Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

majesty 125 slabo sie zbiera...


Gość XESS

Pytanie

Witam

Jako ze od niedawna dopiero mam skuter (malo porownania) zastanawiam sie czy takie tempo zbierania sie jest normalne...

tzn w stosunku do kolegi dwusowa italjet'a (wiem ze napewno lepiej idzie dwusow)to mam straszny traktor...

filtr powietrza przedmuchany jakby co...

ciezko mi okreslic bedzie co oznacza slabo... moze podpowiecie jak to w miare konkretnie scharakteryzowac?

tzn domyslam sie ze ze stoperem ale do ilu km zmierzyc ?

chyba ze moze ktos z lodzi ma taki sprzet to bym sie chetnie spotkal i porownal osiagi...

inna kwestia ze mam tlumik chyba od 250 stad moje pytanie jaka macie srednice wylotu z tlumika ?

zauwazylem tez ze powyzej 80 jakby dostaje "kopa"... tak ma byc? !happybth

druga kwestia to ze przy ruszaniu jak dam manetke do konca to najpierw przydusza obroty. podpowiedzcie dlaczego tak sie dzieje, gdzie szukac ?

mam tez wrazenie ze obroty na niskich plywaja bo manetka w dol i czasami rowno pracuje... a za kolejnym odkreceniem i skreceniem gasnie...

gaznik byl regulowany na ile to mozliwe w serwisie. powiedzieli ze wiecej juz sie nie da i podali kilka przyczyn takiego duszenia ale jakos bez przekonania i malo konkretnie...

bede wdzieczny za wszelkie przemyslenia !happybth

Odnośnik do komentarza

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

na ten moment wiem ze moge sie max rozpedzic do 90km/h no moze troche wiecej z gorki... mam szybe wysoka albo jakas blokade?

chodzi o to ze przy mojej masie 100kg liczylem ze 125 bedzie sie zwawiej zbierac..

co do rolek to raczej dobrze bierze ale silnik jakby mocy nie ma i jak mu odkrece do konca to go przydusza a pozniej sie rozkreca ale dosyc powoli

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość bubamotorli

Seryjna majesty 125 jest strasznie mulasta - ale ma to swoje zalety = żywotno?ć.Co innego jeżeli twój skuterek nie przekracza 90 km/h - wymień/wyczy?ć filtry powietrza przy okazji.Tak się składa ,że mój ojciec ma yp 125 i mbk 125 - ta druga ma przeróbki bo zbiera się około 12 sekund od 0 do 100 km/h.Porównuj?c jedna i druga- ogień i woda !scooter

Odnośnik do komentarza
  • 0

no wiec wlasnie odebralem skuter od mechanika...

okazalo sie ze mam dziury w membranie podcisnieniowej :lol:

teraz chodzi w miare ale chyba faktycznie wiecej sie z tego silnika nie wycisnie !YES

pojade jeszcze wziac na max Vo i bede mial jasnosc...

swoja droga palila 5l wiec raczej ekonomiczna nie byla...

zobaczymy jak bedzie teraz...

ps. mysle ze po sezonie bede sie zbieral do wymiany paska...

orientujecie sie jakie sa mniejwiecej koszty i co jeszcze ewentualnie wypadalo by zrobic, na co zwrocic uwage?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja na 35kkm NIGDY nie przekroczyla 3L/100.

Nie cisnalem nigdy do konca, ale tez nie cackalem sie.

3 litry, to chyba troche wyidealizowane.

Moja w miescie pali 3,7 l/100km

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Michał Kupczyk

Moja na 35kkm NIGDY nie przekroczyla 3L/100.

Nie cisnalem nigdy do konca, ale tez nie cackalem sie.

3 litry, to chyba troche wyidealizowane.

Moja w miescie pali 3,7 l/100km

Wiem co mowie. Sprawdzalem przy kazdym tankowaniu.

A - bylbym sklamal - raz z niewiadomego powodu bylo 3.2L, i juz chcialem jechac do warsztatu celem sprawdzenia.

Jezdzilem w Warszawie z Marek na Okecie(Hynka), najczesciej trasa Torunska (tam 85km/h licznikowo), ale tez czesto przez centrum, wtedy nieznacznie wolniej.

Rolgaz do konca nie byl otwierany praktycznie nigdy.

Ala ja moja kupilem nowke w salonie Yamaha na Polczynskiej.

