Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wymiana oleju ... czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Przed chwil? przeczytałem ten artykuł:

http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,532767..._silnikowi.html

Do licha z 4 kółkami - interesuj? mnie wasze opinie je?li chodzi o jedno?lady, nieważne czy motocykle czy skutery - co mówi? wasi znajomi mechanicy, wła?ciciele warsztatów, złote r?czki...

Odnośnik do komentarza

zwolnili pewnie biednego Groota, ten sie wkur...il i gada bzdury...

rozumiem jeszcze, jak ktos jezdzi starym gratem, ktory chleje wiecej oleju niz paliwa, to dolewa olej caly czas swiezy i nie trzeba wymieniac (tak Kefir? :unsure:)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

tojest jakis chory łeb,owszem olej silnikowy nabiera swoich 100%wlasciwosci po ok,5000 km ale w samochodach.cala ta impreza z olejem wali w lep podczas zimy.kiedy olej pracuje w zupelnie innych warunkach.Z doswiadczenia mechanika ,a pracuje w tym zawodzie 22 lata nalegam azeby olej wymieniac raz do roku bez wzgledu na ilosc przejechanych kilometrów,a gwarantuje b.duze przebiegi.aha i jeszce jedno-olej wymieniamy NA WIOSNE,zeby olej byl odpowiedni w okresie zimowym.pozdrawiam :unsure:

Odnośnik do komentarza

No cóż,moze Was zaszokuje,ale ja trzeci sezon jeżdże bez wymiany.Tylko dolewki.Fakt ze olej chyba dobry Motul 5100(drogi).Nie skacze wokół sprzetu poniewaz kupiłem sprzet za psie pieniadze,z perspektyw? niedługiego remontu.I tak juz trzeci sezon.Ale to Honda :) .

P.S

A dolewke robie,jak na skrzyzowaniu poczuje specyficzny zapaszek przegrzanego silnika.I tak już trzeci rok...... :unsure:

Żeby nie było,nie propaguje tego typu zachowań,tylko dziele się doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
No cóż,moze Was zaszokuje,ale ja trzeci sezon jeżdże bez wymiany.Tylko dolewki.Fakt ze olej chyba dobry Motul 5100(drogi).Nie skacze wokół sprzetu poniewaz kupiłem sprzet za psie pieniadze,z perspektyw? niedługiego remontu.I tak juz trzeci sezon.Ale to Honda :) .

P.S

A dolewkr robie,jak na skrzyzowaniu poczuje specyficzny zapaszek przegrzanego silnika.I tak już trzeci rok...... :unsure:

to sie przynajmniej nie chwal ze niedbasz o swój sprzet :)

Odnośnik do komentarza

Ja sie tylko dziele spostrzeżeniami.

A wychwalam tylko żywotno?c Hondy. :unsure:

A co oznacza dbanie o sprzet?,codzienne wycieranie szybki?,zakładanie super hiper diód,czy sprawdzanie cisnienia w oponach co tydzień?.|liski temat :)

Odnośnik do komentarza

już to dzisiaj pisałem agdzieindziej bo ten w?tek chyba na każdym motoryzacyjnym forum sie pojawił :)

przesada. Widziałem nie raz jak wygl?da dwu - trzyletni olej półsyntetyczny. To już nie jest olej tylko smar.

Ale z kolei Raz nam się nawet udało wysadzić filtr oleju w dostawczaku (wydymało uszczelkę i wywaliło cał? oliwę), nikt sie nie zorientował i auto przejechało około 15 km. Z silnikiem sie nic nie stało, a więc ten smar zamiast oleju raczej pomógł silnikowi niż zaszkodził :) przynajmniej dół smarowało :unsure:

Ale jak dla mnie to s? brednie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Fajny topic :)

Ja słyszałem o innej teorii, że najlepsze s? do jazdy zupełnie łyse opony... mniej gumy, więcej bezpieczeństwa :P

Pewnie zaraz firmy oponiarskie zaczn? wypuszczać nowe kapcie z trokami na wierzchu... ;)

Panowie- zejdĽmy z drzew na ziemie... :lol:

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak "oszczedne" (a najlepiej zadne :P ) uzywanie kierunkowskazow, nie zuzywa sie za mocno przekaznikow i zarowek ;) .

Co do oleju, nie bede sie wypowiadal, bo dla mnie temat jest oczywisty... i dalej bede tracil na te czynnosc "niepotrzebnie" pieniadze :lol: .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W sumie to niech ludki nie wymieniaj? oleju na czas to ja bede mial wiecej roboty,a widziałem juz kilka..........silników w których klienci niewymieniali oleju :lol:

Odnośnik do komentarza
(...)Co do oleju, nie bede sie wypowiadal, bo dla mnie temat jest oczywisty... i dalej bede tracil na te czynnosc "niepotrzebnie" pieniadze :D .

I nadal tak bede robil, chociazby dlatego, zeby kupujacemu moc szczerze powiedziec ze to robilem.

Wymiana oleju co 5 tkm :lol: w Tmaxie? NA pewno niepotrzebna, jesli stosujemy oleje o wysokiej specyfice.

Podejrzewam, ze dopasowanie do nowych technologi oraz ekologii bedzie te okresy wydluzac.

