Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

SUZUKI BURGMAN 125 vs HONDA S-WING 125


Gość sorin320

Pytanie

Witam !!! Tak jak w temacie-postanowiłem zakupic jeden z tych skuterków.

Mam do wyboru Suzuki Burgmana 125 z 2007r i Hondę S-wing 125 z 2008r, tyle że obydwa mają przebiegi na niskim poziomie bo Burgman - 3000km, a S-wing - 1300km.

Bardzo proszę o Wasze opinie jeśli chodzi o te skuterki (przyspieszenie, v-max, no i jakośc). Od razu mówię że nie jestem nastwiony tylko i wyłącznie na kupno jednego z nich, myślę także o :

Piaggio X8/X9, Peugeot Satelis. Musi to byc 125, gdyż tylko na tą pojemnośc posiadam uprawnienia. Nie wiem czy z Satelisami tak jak z samochodami Peugeota, czyli kiszka, czy też nie ma co patrzec na jakośc francuskich aut.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję !

Łukasz

PS: Głównie chodzi mi o v-max i o przyspieszenie

Odnośnik do komentarza

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Peugeoty te, o których napisałeś to silniki Piaggio - czyli I-sza liga wśród skuterów.

Jeśli chodzi o osiągi to przy 125ccm jest podobnie jak przy 50ccm - wszystkie bardzo podobnie jeżdżą. V-max w okolicach 100-110 km/h. Przyspieszenia podobne. najlepiej przysiądź się do tych modeli i wybierz ten, który najbardziej będzie Tobie odpowiadał pod względem wygody i wizualnie, bo osiągami jak pisałem - bardzo zbliżone.

Osobiście brałbym Hondę S-Wing, bo mi się najbardziej podoba !happybth

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja miałem okazję jeździc tą hondą s-wing z przebiegiem 1300km, ale też miałem okazję jeździc hondą pantheon z 2005r z przebiegiem 8000km i muszę powiedziec, że trochę szybciej zbierał się pantheon, nie wiem czym to jest spowodowane, bo przecież s-wing to tylko inny wygląd w porównaniu do pantheona, a mechanicznie to to samo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Sorin jak to zmierzyłeś?

Zwykle wystarczy np. inną szybę zamontować i już odczucia są całkiem inne (bez szyby wydaje się, że lepiej jedzie, bo czuć wiatr etc.)

Nawet jeśli są różnice to może 1s 0-80km/h... Pomijam fakt, że któryś skuter może np. mieć pasek do wymiany albo silnik troszkę wyeksploatowany (niska kompresja).

Oczywiście masa pojazdu też ma znaczenie, ale nie aż tak wielkie (ciężko to zauważyć, zwykle po prostu odczucie subiektywne, że cięższy znacznie woniej przyspiesza).

Odnośnik do komentarza
  • 0

odpowiedzią na pytanie czemu pantheon lepiej się zbiera jest jego masa 140 kg , s-wing 162 no i jeszcze aerodynamika . Patrząc na obydwa skutery wydaje się jakby pantheon lepiej kolegowal się :D z wiatrem :D

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przed kupnem mojego an 400 rozważałem zakup mniejszego skuterka i mialem przyjemnośc jeździć zarówno hondą 125jak i burgim 125.

Moje odczucia (subiektywne)

- porownywalne osiągi

- lepsza zwrotnośc hondy (jakby lżejsza)

- komfort na plus dla burgiego

Odnośnik do komentarza
  • 0
jeden gośc powiedział mi że jechał 130km/h burgmanem 125 z 2007r. z na prawde dużej góry...

hehe Mi przy sprzedaży też właściciel mówił, że 130 spokojnie nim latał !happybth no może i tak, ale ja max licznikowo 125 km/h z górki i z wiatrem ;)

Jakbym miała wybierać to Burgmana :angry: ale na pewno 200. Duża różnica w porównaniu ze 125, ta sama waga i podobna cena.

Powodzenia w wyborze !piwko

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja też przed kupnem swojego X-maxa rozważałem nad kupnem Hondy S-wing, Piaggio x9, Satelisa, Burgmana akurat nie, bo ma go mój kuzyn i nie chce mieć tego samego, i Aprillii Atlantica oraz Yamahy X-max'a.

Moim zdaniem Honda S-wing ma dosyć słabe 'odejście' w porównaniu np.do Burgmana czy X-maxa, oczywiście mówie tylko o pojemności 125, bo na mocniejsze nie mam prawka.

Oczywiście dla porównania możesz sobie poszukać filmików z przyspieszeniami innych skuterów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0
Peugeoty te, o których napisałeś to silniki Piaggio - czyli I-sza liga wśród skuterów.

Nieprawda. 125 satelisa to silnik peżota (pozdrowienia dla Prezesa B. ;) ). Poza tym to silnik ze sprężarką, ma inne osiągi.

Piaggio X9 zdecydowanie za ciężkie na 125.

Pozdrawiam

Marcin S.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jako posiadacz 150, osobiście doradzam zakup przynajmniej 250. Co do uprawnień to masz A1?. 125, szczególnie w budzie o której piszesz, będzie jechać sensownie do ok 80-90 km/h, potem będzie się powoli bujać, czyli w zasadzie na każdej jezdni wielopasmowej będziesz miał problem, bo po prostu będziesz za wolny. Moja 150 przy masie 134kg i mojej ok 80kg, daje radę w miarę przyzwoicie, ale i tak 110 km/h nie przekracza, a 125 jest trochę słabsza no i S-wing waży ok 30 kg więcej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżeli nie możesz w tej chwili ze względu na minimalny wiek zrobić kat.A na prawdę polecam Burgmana 125, jest lekki i bardzo zwrotny między samochodami !scooter

Po paru miesiącach na Burgmanie 125 uważam, że jest wystarczający na miasto, w trasie niestety brakuje mocy przy wyprzedzaniu. Do 80km/h super, a później długo długo nic.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja jestem szczęśliwym właścicielem S-winga 125 i muszę powiedzieć że motorek naprawdę wdzięczny. Mam wersję sprowadzoną z Anglii i muszę powiedzieć że jest naprawdę fajnie whist

Kupiłem go z fajnym przebiegiem bo 1000 mil za naprawdę dobrą ceną i nie można narzekać. Moto ładnie chodzi i przyśpiesza, mimo że to 125 ale na razie A1 więc nic nie zrobie !OKK

Tak więc polecam S-winga !piwko

Odnośnik do komentarza
  • 0

i pewnie sprowadzony z Włoch, oni tam tylko po to kupują skutery, żeby przechować w garażu a potem sprzedać do Polski w takiej cenie żeby importer też na tym zarobił. Może poszukaj sztuki od właściciela, przynajmniej zobaczysz kto na sprzęcie jeździł. W każdym razie powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...