Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Forza 125 -rozrusznik nie reaguje na przycisk


ktm69

Pytanie

Witajcie.

Wczoraj kupilem Forze 125 i od razu skucha.Na jezdzie probnej bylo wszystko OK,przyjechalem do domu (65km) i postawilem w garazu.Wieczorem chcialem sprawdzic jak sprawuja sie swiatla w nocy i ...nic.Boczna podstawka uniesiona,nacisnieta klamka tylnego hamulca(stop sie swieci) i rozrusznik milczy.Po przekreceniu zaplonu sluchac chwile pracujaca pompe paliwa.Nie slysze zadnego klikniecia przekaznika od rozrusznika-ale nawet nie wiem czy powinno byc cos slychac bo jak powiedzialem mam ten skuter pierwszy dzien.Podladowalem na wszelki wypadek akumulator-ale po jezdzie byl i tak  praktycznie naladowany.Czy Forza  ma immobiliser?Czy jakis posiadacz  moglby poradzic co sprawdzic ? Z gory wielkie dzieki:cheers:

Odnośnik do komentarza

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kill switch nie wyłączyłeś? Ten czerwony przełącznik obok manetki gazu. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
37 minut temu, Kazekkazek napisał(a):

Kill switch nie wyłączyłeś? Ten czerwony przełącznik obok manetki gazu. 

Tam nie ma kill switcha-jest przelacznik Start-stopu.To jest rocznik 2016-jesli to cos pomoze.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przyciśnij mocniej klamkę lewą. Tam są 2 styki. Jeden to stop a drugi zapłon. Zapłon reaguje później niż stop. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
40 minut temu, cezzar napisał(a):

Przyciśnij mocniej klamkę lewą. Tam są 2 styki. Jeden to stop a drugi zapłon. Zapłon reaguje później niż stop. 

Czlowiek stary a gluuupi:cheers:

W zyciu bym na to nie wpadl.Dzieki wielkie-dziala!

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie Ty pierwszy miałeś taki problem. Ja już nawet wyłącznik bocznej stopki rozebrałem, zworkę zrobiłem i raz odpala a raz nie. Aż w końcu wpadłem na to …

Odnośnik do komentarza
  • 0
1 godzinę temu, Krzynio66 napisał(a):

jak powiedzial moj mechanik honda sie nie psuje

Wtedy tego nie wiedziałem. To było moje pierwsze 2 oo od lat. Naczytałem się o psującym się wyłączniku stopki (nie koniecznie w hondzie), że ludzie to usuwają, no więc zacząłem to rozbierać. Nic tam nie znalazłem, wszystko sprawne. Złożyłem a on raz odpala a raz nie. Już chciałem dzwonić do sprzedającego że mnie oszukał, niesprawny złom mi sprzedał. Aż raz siedzę załamany przy hondzie i naciskam tą nieszczęsną klamkę, a ona cyk...i za chwilę znów cyk... I już wiedziałem o co chodzi. Tak więc jak coś nie działa, to najpierw trzeba usiąść, wypić 🍺 czy co tam kto lubi i pomyśleć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...