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
  • 0

Potwierdzam !YES Moja Majka tez nigdy nie przekroczyła 3l a wiekszo?ć była jeżdzona w miescie.

|rednio na 10l benzyny robiłem ponad 320km (w mie?cie)

Majka miała przejechane 19 ty? km. Silnik pełna seria, zero tuningu ani nic :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moj Majesty 180 po wymianie rolek i paska stał się jeszcze oszczędniejszy:

dzi? wróciłem z trasy Kraków-Krosno-Kraków i ?rednie spalanie wyszło 2.8. Prędko?ć z jak? starałem się jechac to licznikowe 105km/h ale czasem było 115 a przy wyprzedzaniu nawet 125. W jeĽdzie miesznej(miasto-trasa) czasem z pasażerem + kufer Givi (chyba 36litrów) ?rednia koło 3.1-3.2.

To jest wielka zalete tego skutera. Dla 125 spalanie powyżej 3 to chyba rzadko?ć.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja też mam pewne porównanie. W zeszłym sezonie jeĽdziłem z Marek do centrum Warszawy ul. Radzymińsk? - utrzymywałem prędko?ci miejskie - mniej więcej tak jak tam jad? samochody, częste postoje na czerwonym ?wietle, bo tam jest dużo skrzyżowań. Wtedy spokojnie mie?ciłem się w 2,75L/100km, ale czas dojazdu do okolic Gagarina miałem rzędu 30-40min niezależnie od stanu zakorkowania miasta.

W tym sezonie zacz?łem jeĽdzić Tras? Toruńsk? i Wisłostrad?. Tędy jest sporo dalej niż Radzymińsk?, ale za to prawie cały czas można jechać na maxa - spokojnie daje się utrzymywać prędko?ć ok. 120km/h licznikowo (105km/h na GPS-ie), bez tracenia czasu na czerwone ?wiatła na skrzyżowaniach. Zużycie paliwa wzrosło do ok. 3,2-3,3L/100km a czas dojazdu spadł do 18-22min. (liczone od zakładania kasku w garażu do zdejmowania kasku w drugim garażu)

NIMAGO, masz zbiornik 10L ? Bo u mnie jest zbiornik 7L i tankuję co 220-235km.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Masz 7litrowy zbiornik? Dziwne...my?lałem, że jest tylko 10.5 litra.

A propos spalania 125 powinna być jednak trochę oszczedniejsza od 180 ale zastanawia mnie czy cos nie jest tak po zmianie u mnie rolek i paska. Wcze?niej licznikowe 130km/h nie było większym problem. Teraz 125 i koniec i też zależy od nachylenia drogi. W przy?pieszeniu raczej różnic nie widzę no może lepiej startuje ale mozliwe,ze to tylko złudzenie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

duke75 dałe? mi do my?lenia. Po wyjeżdżeniu 7L wskaĽnik pokazuje mi pusty zbiornik, ale nigdy nie próbowałem wyjeĽdzić całego paliwa. Może faktycznie mam 10,5L i nic o tym nie wiem :D Jak to dobrze czasem zadać głupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nimago, widze ze polujesz na Fazera. A wiesz,ze Yamaha ma parę sztuk z tamtego roku a może nawet z 2006 za jakies 20-21 tys (nówki sztuki na gwarancji)?

A propos spalania to ekonomiczno?ć Majki trzyma mnie przy tym skuterze chyba najmocniej:)

Odnośnik do komentarza
  • 0

na nówke narazie mnie nie stac !scooter A te co ogl?dałem, fakt cena była super...ale stan ich nie powalał ;/ Czas mam do wiosny :( Bo jak narazie to mam czym jeĽdzić :D

Wracaj?c do tematu ;)

Majki zeczywiscie s? bardzo oszczędne w poruwnaniu np z 50'tkami ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

no miałem wcze?niej Peugeota Vivacity i palił mi 3.5-3.9/100 a jeĽdził ledwie 70km/h. Teraz jest oszczędniej, wygodniej, szybciej i pakowniej i nie wygl?dam jak na zabawce.

Wiem co to kupowanie używanego sprzęta. Może lepiej co? kupić w Rajchu lub Italii? Kup sobie Ducati Multistrade 1000. Wieksza frajda z jazdy i lepsze osi?gi a cena porównywalna.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie skutera Revatto imperator 125.
Skuter mi jedzie max 90km /h czy to maxymalna prędkość czy da sie ją zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

1). Być może zużyty pas i vario.

2). Jeżeli to silnik typu GY6. QMI 152 to niestety tak będzie szedł. Ratunek, to wymiana przełożenia wtórnego w reduktorze. Przerabiałem temat. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...