilna z zasilaniem spalinowym. Przecież silnik ma zamontowany na osi tylnego koła. Więc "w budzie" może nei byc miejsca na zamocowanie wahaczo-silnika.

I jeszcze jedna paskudna wada - raczej ne da sie tym pojechac na długą wycieczkę. Trzeba planoiwac trasę przez miejsca zaopatrzone w ogólnodostepne gniazdka elektryczne. Pozostaje tylko jeżdżenie dom - praca - dom - zakupy - dom - Route66 - dom itd

Aa, no ita cisza. Pozornie fajna sprawa - przyjemniej, zdrowiej. Ale jazda 2oo i tak sama w sobie ma sporo ryzyka. Bezszelstny ruch, to pewne jego zwiększenie: piesi i pojazdy będą sie wtryniac pod koła z racji, że nas nie słyszą.

nei ma na to dobrego wyjścia. Jak się użyje "generatora hałasu", to tracimy przyjemnośc z ciszy. Echh :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy
Ciekawie działa wsteczny. A co się by działo, gdyby w czasie jazdy przelręcić manetką w prawo? Będzie hamował silnikiem?!

W Vectrixe, żeby można było użyć wsteczny, należało się zatrzymać, "pyknąć" klamkę hamulca i dopiero wtedy odkręcenie manetki do przodu powodowało

uruchomienie wstecznego.

Pewnie i tutaj jest coś podobnego...

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Wystarczy radio, gniazdo 12V i glosniki za jedyne 120 zl mozna miec dzwiek silnika V8 i V10. V8 mnie nie kreci z oczywistych powodow, ale V10 fajnie by bylo posluchac :DKLIK - jak zmienic dzwiek silnika , az sie zastanawiam czy nie chce miec V10 w Smarcie :D lub wlasnie w kiosku :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...