5tkm czy 6tkm dla, w sumie niewysilonego silnika? Duzo za malo, ale tego wymaga serwisowka.

PS. Wlasnie ogladalem program na ten temat, olej po przebiegu 100tkm bez wymiany (oleju i filtra) wyslano do analizy i co dziwne okazalo sie, ze dalej spelnia ogolnie przyjete normy ...

Tak, wiem ze TV manipuluje informacjami ... Podobnie jak prasa i inne zrodla medialne ;);) .

Odnośnik do komentarza

Dla tych co nie wymieniaj? oleju w :lol: polecam na obiad frytki smażone na 5 letnim oleju rzepakowym ;) wielokrotnie już przerobionym ;)

Komplet jak znalazł,skoro nie szkodzi silnikowi,a wręcz odwrotnie to dlaczego ma zaszkodzić człowiekowi? :D

Odnośnik do komentarza

Witam , Bigu każdy tak mi sie wydaje ma prawo robic ze swoim maxi :lol: co tam chce . Tylko tak na serjo . Dwa maxi :D jeden dba , serwis na czas oleje i tym podobne sprawy . A gosć co ma to wszystko w d...e to warto zadac pytanie po co mu taki pojazd , niech odrazu wewali go do bagna i da sobie spokuj , koledzy czę?ci szukaj? po całej ziemi gdzie tylko jest to możliwe a tu TAKI temat ;) . Brak totalny brak my?lenia ;) .

Odnośnik do komentarza

Zgadza sie, juz kilka lat temu zzymalem sie na okresy pomiedzy serwisami olejowymi i nawet w Chorwacji '04 musielismy zasuwac do ASO Yamahy, bo minelo nastepne 5tkm ;) . Dalej uwazam, ze taki niewielki przebieg to malo dla dobrego oleju, ale nie oznacza to, ze nie stosuje sie do planu serwisowego :D .

Ogolnie tez wychodze z zalozenia, ze kazdy moze robic z pojazdem co mu sie zazywnie podoba, jednak mnie musialby przy odsprzedazy zwodzic, bo swiadomie nie kupie tak serwisowanego pojazdu.

Zreszta przedluzony przebieg bez wymiany oleju, to najczesciej dopiero wierzcholek gory lodowej, nastepne jest oszczedzanie na kosztach serwisu, kupowanie nieorginalnych (i nie zawsze lepszych :lol: ) zamiennikow, przeciaganie wymiany opon, paska, klockow itp.

Ja to tak widze i ciesze sie, ze przynajmniej czesc pojazdow jest wlasciwie serwisowana ;) . Tylko czy to, co podaje ksiazka w sprawie oleju jest optymalne?

Odnośnik do komentarza
Dla tych co nie wymieniaj? oleju w :lol: polecam na obiad frytki smażone na 5 letnim oleju rzepakowym ;) wielokrotnie już przerobionym ;)

Komplet jak znalazł,skoro nie szkodzi silnikowi,a wręcz odwrotnie to dlaczego ma zaszkodzić człowiekowi? :D

Akurat to porówanie jest bez sensu, ale wracaj?c do tematu można zauważyć dziwn? rzecz. Wymiana oleju w zależno?ci od producenta skutera : od 6 tys. do 12 tys. W samochodach jeszcze większa rozpięto?ć: od 10 tys do 30 tys.. Ja staram się postępować zgodnie z zaleceniami producenta ( bo nie robię żadnych dolewek) , ale co? w tym musi być, że taka jest dowolno?c przebiegu między wymianami. Cytowany Holender nie wspomniał nic o filtrach oleju. Byc może zrobiono mu krzywdę w byłej firmie, ale czytaj?c róznorodne opinie na podanej przez Markiza stronie, trzeba się jednak zastanowić czy producenci w ten sposób nie daj? wlasnie zarobić warsztatom dealerów.

Odnośnik do komentarza

Obiecałem sobie że napisze co? o tym na koniec sezonu,to pisze:

1) W tym roku przejechane ok 9-10 tys.km (starzeje sie)

2) Na dolewki poszło ok.4 l Motula 5100

4) Silnik rezerwowy czeka...a oleju nie wymieniłem.

Reasumuj?c,kończe trzeci sezon,wymieniłem na razie jeden komplet klocków na przód,szykuje sie wymiana oponek,oraz byc może paska,a z olejem poeksperymentuje dalej.

Do?wiadzczeniami podziele się z Wami gratis!.

Pozdrawiam Qrdemol

Odnośnik do komentarza

Ja nie wymieniam :angry: Ale z innych powodów :-)

W 4oo zawsze terminowo i kłopotów nie miałem. Do tego taka wymiana przecież grosze kosztuje patrz?c na ceny porz?dnych !OK czy 4oo - więc co mi za różnica wydać 200zł czy 100zł/rok? Dbać o maszynę trzeba. Może i przebiegi pomiędzy wymianami s? naci?gane - ale zapewne wynika to z tego, że jakie? tam badania firma X porobiła i wyszło, że trzeba wymienić po 5/6/8tys km... Tylko, że te badania były robione 10 lat temu - dzi? mamy inne oleje i inne silniki. Ale po co płacić za badania, ajk częstsza wymiana nie zaszkodzi? (polityka firm pewnie podobna jest).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...