Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

HONDA PANTHEON 125 4T


DIAMANDA2002

Pytanie

Witam !

Potrzebuję trochę info o Pantheonie 4T (2004)

Honda ma przejechane około 20 ty?. jestem jej wła?cicielem od około miesi?ca.

Została sprowadzona z UK.

Byłem w serwisie i jestem umówiony na wymianę klocy, wymieniłem ?wieczuszkę,

podobno sa do wymiany uszczelniacze amorów (300 zyla), no i Ľe trzeba zrobi? regulację zaworów.

Czy macie jakie? do?wiadczenia w naprawach takiego Pantheona ?

Na co powinienem przedewszystkim zwrucić uwagę po takim zakupie ?

Dodam Ľe rok stała w garaĽu.

I czy ma ktos jakikolwiek MANUAL do niej ? Szukam, szukam, i juz mnie to wkurza.....

PZDR, i dzięki za pomoc !

P.S.

Wczoraj pojawiło mi się takie zjawisko, Ľe jak odkręcam na maxa, to tak jakby się "dusiła".

Trochę puszczę i jest ok. Kole? jeden mi powiedział, Ľe niepotrzebnie zalałem 98, ze nie moĽe tego przepalić.

Co my?licie ?

;)

Odnośnik do komentarza

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość bonczek_hydroforgroup

Mam Foresighta i w temacie różnych rodzajów benzyn nie ma jakiejkolwiek różnicy. DŁawienie może mic inne przyczyny /brudny gaznik itd/. Swieca kosztuje 11 zl, wymiana zajmuje 3 minuty, klocki z wymiann? ok 100-120 pln.

Jedz do warsztatu np krissa i wszystko bedziesz wiedzial, a skuter nie bedzie skarbonk?. Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam.

Odgrzeję trochę kotleta...

Jako ,że sprawiłem sobie właśnie taki skuterek i chciałem zapytać ile wchodzi oleju do silnika.

Wlałem 1 l ale jak sprawdzam stan przed porannym rozruchem (skuter ustawiony na stópkach centralnych) to jest go za dużo (korek wkręcony)

Odessałem około 100ml i teraz na bagnecie mam stan "max".

Czy stan oleju w Hondzie sprawdza się na wkręconym korku czy na wykręconym???

Ciężko mi znaleźć jakąś manualkę do tego modelu ,może mi podpowiecie czy jakaś od innego modelu będzie bardzo podobna?

Jest to mój początek ze skuterem i bardzo proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam Artur

P.S A może ktoś się orientuję komu w Grudziądzu można dać taki skuter na przegląd bez obaw ,że coś popsuje :D

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy stan oleju w Hondzie sprawdza się na wkręconym korku czy na wykręconym???

Wykręcony. Wkręcając mieszasz tym bagnetem po oleju i fałszujesz wynik. Tylko przytykasz i wyjmujesz.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Aby sprawdzić poziom oleju w Zacnej należy:

!scooter ustawić na centralce..

Odczekać 3 min,wykręcić miarkę,wytrzeć ją i bez wkręcania włożyć.Teraz mamy właściwie zmierzony stan oleju.. !OKK

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dziękuję za wyjaśnienie tego co mnie gryzło od samego początku :)

Ile ja się nakombinowałem z tym korkiem whist

Takie to ładne a strasznie udziwnione ;))

Wg Waszych wskazówek pomiaru oleju do silnika 125 wchodzi ok.0,9l oleju.

Jutro sprawdzę stan oliwy w przekładni mam nadzieję ,że tam sprawa nie jest tak skomplikowana wykręcam "śrubę kontrolną" i jak wypłynie olej jest wszystko git.Jeśli nie to wymieniam go na przekładniowy 85W90 i po sprawie.

Już nie mogę się doczekać jak będę sobie "pyrkał" ale najpierw muszę "Zacnej" posprzątać w garażu bo przecież nie zostawię jej pod chmurką...

Najgorsze ,że w garażu nie sprzątałem chyba ze 4 lata więc trochę mnie roboty czeka.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kupiłem książkę Hansmana i powoli zaczynam sam dłubać przy Zacnej.

Super literaturka dla laika takiego jak ja.Szkoda tylko ,że po angielsku ale dużo obrazków jest :)

Oleje wymienione , świeca , filtr powietrza i śmigam.

Coś czuję ,że na serwis zimowy będę musiał coś zajrzeć w tylne koło (jego ułożyskowanie) bo coś mi dziwnie "chuczy" przy około 70-80 km/h.

Śruba mocująca tylną oś miała uszkodzona "kontrę" i była niedokręcona, koło miało dosyć spory luz poprzeczny który udało mi się wyeliminować wkręcając ją na nowo na "Loctite" ale nie wiem ile km poprzedni właściciel przejechał z takim luzem.

