Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Burgman 125 K7 nie pali z przycisku


ijido

Pytanie

Dzień dobry. 

Mam burgman 125 K7, nie wiem czy na wtrysku czy nie, ale jak ktoś powie jak to sprawdzić to sprawdzę. 

Natomiast, przestał nagle palić z przycisku. Stopka złożona, czujnik stopki działa (tylko on dziwny jest bo to nie jest poprostu przerywacz obwodu - pokazuje dużą rezystancje, ale jak go wpiąłem ponownie to załączyła się pompka). 

Przy procedurze odpalania po naciśnięciu przycisku gaśnie lampa główna i nic się nie dzieje po puszczeniu lampa się zaświeca. Rozrusznik sprawny bo pali ze zwarcia na krótko śrub przekaźnika, przekaźnik sprawny sprawdzałem na krótko załączając z aku. 

Czy ktoś ma jakieś pomysły albo schemat elektryczny to może dojdę co nie trybi.

Poniżej foty to pewnie ułatwi rozpoznanie modelu

20240408_160826_copy_1024x478.jpg

20240408_160856_copy_1024x478.jpg

20240408_160937_copy_1024x478.jpg

Odnośnik do komentarza

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jak je sprawdzić? 

Dlatego pytałem o schemat żeby zobaczyć gdzie idą kabelki i zmierze

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zajrzyj jednak do tego przekaźnika rozrusznika, czy działa cewka załączającą zworę. Jeżeli zmostkowałeś zaciski prądowe rozrusznika to oczywiście zakręci a tą robotę ma zrobić wspomniana cewka w przekaźniku. Najpierw próbnikiem spr. czy po nacisnięciu przycisku rozrusznika pojawia się napięcie na wsuwce do przekaźnika ( cienki przewód), jezeli tak a rozrusznik nie kręci to kopnięta cewka przekaźnika = wymiana przekaźnika.

Ps. na kokpicie masz ikonę FI - naprawdę nic Tobie to nie mówi?

Fuel injektion.

Odnośnik do komentarza
  • 0
9 godzin temu, ijido napisał(a):

A jak je sprawdzić? ....

w Suzuki jak po naciśnięciu klamki świeci się STOP to przeważnie jest OK. Sprawdź jedną, a potem drugą. Zapalać możesz z dowolnej, choć wygodniej jest chyba naciskając lewą 🙃

19 godzin temu, ijido napisał(a):

...Przy procedurze odpalania po naciśnięciu przycisku gaśnie lampa główna i nic się nie dzieje po puszczeniu lampa się zaświeca. ...

to akurat jest OK. Tak ma być. Przycisk start rozłącza przekaźnik lampy głównej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No ale nic się nie dzieje, przekaźnik jest sprawny bo na krótko zasilaniem przekaźnika załącza i odpala. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 9.04.2024 o 09:39, cris76 napisał(a):

Zajrzyj jednak do tego przekaźnika rozrusznika, czy działa cewka załączającą zworę. Jeżeli zmostkowałeś zaciski prądowe rozrusznika to oczywiście zakręci a tą robotę ma zrobić wspomniana cewka w przekaźniku. Najpierw próbnikiem spr. czy po nacisnięciu przycisku rozrusznika pojawia się napięcie na wsuwce do przekaźnika ( cienki przewód), jezeli tak a rozrusznik nie kręci to kopnięta cewka przekaźnika = wymiana przekaźnika.

Ps. na kokpicie masz ikonę FI - naprawdę nic Tobie to nie mówi?

Fuel injektion.

Sorry, to skuter ojca. Nie jeżdżę motorami. 

Wydaje mi się, że działał przekaźnik jak podłączałem go na krótko do aku. Ale nie sprawdzałem czy jest zasilanie od strony przewodów. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie ma napięcia na przewodzie doprowadzającym zasilanie do przekaźnika. Pojawia się ponad 1V a przy starcie spada do prawie zera. Przekaźnik zasilony na krótko kręci rozrusznikiem. 

Wymyśliłem, że wymienię całą wiązkę z burgmana z rozbiórki. 

W dniu 9.04.2024 o 09:39, cris76 napisał(a):

Zajrzyj jednak do tego przekaźnika rozrusznika, czy działa cewka załączającą zworę. Jeżeli zmostkowałeś zaciski prądowe rozrusznika to oczywiście zakręci a tą robotę ma zrobić wspomniana cewka w przekaźniku. Najpierw próbnikiem spr. czy po nacisnięciu przycisku rozrusznika pojawia się napięcie na wsuwce do przekaźnika ( cienki przewód), jezeli tak a rozrusznik nie kręci to kopnięta cewka przekaźnika = wymiana przekaźnika.

Ps. na kokpicie masz ikonę FI - naprawdę nic Tobie to nie mówi?

Fuel injektion.

Sorry, to skuter ojca. Nie jeżdżę motorami. 

Wydaje mi się, że działał przekaźnik jak podłączałem go na krótko do aku. Ale nie sprawdzałem czy jest zasilanie od strony przewodów. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Mam nadzieję że stopkę boczną masz złożoną i stoi na centralce a przełącznik tej stopki działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...