Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nawyk to straszna sprawa


bogdi

Rekomendowane odpowiedzi

Co do nawyków to mam teoretycznie fatalny nawyk do zsiadania z motoru ,a dopiero potem otwierania stopki . Piszę "teoretycznie" dlatego , że to właśnie przez wcześniejsze otwieranie stopki zaliczył bym dwa razy glebę na parkingach . Zakładam że była to kwestia długości stopki i nierówności terenu ale  od tamtej pory najpierw zsiadam , a potem stawiam na stopce . Być może to się kiedyś zmieni jak sił już nie będzie na tyle lub motor zmieni się na cięższy lub wyższy i nie będę w stanie przerzucić nogi nad siodłem . Na razie jednak kontynuuję ten nawyk ,a silnik za każdym razem wyłączam przełącznikiem wrzucając uprzednio neutral . Dodatkowo wyrobiłem sobie nawyk nie zatrzymywania się bezpośrednio w linii za poprzedzającym mnie samochodem tylko bardziej przy poboczu i sprawdzania w lusterkach tego co za mną hamuje . Dzięki temu dzisiaj  jeżdżę skuterem ,a nie wózkiem . Gość który nadjeżdżał z tyłu  zagapił się i przywalił w tył auta które zatrzymało się przede mną .Głównie dlatego że zostawiłem sobie miejsce i patrzyłem w lusterka zdążyłem  uciec w bok przed uderzeniem . Skończyło się wjechaniem do rowu ale lepiej wyciągać trawę ze stopek niż tyłek z między zakleszczonych samochodów . Od tamtej pory zawsze hamując za kimś robię sobie miejsce i sprawdzam w lusterkach co się dzieje za plecami .  

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.05.2024 o 15:16, ComoDo napisał(a):

Co do nawyków to mam teoretycznie fatalny nawyk do zsiadania z motoru ,a dopiero potem otwierania stopki . ...

Kolega to chyba długo jeździł MZ-tką. 🤔 tam boczna stopka była przy tylnym kole, więc nie dało się jej rozłożyć bez zejścia z motocykla  😉 😀 JAWA miała normalnie 🤣

W dniu 5.05.2024 o 15:16, ComoDo napisał(a):

.... Dodatkowo wyrobiłem sobie nawyk nie zatrzymywania się bezpośrednio w linii za poprzedzającym mnie samochodem tylko bardziej przy poboczu ...

mam podobnie, ale ustawiam się przy środku.  Na razie nie musiałem uciekać na światłach, ale też obserwuję co się dzieje z tyłu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...