Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bojkot paliwowy???


Gość majon

Rekomendowane odpowiedzi

hehehe no czytam i sie ?mieje, przez moj? głowę przebiegaj? my?li jak u Ernesto Gewary swojego czasu. :D:D

Oczywi?cie do protestu doł?czam się. No może "Protest" to za dużo ale do akcji.

Osobi?cie wczoraj zatankowałem swoj? kosiarkę też na full (taka do trawy- całe 0.7 litra!!!). i obiecuję że nie będę tankował jej przez tydzień (a co).

Aby dokopać przetwórcom paliw zrezygnowałem dzisiaj z plastikowych toreb na zakupy a wieczorem po k?pieli nie posmaruje się kremem na twarzy. Swoj? drog? to w poniedziałek pójdę do wodoci?gów i zrobię im protest pokazuj?c swoj? wysuszon? od chloru cerę. Oczywi?cie maj?c na my?li robienie na zło?ć ropers?, pójdę w butach wykonanych z naturalnych surowców- jekologicznich. Żeby dodać swojemu zacietrzewieniu mocy, na koniec pracowitego dnia nie napiję się drinka - na zło?ć akcyzie na alkohol a rano po ogoleniu (na sucho oczywi?cie) nie "pstryknę" się swoim ulubionym kosmetykiem-perfumem - wiadomo również pazerno?ć państwa- AKCYZA. Żeby być jeszcze bardziej wrednym NIE ZAPALE ani 1 papierosa przez cały weekend - no wiadomo.

My?lę że po takiej akcji, cholerna urzędnicza nasa padnie przede mn? na kolana :D

Tyle co ja strat dla budżetu państwa przysporzę to wydaje mi się, że będzie ten wynik można uj?ć w raporcie z deficyty finansowego kraju - ot tak nawet po nazwisku i ze zdjęciem. Acha gazu też nie zatankuję - bo nie mam auta na gaz.

Tak na serio to ze ?wiadomo?ci? społeczeństwa jest tak, że wybory na prezydenta wygrał by Tolek Banan, albo jak kto ogl?dał Dilberta - osioł wuja Tomiego.

Gdyby poważnie kto? my?lał o takiej akcji to powinni zaprotestować wielcy przewoĽnicy, spedycje, kolej i może również firmy budowlane, czyli ci którzy za 1 tankowanie płaca krocie. Ale do czasu kiedy MY akceptujemy tendencję podnoszenia cen za paliwo i akcyz, przekładaj?c? się bezpo?rednio na podnoszeniu cen usług i produktów- to my ponosimy za to winę.

Nie zapominajmy przy tym, że dla jednych cena, jakakolwiek by nie była i za cokolwiek, nie przerazi i to kupi? - innym ta wydana kwota pozwoli na PRZEŻYCIE przez np: tydzień.

A wydaj?c po 250 zł na zbiornik paliwa, również mnie trafia od dłuższego czasu... bo tam gdzie chce to niestety rowerem nie dojadę. Oczywi?cie europejskim rowerem - bo chińskie obłożone s? podatkami :D

Z humorem i szacunkiem Rafałt.

Odnośnik do komentarza

Witam

Tak sobie czytam i myslę , że taka akcja to może przynie?ć nawet i korzy?ci dla "rz?dz?cych" . Już tłumacze jak ja to widzę - kto? rzuca hasło "nie tankujemy w ten weekend" i dużo ludzi tankuje w czwartek do pełna , a w pi?tek , sob. i niedziele i tak tankuja inni bo to wolne i dużo wyjazdów itp , itd. . Takim to oto sposobem w czwartek sprzedane zostaje paliwo w ilo?ciach odpowiadaj?cych wielko?ci sprzedaży weekendowej :(

Żeby tylko "rz?dz?cy" się nie zorientowali bo sami będ? puszczać takie łańcuszki w celu zwiększenia sprzedaży :( paliwa i będzie to lepszy sposób niz zapowiedĽ o podwyżce ( bo po takiej informacji tez zwiększa sie sprzedaż ) .

Podobnie jak ERMI - z humorem i szacunkiem :(

Pozdrawiam - Wojtek

Odnośnik do komentarza
(...)Żeby być jeszcze bardziej wrednym NIE ZAPALE ani 1 papierosa przez cały weekend(...)

Jedynie to przyniesie pozytywny skutek :( .

Cale te smieszne "bojkoty" i "akcje" sa nic nie warte i tak naprawde nikogo nie interesuja.

Mam inny pomysl: Wszyscy zbojkotuja dystrybutory krajowe i zaczna jezdzic tankowac za granica :(:( .

Odnośnik do komentarza

Tak wszyscy jeĽdĽmy za granice do Niemiec, pewno Dr. Big prowadzi tam jakie? stacje z dobrym paliwkiem :( , albo ma w nich udziały :(

Ja zbojkotowałem i przez weekend nie tankowałem, ale to i tak nikogo nie interesowała, chyba mało kto słyszał o tej akcji. Byłem na stacji w sobote podpompować koło :( to osób tankuj?cych było ho ho :( chyba nawet więcej niż zwykle :(:(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Niestety nie dałem rady tak jak przewidywałem to wcze?niej i tylko w sam? sobotę musiałem dolać do zbiornika dwa razy :( . Przy moich przebiegach (nadrabianie zaległo?ci :( ) tankowanie odbywa się srednio cztery do pięciu razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...