Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wymiana oleju ... czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Być może,ale nie wiem ile wchodzi na wymiane,bo...nie wymieniałem !OK

I sprawa twojej "nie wymiany" oleju przez 3 lata rozwikłana !tut :)

Odnośnik do komentarza

Ale żeby w instrukcji kazać mi wymieniać olej co 3000 km (słownie TRZY TYSIˇCE)?!

Czy to nie jest przegięcie? :)

Przecież X-Max 250, to nie jest jednorazowy motorower z Chin!

:)

Czy kto? z Was uważa, że te wymiany co 3000 km mog? mieć choćby cień sensu? 1,2 litra to nie jest mało.

Odnośnik do komentarza

Jak się nie myle to silnik w X-maxie jest w zasadzie taki sam jak w Majesty 250.

W tym silniku nie zastosowano filtra oleju, jest jedynie sitko które nie zatrzyma drobnych zanieczyszczeń .Więc dlatego skrócono okresy między wymianami oleju. :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Interesujace by było zestawienie skuterów z podziałem na silniki z filtrem oleju i bez oraz jak to ma się do zalecanych przez producentów wymiany oleju w zależno?ci od przebiegu - wtedy by?my mieli wszystko jak na dłoni...

Odnośnik do komentarza
Ale żeby w instrukcji kazać mi wymieniać olej co 3000 km (słownie TRZY TYSIˇCE)?!

Czy to  nie jest przegięcie? :)

Przecież X-Max 250, to nie jest jednorazowy motorower z Chin!

:)

Czy kto? z Was uważa, że te wymiany co 3000 km mog? mieć choćby cień sensu? 1,2 litra to nie jest mało.

Nie wiem czemu narzekasz...

Litr oleju 10w-40 kosztuje jakie? grosze ~20zł-30zł

Do mojego bzyka zażyczyli sobie 5w-40 gdzie koszt porz?dnego oleju to 70zł za litra (swoj? drog? to i tak nie jest łatwo go dostac) a motul kosztuje 2xtyle, też wchodzi 1.2l a do tego mam filtr oleju, ja wsadziłem oryginalny za ~60zł a wymianę mam co 6 ty?.

Policz sobie teraz czy Cię te wymiany tanio czy drogo wychodz?...

a że masz trochę więcej grzebania, no cóż.

Odnośnik do komentarza
Jak się nie myle to silnik w X-maxie jest w zasadzie taki sam jak w Majesty 250.

W tym silniku nie zastosowano filtra oleju, jest jedynie sitko które nie zatrzyma drobnych zanieczyszczeń .Więc dlatego skrócono okresy między wymianami oleju. :angry:

I wszystko chyba jasne... czyli warto wymieniać często (tzn tak jak wskazano w instrukcji), zaniedbanie może się skończyć przykr? niespodziank? !

Odnośnik do komentarza
Ale żeby w instrukcji kazać mi wymieniać olej co 3000 km (słownie TRZY TYSIˇCE)?!

Czy to  nie jest przegięcie? :angry:

Przecież X-Max 250, to nie jest jednorazowy motorower z Chin!

:lol:

Czy kto? z Was uważa, że te wymiany co 3000 km mog? mieć choćby cień sensu? 1,2 litra to nie jest mało.

Nie wiem czemu narzekasz...

Litr oleju 10w-40 kosztuje jakie? grosze ~20zł-30zł

Do mojego bzyka zażyczyli sobie 5w-40 gdzie koszt porz?dnego oleju to 70zł za litra (swoj? drog? to i tak nie jest łatwo go dostac) a motul kosztuje 2xtyle, też wchodzi 1.2l a do tego mam filtr oleju, ja wsadziłem oryginalny za ~60zł a wymianę mam co 6 ty?.

[...]

Pewnie, że złotówki się licz?. W dodatku ceny, które podajesz, wydaj? się nieco zawyżone.

Ale denerwuje mnie częstotliwo?ć tej operacji. Sam oleju nie wymienię, bo nie mam jak zutylizować zużytego oleju. A jeszcze bym rozlał to paskudztwo (znaj?c swoje szczę?cie) i jak bym się pokazał s?siadom z osiedla?

A do serwisu trzeba się umawiać i jeĽdzić i czekać - za dużo z tym zachodu. St?d moje marudzenie.

Co nie znaczy, że żałuję, że mam skuter, albo że jest to X-Max. Ot pomarudzić sobie można, no nie?

Odnośnik do komentarza
Pewnie, że złotówki się licz?. W dodatku ceny, które podajesz, wydaj? się nieco zawyżone.

Ale denerwuje mnie częstotliwo?ć tej operacji. Sam oleju nie wymienię, bo nie mam jak zutylizować zużytego oleju. A jeszcze bym rozlał to paskudztwo (znaj?c swoje szczę?cie) i jak bym się pokazał s?siadom z osiedla?

