Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Majesty 125 vs leonardo 125


syrnik19

Pytanie

Witam od jakiegoś czasu przymierzam się do przesiadki z mojego wysłużonego chińskiego żbika na cos większego, i tu moje pytanie co lepiej wybrać? Skuter sluzył by głownie do jazdy wszelakiej większość trasa,.Interesuje mnie niezawodność , ceny części eksploatacyjnych.Podrózowanie też z pasażerem.

Odnośnik do komentarza

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Majka silnikowo w tej pojemności to istny majstersztyk i wzorzec dla innych marek a z aprillą jak wiadomo włoszczyzna

z częściami nie ma problemu są dostępne za rozsądne pieniądze no i jeśli na trasę i jazdę z plecakiem to wystarczy spojrzeć na obie konstrukcje i wszystko jasne Majesty wygrywa

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kolego piecuch4 o ile dobrze pamiętam, to Majesty 125 posiada silnik Minarelli 5DS.

Zaraz, zaraz jak to napisałeś - włoszczyzna?? :lol:

Włoszczyzna drogi kolego ostatnio na torze Imola dała w przysłowiowe 4 litery całej tej ryżem pędzonej japońskiej koalicji.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Michał Kupczyk
a z aprillą jak  wiadomo włoszczyzna

Wszyscy ktorzy mowia Aprilia wloszczyzna a Yamaha japonska chyba zapominaja ze silniki 125 do Majesty/Maxster i podobnych produkuje Motori Minarelli, a wszystko montowane jest w Hiszpanii.

Ja moge same najlepsze slowa powiedziec o tym motocyklu: mna Majesty 125 zrobila 40kkm, nigdy mi sie nie rozkraczyla i dopiero ciezka reka bratanka zony dala jej rade po 15kkm w Polsce.

DODANE:

większość trasa

Na trase nie polecam. Zrobilem tylko jedna - 250km i mialem dosyc.

Na trase to 400-500-600 ccm trzeba miec.

--

Michal

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki za opinie a jeszcze ile taka majesty może wytrzymać bez remontu wiem że to ciężko powiedzieć ale ja skromnie licze na jakies 40-50 tys przy dobrym traktowaniu.. A pytanie odnośnie ceny części zamiennych np paska ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Majka silnikowo w tej pojemności to istny majstersztyk i wzorzec dla innych marek   a z aprillą jak  wiadomo włoszczyzna

z częściami nie ma problemu są dostępne za rozsądne pieniądze no i jeśli na trasę i jazdę z plecakiem to wystarczy spojrzeć na obie konstrukcje i wszystko jasne Majesty wygrywa

Silnik wykorzystywany w modelu Yamahy Mayesty 125 jak i w twoim Maxsterze to Minarelli i jest cieniutki w porównaniu z jednostką napędową ROTAX'a który ma miejsce w Leonardo.

Mayesty będzie lepszy na trasę i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 0

syrnik nie ma lepszych i gorszych. Są po prostu inne. Majka lepsza na trasę ze względu na gabaryty. Leonardo przy tej samej pojemności ma żwawszy silnik, ale wygoda w trasie mniejsza niż na majce. Najlepiej przymierz się do obu i sam oceń, który model bardzie TOBIE odpowiada.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Syrnik19 nie ładuj się w 125, tylko szukaj coś większego pojemnosciowo.

Takie moje zdanie. Jak skuter, to w miarę duża pojemność, 125 w trasie

Cię załamie... albo nie chcę pisać co zrobi...

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co fakt, to fakt. Ja zaczynałem na 125 będąc typowym mieściuchem i.. po trzech miesiącach przesiadłem się na 400. Do wyrażenie różnicy trzeba by zatrudnić jakiegoś wieszcza, bo ja mam problemy z jej wyartykułowaniem !happybth

125ką w trasie też się "da", ale.. ale trzeba się na prawdę mocno starać i nie jest to zbyt komfortowe.

Jeżeli masz możliwość szukaj > 125ccm. Jeżeli nie, cóż.. ja bym brał Yamahę. Cholernie subiektywnie i bez rzeczowych argumentów, po prostu mam zaufanie to tej firmy.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżdżę swoją majką dwa lata i myślę że na początek to jest mniodzio B)

Zrobiłem 18t km bez awaryjnie.Sam i z plecaczkiem na trasie trochę męczy alę to tylko 125 cm Teraz sprzedałem i przesiadam się od nowego sezonu na coś większego B) !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza
  • 0

majetsy 125 w trasie ... cieżka sprawa chociaż widziałem "lepsze" pojazdy po trasie :).

Ja mały nie jestem wiec po 100 km po trasie drętwiało mi już wszystko

Moje zdanie do miasta tak na trasę coś wiekszego i nie chodzi mi tu o silnik bardziej o gabaryty

Chyba że twoja wielkość nie przekracza niewyrośniętego 13-latka to jest szansa ze bedzie ci wygodnie !scooter

Majka była ze mną tylko przez 4tys.km ale bez awaryjnie ,spalanie mikre , osiągi wystarczające -polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...