Ogólnie jestem nadal zadowolony i żałuję ,że tak późno się zdecydowałem na zakup skutera.

Jako ,że szukam dziury w całym chciałbym Was zapytać w jakim położeniu powinna być wskazówka temperatury w trakcie jazdy.

Moja znajduję się w połowie połowy...czy to oznacza ,że termostat strajkuje ???

Dzisiaj z ciekawości zapytałem w serwisie o koszt nowego i przeżyłem lekki szok 270 zł za takie "gówienko".

Trochę przesada z tą ceną jak na polskie warunki ;)))

Może wie ktoś gdzie taki termostacik można ewentualnie taniej kupić jeżeli faktycznie okażę się uszkodzony.

Czy to ,że on działa można sprawdzić jak w samochodzie czyli jeden wąż powinien być "zimny" do momentu jego otwarcia skoro by działał prawidłowo.

Spalanie wychodzi mi równe 3l/100km tylko w cyklu miejskim z manetką bardziej na full ogień więc jak dla mnie rewelacja.

Witam...ponownie ;)

Zbliża się czas wymiany paska napędowego...Kupiłem oryginalny w serwisie Hondy i zastanawiam się czy sam dałbym rade go wymienić gdyż czytając informacje zawarte w Hansmanie nie jest to aż taka skomplikowana operacja.Chciałbym poznać Wasze zdanie lub ewentualne podpowiedzi na co zwrócić uwagę aby czegoś nie zepsuć.

Czy zlecić to jakiemuś warsztatowi...nie mam zaufania do tego typu instytucji...Chciałbym mieć to zrobione porządnie ;)

PZDR

Odnośnik do komentarza
  • 0

kolejny raz podłączasz się do wątku o Hondzie bo ty chcesz w hondzie zamocować kamerkę. A jakbyś miał suzuki to byś się z pytaniem o kamerke podpinał pod tematy o sprzęgle w suzuki?

Wgrzebujesz wątek sprzed 6 lat żeby w nim zadać pytanie od czapy o kamerce.

Masz coś z głową?

Odszukaj na forum dział o kamerach i tam zapytaj ALE NAJPIERW go porządnie poprzeglądaj bo patentów na montaż kamery jest skończona ilość i w zasadzie większość metod jest opisana i pokazana. No i też trzeba przy tym myśleć.

http://forum.burgmania.net/forum/68-gps-audio-komunikacja-kamery/   i jedziesz.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzieki za szybką i wyczerpującą odpowiedź, a gdzie mam sie podpiąć, pod wątek o uprawie pelargonii ?  A ty zmień może kask na bardziej przewiewny bo czache ci grzeje i stajesz agresywny.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Widzę że kolega robin67 strasznie nerwowy. Najpierw się obraża że nikt mu ni napisał kiedy jest zlot w Dębowcu, a teraz się odgryza na koledze który mu zwrócił uwagę, ale też pokierował w dobrym kierunku. :(  oj oj :angry:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Strach o cokolwiek zapytać panowie skuterzyści. Chyba lepiej się gdzieś brykne na moto zamiast się spinac niepotrzebnie i to na weekendzie. Jak to  mówią motonici na tych "prawdziwych"  moto - LWG.  

Odnośnik do komentarza
  • 0

chopie, ŚMIECISZ W WĄTKACH. Jest podforum na takie rzeczy, jest tam informacji do wyrzygania, znudzenia, przesytu. I nie udawaj durnia bo ktoś zwracał ci na to samo uwagę ze dwa dni temu. A ty i tak swoje.. i dawaj w następnym wątku... i jeszcze się pyszczysz.

Niedługo cię wszyscy oleją a ty o to będziesz miał do wszystkich pretensje że cię olewają.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy
4 godziny temu, robin67 napisał:

Strach o cokolwiek zapytać panowie skuterzyści.

Tu się nie ma czego bać, żaden strach, tylko pisz z głową i zadawaj pytania w odpowiednich tematach. Na spokojnie - otwórz sobie piwko, przejrzyj dokładnie forum (ale nie w godzinę czy dwie, tylko spędź nad nim parę dni), zapoznaj się z działami. Spróbuj wpisać parę haseł w wyszukiwarce. Nabierzesz wprawy, sporo się dowiesz z postów i topiców już istniejących i będzie cacy. Po co odpalać pierwszy lepszy temat i to sprzed paru lat, żeby pytać o rzeczy, które są opisane i to w aktualnych wątkach. Masz rację - bryknij na moto, przewietrzysz się, ochłoniesz, to będziesz mógł na spokojnie przejrzeć forum !OK.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...