Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Malaguti Madison


zx_space

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Ja za rok planuję zakup większego ;) , bo moja Mayka nie daje za wami rady :) I właśnie Madison też wpadł mi w oko. Linia jest świetna, tylko musiałbym się jeszcze na nim chwilę pokulać i zobaczyć jak chodzi. Przymierzałem się jeszcze do Piaggio X9 albo Aprilki Atlantic. A Madison byłby 400 :):) Jakby była możliwość oblukania jakiejś sztuki na czwartkowym spocie, to byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza

A tak korzystając z okazji, czy mają panowie jakiś manual? Znalazłem na necie ale tylko do 125-150. Chciałbym jednak do tego modelu. Może być w PDF-ie ;).

Przy tym też pochwale się że dziś pierwszy raz zlitrażowalem moją Krowę i wyszło mi 3,66 l/100km. Jeździłem tak na 85% manetki. Jakbym na maxa "pociskał" to wyszło by z 4 literki ;) .

Odnośnik do komentarza
A tak korzystając z okazji, czu mają panowie jakiś manual? Znalazłem na necie ale tylko do 125-150. Chciałbym jednak do tego modelu. Może być w PDF-ie ;).

Przy tym też pochwale się że dziś pierwszy raz zlitrażowalem moją Krowę i wyszło mi 3,66 l/100km. Jeździłem tak na 85% manetki. Jakbym na maxa "pociskał" to wyszło by z 4 literki :lol: .

po co manual, przecież tam się nic nie naprawia bo się nic nie psuje ;)

Tak na poważnie to jak będziesz mial kłopoty silnikowe a silnik masz Piaggio Quasar poszukaj manuala od Piaggio. Naprawa pozostałych rzeczy nie jest chyba skomplikowana.

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Muszę sie przyznać, do czego to mi potrzebne: Zauważyłem dziwne zachowanie przy hamowaniu i przyśpieszaniu. Pojechałem więc do kolegi mechanika, który stwierdził wyhuśtany i sparciały seilentblok. Trochę poszukałem na forum i znlazłem temat z Piaggio w roli głównej z tą samą przypadłością. Zadzwoniłem już do wrocławskiego serwisu, w którym pan mnie poinformował, że najlepiej przyjechać z uszkodzoną częścią, to łatwiej dobierze właściwą. Manualem chciałem się posłużyć właśnie przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
A tak korzystając z okazji, czy mają panowie jakiś manual? Znalazłem na necie ale tylko do 125-150. Chciałbym jednak do tego modelu. Może być w PDF-ie :D.

Przy tym też pochwale się że dziś pierwszy raz zlitrażowalem moją Krowę i wyszło mi 3,66 l/100km. Jeździłem tak na 85% manetki. Jakbym na maxa "pociskał" to wyszło by z 4 literki !piwko .

Jak szukałem jakiegos manuala do swojego Madisona napatoczyłem się na wiele innych. Trochę tego jest więc jak ktos coś by chciał to piszcie na PM.

Odnośnik do komentarza

To niedługo się do ciebie zgłoszę! Oczywiście jeżeli można. :(

Mam pytanie dotyczące prędkości maxymalnej.Postanowiłem sprawdzić i wg GPS 117km/h :blink: W pewnym momencie czuć, że maszyna "poszła" by więcej, ale niestety nie przyśpiesza. Czy były montowane jakieś blokady w tych skuterach? Może to wina paska, lub wariatora?

Odnośnik do komentarza

Ja mam od niedzieli 150-tkę z 2002r

Szukałem czegoś powyżej 200-tki ale niestety coś nie miałem szczęścia do zakupu, a to X8 sprzedający się rozmyślił jak się dogadaliśmy, a to Majesty sprzedała się w dzień kiedy jechałem oglądać, a do tego widziałem kilka śmietników.

Tu na wybrzeżu ciężko o maxi. Wreszcie Znalazł się mój Malaguti całkiem niedaleko mnie więc postanowiłem, że chociaż się przymierzę i zobaczę jak pozycja itp. Okazało się, że jak raz jest w bardzo ładnym stanie i... przygarnąłem kropka whist

Podoba mi się pozycja siedzenia, jest mi też wygodniej niż na moim byłym Pantheonie (jestem wysoki), ma sztywniejsze (dla mnie lepsze zawieszenie), pojemność kuferka pod siedzeniem całkiem mniamuśna, generalnie włoszczyzna jakoś mi bardziej przypadła do gustu, choć niewiele km nakręcone na razie.

Odnośnik do komentarza

Witam

Wczoraj tankowałem i wyszło mi 5,6 litra/100 :( . Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tym sprzętem.

