Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bojkot paliwowy???


Gość majon

Rekomendowane odpowiedzi

Bojkot to wezwanie do powszechnego odst?pienia od kupowania jakiego? produktu w odpowiedzi na nieetyczne postępowanie producenta. Słowo to upowszechniło się po akcji oporu irlandzkich chłopów w 1880 roku, lecz taktyka bojkotu ma wielowiekow? tradycję. Podczas niemieckiej okupacji wezwania do bojkotów instytucji wspieraj?cych hitlerowsk? machinę wojenn? były jedn? z metod walki polskiego podziemia.

Zdarzaj? się bojkoty spontaniczne, będ?ce wyrazem niezadowolenia społecznego: w odpowiedzi na próby nuklearne francuskiego rz?du na Pacyfiku masowo zaprzestano kupowania wina produkowanego przez francuskich farmerów. W demokratycznym ?wiecie bojkot jest inicjatyw? podejmowan? przez organizację czy grupę ludzi w celu zmiany postępowania jakiej? firmy, któr? podejrzewa się o zachowania nieetyczne w dziedzinie praw człowieka, praw zwierz?t czy ochrony ?rodowiska. Bojkot to skuteczne narzędzie wpływu na rynek , jakim mog? posłużyć się zwykli ludzie, oni bowiem decyduj?, na co wydadz? swoje pieni?dze; oni stwarzaj? popyt na towary . Dlatego odpowiedzialne firmy staraj? się prowadzić politykę, która nie doprowadzi do bojkotu i rozważaj? konsekwencje społeczne i ?rodowiskowe wynikaj?ce z ich dzialalno?ci. Bojkot oznacza dla firmy utratę reputacji i wi?że się ze stratami finansowymi.

Cena benzyny w Polsce podnoszona jest z dnia na dzień. Mówi się że niedługo 1 litr przekroczy 5zł. Gdyby cenę benzyny rozłożyć na czynniki pierwsze, czyli oddzielić od niej podatek akcyzowy oraz VAT, wyszłoby na to, że benzyna w Polsce mogłaby kosztować niewiele więcej niż w Kairze, gdyby nasze państwo zechciało być mniej pazerne wobec swoich obywateli.

Cena "gołego" litra benzyny bez podatków wynosi koło 60gr. Resztę ceny benzyny stanowi? podatki dla państwa.

Namawiamy do ogólnopolskiej akcji prostestacyjnej - bojkotu stacji benzynowych. Nie kupujmy benzyny na stacjach w dniach: 1, 2, 3 lipca. Je?li akcja nie przyniesie skutku to bojkotujmy zakupy w następny weekend. To powinno ostudzić nasz rz?d.

Prze?lij tę wiadomo?ć do jak największej liczby osób.

[/b]Jak nie cierpie lancuszkow ten mi sie podoba tylko co ja bede robil w weekend?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Jak nie cierpie lancuszkow ten mi sie podoba tylko co ja bede robil w weekend?

Mi się akcja podoba , na pewno się zastosuje. A ty musisz zalac kanister w czwartek ....

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No wszytsko pięknie ł?dnie, ale ja jade 02-05 lipiec na Słowację, więc nie wiem jak miałbym obrucić tyle km'ów nie tankuj?c... Mimo wszytsko nie uważam tego za poważn? propozycję....

Pozdrowionka, Kuba :(

Odnośnik do komentarza
No wszytsko pięknie ł?dnie, ale ja jade 02-05 lipiec na Słowację, więc nie wiem jak miałbym obrucić tyle km'ów nie tankuj?c... Mimo wszytsko nie uważam tego za poważn? propozycję....

Pozdrowionka, Kuba :(

Kuba rowerek :(

pozdro

majon

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Burgman przerobiony na pedaly bylby troche ciezki :( Ciezko jest bojkotowac cos bez czego ciezko zyc. Najblizsza granica gdzie mogl bym zatankowac to Bialorus :( ale tam juz bojkotuje Lukaszenke :( Wiec niech moj bojkot polega na tym ze bede jezdzil skuterem bo on pali polowe tego co auto :( Tylko tak to ja bojkotuje producentow paliw codziennie :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dobrze chłopaki gadaj?... ciężko jest bojkotować co? co jest nam niezbędne do życia. To tak jakbym miał zbojkotować producenta mydła czy jedynej w mie?cie piekarni chleba :( .

