Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zmiana Hondy Forzy 350 2024 na BMW C650GT czy warto?


stics

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Jak w tytule. Proszę o opinie Tych, którzy znają te sprzęty, czy zrobić taką zmianę, Coraz więcej jeździmy we dwójkę w trasy i wyprzedzanie w Hondzie nie jest takie jak bym chciał. Jeżdżę też do pracy w korkach. Zamienić nowy na ok. 10 latka?

Szerokości.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, stics napisał(a):

Coraz więcej jeździmy we dwójkę w trasy i wyprzedzanie w Hondzie nie jest takie jak bym chciał

Większej mocy nic nie dorówna.

Godzinę temu, stics napisał(a):

Jeżdżę też do pracy w korkach.

No i teraz pytanie czego jest więcej tras we dwoje czy jazdy codziennej w korkach ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie jeździłem bmw ale w hondzie 350 przydało by się z 5 koników przy dwóch osobach.

Odnośnik do komentarza

Właśnie te parę koników jakby brakowało. Normalnie jeżdżę do pracy jak jest pogoda a wycieczki we dwoje w weekendy lub czasami po pracy. Teraz będziemy jeździć dłuższe trasy 200-500 km w dzień a w urlop będzie prawie 3000 km.

Ciekawi mnie jak serwis BMW i wszystko co się wiąże z eksploatacją, czy po tylu latach nie będzie drogo. Przyjemność z jazdy czy będzie wyższa bo Honda jest rewelacyjna dla mnie.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, stics napisał(a):

...Ciekawi mnie jak serwis BMW ....

🤫 masz przecież w regionie chyba największą grupę posiadaczy C650GT.  Nie rozmawiacie o serwisie sprzętu ?  To poszukaj wątku na forum. Jest co najmniej kilka i aktualizowane na bieżąco. Tanio chyba nie jest, ale da się z tym żyć. A większy sprzęt przy podróży we dwoje, szczególnie w długie trasy - nie ma żadnego porównania.

Nie wiem kto jeździ z tobą jako plecak, ale może warto aby ta osoba przysiadła się do BMW - na 100% pomoże Ci w wyborze 🙃  

Odnośnik do komentarza

No właśnie sprawdzenie jest najważniejsze.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby zaprezentować swoją maszynę, żeby się przymierzyć i opowiedzieć o eksploatacji? Najlepiej Warszawa i okolice bliższe lub dalsze.

Moja druga połowa bardzo by się cieszyła z grzanej kanapy na chłodniejsze wyjazdy :)

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, stics napisał(a):

.... Moja druga połowa bardzo by się cieszyła z grzanej kanapy na chłodniejsze wyjazdy :)

bierz Burgmana 650, będziesz miał grzaną kanapę 🙃  w BMW grzana kanapa to nie wszystko. Bardzo szeroka i wygodna kanapa, bardzo dużo miejsca dla pasażera (UWAGA:  w czasie jazdy już się nie "przytuli" 😋 ),  a pod nogami podesty, a nie nóżki - chociaż tutaj zdania są podzielone.  😀 nie ukrywam że C650GT to mój nasz (też jeździmy we dwoje) faworyt, ale na razie po za budżetem (nawet wliczając w to remont skrzyni w B650). 🙄

Odnośnik do komentarza

BMW jak dla mnie jeden z najwygodniejszych skuterów na jakich jeździłem, uważaj bo plecaczek zakocha się w wygodnej kanapie GTka. W budżecie około 30k, można znaleźć już roczniki 2016-2019. Sam swego czasu chorowałem na GTka i dopiero Honda Xadv zmieniła mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, EndriuBis napisał(a):

Bardzo szeroka i wygodna kanapa, bardzo dużo miejsca dla pasażera (UWAGA:  w czasie jazdy już się nie "przytuli" 😋 ),  a pod nogami podesty, a nie nóżki - chociaż tutaj zdania są podzielone. 

Chodzi o wygodę pasażera i moc dla mnie.

Rocznik nigdy dla mnie nie miał znaczenia tylko stan. Teraz mam nowy i też myślałem o nowym tylko żaden nowy 500+ (chodzi o pojemność 🙂) nie spełnia moich wymagań - bez łańcucha do smarowania, duży bagażnik pod kanapą, kierunki w lusterkach bo widoczne i kierowcy zjeżdżają, itp. fanaberie. Myślałem nawet o NC750 ale to nie będzie wygoda skutera no i nie spełnia wszystkich wymagań a BMW tak. Tak mi się wydaje, że to dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza

NC750 bardzo udana maszyna ale jeśli chodzi o komfort to się nie umywa do BMW, to jest wręcz przepaść i tu nawet przerobienie kanapy cudów nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, grzybek napisał(a):

Jaką kasą dysponujesz?

Co najmniej taką ile Forza jest warta. A masz jakąś propozycję? 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja ponowię pytanie i napisz jaką kwotę plus minus planujesz przeznaczyć?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, grzybek napisał(a):

Ja ponowię pytanie i napisz jaką kwotę plus minus planujesz przeznaczyć?

Dziękuję za wyczerpującą teleporadę 😉😃

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
17 godzin temu, EndriuBis napisał(a):

to jest przecież świeżutkie ogłoszenie na forum. Chyba że już nie aktualne.

Dodam, że w cenie wręcz okazyjnej. Tak minimum tysiąc € niższej vs podobny egzemplarz na (normalnym) rynku niemieckim, nie licząc kosztów sprowadzenia. Fajny egzemplarz z dobrych rąk.

Co do porównania... O GT napisano już na naszym forum bardzo dużo. Jeśli sporo tras, jazdy z plecaczkiem, oczekujemy komfortu, schowka na 2 kaski pod kanapą i dobrych osiągów, to trudno o lepszy wybór w klasie maxi-skuter. Jedyny godny konkurent - AN650.

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj usiadłem i przymierzyłem się do GT dzięki Tatko, poczułem się dobrze, gabaryty w porządku, żonie też lepiej niż na Hondzie.

Od Was dostałem dużo informacji na forum, telefonicznie i osobiście za co bardzo serdecznie dziękuję. Czas na zmianę, dobrą zmianę 😃

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No fanie,że Ci przypasìł. Pozdrawiam. Szerokości. I dzięki za spotkanie. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Poszerza się nam ,,sekta Bawarczyków"- na wzór ,,tajnej sekty T Maxa". 😉

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałem tą przyjemność jeździć T-Maxem, teraz moje wymagania spełnia GTek 😃

I to jak spełnia. Na razie pierwsze 300 km zrobione w dosyć zimną i bardzo wietrzną pogodę i nie zmarzłem a jechało się świetnie. Duża łatwość prowadzenia przy wolnych manewrach, w ogóle nie czułem masy, trochę duży promień zawracania i brakuje grzanych podestów😆

Pierwszy pomiar spalania z tej trasy z jazdą ok. 100 km/h przy silnym wietrze, trochę ostrzejszych przyspieszeń, to 4,08 L/100 km!

Byłem jeszcze w piątek w salonie przymierzyć się do nowego T-Maxa i kompletnie mi nie pasował, było mi na nim wręcz niewygodnie co mnie zdziwiło bo na tym, który miałem bardzo fajnie się jeździło. Pierwszy wygodny sprzęt, gdzie żona też miała wygodnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...