Prośba do szanownych znawcóe , czy ktoś się orientuje czy pasek napedowy do Madisona 400 pasuje z burgmana 400 bo gdzieś czytałem ze ma zastosowanie w obu. I jeszcze wie ktoś gdzie można kupować jakieś zamienniki w rozsądnych cenach ? Bo dzisiaj mi gość proponował pasek za 400 stówy :rolleyes: .

Dodatkowo nie moge znaleść filtra oleju , ostatnio był jaden an Alledrogo za 99 zł ?! plus przesyłka . To w aucie mnie taniej wymiana oleju wychodzi.

Bo jak dalej bedzie tyle trudności z częściami i ceny z kosmosu to chyba sprzedam to "cudo"

Jeżdzę skuterem za względu na ekonomię ( i możliwość przedzierania się w korkach )a przy tych cenach części i jeszcze takim spalaniu to zadna ekonomia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam .

Przymierzam sie do zakupu skutera i upatrzyłem sobie Madisona 400 ( bardzo mi sie podoba ) ale czy rzeczywiście jest problem z częsciami do tej wersji.?!

A ceny wysokie tak jak piszę kolega z postu wyzej ?

Wyczytałem że jest tam silnik MARELLI , w czym jeszcze jest stosowany ?

Czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego silnika ( czy jest usterkowy , jaki przebieg wytrzymuję itp ) bo jakoś nie mogę znalesc nic ciekawego na ten temat.

Bedę wdzięczny za kazda odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Prośba do szanownych znawcóe , czy ktoś się orientuje czy pasek napedowy do Madisona 400 pasuje z burgmana 400 bo gdzieś czytałem ze ma zastosowanie w obu.

To są zupełnie inne silniki. Bardzo mała szansa żeby v-belty były kompatybilne.

Wyczytałem że jest tam silnik MARELLI , w czym jeszcze jest stosowany ?

Jeśli już to Morini. W/g mojej wiedzy nie stosowano go w żadnym innym modelu.

Czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego silnika ( czy jest usterkowy , jaki przebieg wytrzymuję itp ) bo jakoś nie mogę znalesc nic ciekawego na ten temat.

Ten motor to maxi outsider. Ciężko powiedzieć coś więcej nt usterkowości bo na rynku jest ich bardzo mało. Ów napęd pojawił się i bardzo szybko przestał być produkowany.

Dodatkowym czynnikiem niesprzyjającym użytkownikom Malaguti jest fakt, że firma niedawno ogłosiła upadłość. O ile do silników klasy 125/250 (zamienne z Piaggio i Gilerą) z częściami nie będzie problemu o tyle szukając gratów do Madisona 400 możemy pomrzeć :blink:

Odnośnik do komentarza

Nie warto się bawić w zamienniki tymbardziej ,że cena 400 zł.jeżeli to oryginał jest ceną małą.Ja dwa lata temu do yp 400 płaciłem ponad 600 zł.

Odnośnik do komentarza

Malaguti Madison 400 ma silnik Morini. Nie wiem czy ten silnik jest jeszcze stosowany w innych skuterach. Filtr oleju powinien pasować od Burgmana 400 lub Majesty 400 (papierowa wkładka pod dekielkiem na 3 śruby)

Odnośnik do komentarza

Sorki za odkopanie tematu (chyba należy mi się "złoty szpadel" ;) ) ale kupiłem niedawno Malaguti Madison 125cc (rocznik 2003) i jestem ciekawy jak wygląda na rynku z częściami do niego ? Dalej jest jak kilka lat temu "bida z nędzą" czy jest już lepiej z dostępnością części, cenami itp ? Pytam bo ja mam jakiegoś pecha że mi często coś się psuje (a to ślimak w obecnej 50tce, a to miernik poziomu paliwa również w niej...) i wolałbym wiedzieć czy części są łatwo dostępne żeby potem nie musiał mi skuter pół roku stać w garażu bo nie będzie można dostać jakieś części ;)

Odnośnik do komentarza

W Polsce do Malaguti są dostępne podstawowe części jak pasek, klocki, filtry itp.

Na inne rzeczy musisz czekać ok. 14 dni az dojadą z Włoch.

Odnośnik do komentarza

To może i ja sie ujawnię, bo też jestem posiadaczem madisona 150ccm, z silnikiem yamahy, Jak dla mnie to fajny skuter ale ma jedną wadę. ma mało miejsca na stopy ale nie na długość tylko na szerokość, po prostu miejsce na stopy jest do ptaszka nie podobne bo muszę siedzieć jak cnotka, bo w rozchyleniu stup przeszkadzają ranty karoserii( nie wiem jak to opisać) przejechałem nim 2800km i ciągle mnie to drażni, i nie gwarantuję że nie zeszlifuję tych rantów, tylko że jest to dość pracochłonny zabieg a ja na razie nie mam weny aby przerabiać tą część karoserii, a jak mam na szybko odwalić jakieś druciarstwo to wole na razie wcale tego nie zaczepiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...