Oczywi?cie można się nie myć przez trzy dni i nie je?ć chleba przez tydzień tak samo jak można nie jeĽdzić od biedy ale wszyscy wiemy, że nie jest to takie proste.

Pozatym z całym szacunkiem dla pomysłodawcy... Czy uważacie, że sępy na górze, które żyj? z nas a w ogromnym stopniu czerpi?c zyski z podatków za paliwa zmieni? swoje postępowanie ??? Osobi?cie w to nie wierze.

Mimo wszystko dotankuje swoje pojazdy w czwartek i powinienem jako? przeżyć bez odwiedzania stacji benzynowych przez weekend.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mariusz tylko nie bojkotuj piekarni :( .

Co do paliwka to ciężka sprawa bo znowu wpadłem w wir jazdy i tankuję 3 do 4 razy w tygodniu :( więc nijak nie dam rady przebujac całego weekendu na jednym zbiorniku .

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr Tym

Taaak.... no i to wlasnie jest Polska... i polskie spoleczenstwo...

Panowie..... przeczytajcie sobie te wasze reakcje na zarzucony temat....

Kazdy z nas biadoli ze jest paliwo drogie i do dupy. Bojkot to nie jest rezygnacja na stale z jakiego? produktu czy uslugi czy czegos tam jeszcze... Bojkot to wyrazenie sprzeciwu przeciw czemus z czym ogół sie nie zgadza. Przecież nikt wam nie każe przestac tankowania. Proponuje tylko wstrzymac sie od tego tylko przez trzy dni.. . To naprawde nie jest wiele. No i co sie okazuje ? ten na narkotyczn? potrzebę jezdzenia.. tamten uwaza ze to bez sensu.. a jeszcze inny jezdzi skutem bo ..malo pali. ( pomijam kogos kto akrat wyjazd ma zaplanowany.. bo to sila wyzzsza :( )

Panowie... Dla chc?cego nic trudnego. Po prostu zaplanowac sobie piesz? wycieczkę... wyci?gn?c rower... wzi?ć zone pod pache do parku... jest jeszcze milon innych sposobów zeby omin?c stacje benzynowa przez trzy dni.

Ale zeby od razu wynajdywac sposoby zeby jednak koniecznie znalezc sie na tej stacji i tankowac ? no cóz... nie biadolmy potem jednak ze mamy to co mamy.

Osobiscie uwazam ze skutek tej akcji bedzie mizerny.. Ale jesli wszyscy podeszli by do tematu powaznie... ludzie na gorze moze by i zauwazyli ..ze spoleczenstwo chce cos powiedziec... Watpie aby udalo sie obnizyc podatki... Bo podatki to kasa dla panstwa... budzet... i takie tam.. ale moze choc za to co palcimy udaloby sie poprawic jako?ć ? tak czy inaczej .. w jednosci sila. :(

Albo po prostu cena naszego paliwa jest wręcz idealna .. a jako?c po prostu genialna

PT

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Taaak.... no i to wlasnie jest  Polska... i polskie spoleczenstwo...

Panowie..... przeczytajcie sobie te wasze reakcje na zarzucony temat....

A ty Piotrze przeczytaj jeszcze raz dokładnie to co ja napisałem a dokładniej koniec mojego posta.

WyraĽnie napisałem tam, że dotankuje swoje pojazdy kołowe w czwartek i nie będę tankował się w weekend.

To, że uważam tak? akcje za mocno kontrowersyjn? i jak znam życie mało skuteczn? to nie znaczy, że zamierzam się od niej uchylać.

Napisałem tylko swoje zdanie.

Nie o takie walki już chodziło z naszym państwem. Nie takie akcje były i nic to nie dało. My?lę, że nasi decydenci mog? odpu?cić w pewnych sytuacjach, kiedy nie chodzi aż o tak? kase ale w tym przypadku chodzi o ogromne worki wypchane banknotami 200 PLN.