A do serwisu trzeba się umawiać i jeĽdzić i czekać - za dużo z tym zachodu. St?d moje marudzenie.

Co nie znaczy, że żałuję, że mam skuter, albo że jest to X-Max. Ot pomarudzić sobie można, no nie?

Miałem ten sam problem. Moja YP też potrzebuje ?wieżego oleju co 3000km i też wymieniałem go w serwisie. Do momentu kiedy się okazało, że w ?rodku lata musiałbym czekać minimum 2 tygodnie na wymianę !piwko

Potrzebujesz: miskę, rękawice gumowe, klucz nasadowy (chyba 19), max. godzinę czasu, ale bardziej w kierunku 30 minut. Olej oddasz w każdym warsztacie samochodowym a nawet na niektórych stacjach benzynowych. Zużyty olej jest surowcem wtórym o dodatnim wyniku ekonomicznym !happybth, więc nie powinno być problemu z pozbyciem się go.

Przyznaję, że wymiana oleju co 3000km jest trochę upierdliwa, ale odk?d robię to sam, to już tak nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Częsta wymiana oleju najbardziej przeszkadza przy dalekich wypadach, np. na wakacjach.

Pozbycie się zużytego oleju wcale nie jest takie proste bo warsztaty motocyklowe nie chc? go przyjmować. Udało mi się to w dużym warsztacie samochodowym, gdzie 2 l to nie jest duża ilo?ć, więc przyjęli. Nie wiem co robić z płynem chłodniczym, może też uda mi się go upchać w warsztacie samochodowym.

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo czytam, że niektórzy mają problemy ze składowaniem i pozbyciem się starego oleju...

Lata temu kupiłem sobie taką szczelnie zamykaną wanienkę, która spokojnie mieści 2 wymiany olejowe np. Tmaxa lub 2 wymiany w moto -> https://www.louis.de...9?list=49692395

Wanienka nie kosztowała majątku, jest ładnie wykonana i od lat spełnia swoją powinność... Raz lub dwa razy na rok odwiedzam "zaprzyjaźniony" warsztat, opróżniają mi bez problemu wanienkę do swojego "składu" i wszyscy są zadowoleni... I gdzie tu problem?

Odnośnik do komentarza

A ja jak wymieniam olej i inne płyny zlewam do jednego pojemnika butelki plastikowej i oddaje do specjalnego punktu utylizacji za darmo.

Odnośnik do komentarza

Co do okresowej wymiany oleju to wymieniam co rok lub przed upływem dystansu km. przewidzianego przez producenta (X-max 125i - 6000km).

Co robię z zlanym olejem... zlewam do większej bańki a gmina raz do roku robi zbiórkę odpadów nietypowych i oddaję do utylizacji.

Odnośnik do komentarza

Ja wymieniam oleje i inne płyny zgodnie z zaleceniami producenta, wykorzystując oleje syntetyczne. Przy tym uważam, że na serwisie nie da się zaoszczędzić. W którymś momencie pozorne oszczędności zamieniają się w duże wydatki. I nie ważne czy dotyczy to olejów, czy też części zamiennych. Dobre markowe klocki hamulcowe starczą na 3-4 więcej km, niż tanie no name, pomijając fakt lepszego efektu hamowania. To samo jest z paskami napędowymi i innymi częściami. A z olejami jest podobnie. Lepiej jednak z wydłużaniem przebiegów nie przesadzać, bo w przypadku niektórych samochodów na dobre im to nie wyszło. Zbytnia pogoń za ekologią i wydłużenie przebiegów do 30-50000km i 2 lat spowodowało padanie silników po 70-100000 km. Po takich doświadczeniach kilka firm zmieniło okresy wymian na krótsze. O czymś to jednak świadczy, oleje mimo nowocześniejszych technologii nie są wieczne.

Jeśli jednak Ktoś chce na jednym z najniższych eksploatacyjnych koszów oszczędzać niech to robi, ale zaraz po tym nie pisze jakie te skutery kiepskie. A kiepskie bo mało szanowane. Pozdrawiam, Maro

Odnośnik do komentarza

Na co dzień pracuję przy śrubkach, zębatkach i siłownikach wiec "jakieś" pojęcie, chyba mam. I przy AA500 i przy ST1100 zawsze robię tak samo. Na wiosnę, bez względu na ilość przejechanych kilometrów, olej wymieniam. Przynajmniej jestem pewien, że to mnie nie zawiedzie. Po za tym to fajny zwyczaj i mam kolejny pretekst aby posiedzieć w garażu :clapping: (jak bym mało tam siedział).

Aha, filtr oczywiście też wylatuje razem z olejem. A inni niech robią co chcą.

Odnośnik do komentarza

Fajne.lecz generalnie sprzęty nie padają od zastosowanego oleju i przebiegu na nim.Jak chcesz wymieniaj ojej codziennie jak nie to co pięc jat i tak Twój sprzęt padnie na coś innego :clapping:

Pozdrawiam hipochindryków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...