Napiszę, więc raz jeszcze. Je?li idzie o takie akcje zawsze jestem solidarny nawet je?li nie do końca wierzę w ich pozytywny oddĽwięk.

Odnośnik do komentarza

Mimo sporej dozy sceptycyzmu przył?czam siędo akcji i dzisiaj dotankuję hexa co by w weekend nie zajeżdżać na stacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

suma sumarum to i tak wszyscy wydacie taka sam? (dla każdego oczywi?cie inn?) ilo?ć kasy na paliwo. Bo czy dotankujecie w czwartek czy będziecie jezdzić na oparach do wtorku to i tak paliwo kupić trzeba. Wcze?niej czy póĽniej.

Może od razu zróbmy ogólnoeuropejsk? akcję niekupowania kremów kosmetycznych, wazelin, olejów smarnych, silikonów, wszelkich rodzajów gum i tworzyw sztucznych, paliw. Ot tak na zło?ć w duchu idei, że Europejczycy nie zgadzaj? się na cenę baryłki ropy na giełdach ?wiatowych.

oczywi?cie że jest to wierutna bzdura!!! bez szansy na powodzenie.

Jeste?my pokoleniem wychowanym na ropie i od niej zależnym jak od wody czy powietrza. (przynajmniej na razie)

Więc pomimo naszych odczuć, że paliwo jest zbyt drogie a państwo jest pazerne to tak naprawdę nic nie wskuramy żadnymi protestami. Nie tędy droga.

Oczywi?cie trzeba mieć swiadomo?ć, że mechanizm wyci?gania kasy z naszych kieszeni może doprowadzić do tego, że podniesienie ceny paliw do 10 zł spowoduje, że połowa obywateli naszego kraju po prostu przestanie jezdzić.

Już widzę same plusy- zero korków, kupa rowerów i motocykli, mniej wypadków i rannych - obraz jak z widokówki z Szanghaju. Zieloni będ? wniebo wzięci -?rodowisko zyskuje.

A z drugiej strony - chleb kosztuj?cy 15zł, bilet do centrum 50zł. na itd itp. fajnie ??? tylko kto to wytrzyma???

ps

Akcja taka powinna byc ustawiona w dacie rozliczenia podatków. to bym zrozumiał bo takie 3 dni "szuszy" na stacjach w skali kraju to odczuwalny policzek dla banków.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Piotrze, nie tankowanie np auta przez 3 dni to akurat nie jest problem bo mam tam bak 50 litrow. Natomiast przy 13 litrach i malej trasce to juz problem, a kranistra na plecy nie wsadze. Tez chcialbym placic mniej za paliwko, ale jakos nie widze tego w kolorach i obawiam sie ze zawsze beda nas doic za benzynke. Oczywiscie zatankuje dzis pod korek i postaram sie nie tankowac zadnego z pojazdow przez 3 dni :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

JA się zgadzam z ERMIm. To poprostu nie wyjdzie. My ten temat zakładamy na niewielkim forum skuterowym, jest nas niewielu (w skali ludzi zależnych od paliw na terenie całego kraju). Jedynym skutecznym sposobem żeby problem został zauważony jest jaka? akcja protestacyjna pod odpowiednim ministerstwem, trochę jajek, mołotowów itp. ale to też nie wyjdzie... jednym słowem jeste?my skazani na takie a nie inne ceny paliw :(

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak protest po minsterstwem dobry pomysl, ale jeszcze lepszy to proponuje zablokawac glowny urzad ktory zajmuje sie drogami w Polsce. Najlepiej tak zablokowac zeby zaden z pracownikow tego dnia nie mogl wejsc do budynku od 8 rano do 17 :( Najlepiej w piatek :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hahahahaha Akcja Artixa jest dobra, tym bardziej dla PRACOWNIKÓW... Artix mógłby stać z Nami jako protestant, a jakby przyszedł kto? z wyższych władz, to mówiłby, ze z Nami stoi bo chce wej?c do ?rodka :( hehehe asz te chytruski...

Co do całej akcji, to jak to przemy?lałem, to mogę w sumie spróbować przeżyć bez POLSKIEJ benzyny... Jako, ze jade na słowację, to skuta mogę zatankować dzi? a w sobotę dojechać do słowacji i dopiero TAM zatankować... Problemem tego nazwać nie mogę, ALE jak wszyscy wiemy, będzie to tylko taka akcja DLA NAS< żeby?my byli zaspokojeni, że CO| w tym kierunku zrobili?my... Bo chyba wszyscy zdajecie sobie sprawę, ze jest DOKŁADNIE tak jak Ermi to napisał(ten go?ć jest naprawdę kopalni? miliona my?li...)...

Także zobaczymy co z tego bedzie... A tymczasem powiem Wam, ze odkryłem w Krakowie 3 stacje(w tym 2 BP) na których paliwo PB95 kosztuje 3,97zł(hahaha) i co najlepsze jest jak najbardziej dobre...(a tak przy okazji, to dzięki namowom niektórych kolegów spróbowałem jazdy na PB95, keidy wczesniej mówiłem, ze to ?wiństwo nie do motocykli i jeżdżę na niej do dzi? i zauważam małe zysyki w portfelu...).

Pozdrówka, Kuba :(

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No coz ja tez wczoraj zatankowalem pod korek, zobaczymy moze do poniedzialku jakos sie dotocze :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej,

Mój burgi zatankowany w czwartek na full (całe 10litrów w baku, ponoć tyle wchodzi :( ) może na weekend starczy.

Za? samochód mam na gaz :( ale i tak se nie pojeżdżę bo u mechanika stoi i najwcze?niej w przyszłym tygodniu do odbioru :(:(

Pozdrawiam

ciochin

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja wczoraj zatankowałem o 23. 55 :(

Przy okazji dowiedziałem się, że w Xcitingu jest kontrolka rezerwy a zapala się w chwili gdy w zbiorniku jest ok 2. 5 l czyli na ok. 40- 50 km jazdy.

Mam nadzieje, że przeżyjemy jako? do niedzieli do godziny 0.00 :(

Odnośnik do komentarza

(:zouem,

IMHO nie chodzi tu o realne danie władzy po kieszeni. Nie byłoby to zreszt? możliwe, bo przemysłu do bojkotu się nie zmusi.

Chodzi o nagło?nienie kwestii rosn?cych cen paliw, u?wiadomienie ludziom, że nie musz? się potulnie zgadzać na widzimisie 'rz?du'. Zainteresuj? się media, zainteresuj? ludzie, to może nasi 'politycy' następnym razem zastanowi? się przed podniesieniem akcyzy. Milczenie jest najczę?ciej brane za zgodę...

Skuteczniejsze od takich postanowień nietankowania przez 2 dni byłyby blokady stacji. Umówić się z jakim? dziennikarzem i już jest o sprawie gło?no.

Żeby jeszcze pieni?dze z tych podatków naprawdę szły w cało?ci na drogi, to możnaby dać temu spokój, ale czemu mamy płacić za premie ?wi?teczne dla 'polityków'? Paranoja, a UE najwidoczniej ma t? sprawę w poważaniu.

Zdrowia,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zablokowanie jednej stacji da taki efekt jak ja bym protestowal przeciwko producenta kibli ze nie bede sie zalatwial :( Co do podatkow na drogi, istnieje Krajowy Fundusz Drogowy "KFD" ktory z 20 % ceny paliwa przeznacza wlasnie na bierzace utrzymanie i remonty drog, a takze na dofinansowanie roznego rodzaju przebudowy czy budowy infrastruktury drogowej. Tu akurat kasa jest niezle zagospodarowana choc przyznaje ze moglo by byc lepiej. 1800 km drog rocznie jest wlasnie z tej kasy remontowana, choc te 1800 km to 10 % calej sieci drog krajowych i w skali kraju tego nie widac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Si, ale zwróć uwagę na liczbę mnog? rzeczownika "stacja" w moim po?cie. :(

Szkoda tylko, że wszystko ładnie wygl?da w temacie na forum, a gorzej w rzeczywisto?ci. :(

Najważniejsze jednak, żeby ludzie mieli ?wiadomo?ć, co robi rz?d, któremu zreszt? kij oka wykol. Tak? demokrację, jak jest teraz, można sobie kantem czterech liter potłuc. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...